kissmy...

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

Polecane posty

kissmy...    67

właśnie się dowiedziałem że ma być nowy nabór na różnicowanie ale co ze starym? przecież ta biała lista jest taka długa to chyba najpierw powinni ją zapełnic a dopiero potem pomyśleć o nowym naborze.

 

 

Kalemba w dzisiejszym agrobiznesie owszem stwierdził, iż odbędzie się nowy nabór - w województwach, w których pozostają niewykorzystane środki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też oglądałem i słuchałem, i czy nie na różnicowanie jest ogólnokrajowa lista i pula środków. Że co, w nowym roku zrobią Różnicowanie vol.II dla poszczególnych województw?? Jestem na "białej" i leży mi na sercu żeby tę białą listę zrealizowano..

Edytowano przez gospodarny1992

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogusia    0

Ponawiam pytanie: czy ktoś zakupił maszyny o innych parametrach niż w umowie? i co z tym dalej,żeby jak najmniej komplikacji itp.

Edytowano przez Bogusia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

to jest uznaniowa kwestia, więc pytanie należy raczej skierować do OR, ja zawsze robię aneks przy najmniejszych odchyleniach, bo już spotkałem się nie raz z postawą wypiętego urzędnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

Chciałbym rozpoczać prace a wziałem różnicowanie i chce również pozostań na Krusie. Moze ktoś wie jak to rozwiazac. Wiem ze wyjsciem jest umowa o dzieło wtedy w ramach działalności wypisuje fakture. Ile procent podatku jest od takiej faktury?? Limit podatku rolniczego w Krus wynosi w 2012r 3011zł czyli ile mogłym zarabiać w owej pracy? Wyglada to tak samo jak z usługami maszynami rolniczymi ze odprowadzamy 8,5% czyli przychodu możemy mieć prawie 40tys zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

zależy na jakich zasadach rozliczasz się z PIT i jakiego rodzaju usługi będziesz świadczył "pracodawcy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

ryczałt a usługi typu sprzedaż maszyn rolniczych-mam na myśli prace handlowca oczywiście;)

Edytowano przez kamil41

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

 

Kalemba w dzisiejszym agrobiznesie owszem stwierdził, iż odbędzie się nowy nabór - w województwach, w których pozostają niewykorzystane środki

 

 

To ciekawe po kiego uja w tym roku wrzucali wszystkich do jednego wora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Mam takie pytanie. Miałem już zmianę w zestawieniu rzeczowo finansowym, a można mieć tylko jedną. Mam we wniosku moc ciągnika 75-85 KM. A teraz pasowało by wziąć sprzęt o mocy 88 KM. Jest jakiś bat na taką sytuację. ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donborys    3

Agencja ma przedział 75-100 KM więc ze zmianą nie powinno być problemu, mieliśmy analogiczną sytuację wpisany był przedział 75-90 i też zwiększaliśmy, wystarczyła tylko pisemna informacja o podniesieniu mocy. Problemy by były gdybyś chciał traktor z innego agencyjnego przedziału np. 102KM

Edytowano przez donborys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

co to za agencyjny przedział? jeśli maszyna jest niezgodna ze specyfikacją wskazaną w ZRF proponuję wystąpić z prośbą o zmianę treści umowy i podpisać aneks

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donborys    3

w naszym przypadku nie był potrzebny aneks tylko notka z informacją, że zmieniamy przedział z 75-90 na 75-100. Kobieta właśnie tłumaczyła, że agencja ma swoje przedziały, jeden z nich to właśnie 75-100 i jak się robi zmiany w zakresie jednego przedziału to nie ma potrzeby aneksowania, wystarczy tylko notatka. Być może jest to indywidualna interpretacja, ale umowa podpisana więc wszystko powinno być dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

No dobrze ale czy można aneksować umowę jeśli była już jedna zmiana podczas poprawek w ZRF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donborys    3

Nie, pod warunkiem, że przed założeniem firmy przez 3 lata opłacało się KRUS, a prowadząc firmę nie przekroczy się progu dochodowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cipekfan69    0

opłacałem krus jako rolnik 1,5 roku przed powstaniem firmy wczesniej byłem na studiach zaocznych i technikum więc będę musiał opłacać zus ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na to wychodzi. Ewentualnie podaj termin realizacji za 1,5 roku i dopiero po upływie 3 lat bycia na KRUS załóż działalność.

 

EDIT: Od czego trzeba zacząć w sytuacji zmiany wszystkiego?

Wniosek złożony na maszyny warsztatowe, wulkanizacyjne i budowa hali. Obecne PKD działalności to handel częściami i pod takie też był złożony wniosek.

W drugich poprawkach trzeba dostarczyć między innymi wszystkie dokumenty związane z budową, lecz pozwolenia brak. Odmówili mi pozwolenia na budowę hali przeznaczonej pod działalność gospodarczą na terenach rolniczych.

 

Więc postanowiłem świadczyć usługi rolnicze. Czyli będzie zmiana PKD, zmiana wszystkich maszyn wykazanych w pierwszym BP i w pierwszych poprawkach. Do kogo muszę to zgłosić, kiedy i jakim pismem? Wraz z poprawkami, czy jakieś aneksy? Do prowadzącej czy do dyrektora?

 

Prowadząca nie chce udzielić mi takich informacji ponieważ jest zbyt zajęta i radzi samemu szukać rozwiązania. Tyczy się mikroprzedsiębiorstw (różnicowanie i mikro raczej w tej kwestii niczym się nie różnią) a pytam w tym temacie bo tamten nie cieszy się zbyt wielką popularnością, myślę że się nie pogniewacie.

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cipekfan69    0

już mam założoną firmę i zamówiony sprzęt więc odpada jak różnią się minimalne stawki w zusie a krusie? za 1,5 roku gdy minie 3 lata będę mógł przejść na krus ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Powiem ci krótko umoczyłes na całej lini to co wziołes dofinasowania to połowe oddasz zusowi przez 5 lat !!!!!!! Jak wejdziesz w zus to juz zapomnij o krusi chyba ze zlikwidujesz dziłalnosc ale to dopiero po 5 latach. Teraz z automatu wywal cie z KRUS na ZUS. pierwsze 2 lata po jakies 350zł miesiecznie ! a Kolejne 3 lata po około 900zł miesiecznie a KRUS miałbyś około 600zł na kwartał. Takie sa włąsnie skutki jak sie nie pomyśli o pewnych konsekwencjach.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj