kissmy...

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

Polecane posty

zyga2905    19

Panowie

Jak u was wygląda sprawa, czy ktoś załapał się na listę zielona w tym roku i podpisał już umowę?

Ja załapałem sie na wiosnę i miałem juz 2 poprawki odnośnie prospektów a następnie działek, i teraz maja mi przysłać 3 poprawkę bo w tym tygodniu dzwonilismy do agencji i gadaliśmy z jakimś tam gościem i że zawyżyliśmy ceny maszyn jak oferty są z 2011 roku a teraz te maszyny kosztuja od 10-20% drozej to i tak sie pewnie niezmieścimy po upustach w tych cenach z projektu co był pisany w 2011, i oni chcą specyfikacji co i ile jaka maszyna kosztuje bo mysla że jest taniej bo powiedzieli że sprawdzali w internecie i tam są tańsze maszyny. No k**wa śmiech na sali!!!..

CO powiecie na to?

Ktoś miał taki przypadek?

Oczywiście zawioze im te specyfikacje każdej maszyny no ale co bedzie znowu?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leghorn   
Gość leghorn

@agroszymon: nie może być, żeby rolnik będący na ryczałcie (gospodarstwo) świadczył usługi innym rolnikom w ramach firmy będącej na VAT-cie. Co innego gdy ryczałtowiec (gospodarstwo) mający firmę (VAT) świadczy usługi inne niż rolnicze np. wywożenie szamba - wtedy gospodarstwo zostaje na ryczałcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lucjano    1

Panowie

Jak u was wygląda sprawa, czy ktoś załapał się na listę zielona w tym roku i podpisał już umowę?

Ja załapałem sie na wiosnę i miałem juz 2 poprawki odnośnie prospektów a następnie działek, i teraz maja mi przysłać 3 poprawkę bo w tym tygodniu dzwonilismy do agencji i gadaliśmy z jakimś tam gościem i że zawyżyliśmy ceny maszyn jak oferty są z 2011 roku a teraz te maszyny kosztuja od 10-20% drozej to i tak sie pewnie niezmieścimy po upustach w tych cenach z projektu co był pisany w 2011, i oni chcą specyfikacji co i ile jaka maszyna kosztuje bo mysla że jest taniej bo powiedzieli że sprawdzali w internecie i tam są tańsze maszyny. No k**wa śmiech na sali!!!..

CO powiecie na to?

Ktoś miał taki przypadek?

Oczywiście zawioze im te specyfikacje każdej maszyny no ale co bedzie znowu?!

 

wniosek 10.2011, zielona lista 11.01.13, poprawki 28.02.13, umowa 23.04.13, wniosek o płatność 22.05.13, 12.07.13 wizytacja (kontrola) ARiMR, teraz czekam na przelew, oddział Mazowiecki

co do cen maszyn to razem z pierwszymi poprawkami złożone nowe oferty i przeszło bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

czyli mozna powiedzieć że pół roku zajęły wszystkie formalności,a możesz powiedzieć na czym polegała kontrola ARiMR jeszcze przed przelewem?czemu tak szybko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
forterra11441    109

 

wniosek 10.2011, zielona lista 11.01.13, poprawki 28.02.13, umowa 23.04.13, wniosek o płatność 22.05.13, 12.07.13 wizytacja (kontrola) ARiMR, teraz czekam na przelew, oddział Mazowiecki

co do cen maszyn to razem z pierwszymi poprawkami złożone nowe oferty i przeszło bez problemu.

Zazdroszczę. Moja mama na zieloną wskoczyła jakoś pod koniec stycznia, w marcu pierwsze poprawki, w tamtym tygodniu przyszły drugie, już mamy dosyć tych urzędników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lucjano    1

czyli mozna powiedzieć że pół roku zajęły wszystkie formalności,a możesz powiedzieć na czym polegała kontrola ARiMR jeszcze przed przelewem?czemu tak szybko?

kontrola to za dużo powiedziane, nawet agencja nazywa to wizytacją i tak jest to określone na protokole, a miała na celu sprawdzenie zgodności z wnioskiem numerów seryjnych zakupionych maszyn i ich parametrów, kilka zdjęć maszyn i tabliczek znamionowych podpisanie protokołu i ot cała "kontrola", łącznie 20 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leghorn   
Gość leghorn

Może to i wizytacja ale po sprawdzeniu numerów i fotkach jeden pisze protokół, a drugi straszy co może być jak nie wywiąże się z biznesplanu (ok. 1 godz.). Tak było przynajmniej u mnie ale już u kuzyna to faktycznie pół godz. Wszystko zależy od urzędasów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
owocowy    0

Mam pytanie. W przypadku powrotu do statusu rolnika ryczałtowego (powrót do zwolnienia z VAT zarówno z gospodarstwa jak i działalności gospdarczej). Czy podatek VAT odliczony wcześniej od zakupu maszyny na potrzeby działalności usługowej wspomagającej produkcję roślinną należy zwrócić w części jeśli rezygnacja nastąpi przed upływem 5 lat? Czy tez na zasadach dotyczących przedsiębiorców. To samo pytanie dotyczy likwidacji działalności pozarolniczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leghorn   
Gość leghorn

@owocowy: powiem tak, zwrot odliczonego VAT-u za maszyny nie daje możliwości wyjścia z VAT lub skorzystania ze zwolnienia podmiotowego. Minimalny okres przebywania gospodarstwa i firmy na VAT to 3 lata licząc od końca roku, w którym utracono prawo do zwolnienia lub zrezygnowano z tego zwolnienia. Powrót na ryczałt gospodarstwa i firmy jest możliwy ale sprzedaż roczna w tym okresie nie może przekroczyć 150 tys. netto dla obu działalności (gospodarstwo i firma). Na dzień powrotu do zwolnienia trzeba sporządzić korektę VAT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vw1994    0

panowie pomóżcie, jak wypełniać fakture, jakie stawki godzinowe bierzecie, czy staracie się wyjść na równo z motogodzinami w ciągniku i na fakturach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tom766    1

czy mając zobowiązania z Prowem można wziąć zróżnicowanie

Edytowano przez Tom766

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

,,zróżnicowanie,, jest to jeden z elementów PROW-u wobec którego można mieć zobowiązania. Napisz jeszcze jakie zobowiązania masz. Bo np. zobowiązania wobec PROW-u wynikające z mikroprzedsiębiorstwa zamykają ścieżkę do ,,zróżnicowania,, ale z MGR już nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyga2905    19

Pisaliscie tutaj że bedąc gospodarstwem na ryczałcie i wykonujac usługi rolnicze, siew itp nie można byc sama firma na vacie a gadałem z gościem z agencji i mówi że gospodarstwo może zostać na ryczałcie a firme wykonujacą usługi rolnicze można przejśc na vat, to jak to w końcu jest , ktos juz tak zrobił ???

Edytowano przez zyga2905

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

wielu tak zrobiło, ale US szybko prostują takie zapędy usługi rolnicze to według ustawy o vat działalność rolnicza, ale jeśli tenże pracownik ARiMR zagwarantuje Ci to na piśmie to nie można zaryzykować;] (jego głową przynajmniej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyga2905    19

Byłem dziś w firmie podatkowej no i szef tez mówił że nie można w ten sposób, dzieki @kissmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pandanus    5

a czy mozna zgłosić działalność i kupić maszynę przed podpisaniem umowy z agencją ??

babka z agencji która rozpatruje mój wniosek powiedziała mi ze na własną odpowiedzialność i własnie poszła na urlop a mi zalezało zeby maszyna była na siew rzepaku

w czerwcu miałem pierwsze poprawki i czekałam na ocene planu ekonomicznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leghorn   
Gość leghorn

Jasne, że można kupić tylko jest ryzyko, że wniosek nie przejdzie i będzie po ptokach. Przed kupnem trzeba koniecznie zarejestrować działalność w gminie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pandanus    5

to trudno jak nie przejdzie to zawiesze działalność i zostanę z agregatem i kredytem i zrezygnuje z drugiego etapu inwestycji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey235    327

zamiast do przodu to lista przesuneła sie do tyłu i to o 60 pozycji,ktos wie nczemu tak sie dzieje moze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj