kissmy...

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jaro    166

"Zżymam" i "sfingować" :D ale ogólnie rzecz biorąc-"ganz meine meinung" jak mawiają nasi zachodni bracia w rozumie :D .Do mnie też kompletnie nie przemawia usprawiedliwianie wszystkiego owym uniwersalnym "co nie jest zabronione jest dozwolone"-a zwykła ludzka uczciwość to co ?Ja też mógłbym być znacznie bogatszy niż jestem-niestety wychowanie przeszkadza :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowano przez gonzobonzobong

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

No o poprawność polityczną to akurat mnie nie musisz podejrzewać-jakoś tak wyszło :D .Co do prawa to i owszem-znasz chyba przysłowie "lepsze wrogiem dobrego" ?-kiedyś wystarczał czy to Dekalog,czy to kodeks Hammurabiego czy też prawo zwyczajowe a teraz ?-na wołowej skórze nie spiszesz a jeżeli coś jest wystarczajaco skomplikowane to znajdzie się sposób aby jakąś lukę znaleźć-no i stąd "co nie jest zabronione..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Ale ludzie z reguły nie są konsekwentni w tym co mówią lub robią. Tutaj piszą, że jeśli nie jest zabronione to korzystają i w ten sposób usprawiedliwiają siebie a parę postów dalej czy w w innym temacie skarżą się na prawo i chcą jego zmiany bo jest niesprawiedliwe dla nich. Teraz nie ma czegoś takiego jak moralność czy obyczaje. Teraz mamy kodeks karny, cywilny czy handlowy. Gdyby kradzież była dozwolona to większość na pytanie dlaczego okradasz sąsiada odpowiedziałaby "co nie jest zabronione jest dozwolone"

A damianzbr trochę przesadził oskarżając o kradzież. Bardziej tu pasuje wyłudzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tutaj piszą, że jeśli nie jest zabronione to korzystają i w ten sposób usprawiedliwiają siebie a parę postów dalej czy w w innym temacie skarżą się na prawo i chcą jego zmiany bo jest niesprawiedliwe dla nich.

A damianzbr trochę przesadził oskarżając o kradzież. Bardziej tu pasuje wyłudzenie.

Z tym brakiem konsekwencji co u niektórych dokładnie tak jest, strasznie się irytuje gdy napotykam takich przykrych hipokrytów, wrrr ;[.

No nie wiem, bo świadome wpisanie nie prawdy w ekonomicznym planie operacji, to nie jest fuks dzięki któremu można wycyganić dofinansowanie. To jest celowe popełnienie przestępstwa, czyli oszustwa umożliwiającego kradzież. Myślę że słowo kradzież wcale nie jest zbyt ostrym słowem w tym przypadku, ale akurat tutaj ta kwestia jest najmniej ważna.

 

@stachu19 rozwiń swą myśl, nie krępuj się i śmiało kontynuuj.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowano przez gonzobonzobong

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Ale tak formalnie. Kradzież jest wtedy kiedy zabierzesz sąsiadowi krowę z obory a wyłudzenie kiedy sprzedasz krowę sąsiada weźmiesz pieniądze i mówisz, że dopiero za tydzień dostarczysz. Więc wprowadzając w błąd ARiMR aby dostać pieniądze mogą zostać oskarżeni o wyłudzenie a nie kradzież.

 

To z lokat wysoko oprocentowanych też nikt nie powinien korzystać bo to też wyłudzanie i obchodzenie prawa jest(a co tam lubię szyk przestawny).

Obchodzenie prawa tak ale nie wyłudzenie bo jak można coś wyłudzić od kogoś skoro obie strony mają z tego korzyści i działają ze świadomością?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladek99    2

Czy jako właściciel kilku Ha ziemi opłacający krus mam możliwość złożenia wniosku na różnicowanie na Ciągnik? I czy musi on być przeznaczony na usługi ? Jak z tym dokładnie jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Nie masz możliwości bo nabór już się skończył a nowy nie wiadomo kiedy i czy w ogóle będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.W mojej gminie wójt wprowadził podatek od przetrzymania garażowanej maszyny zakupionej na różnicowanie.Jeżeli maszyna stoi w garażu należy zapłacić wyższy podatek,niż wtedy,kiedy jest "garażowana" pod dachem. :huh: I oto moje pytanie,czy słyszeliście o czymś takim w waszych stronach? Istnieje wgl takie prawo do nałożenia takiego podatku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

i tu sie nasowa pytanie czy ten wojt jest zdrowy psychicznie, co go moze obchodzic co kto trzyma w swoim garazu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

raczej to nie chodziło o rónicowanie tylko taki podatek dotknał wszytkie firmy czyli zaczeli zaliczac garaz jako budynek potrzebny do prowadzenia dziłalnosci wiec zaczeli kasowac z m2 :(


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko zapomnieli że garaż to nie fabryka,i nie przynosi dochodu.I jeżeli chce nową maszynę trzymać pod zadaszeniem,to trzeba sypnąć więcej $,tylko dla tego,że komuś się tak objawiło..Paranoja jakaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Witam wszystkich.W mojej gminie wójt wprowadził podatek od przetrzymania garażowanej maszyny zakupionej na różnicowanie.Jeżeli maszyna stoi w garażu należy zapłacić wyższy podatek,niż wtedy,kiedy jest "garażowana" pod dachem. :huh: I oto moje pytanie,czy słyszeliście o czymś takim w waszych stronach? Istnieje wgl takie prawo do nałożenia takiego podatku?

Zapytaj się wójta na jakiej podstawie nałożył ten podatek. Bo aby go nałożyć musi on mieć "upoważnienie" w ustawie czy rozporządzeniu. A wątpię żeby miał taką możliwość. Więc idź do wójta, poproś go o podstawę prawną nałożenia tego podatku. Uchwała gminy się nie liczy.

 

 

Ale to wprowadzili Wam nowy podatek czy zaliczyli Wam garaże jako siedziby firm czyli większy podatek od nieruchomości?

Edytowano przez StasiekS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

To lepiej się dowiedz szczegółów a wtedy będziemy mogli doradzić. Bo tak to nie wiemy o co do końca chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

A więc i samorząd chce działkę z tego tortu.

Podstawą jest podatek od powierzchni wykorzystywanej do prowadzenia działalności gospodarczej.

Maszyna stoi w budynku, wiec z metra kwadratowego budynku, jeśli stoi na placu to z metra kw.placu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

chodzą, liczą psy aby wiedzieć ile i kto powinien płacić, to się dziwicie że za garaż czy plac od działalności będą zbierać haracz.. Spokojnie to tylko polska....:huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pic2ek    5

damianzbr aż się zdziwiłem twoją wypowiedzią bo się takiej nie spodziewałem :rolleyes: byłem pewny, że zaraz będziesz krzyczał to i tamto :D to ja cię wyręczę ;) bo kolega jankris jasno napisał jaki podatek. Ciągnik jest kupowany przecież na usługi a nie na swój prywatny użytek :) i tak samo jak sklepikarz, kioskarz, skarpeciaż, itd itd płacą podatki, tak i będą płacić Ci, którzy z tego skorzystają i którym wójt się uprze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

Samorząd chce to co mu się należy, te podatki to nic nowego są już od dawna. Jak się brało dofinansowanie na różnicowanie to należało się z tym liczyć a nie zachowywać się teraz jak przysłowiowy Kali. „ Jak Kali ukraść to dobrze jak Kalemu ukraść to źle”.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

a czy na sfinansowanie inwestycji można skorzystać z kredytu pomostowego 8% tego jaki jes w MGR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

tak. ja i kuzyn korzystalismy z pomostówki w rónych bankach


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj