Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * - 15 głosów

Zetor 7011

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 22 maj 2008 - 15:01

Zetor 7011 Dane techniczne;

Rok produkcji 1983.
Silnik typu Z7001 o mocy 65km przy 2200rpm
Pojemność silnika to 3600cm3
Pojemnosc zbiornika paliwa 70l
Wyskosc ciagnika na kołach r28 to 265cm
Wydatek pompy hydraulicznej 20l/min, udzwig 1700kg bez dodatkowego silownika wspomagajacego <_<
Opony tył- 16.9 R28
Opony przód- 7,50 R16

Skrzynia 10/2 synchronizowana takze zgrzytów nie ma :P
Wom zależy i nie zależny w opcji był chyba takze wom 1000obr/min ale moj tego nie posiada.

Cena jaką za niego zapłaciłem to 20 tys zł
Pracuje (a raczej bedzie pracował) z pługiem 4 skibowym agregatem uprawowym 2,8m i tyle bo pracuje on jako ciagnik głowny do lekkich prac mam c330 :)

Liczbe mth ciezko mi bedzie okreslic poniewaz licznik jest zepsuty szacuje na 6tys. W gospodarstwie jest od lutego 2007 wiec u mnie sie nie napracował.

Usterki jakie miał odkąd pracuje w naszym gospodarstwie- posypał sie tryb trzeciego biegu i listwa od reduktora do wymiany bo wyskakiwał gdu jechało sie z gorki.
Cena serwisu- wymiana oleju to koszt rzędu 120zł, filtry to nie wiem bo to nie sa duze pieniądze <_<
Naprawa skrzyni kosztowała około 1500zł z mechanikiem.
Wymianiłem takze uszczelki na ramionach podnosnika bo ciekł olej koszt nie duzy dokładnie nie wiem.
Padła pompa wodna koszt nowej - 80zł. :)
Problem był takze z peknietą rurka ktora idzia do nagrzewnicy poprzez rame w kabnie. Niby banalne ale woda nią uciekała przez co ciagnik cały czas łapał temperature co groziło przegrzaniem. Koszt kupienie nowych węzy czyli jakisc 15zł. tylko roboty duzo.

2.Praca maszyny;
Kabina jak na tamte czasy jest bardzo dobra, szczelna, duza (5 osob sie miesci), wygodna, cicha. Praca to na prawde przyjemnosc. Oczywiscie jest ogrzewanie, radyjko mozna wstawic. Obicia na błotnikach, podłoga wyciszona. Wajchy sa dobrze umiejscowione.
Silnik jest przede wszystkim wytrzymały. Jak wyzej moj ma jakies 6tys mth i remontu to on nie widzial i sie na to nie zapowiada bo oleju nie bierze i ladnie pracuje. Skrzynia to jak pisałem wyzej, ale u poprzedniego wlasciciela chodzil z sieczkarnia takze nie mial lekko to sie nie dziwie ze i te 2 tryby wymienic trzeba bylo.
WOM nie jest w dobrym stanie, moge powiedziec ze jest on do roboty, na pewno lozyska i jakies tryby, poniewaz brzeczy i do tego nie chodzi tak jak w kazdym innym zetorze tego typu :)

Spalanie mierzyłem w orce wychodzi od 13 do 15 litrow na hektar ale trzeba zaznaczyc ze ja z 2000obr nie schodze :) Do lekkich prac sie nie odnosze poniewaz u mnie on nie wykonuje takowych.
Podsumowując komfort pracy, jest ok jak na tamte lata jest na prawde bardzo dobrze. W polu przydaje sie ogrzewanie, wyciszenie kabiny a w transporcie oprocz tego- nie wyjąca skrzynia, tylni most i zwolnice!! Jak ma to miejsce w 360.

3.Opinia;
W tym ciagniku podoba mi sie reczne sprzegło wom tak zwane sprzeglo piecio minutowe :lol: Cicha wygodna kabina, wspomaganie ktore posiada, bez niego bylo by ciezko :) Skrzynia bardzi zadko sie zakleszcza mi zdazylo sie to 2 razy ale to ja zle operowałem i to moja wina. Nie zdażyło mi sie nigdy ze sie zapowietrzył.

Plusy;
-ciezki co pozwala na ciagniecie duzych maszyn
-duza kabina
-wspomaganie
-szerokie opony
-reczne sprzeglo wom
-zmiana szybkosci reakcji podnoszenia
-3 regulacje podnosnika
-synchornizowana skrzynia
Minusy;
-podobno czeste puszczanie uszczelniaczy na ramionach podnosnika jak i tłoku
-duzy gabarytowo ale cos za cos
-w zimie przed zapaleniem trzeba pompowac
-brak orginalnych telskopow przy drzwiach co umozliwia jazde w lecie z otwarymi drzwuami
-brak tylniej wycieraczki (jest ale reczna)

Czy bym go kupił jeszcze raz? Tak bo w tej cenie drugiego takiego zetora ciezko byloby znalezc...
A praca zetorem a 360 to jest niebo a ziemia taz :)

Fotki maszyny;
Zetor7011
Zetor7011 -2
Zetor7011 -3

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor 7011 Dzisiaj, 02:28
  •  

#2 Share Cezary4514

Cezary4514

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 359 postów

Napisany 29 maj 2008 - 20:35

Zetor 7011 Teleskopy w drzwiach mozna prosto zamontować. Ja przy swoim 7245 mam orginalne,ale jeden był urwany :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 27 sierpień 2009 - 14:33

Zetor 7011 skrzynia nie jest synchronizowana.. synchronizator jest tylko na biegach 4 - 5 :D
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 27 sierpień 2009 - 15:08

Zetor 7011 czyli jest, w 7211 jest tak samo.