kissmy...

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

Polecane posty

Dlok    0

Nic nie zakładano, tylko sumowano wnioskowane kwoty, aż do osiągnięcia pełnej puli.

To sumowanie odbywa się na bieżąco i jeśli w trakcie weryfikacji ktoś nie spełnia kryteriów, wycofuje wniosek,bądź kwota wniosku obniża się to ta kwota przechodzi na najbliższych z białej.

Tak będzie do końca.

Dokładnie sumowanie odbywa się na bieżąco, a przesunięcia wynikają głównie z oszczędności w ramach poprzednich naborów (odrzucone wnioski, rezygnacje, mniej na płatności) oraz z bieżącej weryfikacji, ale tu jeszcze jest za wcześnie - dopiero zaczynają się pierwsze odrzuty. W niektórych oddziałach trwa wciąż weryfikacja wniosków z 2010 r. Dlatego suma przeznaczona na wniosku z naboru 2011 systematycznie rośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan77    0

Nic nie zakładano, tylko sumowano wnioskowane kwoty, aż do osiągnięcia pełnej puli.

To sumowanie odbywa się na bieżąco i jeśli w trakcie weryfikacji ktoś nie spełnia kryteriów, wycofuje wniosek,bądź kwota wniosku obniża się to ta kwota przechodzi na najbliższych z białej.

Tak będzie do końca.

Jeżeli ta kwota na kolejne 243 wnioski, które znalazły się na zielonej od pierwszej publikacji pochodzi z odzzrutów bądź wycofanych, a jest to kwota około 22 mln zł , to jak wytłumaczysz to , że dotąd odpadło 13 wniosków na kwotę Ok. 1,37 mln co wystarczyłoby na zaspokojenie tylko okoł0 13 wniosków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu19    1

panowie poco taki temat rozkrencaci zeby dodali jeszcze z 100 mln to juz by cos było a nie tylko 22 bo kasa jest tylko niech troche popszesuną i bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugsik    0

jestem nie cale 200 miejsc za lista a dostalem taki list z agencji...

"Sprawa: obsługa wniosku o przyznanie pomocy - dotyczy wstrzymania rozpatrywania wniosku o przyznanie pomocy z uwagi na przekroczenie wysokości określonego limitu środków."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

No ja jestem na szarym końcu i tez to dostałem, ale Ty masz jeszcze szanse że Ci może wznowią rozpatrywanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarsek    1

Z tego co czytam to widzę że można zakupić maszynę już po złożeniu wniosku.Czyli jeżeli mam numer 44XX i może dostanę się na zieloną pod koniec roku to agencja weźmie pod uwagę maszyny zakupione w stycznu 2012 ? Czy trzeba dzisiaj zakładać działalność aby odzyskać VAT (jestem ryczałtowcem) czy można np. w grudniu 2012 i podciągnąć pod to maszynę zakupioną w styczniu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

wszystkie zakupione maszyny muszą być zakupione na nowo otwartą firmę - faktura musi być wystawiona na firmę, czyli otwierasz działalność i kupujesz maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

jesli gospodarstwo jest na vat ogólnym to mozna kupic na gospodarstwo a póżniej przezrucic na firme. Ale lepiej nie kombinowac :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Albo dogadać się ze sprzedającym żeby fakturę wystawił w grudniu. Ale to ciężki temat do dogadania, aczkolwiek zdarzają się takie możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ale wpłącici bys musiał kase jako zaliczke póznij musza kase oddac i znowu musisz wpłacac :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu19    1

dzwonilem na ifo linie i miły pan powiedział ze to co sie przesówa to wrzystko z wnioskow i niebylo żadnych przesunieci jeszcze z inych programów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Z 1000 miejsc do zielonej to bym jednak nie ryzykował zakupu. Jak nie starczy kasy to niezły problem mozna mieć. Chyba, że dealer będzie tak miły i zaliczkę zwróci w co wątpie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

czy ktoś z Was zamierza bądź prowadzi pozarolniczą działalność gospodarczą, podczas gdy jest rolnikiem ryczałtowym i czynnym podatnikiem VAT w ramach działalności pozarolniczej, spotkałem ostatnio interpretację (zaraz dodam hiperłącze: http://www.podatki.egospodarka.pl/69435,Rolnik-ryczaltowy-dzialalnosc-i-uslugi-rolnicze,1,65,1.html), która wskazuje, iż nie można łączyć różnych form rozliczania z VAT, czyli ryczałtu z gospodarstwa i bycia podatnikiem czynnym w ramach pozostałej działalności, bo łączenie zasad ogólnych w rolnictwie ze zwolnieniem w pozostałej działalności nigdy nie było możliwe

 

temat do dyskusji: Mając na uwadze powyższe stwierdzić należy, iż całokształt czynności podejmowanych przez Wnioskodawcę, zarówno w ramach prowadzenia gospodarstwa rolnego (jako rolnik ryczałtowy, korzystający ze zwolnienia od podatku), jak i z tytułu koszenia zbóż, traw i innych roślin, siewu zbóż i innych roślin uprawianych w rolnictwie, zbioru traw, zbóż i innych roślin, rozsiewu nawozów i oprysków, prac agregatorem talerzowym, orki, innych prac związanych z uprawą roli, stanowi prowadzenie działalności gospodarczej zdefiniowanej w art. 15 ust. 2. Tym samym dokonując rejestracji jako podatnik VAT czynny, Wnioskodawca dokonuje jej dla wszystkich czynności wykonywanych w ramach prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej, występując jako podatnik podatku od towarów i usług w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy. Podmiot będący rolnikiem ryczałtowym nie może bowiem łączyć dwóch statusów - podatnika VAT zwolnionego jako rolnik ryczałtowy (niemającego obowiązku składania deklaracji, prowadzenia ewidencji, wystawiania faktur) i jednocześnie podatnika VAT czynnego – w pozostałym zakresie działalności rolniczej, tj. świadczenia usług rolniczych. (…)”

Edytowano przez kissmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cobrap    0

czy ktoś z Was zamierza bądź prowadzi pozarolniczą działalność gospodarczą, podczas gdy jest rolnikiem ryczałtowym i czynnym podatnikiem VAT w ramach działalności pozarolniczej, spotkałem ostatnio interpretację (zaraz dodam hiperłącze: http://www.podatki.e...cze,1,65,1.html), która wskazuje, iż nie można łączyć różnych form rozliczania z VAT, czyli ryczałtu z gospodarstwa i bycia podatnikiem czynnym w ramach pozostałej działalności, bo łączenie zasad ogólnych w rolnictwie ze zwolnieniem w pozostałej działalności nigdy nie było możliwe

 

temat do dyskusji: Mając na uwadze powyższe stwierdzić należy, iż całokształt czynności podejmowanych przez Wnioskodawcę, zarówno w ramach prowadzenia gospodarstwa rolnego (jako rolnik ryczałtowy, korzystający ze zwolnienia od podatku), jak i z tytułu koszenia zbóż, traw i innych roślin, siewu zbóż i innych roślin uprawianych w rolnictwie, zbioru traw, zbóż i innych roślin, rozsiewu nawozów i oprysków, prac agregatorem talerzowym, orki, innych prac związanych z uprawą roli, stanowi prowadzenie działalności gospodarczej zdefiniowanej w art. 15 ust. 2. Tym samym dokonując rejestracji jako podatnik VAT czynny, Wnioskodawca dokonuje jej dla wszystkich czynności wykonywanych w ramach prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej, występując jako podatnik podatku od towarów i usług w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy. Podmiot będący rolnikiem ryczałtowym nie może bowiem łączyć dwóch statusów - podatnika VAT zwolnionego jako rolnik ryczałtowy (niemającego obowiązku składania deklaracji, prowadzenia ewidencji, wystawiania faktur) i jednocześnie podatnika VAT czynnego – w pozostałym zakresie działalności rolniczej, tj. świadczenia usług rolniczych. (…)”

 

kolego ja tak mialem przez cztery lata a od stycznia 2012 zrezygnowalem z ryczaltu i jestem teraz na zasadac ogolnychz rolnictwa i z dzialalnosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

czyli byłeś rolnikiem ryczałtowym i podatnikiem czynnym w zakresie działalności gospodarczej? czy świadczyłeś jakieś usługi na rzecz swojego gospodarstwa? jeśli tak to w jaki sposób je dokumentowałeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MICHAEL42    0

Czy można zawiesić działalność pozarolniczą, która została założona ze względu na program "Różnicowanie"? Wykonuje prace tylko w okresie wiosennym i letnim i tylko wtedy są przychody. Księgowy podsunął mi taki pomysł, ale czy Agencja to uwzględnia? Może ten problem był poruszany na forum, jednakże ilość postów jest duża i czasochłonna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

z tego co pamiętam to przy wypełnianiu wniosku musiałem, w którymś miejscu zdeklarować czy działalność będzie sezonowa czy też nie, na wszelki wypadek zerknij do umowy jeśli zobowiązania nie wykluczają możliwości zawieszania działalności gospodarczej to nie ma problemu, a dla jasności warto zawsze wystąpić z zapytaniem do ARiMR koniecznie pisemnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

mi brakuje jeszcze 85x. Myślicie że się załapię? Na dzisiejszej liście jestem 90 miejsc bliżej zielonej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj