kissmy...

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

Polecane posty

LeonOr    1

Czy mógłby mi ktoś powiedzieć czy w woj lubelskim został ktoś wezwany do poprawek lub coś w tym stylu?? Bo mam 81 nr i jak na razie cisza :blink:

W lubelskim jeszcze nie jest zamknięty nabór, a skoro tak to jeszcze nikt nie sprawdza wniosków, bo w przypadku przekroczenia limitu jest losowanie i dopiero wtedy wnioski idą do kontroli.

 

Wzorem poprzedniego roku w którym to limit nie został wykorzystany, nabór trwa do ostatniego dnia roku. Ja wniosek w zeszłym roku składałem 31 grudnia, a pierwsze poprawki dopiero w marcu miałem. Także cierpliwości, bo mimo moich starań umowę 30 sierpnia podpisywałem.

 

W tym roku też składam wniosek ale poczekam na końcówkę naboru.


KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

mój kuzyn tez dopiero bedzie składał a w lubelskim jest dopiero o30% wykorzystane wiec pewnie nie bedzie wykorzystana całą pula.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeonOr    1

Jak na pomysł składania wniosku wpadłem przy wigilijnym stole, w sylwestra złożyłem wniosek, w prymaaprylis robiłem poprawki a ciągnik w dzień dziecka przywieźli.

Chistoria drugiego wniosku była trochę bardziej zagmatwana ale też umowa podpisana. Teraz zastanawiam się skąd kasę na finansowanie, no cóż termin na realizację mam na sierpiń 2011, więc czas jeszcze mam.


KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PL01    1

Z tego co mi wiadomo w różnicowaniu nie ma losowania wniosków po przekroczeniu 120% limitu. W tym działaniu decyduje kolejność zgłoszeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazoo    5

Słyszałem że w wielkopolsce już zabierają się za pierwsze 50 wniosków, może ktoś to potwierdzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeonOr    1

Faktycznie, decyduje kolejność.

Dzwoniłem do Agencji w Lublinie i na dzień dzisiejszy jest duże prawdopodobieństwo, że nabór będzie trwał do końca roku.

Szansa dla tych którzy potrzebują nowy sprzęt a hektarów nie mają za dużo. Plusem jest też mniej formalności niż w przypadku Modernizacji. :(


KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seat    2

Panowie jak bym wziął kombajn zbożowy na różnicowanie to vat od tego kombajnu będę mógł odliczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil987    0

Ale panowie.. Coś mi się nie chce w to wierzyć, ze będą czekać do końca naboru i dopiero zaczną sprawdzać wnioski... Przecież w tym roku decyduje kolejność... Jakby było losowanie, to musieli by czekać do końca i wtedy losować a tak chyba powoli już rozpatrują te pierwsze wnioski... Co myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

tak vat ci zwróca tylko podczas załozenia dziłalnosci musisz zaznaczyc rozliczanie vatu na zasadach ogólnych.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Panbowie tam w armir szanuja robote jak by teraz wszystkie wnioski rozpatrzyli to co by robioli po nowym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeonOr    1

kombajn to chyba najlepszy pomysł na różnicowanie. Jedna maszyna, jedna kwota, kalkulacja prosta w opisaniu. Dochodowość duża i uzasadniona. W różnicowaniu bierzemy tylko nowe maszyny więc przy zwrocie VATu, nie narażamy się na obligatoryjne kontrole. Które nie są straszne ale napewno stresujące.

Ja VAT już po 1,5 miesiąca miałem na koncie.


KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

Ale panowie.. Coś mi się nie chce w to wierzyć, ze będą czekać do końca naboru i dopiero zaczną sprawdzać wnioski... Przecież w tym roku decyduje kolejność... Jakby było losowanie, to musieli by czekać do końca i wtedy losować a tak chyba powoli już rozpatrują te pierwsze wnioski... Co myślicie?

W poprzednim naborze rozpatrywali wnioski na bieżąco. Jak składałem wniosek na początku listopada numerek 400 to już ponad 100umów w mazowieckim było podpisane. W tym naborze jest tak samo bo ludzie z okolicy numerki poniżej 50 mają już umowy po podpisywane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Gdzieś słyszałem chyba agrobiznes że do 4 miesięcy od złożenia wniosku powinne być wszystkie rozpatrzone oczywiście w ramach puli środków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeonOr    1

W 4 miesiące rozpatrzenie wniosku jest prawdopodobne, ale w przypadku poprawki trzeba naprawdę sprawnie reagować i trafić na odpowiedniego "weryfikatora" który odpowiednio określi braki.

Ja w naborze 2009 złożyłem 2 wnioski na różnicowanie. Na siebie i kuzyna, z tym że jedną umowę podpisałem na początku kwietnia a drugą na koniec sierpnia. Jeden Pan inspektor określił braki bardzo obrazowo a drugi wytykał punkty i popierał swoje zdanie paragrafami. Więc nie można powiedzieć, że wszystko łatwo i sprawnie w cztery miesiące się załatwi.


KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

A więc w woj Lubelskim rozpatrują już wnioski z tegorocznego różnicowania, właśnie dzisiaj dostałem pierwsze poprawki B) Czyli coś się ruszyło, aż jestem zdziwiony że nawet 2 miesiące nie minęło od daty złożenia wniosku i przyszły poprawki :lol:


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

jaki miałes numer ??


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

to znaczy ze na dniach bede i ja miał pisemko :D mam 110 :D


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

a jak w małopolsce z poprawkami?? z tego co wiem limit u nas jak zwykle nie wyczerpany, i tak myśle, że już trzeba zacząć zbierać kase na następny nabór w przyszłym roku, jeśli takowy będzie hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeonOr    1

Orientuje się ktoś, jak można zrobić uzupełnienie do zeszłorocznego wniosku (już mam rozliczony, zostało 9 tys. limitu).

 

Czy ekonomiczny plan od nowa, czy może inny jest sposób? •Jak ktoś takie uzupełnienie robił, to proszę o radę.


KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez Bonex157
      Cześć, 
      Chciałbym zgłosić działki do doplat 1 raz.  Przeprowadzi mnie ktoś przez ten proces 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj