kissmy...

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

Polecane posty

SOKAN    13

Panowie a nie może ktoś zadzwonic i się zapytać czemu to sie tak dzieje, ze ktos spadł o 100 pozycji? skonczą się spekulacje, domysły i wygadywaniu głupot. Nie zachowujcie się jak dzieci w przedszkolu lub co gorsza politycy.

Tu ma kolega rację w 100%. A kolega StasiekS nie potrafi znaleźć merytorycznej odpowiedzi na moje pytania. Kwitując która wersja się tobie podoba to sobie wybierz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stasiek S_ Myślę że nie do końca przemyślałeś to co piszesz... Absolutnie nie mam mowy o korupcji czy czymś podobnym, ale kompetencje pracowników ARIMR są bardzo różne, i nie unikają oni błędów. Te przerzucanie rolników na liście jest nie potrzebne i robi zamęt. I trudno znaleźć temu uzasadnienie..bez sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

spadłem z 112xx na 113xx o 38 pozycji dalej, co tu jest grane? jak to w ogóle działa? na jakiej podstawie zepchneli mnie dalej i dlaczego arimr nic do mnie nie przysyła ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bgbg    5

ja telefonowałem na infolinię do ARIMR,ale nie był w stanie nikt udzielić informacji.

Pan tylko stwierdził,że lista została zaktualizowana i powiedział,żeby kontaktować się z biurem regionalnym,tak więc jutro będę dzwonił do Warszawskiego biura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Ale jak chcecie inaczej zrobić aby wszystko było rzetelnie i zgodne z prawdą jak i prawem? Nie twierdzę, że urzędnicy są kompetentni ale jak któryś popełnił błąd to lepiej się teraz dowiedzieć niż za 3 miesiące. Dlatego jest aktualizowana lista tak abyś był na bieżąco z tym co się dzieje i mógł w razie czego interweniować. Urzędnicy nie mogą o tak sobie zmieniać wniosków kiedy im się podoba. Mają swoje procedury, każda zmiana jest odnotowywana i do tego jeszcze ich system. Za jakiś czas zostaną sprawdzone wszystkie wnioski, każdy dostanie listowne potwierdzenie czy się zakwalifikował i ewentualnie poprawki.

Edytowano przez StasiekS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ja poleciałem wyżej, a pan Zbigniew Grabowski który na pierwszej liście był na miejscu 12110 przesunął się na miejsce 11188 czyli o 922 do przodu? Z całym szacunkiem do tego pana nie znam go i nic do niego nie mam, chcę tylko poznać mechanizm działania tych zmian listy? Dlaczego jedne osoby przesuwają się do przodu a inne do tyłu? Na początku każdemu naliczono punkty i nikt nie ma wpływu na ich ilość?

 

...kolejny przypadek jaki znalazłem pan Bogdan Osewski z 12094 na 9543, o 2551 miejsc do przodu...(to nie zbierzność imienia i nazwiska, numer wnioskodawcy się zgadza)

Edytowano przez prezesandrew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu19    1

a ja wam powiem co tu jest grane wnioski dopiero są rozpatrywane i długo jeszcze sie bedzie zmjeniac ale nie jeden by chciał zeby mu poszło do przodu o 2500 miesc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek00    0

Imię i Nazwisko lista 9.12.2011 lista 19.12.2011

 

Czesław Żukowski 11989 88

Jan Kanka 10659 1004

Waldemar Dąbrowski 12001 1144

Mariusz Komorowski 12002 1216

Jan Chrapowicz 5459 1245

Jacek Głęboki 12004 1338

Marek Zalewski 12005 1502

Dorota Dąbrowska 12011 1756

Tomasz Wiaktor 12012 1794

Marzena Wilczek 12016 2023

Sebastian Bojarzyński 12020 2310

Marek Brzozowski 12023 2448

Dawid Wysoki 12026 2659

Karol Baluta 12031 3142

Elżbieta Godlewska 12034 3380 ... dalej nie chciało mi się szukać

 

może któraś z w/w osób jest na forum i wyjaśni te zaskakujące przesunięcia na liście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

najważniejsze ze zielona lista sie mocno przesuneła...ciekawe te przesuniecia o 10tys miejsc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejch61    0

ja jestem nadal na zielonej liście ale spadłem o 15 miejsc (27xx)

witam ja jestem w tym samym miejscu co bylem 09.12 8xx pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahos    0

Ludzie czy wyście oszaleli użytkownik ahos nie podpisał jeszcze żadnej umowy, on poprostu robi sobie jaja, a jeżeli nie to niech przedstawi skan pierwszej i ostatniej strony umowy. Użytkownik ahos post o podpisaniu umowy napisał w dniu 15 grudzień (czwartek)2011, a lista ukazała się w dniu 09.12 2011 w piątek , a więc jak po trzech dniach roboczych od ukazania listy można podpisać umowę.

Nikogo nie wprowadzam w błąd mam już podpisaną umowę i nie tylko ja jednocześnie obok mnie podpisywały jeszcze dwie osoby a kolejne czekały prawdopodobnie też na podpisanie.machina ruszyła,agencja miała czas na zweryfikowanie listy a teraz gdy to zrobiła to na co ma czekać?Nie rozumiem.Codziennie są podpisywane albo robione poprawki ale nie wszyscy naraz panowie spokojnie to musi potrwać ,przecież jest kilka tyś wniosków Mi śię udało ,przecież ktoś musi być pierwszy.Pozdrawiam wszystkich niedowiarków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nawet mój 5 letni syn w to nie uwierzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    472

Czemu nie. Słyszałem o przypadku kiedy beneficjent po 5 dniach od złożenia wniosku o płatność miał pieniądze na koncie. Rożne są przypadki także i w arimr rekordowo krótkie czasy obsługiwania wniosków się zdarzają. W końcu ktoś musi być pierwszy :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan77    0

Nikogo nie wprowadzam w błąd mam już podpisaną umowę i nie tylko ja jednocześnie obok mnie podpisywały jeszcze dwie osoby a kolejne czekały prawdopodobnie też na podpisanie.machina ruszyła,agencja miała czas na zweryfikowanie listy a teraz gdy to zrobiła to na co ma czekać?Nie rozumiem.Codziennie są podpisywane albo robione poprawki ale nie wszyscy naraz panowie spokojnie to musi potrwać ,przecież jest kilka tyś wniosków Mi śię udało ,przecież ktoś musi być pierwszy.Pozdrawiam wszystkich niedowiarków

Ktoś musi być pierwszy ale nie po trzech dniach roboczych od ukazania się listy. Chyba trzeba będzie zadzwonić do regionalnego oddziału agencji na dolnym śląsku i się dowiedzieć czy ktoś już u nich podpisał umowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

Nikogo nie wprowadzam w błąd mam już podpisaną umowę i nie tylko ja jednocześnie obok mnie podpisywały jeszcze dwie osoby a kolejne czekały prawdopodobnie też na podpisanie.machina ruszyła,agencja miała czas na zweryfikowanie listy a teraz gdy to zrobiła to na co ma czekać?Nie rozumiem.Codziennie są podpisywane albo robione poprawki ale nie wszyscy naraz panowie spokojnie to musi potrwać ,przecież jest kilka tyś wniosków Mi śię udało ,przecież ktoś musi być pierwszy.Pozdrawiam wszystkich niedowiarków

Kolega ma rację w dolnośląskim faktycznie podpisano już 6 umów z różnicowania. Pewnie wnioski były proste (zakup maszyn) i dało się je sprawdzić bez poprawek przed ogłoszeniem listy.

Edytowano przez Dlok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pic2ek    5

Nawet mój 5 letni syn w to nie uwierzy.

Jak ktoś o mentalności i sposobie myślenia 10 latka, która innym zarzuca ewidentne kłamstwo, może mieć syna w wieku 5 lat. Nikt ci na AF w to nie uwierzy.

Ale oczywiście nazywając mnie i innych złodziejami, nie weźmiesz sobie tego tak do końca do serca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spektakularne przesunięcia na liście, ktoś z końca przesuwa się na początek, ktoś inny podpisuje umowę w kilka dni po ogłoszeniu kolejności, ja wiedziałem że żyje w "dzikim kraju" ale to za wiele dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

U mnie spadek 9 miejsc. Lp na liście wzrosła żeby wątpliwości nie było.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj