kissmy...

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

Polecane posty

pawelprus3    7

Dzisiaj dzwoniłem do agencji i gość powiedział mi, że lada dzień będą wysyłać zaproszenia:) do podpisania umowy, tak pewnie do 200 numerku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamlupus    2

Mam pytanie, bo nie orientowałem się, a więc:

 

Czy program "Młody Rolnik" wyklucza się z "Różnicowaniem w kierunku działalności nierolniczej"? i odwrotnie?

 

Chodzi o to czy bycie beneficjentem któregoś wyklucza z udziału w drugim programie? Może pytanie banalne, ale nie orientowałem się w tym wcześniej, a jakoś mnie zaciekawiło.

Z góry dzieki za odp B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

ktoś się orientuje jak sprawy mają się w Małopolsce?? Mam numer w przedziale 50-100 i zero wieści ze strony Agencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seat    2

Powiedzcie jak można sprawdzić który ma się numer, bo ja zapomniałem się zapytać przy składaniu wniosku i teraz nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

masz numer na pismie potwierdzajacym złozenie wniosku. MR i rónicowanie sie nei wyklucza poza jednym warunkiem ze zostaniesz na krus przez 5 lat od momentu wypłaty MR. Było o tym szczególowo piosane w tym temacie kilka stron wczesniej.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

wszedzie beda zaczynac podpisywac bo tak jak pisałem wczesniej od wczoraj maja wzór umowy ;)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolek12    82

wszedzie beda zaczynac podpisywac bo tak jak pisałem wczesniej od wczoraj maja wzór umowy ;)

A czy byliście wzywani na poprawki bo ja juz mam drugi raz wezwanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

ciekaw jestem tylko czemu w Małopolsce taka cisza np. w moim przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ja juz poprawki miałem ponad 1,5miesaca temu numer 110 w lubelskim. Czekam na tel do podpisania umowy ;)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paul190    0

masz numer na pismie potwierdzajacym złozenie wniosku. MR i rónicowanie sie nei wyklucza poza jednym warunkiem ze zostaniesz na krus przez 5 lat od momentu wypłaty MR. Było o tym szczególowo piosane w tym temacie kilka stron wczesniej.

 

W kwestii sprostowania - po uzyskaniu pomocy MR zobowiązuje się do prowadzenia gospodarstwa samodzielnie przez 5 lat od dnia wypłacenia pomocy i ubezpieczenia w KRUS przez minimum 3 lata. ( Czasem V.I.P.-a też trzeba poprawić - pozdrawiam ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

jak sie pomyli to pewnie ze trzeba ;) ja MR załątwiałem 3 lata temu wiec juz nie wszytkie szczególy pamietam :o


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

panowie a co w przypadku gdy sie nie wykona określonej liczby godzi we wniosku? jak na to patrzy agencja-i co z vatem po tych pięciu latach gdy np zrobi sie tylko z 300 godzin z zakładanych 2000?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

@bialy2005 Też miałem pierwsze poprawki 1,5 miesiąca temu, a około 1.5 tyg temu druga poprawka, a właściwie tylko ofertę musiałem dostarczyć, bo na tej przy wniosku nie było pieczątki dilera, w poniedziałek dzwoniła do mnie Pani prowadząca wniosek i pytała się czy wysłałem już tą ofertę bo już jak by doszła to prawdopodobnie będę podpisywał umowę. Także też czekam na tel z agencji ;) Nr 81


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Czy na Różnicowanie... można otrzymać kredyt z dofinansowaniem ARiMR do oprocentowania ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janoszu    0

Witam, a jest opcja dostania dofinansowania na inna działalność niz rolnicza? Opłacam skladki krus, ale chciałbym zainwestowac w inny profil, nie zwiazany z rolnictwem, czy moge liczyc na jakas pomoc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

A ja mam takie pytanie: czy jeżeli byłbym beneficjenetem "różnicowania" to nie zmniejsza to moich szans w MGR? Nie będą się tego czepiać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Od tego włąsnie jest ten program róznicowanie w kierunku nierolniczym.

To sa 2 osobne programy nie maja ze soba nic wspólnego.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

mozesz raz zminiec zestawienie rzeczowo-finansowe bez zadnych konsulatcji z arimr. A póżnij po podpisaniu umowy to juz tylko poprzez aneks. Pod warunkiem ze to nie zmienie celu działania.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj