kissmy...

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

Polecane posty

jarecki01    1

Tymbardziej trudno wierzyć w juz podpisaną umowe.

Też w to nie chce mi się wierzyć. Do kiedy nie będzie ostatecznej listy to nie bedzie podpisywania umów z ARiMR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem u mojego doradcy który pisał wniosek, żeby zapytać o te zmiany na liście. Doradca dzwonił do kierowniczki oddziału regionalnego w Toruniu która stwierdziła że te zmiany na liście o nawet kilka tysięcy numerów to wynik błędów jakie pojawiły się na pierwszej lub drugirej liście (sama do końca nie wiedziała, tłumaczyła się że w agencji pracują tylko ludzie), wnioski z zielonej listy są rozpatrywane, a te z białej listy miały podliczone tylko punkty i nikt ich na razie nie rusza. Zapewniała że wnioski z kujawsko-pomorskiego mają prawidłowo obliczoną liczbę punktów i błędy na liście nie wiążą się z tym województwem. Od pierwotnej listy krajowej odpadło 4 wnioskodawców a przybyło 3 nowych. 38 wnioskodawców z dalszych pozycji (w wyniku tych błędów) przesunęło się do przodu dlatego ja jestem o 38 pozycji dalej (z 1129x na 1133x), podobnie jak wiele innych osób.

 

Nie jest to potwierdzona informacja ale, doradca twierdził że mają się znaleźć pieniądze dla wszystkich osób z tego naboru różnicowania, on się tym interesuje bo to jego praca, a więc nikt nie powinien sobie na razie odpuszczać nawet jak jest na końcu listy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

To mniej więcej by się zgadzało. Ja jestem na 19xx i rozjechało się o 9 miejsc. Przy pozycji bliskiej 12 tys mogło się zmienić o 38. To samo z awansami lub spadkami co niektórych. Co do kasy już mieli dostać ci co nie dostali w 2010 roku i nie wiem czy coś z tego wyszło tak samo będzie pewnie z tymi co się teraz na zieloną nie załapali. Źle nikomu nie rzyczę ale to są miliony z nieba w dobie kryzysu nie spadną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malgosiam    0

Też spadłam o 30 punktów, i nie wierzę że mając pozycję 7*** załapię się na zieloną listę! Ale dzisiaj usłyszałam, że nic nie przepadło, że pieniądze się znajdą w przyszłym roku i wszyscy co wnioski złożyli dostaną kasę. Tak mówi osoba z ARiMR, więc jakaś nadzieja jest. A tak a apropos w dobie kryzysu nasze państwo stawia na "socjal", zamiast wspierać tych którzy rzeczywiście chcą inwestować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak ktoś o mentalności i sposobie myślenia 10 latka, która innym zarzuca ewidentne kłamstwo, może mieć syna w wieku 5 lat. Nikt ci na AF w to nie uwierzy.

Ale oczywiście nazywając mnie i innych złodziejami, nie weźmiesz sobie tego tak do końca do serca :)

 

Wskaż moje słowa z których wnioskujesz że myślę i mam mentalność 10 latka.

To jeśli ktoś zarzuca komuś kłamstwo to nie może mieć syna? Dziwne...

Człowieku wykaż trochę empatii, jasne że nie mam syna. Kolega dostał od was burę że kłamie, więc i ja poparłem wasze słowa, tylko ironicznie aby było śmieszniej.

Pewnie że nie biorę sobie do serca słów które słyszę od osoby kompletnie mi obojętnej ;)

Wskaż słowa w których nazwałem Cię złodziejem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to co mówicie o dodatkowych funduszach w przyszłym roku będzie faktycznie. To ta nie niewiedza jest mi osobiście gorsza niż obecna ok 9tys. pozycja na liście. Bo nie wiem czy zbierać i kupować za swoje potrzebne maszyny czy czkać... :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie no wstrzymaj się, do wiosny jeszcze trochę czasu masz. Zdążysz kupić prasę, owijarkę i kosiarkę. Zresztą do tej pory wujo wam prasował i owijał i jakoś było ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To mniej więcej by się zgadzało. Ja jestem na 19xx i rozjechało się o 9 miejsc. Przy pozycji bliskiej 12 tys mogło się zmienić o 38. To samo z awansami lub spadkami co niektórych. Co do kasy już mieli dostać ci co nie dostali w 2010 roku i nie wiem czy coś z tego wyszło tak samo będzie pewnie z tymi co się teraz na zieloną nie załapali. Źle nikomu nie rzyczę ale to są miliony z nieba w dobie kryzysu nie spadną.

Z tego co ja wiem to w 2010 roku było około 8800 wniosków i wszystkie które zostały pozytywnie zweryfikowane dostały pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

@prezezandrew musisz wziąć poprawkę na pierwszy tegoroczny nabór "różnicowania" gdzie maksymalna kwota pomocy była pięciokrotnie wyższa. Mimo, że to tylko teoretycznie 875 wniosków w przeliczeniu na drugi nabór, to trzeba też doliczyć zwiększone zainteresowanie ze strony beneficjentów, podyktowane możliwym ostatnim naborem tego działania z obecnego PROWu.


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie możliwe, a my tu razem na forum z kolegami wywnioskowaliśmy że tacy bez ciągnika to w ogóle nie składają wniosków bo ich żekomo nie stać na 100 tys inwestycji. I tak sobie razem wspólnie z kolegami ustaliliśmy że jeśli tacy nie składają wniosków to te pieniążki powinny być przeznaczone na prasy i kosiarki dla bogatszych rolników. Coś mi ty nie pasujesz do naszego schematu. Tu na forum klamka zapadła, nieładnie się tak wyłamywać... To może jednak przebukuj wniosek na tą prasę i kosiarkę do swojego gospodarstwa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratgarka    2

ja miałem złozone na pług do odśnieżania ciągnik i zamiatarke. W sumie w koncu ktoś pomyślał biore prow to wypad na koniec listy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pic2ek    5

@prezezandrew musisz wziąć poprawkę na pierwszy tegoroczny nabór "różnicowania" gdzie maksymalna kwota pomocy była pięciokrotnie wyższa. Mimo, że to tylko teoretycznie 875 wniosków w przeliczeniu na drugi nabór, to trzeba też doliczyć zwiększone zainteresowanie ze strony beneficjentów, podyktowane możliwym ostatnim naborem tego działania z obecnego PROWu.

 

dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie możliwe, a my tu razem na forum z kolegami wywnioskowaliśmy że tacy bez ciągnika to w ogóle nie składają wniosków bo ich żekomo nie stać na 100 tys inwestycji. I tak sobie razem wspólnie z kolegami ustaliliśmy że jeśli tacy nie składają wniosków to te pieniążki powinny być przeznaczone na prasy i kosiarki dla bogatszych rolników. Coś mi ty nie pasujesz do naszego schematu. Tu na forum klamka zapadła, nieładnie się tak wyłamywać... To może jednak przebukuj wniosek na tą prasę i kosiarkę do swojego gospodarstwa ;)

Popracuj jeszcze nad swoją erudycja i siłą dedukcji bo jest na miernym poziomie. I nie na miejscu są tu Twoje konfabulacje... :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahos    0

Wskaż moje słowa z których wnioskujesz że myślę i mam mentalność 10 latka.

To jeśli ktoś zarzuca komuś kłamstwo to nie może mieć syna? Dziwne...

Człowieku wykaż trochę empatii, jasne że nie mam syna. Kolega dostał od was burę że kłamie, więc i ja poparłem wasze słowa, tylko ironicznie aby było śmieszniej.

Pewnie że nie biorę sobie do serca słów które słyszę od osoby kompletnie mi obojętnej ;)

Wskaż słowa w których nazwałem Cię złodziejem.

Czytając twoje posty można odnieść wrażenie że jesteś w miarę inteligentnym człowiekiem, tymczasem twoje twierdzenie że: nawet twój 5-cio letni syn w to nie uwierzy (w podpisanie umowy w tak szybkim czasie) wskazuje na co innego. Bo gdybyś miał choć za grosz inteligencji to wystarczy jeden tel do agencji z pytaniem czy już jakieś umowy są podpisane i nie musiał byś się pocić na forum z niedowierzania(i tobie podobni)A ja już działalność założyłem, sprzęt już kupiony a w styczniu składam wiosek o płatność do agencji i co wierzysz? czy to niemożliwe? pozdrowienia dla niedowiarków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
forterra11441    109

ja miałem złozone na pług do odśnieżania ciągnik i zamiatarke. W sumie w koncu ktoś pomyślał biore prow to wypad na koniec listy :)

 

U nas nikt nigdy z PROW-u nie korzystał i miejsca 74XX ;[

Edytowano przez forterra11441

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Czytając twoje posty można odnieść wrażenie że jesteś w miarę inteligentnym człowiekiem, tymczasem twoje twierdzenie że: nawet twój 5-cio letni syn w to nie uwierzy (w podpisanie umowy w tak szybkim czasie) wskazuje na co innego. Bo gdybyś miał choć za grosz inteligencji to wystarczy jeden tel do agencji z pytaniem czy już jakieś umowy są podpisane i nie musiał byś się pocić na forum z niedowierzania(i tobie podobni)A ja już działalność założyłem, sprzęt już kupiony a w styczniu składam wiosek o płatność do agencji i co wierzysz? czy to niemożliwe? pozdrowienia dla niedowiarków

 

Zrób skan kilku stron z umowy, oczywiście niektóre dane "zamaluj" w Paincie :rolleyes:

wrzuć na profil i już wszyscy darzą Ci spokój :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@gospodarny1992 piszesz że nie masz ciągnika, więc wnioskuję że składałeś na dofinansowanie nierolniczej działalności np. maszyny do wulkanizacji. I się śmieję że większość na forum chciała by, by te pieniążki były tylko na wyłączność dla rolników kupujących kosiarki i prasy do swojego gospodarstwa. A nie np. dla Ciebie na np. maszyny do wulkanizacji. Widzisz już że nie pije do Ciebie?;)

 

@ahos moje stwierdzenie że mój 5 letni syn coś tam... nie było skierowane do Ciebie, tylko do tych którzy Ci nie wierzyli że już podpisałeś umowę. Miałem nadzieję że gdy napiszę o 5 letnim synu który w to nie wierzy jakiś kolejny ,,mądry,, użytkownik wyskoczy z kolejnym idiotycznym tekstem typu: ,,Właśnie, on kłamie, na pewno kłamie!!,, Chciałem do tego doprowadzić ponieważ mam wielki ubaw gdy czytam idiotyczne teksty ;) Ale niestety nie miałem ubawu i w dodatku ty się na mnie obraziłeś:unsure: Potwierdzeniem słów wyżej jest cyt.: ,, Kolega dostał od was burę że kłamie, więc i ja poparłem wasze słowa, tylko ironicznie aby było śmieszniej,, Widzisz poparłem ironicznie aby było śmieszniej dla mnie, ale wyszło mało śmiesznie dla Ciebie. Sorki.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"{U nas nikt nigdy z PROW-u nie korzystał i miejsca 74XX ;["

Ja też nie kożystałe z PROW-U i 113xx koniec kisty i co ty na to?

Edytowano przez prezesandrew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboR6    5

Chłopaki tak każdy pisze które miejsce ma ale nikt nie śledzi dokładnie nazwisk na liście i co się dzieje. To jest komedia. Jest kolejna lista z 19 listopada i tam mnie pare nazwisk zainteresowało np. zobaczcie na liście z 9 XI numer 11988 nijaki Czesław Ż. i zobaczcie który jest na liście z 19 XI. Takich nazwisk jest znacznie więcej. Interesujące prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Sam mylisz grudzień z listopadem przy pisaniu posta. A ktoś nie może się pomylić przy wpisaniu danych z wniosku do systemu. Załużmy że zaszła pomyłka ktoś ją skorygował i gość się przesunoł. Zresztą nie mam zamiaru czytać i śledzić wszystkich nazwisk na liście szkoda oczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Zabawny jesteś. Wystarczy wpisać jedno zero więcej np przy wpisywaniu liczby ha. Czy pomylić jakąś inna cyferkę i wszystko wyjdzie jnaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboR6    5

Jesteś bardzo wyrozumiały dla pomyłek ciekawe dlaczego. Ciekawe również to że wszystkich którym zmienili to niby "zero czy pomylili cyferkę" wskoczyli na zieloną listę. I ty mi piszesz że jestem zabawny. Wpisz sobie do dopłat obszarowych jedno zero więcej i czekaj na dopłaty, przecież można. Bądźmy poważni ARiMR nie toleruje pomyłek i moim zdaniem jest to celowe działanie. Zrozumiał bym przesunięcie się o 10 pozycji a nie o 11902.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Na pewno to jest jakiś spisek.

A sterują tym wiadome reakcyjne siły.

 

Ha, ha,ha,...........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj