Skocz do zawartości

Zdjęcie

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

3374 odpowiedzi na ten temat

#2961 Share forterra11441

forterra11441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 06 czerwiec 2013 - 12:04

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Panowie, powiedzcie mi, firmę można założyć i kupić maszynę dopiero po podpisaniu umowy, czy można wcześniej? Jesteśmy w trakcie załatwiania ale nie wiemy czy uda nam się podpisać umowę przed żniwami, a chcielibyśmy aby kombajn już był na te żniwa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dzisiaj, 03:13
  •  

#2962 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4062 postów

Napisany 06 czerwiec 2013 - 18:50

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Już masz rozpatrzony wniosek tylko czekasz na termin podpisania umowy?

#2963 Share forterra11441

forterra11441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 06 czerwiec 2013 - 20:45

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Wniosek jest w trakcie rozpatrywania, w tej chwili idą do nas już chyba ostatnie poprawki, gość z agencji twierdził, że pod koniec czerwca powinniśmy podpisać umowę.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2964 Share zyga2905

zyga2905

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, moto i takie tam :p ;)

Napisany 06 czerwiec 2013 - 21:23

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej A kiedy znalazłeś się na zielonej liście i kiedy miałeś pierwsze poprawki? bo ja w marcu byłem już na zielonej, potem w kwietniu poprawki i teraz czekam co dalej :o

#2965 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4062 postów

Napisany 06 czerwiec 2013 - 21:40

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Możesz teraz założyć firmę i kupić kombajn. Jednak ja bym nie ryzykował do puki nie miał bym w ręku podpisanej umowy z ARiMR. Dla pewności uzgodnij to z prowadzącym wniosek bo w tym kraju każdy może mieć swoje widzimisie. Powiedz jak sytuacja się przedstawia, że sezon się zbliża to i usług mógł byś dużo wykonać ale nie wiesz czy kupować kombajn bo nie masz pewności że dostaniesz dotację, zapytaj go czy na pewno sfinalizuje pomyślnie ten wniosek. Zobaczysz co odpowie i wtedy będziesz podejmował odpowiednie kroki.

#2966 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 06 czerwiec 2013 - 21:44

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Kolego a za ile ty kombajn kupujesz?? Można niby tylko 10% przekroczyć od 200 tys zł a później jakies wyjaśnienia trzeba pisać Niby

#2967 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4062 postów

Napisany 06 czerwiec 2013 - 21:54

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Adrenalina, o czym ty piszesz? Czy Twój nick ma z tym związek, czy tylko ktoś bajek naopowiadał? Nie ma żadnych 10% przekroczenia.

#2968 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 06 czerwiec 2013 - 21:56

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej skoro tak mówisz to Przepraszam ze się odezwałem.Juz nie bede

#2969 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4062 postów

Napisany 06 czerwiec 2013 - 22:25

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Nie chodzi o to byś się nie odzywał. Też źle zinterpretowałeś, bo wcale nie miałem zamiaru być arogancki. Poprzedni post był pisany raczej z humorem, oraz miał na celu poprawić Twoje niesłuszne przypuszczenia. Nie ma 10% przekroczenia od 200 tys i to wszystko, nie musisz przepraszać.

#2970 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 06 czerwiec 2013 - 22:27

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej spoko Loko już się nie będę odzywal tylko poczytam co Piszecie.Pozdro

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2971 Share adi29

adi29

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 07 czerwiec 2013 - 07:32

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej wyjaśnienie składa sie wtedy jeśli np mamy oferte na maszyne na kwote np 250 000 netto a kupimy za 280 000 netto !!! kwota przekorczyła 10 % ceny która była we wniosku i wtedy skłądamy wyjaśnienia !!! jesli kupimy za 260 000 netto wtedy nic nie składamy pozdrawiam

#2972 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 07 czerwiec 2013 - 12:37

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Więc jednak składamy jakies wyjaśnienie?? a kolega mi tu sapał ze nie składamy niczego NIgdy :P Dziękowac adi29 za poparcie

#2973 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4062 postów

Napisany 07 czerwiec 2013 - 19:46

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Składamy wyjaśnienia jeśli zamiast kombajnu za 400 tys zł na który mieliśmy ofertę z taką kwotą, kupimy kombajn za 500 tys. Jeśli ustawowo faktycznie jest to 10 %. Spotykamy się z tym także w MGR. Więc to żadna nowość. Wracając do ceny kombajnu która znacznie przekracza 100 tys zł dofinansowania, nie trzeba składać żadnych wyjaśnień wskazujących czemu cena kombajnu jest większa od 100 tys o 100%, 200%, 400% itd. Pod warunkiem że kupimy kombajn zgodnie z założeniami czyli, załączonymi ofertami i jego finalna cena nie odskoczy jak kolega wskazał o 10% od ceny z załączonych ofert. Teraz już rozkminiliście?

Adrenalina ja nie sapał tylko wyjaśniał. Słusznie czy niesłusznie ale tylko wyjaśniał, nie sapał.

Edytowany przez damianzbr, 07 czerwiec 2013 - 19:48.

#2974 Share Tom766

Tom766

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 16 czerwiec 2013 - 13:22

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej a maszyny musze byc nowe ?

#2975 Share leghorn leghorn

leghorn
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 czerwiec 2013 - 14:07

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Chyba muszą być nowe chociaż obiło mi się o uszy, że w modernizacji można kupić używaną ale nie starszą jak 5 lat i ta maszyna nie mogła być objęta refundacją przy zakupie od dealera gdy była nowa. Wyceny maszyny musi dokonać rzeczoznawca uznany przez ARiMR

#2976 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4320 postów

Napisany 17 czerwiec 2013 - 21:14

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

a maszyny musze byc nowe ?

tak, w tym działaniu bezwzględnie

#2977 Share daborowski

daborowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 16:14

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej a nie ma takiej obcy że być do 5 lat sprzet ?

#2978 Share agroszymon

agroszymon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 26 czerwiec 2013 - 21:55

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Mam pytanie. Z góry przepraszam, że nie przeczesałem całego forum w poszukiwaniu odpowiedzi. Wymyślił ktoś może jak obejść ten Vat w gospodarstwie, tak aby pozostać na ryczałcie ?? Mam podpisaną umowę, usługi rolnicze, pług, agregat. Tak myśle jak by zmienić zakres działalności i aneksować na inne maszyny/ę. Co myślicie ??

#2979 Share leghorn leghorn

leghorn
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 czerwiec 2013 - 10:48

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej @agroszymon: działalność musisz wtedy rozliczać na zasadach ryczałtu. Wtedy gospodarstwo nie powinno przejść na VAT, tyle tylko, że skarbówka nie zwróci ci wtedy VAT-u z zakupionych maszyn. Ten cały VAT nie jest aż taki straszny chociaż jak ma się produkcję zwierzęcą a w szczególności produkuje się mleko to nie jest za ciekawie. Możliwe, że już od przyszłego roku wejdzie podatek dochodowy i wtedy gospodarstwa powyżej 6 ha będą musiały tak czy siak zrezygnować z ryczałtu i przejść na VAT....pożyjemy zobaczymy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2980 Share zyga2905

zyga2905

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, moto i takie tam :p ;)

Napisany 27 czerwiec 2013 - 11:49

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej @leghorn A skąd masz takie informacje że już od przyszłego roku wejdzie dochodowy i wszyscy powyżej tego określonego areału będą musieli przejść na VAT co?
Słyszałem już o tym, ale podobno, że za Tuska ma dochodowego nie być i nie wiem co robić bo właśnie mam produkcje mleczna i możliwe że niedługo podpisze umowę na otwarcie działalności i ten VAT z tych maszyn przydał by się, jak i tak mamy niedługo na VAT przejść tak jak mówisz... więc nie wiem co tu robić,....