kissmy...

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

Polecane posty

bialy2005    581

nie tam za bardzo co czytac :) poza obelgami mieszczuchów na rolników


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chillout    0

Witam.

Od wczoraj przekopuje się przed wszystkie strony tego tematu i powiem że dzięki Wam duzo udało mi sie o tym programie dowiedzieć. Dziś postanowiłem się zalogować i zadac kilka pytań na które nie znalazłem odpowiedzi ( mogłem tez je oczywiście pominąć przez nieuwagę przy tej ilości postów) i mam nadzieje że od Was jako bardziej doświadczonych uzyskam odpowiedzi.

Czy nabór wniosków na program Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej jest realizowany tylko raz do roku czy też 2 razy , z tego co tu przeczytałem to tylko raz ale na stronie arimr był zapis że odbywa się on w 2 kwartałach co roku.

Czy wszystkie maszyny oraz sprzet ( interesuje mnie bardziej sprżet budowlany) trzeba kupowac nowy czy może też być używany ?

Jeśli tak to czy w używanym sprzęcie istnieje możliwość odliczania amortyzacji od dochodu? ( czytałem trochę o tym i chyba tak ale chciałbym sie upewnić) .

Zakładam iż po złożeniu wniosku otrzymam refundacje ( wychodzimy w przyszłość) i mając a raczej nie mając 3 lat opłacanego KRUSu będę musiał się przenieść na ZUS co z góry przyjmuje do wiadomości i będę wtedy płacił przez 2 lata ok 320 zł miesięcznie a po tym okresie normalnie 850zł tak ?

Czy jeśli ziemia która posiadam jest w tej chwili w dzierżawie ( cała) a ja opłacam składki to mogę ubiegać się o dofinansowanie?

Jełśi jestem jedynym właścicielem gospodarstwa ( brak domowników / współmałżonków) to co się dzieje z ziemią w momencie mojego przejścia na ZUS ? Trzeba ja odrolnić ?? czy zostaje w dzierżawie ? Jak podejrzewam a nie miałem z tym styczności śa to pewnie dość spore koszty , których chciałbym uniknąć.

Z góry dziękuje za odpowiedzi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

@chillout

- Dotychczas był jeden nabór w roku i wygląda na to, że w tym roku też tak będzie. Jedyny problem to środki na województwa, w niektórych może zostać bardzo mało kasy np. wielkopolskie

- Tylko sprzęt nowy

- Jeżeli nie byłeś ubezpieczony przez trzy lata w KRUS, to z automatu przechodzisz do ZUS-u

- Jeśli chodzi o dzierżawę, to musisz składać w poprzednim roku wniosek o dopłaty. Jeśli składał dzierżawca to masz problem.

- Ubezpieczeni w ZUSie też mogą być rolnikami, tylko nie mają części "przywilejów" KRUS-owców. Ubezpieczenie społeczne nie ma nic do własności ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chillout    0

Dziękuje za odpowiedz.

 

- Jeśli chodzi o dzierżawę, to musisz składać w poprzednim roku wniosek o dopłaty. Jeśli składał dzierżawca to masz problem.

 

Możesz to bardziej rozwinąc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vrykoulakas    11

Dlok-owi chodzi o to że jeśli za te dzierżawy w 2010 składałeś o dopłaty ty, to ok, jeśli ten który dzierżawi od ciebie, to sory Winetou.


Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chillout    0

A jesli umowa dzierżawy została dostarczona do KRUSu i oni wiedzą że ja tej ziemi nie obrabiam ale płace składki , to czy jesli w tym roku bym wzioł dopłaty na siebie to w 2010 mógłbym ubiegać się o dotacje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vrykoulakas    11

eeeee......... masz maszynę czasu ??


Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr1313    0

Liczy się rok poprzedzający złożenie wniosku. Jesli nie brałeś dopłat na 2010 bo ziemia była w dzierżawie a chcesz skorzystać z "różnicowania" to najpierw musisz zerwać dzierzawę, złożyć wniosek o płatność obszarową na 2011 a z "różnicowanie będziesz mógł skorzystać najwcześniej w 2012 o ile będzie jeszcze kasiorka z PROWu a to już wątpliwa sprawa <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

koledzy obeznani w temacie, mozecie odnieść się do mojego poprzediego posta, byłbym wdzięczny za informacje. A pozatym jak z umowami w małopolsce??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz7604    238

Młody17 Dobra rada: na początek policz podatek od nieruchomości- jako rolnik nie płacisz podatku od chłodni. Jak zrobisz chłodnie na działalność, możesz się bardzo zdziwić ile samorządy potrzebują pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

u mnie 17zł za m2 powierzchni uzywanej do dziłalnosci a powierzchnia przylegajaca czyliu dojazd i inne 4zł za m2


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogerr33    0

Witam

Mam kilka pytań ponieważ mam zamiar starać się o dof. z programy różnicowanie na mamę bo ona jest płatnikiem KRUSU od 5lat tylko że nie bierze na siebie dopłat bezpośrednich bo dop. bierze tata czy może otrzymac to dof. na brykiet ze słomy i drewna kominkowego??

czy da sie zrobic zeby została na KRUSIE bo nie chce zmieniac na ZUS

kiedy ma ruszyc ten program?? w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luck30w    0

Wie ktoś na jakim etapie rozpatrywania wniosków jest sytuacja w mazowieckim .Ktoś z tego regionu podpisywał ostatnio umowę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tiger3952    8

Czy ktoś z was złożył wniosek w grudniu i już podpisał umowę lub dostał zaproszenie do podpisania? Jak tam sytuacja wygląda w lubelskim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

W mazowieckim w tamtym tygodniu szwagier dostał pismo że ze względu na duża liczbę wniosków i skomplikowanie bla bla bla termin realizacji zostaje odroczony o trzy miesiące. składał wniosek w sierpniu zaraz na początku naboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro65    1

Wczoraj dostałem poprawki po pięciu miesiącach od złożenia wniosku


PSP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jenot    0

Jaką roczną lub miesięczną kwotę planowanego dochodu podajecie we wniosku różnicowanie działalności.Ja podałem 20000 do 36 000 w piątym roku i nie wiem czy dobrze,a jestem w trakcie poprawek.Proszę o szybką pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

aby na plusie było :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jenot    0

Dzięki.Jeszcze jedno pytanie.Czy w projekcji finansowej-środki własne w pozycji inne...(np.oszczędności)po zrealizowaniu inwestycji można wpisać kwotę uzyskanej pomocy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilFab    0

Janusz20 a dokładnie to który był Twój szwagier na liście? Bo ja też jestem z mazowieckiego i też dostałem takie pismo w tamtym tygodniu... Ja byłem 418 na liście i składałem 26 sierpnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

to mało wazne przeciez to chodzi o to z czewgo sfinansujesz inwestycje pózniej to wszytko na oko sie pisze :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7441    0

Witam

 

Mam do was Panowie pytanie czy nie wiecie czy w tym roku bedzie nabur na zruznicowanie jak tak to mniej wiecej kiedy moze on wypasc

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jenot    0

Powiedzieli mi w informacji ARiMR ,że może być nabór nowych wniosków w drugiej połowie roku ale wszystko zależy od prezesa ARiMR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tombar123    3

Ja też wyczytałem w necie, że druga połowa roku.

Z różnicowaniem jest tak samo jak z MGR, że można realizować inwestycje dopiero po ogłoszeniu listy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj