kissmy...

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

Polecane posty

Xawier    222

Ja myślę, że kolega powyżej ma rację, chyba się zagalopowałeś. Jakoś nie czuję, że Cię okradłem bo złożyłem wniosek na różnicowanie. Jeśli myślisz inaczej to złóż doniesienie do prokuratury a nie szkalujesz ludzi publicznie.

 

 

Trochę to zabawne jest... Logicznie patrząc na to to jeśli złożyłem wniosek na Różnicowanie to znaczy, że kogoś okradłem. Jeśli nie złożyłem to znaczy, że dałem się okraść... Więc co powinienem zrobić żeby nie okradać nikogo a zarazem nie dać się okraść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donborys    3

Trochę to zabawne jest... Logicznie patrząc na to to jeśli złożyłem wniosek na Różnicowanie to znaczy, że kogoś okradłem. Jeśli nie złożyłem to znaczy, że dałem się okraść... Więc co powinienem zrobić żeby nie okradać nikogo a zarazem nie dać się okraść?

 

 

Masz dwa wyjścia z tej patowej sytuacji:

1. Przejść na emeryturę ;)

2. Pozbyć się gospodarstwa i wyprowadzić do miasta. Nie będziesz rolnikiem, więc według kolegi nie dasz się okraść ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Różnicowanie powinno być kierowane dla mieszkańców wsi którzy rezygnują z rozwijania lub prowadzenia gospodarstwa.

Jeśli natomiast o te pieniądze mogą ubiegać się ci którzy korzystali z MGR lub Młodego Rolnika to jest to; niecelowe, sprzeczne co do celów, chore, marnotrawiące publiczne pieniądze, nie przyniesie oczekiwanych rezultatów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

cyt. ze str. ww ARiMR ,,"Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej". Pomoc taka przeznaczona jest dla rolników ich współmałżonków lub domowników ubezpieczonych w KRUS, którzy planują rozpoczęcie działalności innej niż rolnicza. Wiele rodzin rolniczych, nie jest w stanie utrzymać się jedynie z rolnictwa i takie wsparcie jest dla nich szansą na dodatkowe dochody poprawiające ich warunki życia.,,

 

Chyba się trochę zagalopowałeś - tak ja złożyłem na różnicowanie - tzn że Ci ukradłem 100.000 zł?

Jeśli nie jesteś jedną z wielu rodzin która nie jest w stanie utrzymać się jedynie z rolnictwa, a złożyłeś wniosek, to postąpiłeś nie moralnie lecz nie było to zakazane. Ale jeśli złożyłeś np. na kombajn do własnego gospodarstwa, nie na usługi tylko główny cel to np. wykosić swoje zboża swoim własnym kombajnem, a do wniosku dołączyłeś piękny EPO jak to będziesz pieniążki zarabiał przez kolejne 5 lat na usługach, czyli skłamałeś aby EPO był atrakcyjny, to znaczy że chcesz ukraść 100tys. Jak jest sam sobie odpowiedz bo ja nie znam twojej sytuacji. A żal du.ę ściska np. gdy komornik przyjeżdża po kombajn.

 

Ja myślę, że kolega powyżej ma rację, chyba się zagalopowałeś. Jakoś nie czuję, że Cię okradłem bo złożyłem wniosek na różnicowanie. Jeśli myślisz inaczej to złóż doniesienie do prokuratury a nie szkalujesz ludzi publicznie.

Powtórka, z rozrywki, część odp. znajdziesz wyżej. Ja nie znam twojej sytuacji, ty sam wiesz najlepiej jak to u ciebie jest. Jeśli myślisz że cię szkaluję, ty również złóż doniesienie do prokuratury.

 

Więc co powinienem zrobić żeby nie okradać nikogo a zarazem nie dać się okraść?

Już mówię, aby nikogo nie okraść, powinieneś starać się o dofinansowanie przedsiębiorstwa które podniesie dochody twojej rodziny. W głębi duszy dofinansowanie przedsiębiorstwa, a nie tylko na papierku. Aby nie dać się okraść, teraz zbyt wiele nie można zrobić, ale tak za 4 lata gdy złożysz donos do prokuratury że kowalski kupił kombajn na usługi a kosi u siebie, na pewno dojdą w papierach tego oszustwa. Bo na początku to może i będzie pilnował wystawiania sobie samemu faktur, lecz za 4 lata z uwagi na to że sytuacja zdarzać miała by się kilka razy do roku i tylko w okresie letnim, wystawianie tych lewych ale jednak legalnych faktur nie było by rutyną, z tego powodu mógł by po prostu zapomnieć dopilnować tej że procedury maskowania niechlujnej kradzieży 100 tys. z przed 4 lat. I właśnie ten błąd prokuratura mogła by dostrzec i wyciągnąć odpowiednie konsekwencje.

 

Więcej argumentów które nakłaniają mnie do podejrzewania próby kradzieży 100tys. To wasze ogólne zirytowanie, wynikające być może z ,,prawda w oczy kole,, , dalej będą słowa:

się nie opłaca brać tego kombajnu bo on tylko 2 tygodnie zarabia i 1800 złotych razy 12 miesięcy i razy 5 lat to se policzcie a w co na ten temat ???

ewidentne wyłudzanie 100 tys, ponieważ rolnik wszystko liczy razy 5lat. Czyli z góry zakłada że działalność będzie prowadził 5 lat. Wie że za 6 lat już ani jednej faktury nie wystawi, bo i po co jak nie będzie miał działalności. (bez złośliwości o reformach podatków które mają dotknąć sektor rolnictwa)

 

poki bedziemy mieli sprzety u siebie w gospodarstwach

Brakowało tylko : nie mogę się doczekać kiedy będę kosił swoje stare pole swoim nowym kombajnem z różnicowania.

 

chyba jedyna możliwość dostania dofinansowania na kombajn ;) Bo na modernizację ciężko...

Aha, czyli to żadna nowość, wszyscy dookoła wiedzą, ,,jesteś rolnikiem, to idź po różnicowanie, stworzysz fikcyjne przedsiębiorstwo i bez problemu możesz ukraść 100tys na kombajn ,,

 

Nie chce mi się dalej wymieniać, chyba już wszyscy widzą, a jak nie to chyba za daleko brnęli i z tego powodu mają klapki na oczach, ewentualnie są jednymi z tych co kradną 100tys z całej puli i zaraz mnie zlinczują że głoszę brednie.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Oj tam od razu zlinczują... każdy ma prawo mieć swoje zdanie, wszakże mamy demokrację;) Wg Ciebie Różnicowanie jest dla tych tylko, którzy nie są w stanie wyżyć z gospodarstwa? Czy dla tych którzy jakoś tam są w stanie się utrzymać z gospodarstwa i chcą poprawić swój "statut społeczny" też mogą skorzystać z Różnicowania? Wg mojej znajomej księgowej samemu sobie nie można wystawiać faktur ale to już inna historia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

@damianzbr

 

Napisz mi co to jest działalność rolnicza, bo chcę się dowiedzieć tego od ciebie.

 

Napisz również do czego pijesz, wydaje mi się do tego że ktoś inny dostał dofinansowanie na różnicowanie a ty nie, i ciebie to boli i nie możesz tego przeżyć bo ktoś ma nową maszynę a Ty nie, proste.

 

Staję w obronie innych rolników. Jak inni mogą "kraść" tak jak ty to nazwałeś czyli ci którzy siedzą w rządzie też kradną i to znacznie większe pieniądze, to dlaczego rolnik ma tego nie robić z tym że rolnik nie kradnie z ARiMR 100 tyś zł tylko stara się o bezzwrotne pieniądze na działalność z tym że działalność może nie wypalić, i dlaczego rolnik ma być całe życie poniżany i gardzony? :huh: Całe życie ma tak być że rolnik jest brudasem, śmierdziuchem i biedakiem? Może w końcu trzeba pokazać mieszczuchom że my "ROLNICY" możemy godnie żyć na tym świecie i że to nasze płody rolne pozwalają im żyć, bo gdyby nie rolnik to nie było by z czego chleba upiec!!


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Na zakupy z działania " róznicowanie" jest pewnie przyzwolenie ze strony arimr. Po prostu przymykają oko na maszyny rolnicze. Wystarczył by zapis, że maszyny rolnicze nie są refundowane z pewnymi wyjątkami np: kupione ciągniki wyłącznie z kosiarką bijakową do poboczy lub szczotką do czyszczenia ulic i po problemie tych co niby wyłudzają.

Znam 2 osoby, które złożyły w tym naborze wnioski na koparki, pozostała część ( w tym Ja ) na maszyny rolnicze. Każdy ma swoje racje z piszących powyżej, ale tak jak pisze w pierwszym zdaniu, wystarczy jeden punkt w ustawie, żeby ukrócić wszelkie "kombinacje". Skoro go nie ma, to nadal działamy zgodnie z prawem. Piszemy faktury, jest odprowadzany podatek i niby ok.

Tworzymy ruch w gospodarce, bo kupujemy maszyny czy urządzenia,paliwo, oleje, serwisowanie, ktoś ma prace, jest obieg pieniądza, banki się cieszą bo kredyty idą :lol: a fundusze na rolnictwo będą wykorzystane w 100% a nie tak jak w innych sektorach gospodarki co z poprzedniego prow dużo wróciło do brukseli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan77    0

Na zakupy z działania " róznicowanie" jest pewnie przyzwolenie ze strony arimr. Po prostu przymykają oko na maszyny rolnicze. Wystarczył by zapis, że maszyny rolnicze nie są refundowane z pewnymi wyjątkami np: kupione ciągniki wyłącznie z kosiarką bijakową do poboczy lub szczotką do czyszczenia ulic i po problemie tych co niby wyłudzają.

Znam 2 osoby, które złożyły w tym naborze wnioski na koparki, pozostała część ( w tym Ja ) na maszyny rolnicze. Każdy ma swoje racje z piszących powyżej, ale tak jak pisze w pierwszym zdaniu, wystarczy jeden punkt w ustawie, żeby ukrócić wszelkie "kombinacje". Skoro go nie ma, to nadal działamy zgodnie z prawem. Piszemy faktury, jest odprowadzany podatek i niby ok.

Tworzymy ruch w gospodarce, bo kupujemy maszyny czy urządzenia,paliwo, oleje, serwisowanie, ktoś ma prace, jest obieg pieniądza, banki się cieszą bo kredyty idą :lol: a fundusze na rolnictwo będą wykorzystane w 100% a nie tak jak w innych sektorach gospodarki co z poprzedniego prow dużo wróciło do brukseli...

 

No właśnie wygląda na to , że w innych sektorach gospodarki ludzie liczą inaczej tzn kupują tylko to co jest im potrzebne do prowadzenia działalności, a nie tak jak w rolnictwie byle tylko mieć. W rolnictwie niektórzy olewają cel operacji. A ten jest jeden i niezmienny: Utworzenie dodatkowego źródła dochodu poza rolnictwem. A dla niektórych ( obawiam się czy nie dla większości) celem jest zakup maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

O Wg Ciebie Różnicowanie jest dla tych tylko, którzy nie są w stanie wyżyć z gospodarstwa? Czy dla tych którzy jakoś tam są w stanie się utrzymać z gospodarstwa i chcą poprawić swój "statut społeczny" też mogą skorzystać z Różnicowania?

Tak właśnie dla tych. Nie jest zabronione składać wnioski osobą które mogą sobie świetnie radzić, lecz stworzono punktację. I właśnie punktacja ma na celu rozróżnić tych co mają możliwość wyżyć z gospodarstwa od tych którzy owej możliwości nie mają. Taką możliwością jest np. odpowiedni areał posiadanej ziemi. I taki któremu jest nie zabronione, powinien składać wniosek ze świadomością iż pieniążki były przeznaczone dla tych biedniejszych (jeszcze nie powiedziałem że taki to od razu kradnie). Niektórzy nazywają to sprytem, ja wolę po imieniu, bezczelność. Mam nadzieje, że punktacja takich wyeliminuje.

To wszystko co napisałem wyżej, jest całkowicie legalne i wiadomo każdy jest kowalem swego losu, każdy walczy o lepszy byt, nawet kosztem innych, a sytuacja jest klarowna bo łatwo oszukać swą świadomość w sposób taki: ,,a co tam, ja ich nie znam to i mniej brzydko postąpiłem, są bogatsi od mnie i też tak robią itp.,,

Więc jeśli jest to legalne, to dużego problemu nie ma. Problem ze złodziejami zaczyna się tu. Jeśli ktoś świadomie w EPO, kłamie że będzie wykonywał tyle i tyle usług. Kłamie by EPO był bardziej atrakcyjny by dostać dofinansowanie a tak na prawdę nie ma zamiaru wykonywać żadnych usług i chodzi mu tylko o zdobycie kolejnej maszyny do swojego gospodarstwa. Właśnie takie zjawisko nazywam okradaniem reszty rolników. Zazwyczaj biedniejszych, którzy faktycznie chcą zorganizować sobie dodatkowy dochód z działalności pozarolniczej. Każdy ma swoje zdanie? Nie prawda, każdy to tylko inaczej nazywa, ładnie lub brzydko, po imieniu lub sprytnie. To jest cała prawda.

 

@damianzbr

Napisz mi co to jest działalność rolnicza, bo chcę się dowiedzieć tego od ciebie.

Czy teraz będę musiał spełniać zachcianki wszystkie i wszystkich. Jest to bez znaczenia co dla mnie znaczy to pojęcie.

 

Napisz również do czego pijesz, wydaje mi się do tego że ktoś inny dostał dofinansowanie na różnicowanie a ty nie, i ciebie to boli i nie możesz tego przeżyć bo ktoś ma nową maszynę a Ty nie, proste.

Zdecyduj się, mam odpowiedzieć na to pytanie czy jednak znasz odpowiedź którą określasz mianem ,,proste,,?

Staję w obronie innych rolników. Jak inni mogą "kraść" tak jak ty to nazwałeś czyli ci którzy siedzą w rządzie też kradną i to znacznie większe pieniądze, to dlaczego rolnik ma tego nie robić z tym że rolnik nie kradnie z ARiMR 100 tyś zł tylko stara się o bezzwrotne pieniądze na działalność z tym że działalność może nie wypalić, i dlaczego rolnik ma być całe życie poniżany i gardzony?

Widzę że mamy ten sam cel, czyli stanąć w obronie rolników. Z różnicą taką że nie tych samych rolników bronimy.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan77    0

@damianzbr

 

Napisz mi co to jest działalność rolnicza, bo chcę się dowiedzieć tego od ciebie.

 

Napisz również do czego pijesz, wydaje mi się do tego że ktoś inny dostał dofinansowanie na różnicowanie a ty nie, i ciebie to boli i nie możesz tego przeżyć bo ktoś ma nową maszynę a Ty nie, proste.

I sami widzicie co jest celem operacji dla niektórych (nowa maszyna)

Staję w obronie innych rolników. Jak inni mogą "kraść" tak jak ty to nazwałeś czyli ci którzy siedzą w rządzie też kradną i to znacznie większe pieniądze, to dlaczego rolnik ma tego nie robić z tym że rolnik nie kradnie z ARiMR 100 tyś zł tylko stara się o bezzwrotne pieniądze na działalność z tym że działalność może nie wypalić, i dlaczego rolnik ma być całe życie poniżany i gardzony? :huh: Całe życie ma tak być że rolnik jest brudasem, śmierdziuchem i biedakiem? Może w końcu trzeba pokazać mieszczuchom że my "ROLNICY" możemy godnie żyć na tym świecie i że to nasze płody rolne pozwalają im żyć, bo gdyby nie rolnik to nie było by z czego chleba upiec!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donborys    3

I właśnie punktacja ma na celu rozróżnić tych co mają możliwość wyżyć z gospodarstwa od tych którzy owej możliwości nie mają. Taką możliwością jest np. odpowiedni areał posiadanej ziemi.

 

Co masz na celu, czy obronę biednych czy przemawia przez Ciebie zazdrość nie wiem i nie mi to oceniać, od tego też nie jest to forum. O takich sprawach możemy kiedyś porozmawiać w realu jeżeli będziemy mieli okazję się spotkać i poznać.

Napisałeś jednak w ostatnim poście jedno zdanie którego nie mogę oprzeć się skomentować. Pozwoliłem sobie je zacytować. Pozornie wygląda to tak jak piszesz i myślę, że ten pomysł miał taki cel; jednak moim zdaniem jest zupełnie inaczej, jest to dość duża furtka dla sprytnych ludzi którzy nie mają nic wspólnego z rolnictwem oprócz minimalnego kawałka ziemi wymaganego w KRUS. I wolę niech kupi rolnik kombajn, którym zrobi robotę u siebie i na usłudze (myślę, że więcej jak promil ludzi nie kupuje z tego działania kombajnu tylko pod swoje areały), niż handlarz trampków (który dokładnie nie wie gdzie ma pole) na powiększenie swojego boksu. Dla nich są przewidziane inne działania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

Witam

Lista na różnicowanie dokładnie 9 grudnia. Ciekawe ilu ludzi wystraszy się zapowiedzi premiera. A niech coś w końcu zrobią z tym krusem, gospodarstwa powyżej 100ha wypierdo...do Zus bo to przecież przedsiębiorstwa są.

 

żeczywiście powinni coś zrobić, by rolnicy którzy mają powyżej 100ha nie leżeli na jednej sali w szpitalu z takimi jak ty, i nie wąchali twoich pierdów, myślisz że oni nie płacą wyższych składek? a świadczenia? mają takie same jak ci co mają np 10ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan77    0

żeczywiście powinni coś zrobić, by rolnicy którzy mają powyżej 100ha nie leżeli na jednej sali w szpitalu z takimi jak ty, i nie wąchali twoich pierdów, myślisz że oni nie płacą wyższych składek? a świadczenia? mają takie same jak ci co mają np 10ha.

[/quote

Tak płacą 870 zł na kwartał tyle to ja płacę zusu miesięcznie, a jak chcesz mieć wyższą emeryturę to się zgłoś dobrowolnie do zusu, a nie pier**l , że będziesz płacił więcej jak dostaniesz więcej emerytury bo to jest zwykły tani wybieg. Kto ci broni założyć działalność i przejść na zus. A po za tym dobrze mówił wujek , że na wschodzie Polski mieszka banda sfrustrowanych złośliwców.

Edytowano przez jan77

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

W sumie to @damianzbr ma sporo racji-jak tak widzę w okolicy to różnicowanie polega z reguły (tak 99,9 % przypadków :D )na zakupie nowego ciągnika aby dalej swoje 10 ha piasku orać...i oby te 5 latek zleciało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pic2ek    5

damianzbr

to każdy przedsiębiorca kupujący auto z kratką i jeżdżący prywatnie to złodziej, kupując drukarkę, laptopa itd i korzystając z niego w domu to też kradzież.

Jakoś mi się nie chce wierzyć, ze ty taki uczciwy jesteś i krysztłowy. Uderz się pierś najpierw sam a dopiero później wyzywaj ludzi od złodziei.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73
Staję w obronie innych rolników. Jak inni mogą "kraść" tak jak ty to nazwałeś czyli ci którzy siedzą w rządzie też kradną i to znacznie większe pieniądze, to dlaczego rolnik ma tego nie robić z tym że rolnik nie kradnie z ARiMR 100 tyś zł tylko stara się o bezzwrotne pieniądze na działalność z tym że działalność może nie wypalić, i dlaczego rolnik ma być całe życie poniżany i gardzony? :huh:

Fajna wymówka. Dlaczego kradniesz? Bo rząd kradnie. W ten sposób nie okradasz rządu czy bezpośrednio Tuska i spółkę tylko siebie i sąsiadów. To tobie zwiększą podatki i reszcie abyś ty miał na nowy kombajn czy traktor. Czytając ten jak i inne tematy to nie dziwię się dlaczego rolnikiem gardzą. Mają powody których sami dostarczacie.

 

Co masz na celu, czy obronę biednych czy przemawia przez Ciebie zazdrość nie wiem i nie mi to oceniać, od tego też nie jest to forum

Zazdrość, ulubiony argument w walce z innymi.

 

I wolę niech kupi rolnik kombajn, którym zrobi robotę u siebie i na usłudze (myślę, że więcej jak promil ludzi nie kupuje z tego działania kombajnu tylko pod swoje areały), niż handlarz trampków (który dokładnie nie wie gdzie ma pole) na powiększenie swojego boksu. Dla nich są przewidziane inne działania.

Taksówkarz nie może być rolnikiem bo ma za mało ziemi? Albo trampkarz? Jeśli spełniają warunki to nie mogą skorzystać bo okradają innych, ale gdy rolnik posiadający 100ha i kupujący pług i siewnik do nawozów "na usługi" to już może?

 

to każdy przedsiębiorca kupujący auto z kratką i jeżdżący prywatnie to złodziej, kupując drukarkę, laptopa itd i korzystając z niego w domu to też kradzież.

A kto twierdzi, że nie? Chyba nikt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co masz na celu, czy obronę biednych czy przemawia przez Ciebie zazdrość nie wiem i nie mi to oceniać, od tego też nie jest to forum. O takich sprawach możemy kiedyś porozmawiać w realu jeżeli będziemy mieli okazję się spotkać i poznać.

Ha, zaraz padnę. Ale o co chodzi? Walka wręcz, czy co? Chciałeś powiedzieć że chętnie byś mi przywalił w mordę, bo mówię prawdę? Nie kumam o co chodzi z tym realem...

 

Pozornie wygląda to tak jak piszesz i myślę, że ten pomysł miał taki cel; jednak moim zdaniem jest zupełnie inaczej, jest to dość duża furtka dla sprytnych ludzi którzy nie mają nic wspólnego z rolnictwem oprócz minimalnego kawałka ziemi wymaganego w KRUS.

Tak, pozostaje furtka dla rolników którzy sobie świetnie radzą, dla których w gruncie rzeczy nie były przeznaczone te pieniążki. Tak samo jak pozostaje furtka dla jakiś mieszczuchów którzy nie mają nic wspólnego z rolnictwem. Nie powiedziałem że punktacja jest idealna. Ale lepsza taka jak żadna. Forum rolnicze to piszę o rolnikach złodziejach. Gdyby to był jakiś grajdołek miejski pisał bym o złodziejach mieszczuchach.

 

I wolę niech kupi rolnik kombajn, którym zrobi robotę u siebie i na usłudze (myślę, że więcej jak promil ludzi nie kupuje z tego działania kombajnu tylko pod swoje areały), niż handlarz trampków (który dokładnie nie wie gdzie ma pole) na powiększenie swojego boksu. Dla nich są przewidziane inne działania.

Dla rolników z prawdziwego zdarzenia także są inne programy więc w tej kwestii jest 1:1. Ja właśnie wolę by tą kasę dostali ludzie dla których była przeznaczona. Jeśli handlarz mieszka na wsi itd. to powinien jako pierwszy otrzymać niż ktoś na kombajn do własnego gospodarstwa. Handlarz to zły przykład, by zobrazować me myślenie, syndrom handlarza to lichwiarz, oszust. Wyobraź sobie ojca 5 dzieci w wieku 5-18 lat z 8 ha, c-330, żoną pracującą na terenie gminy za 1200zł i nim samym pracującym u kogoś np. na koparce. I co, sprawiedliwe jest że ja za rok sprzedam swojego rekorda, dołożą mi 100tys. i kupię sobie tucano bo teraz nie mam klimatyzacji i wk...wia mnie tak raz na tydzień brać młotek w środku pola by wymienić jakieś gówniane łożysko. A on dalej nie będzie mógł sobie kupić tej gównianej koparki, by polepszyć ten gówniany byt swych dzieci. Macie takie podejście że nie zdziwi mnie gdy dodacie gównianych dzieci!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pic2ek    5

Wyobraź sobie ojca 5 dzieci w wieku 5-18 lat z 8 ha, c-330, żoną pracującą na terenie gminy za 1200zł i nim samym pracującym u kogoś np. na koparce. I co, sprawiedliwe jest że ja za rok sprzedam swojego rekorda, dołożą mi 100tys. i kupię sobie tucano bo teraz nie mam klimatyzacji i wk...wia mnie tak raz na tydzień brać młotek w środku pola by wymienić jakieś gówniane łożysko.

czyli po prostu żal ci d**ę ściska obrońco pokrzywdzonych i ucieśnionych. Nie nie wkurza mnie ze brat rodzony mojego teścia ma 5 ciągników, 3 letni kombajn i naprawdę nowy park maszynowy, nie, nie wkurza mnie że sąsiad kupił sobie nowiutkiego claasa u mojego kumpla i jakis agregat itd. Itd itd itd, Są furtki i się z tego korzysta. Ty widzę sam nie skorzystałeś to cię skręca, ze inni skorzystali. Ale pewnie jakbyś sam skorzystał to już by było cacy.

Czy mam być zły ze dyrektor banku zarabia 20 000 zł na miesiąc a ja nie? ze kierownik sklepu z farbami zarabia 5 000 a ja nie? ze siostra ma własną firmę i kupiła sobie auto za 100 000 a ja nie?

Każdy jest kowalem swojego losu. Owszem zgodzę się, że na wsi są rodziny biedne, żona moja uczy w szkole na wsi i robilismy zbiorkę ubrań dla biednych dzieci, że te kilka % dzieci są ambitne, zdolne ale nie mają kasy, warunków mieszkaniowych itd. Ale do cholery skoro nie ma warunków mieszkaniowych to po jaką cholerę te dzieci robią??!!

I tak chyba podsumowując twoje posty i twoją osobę to tak mi przyszedł to głowy cytat Piłsudzkiego:

"Naród wspaniały tylko ludzie k***y".

Skoro nazywasz mnie złodzieje to nie weźmiesz sobie tego do serca :)

I jeszcze raz powtarzam takie są furtki prawne i ludzie z tego korzystają. Może chodzi o większe wykorzystanie unijnej kasy, może szansa się już więcej nie powtórzy. Niech ludzie unowocześniają swój park maszynowy!

Czy tobie ktoś bronił? Mnie żal d*py nie ściska. A wszystkim i tak się nie dogodzi.

Edytowano przez pic2ek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donborys    3

Popieram w pełni wypowiedź kolegi pic2ek, myślałem, że może faktycznie damianzbr jesteś takim dobrym obrońcą pokrzywdzonych niczym nasi politycy przed wyborami, ale Tobie po prostu żal d***ę ściska. I nie wmawiaj mi i innym, że przez moje podejście "dodałem gówniane dziecko".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Jeszcze raz powtórze, bo chyba nikt nie przeczytał bądź nie zroxxzumiał mojego posta.

 

Jeśli publiczne pieniądze dokłada się do czyjegoś prywatnego interesu, to powinno mieć to jakiś cel i sens.

W przypadku rożnicowania, celem jest tworzenie miejsc pracy poza rolnictwem, co mogłoby stworzyć lepsze warunki gospodarowania dla pozostałych rolników (możliwość powiekszania gospodarstw zmodernizowanych, rozwojowych). I to powinno być właściwie opisane prawem.

Ale nasze prawo dopuszcza jednoczesne korzystanie z MGR i rożnicowania. Kto napisał taki bubel, a może dlaczeo to zrobił?

No bo po co dopłacać jednocześnie rolnikowi, aby rozwijał własne gospodarstwo z jednej strony, a z drugiej dopłacać do tego aby zajął się czymś poza rolnictwem. Czy jesteśmy już tak bogaci, że nie potrzeba nam niczego reformować, tylko dopłacać każdemy i do wszyskiego bez żadnej strategii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donborys    3

Tutaj jankris zgodzę się z Tobą, że gospodarstwa korzystające z MGR nie powinny korzystać z różnicowania bo tak jak piszesz nie ma to większego sensu. Taki zapis wyeliminowałby rozdawanie pieniędzy nie tam gdzie trzeba, w takim wypadku nawet damianzbr byłby zadowolony i nie musiał nazywać nikogo złodziejami, bo pieniądze w większości trafiałyby do odpowiednich odbiorców. Dużym nie opłacałoby się korzystać z różnicowania, bo większe pieniądze są z MGR. Ale niestety polskie prawo to w wielu przypadkach wielki bubel i musimy się do niego dostosowywać, bo wszyscy dajemy przyzwolenie ludziom stanowiącym to prawo. Musi też być przeprowadzona reforma ubezpieczeń, nie może tak być, że sklepikarz płaci 900zł ZUSu miesięcznie, a stu hektarowy obszarnik 900zł KRUSu kwartalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pic2ek    5

Musi też być przeprowadzona reforma ubezpieczeń, nie może tak być, że sklepikarz płaci 900zł ZUSu miesięcznie, a stu hektarowy obszarnik 900zł KRUSu kwartalnie.

Dokładnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

najlepiej to te małe zwolnić z płacenia składek i wysłać do znachora :D a duże niech pokrywają wszelkie koszta, mogę płaćić większe składki, pod warunkiem że jakość świadczeń lekarskich wzrośnie,płace to wymagam :lol: a sklepikarz niech się rozwinie :lol: i założy np sieć marketów :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pic2ek    5

pod warunkiem że jakość świadczeń lekarskich wzrośnie,płace to wymagam :lol:

takie rzeczy to tylko w erze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj