Skocz do zawartości

Zdjęcie

wpływ obecnej ceny euro na cenę sprzętu rolniczego

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 22 maj 2008 - 11:42

wpływ obecnej ceny euro na cenę sprzętu rolniczego zakładam ten temat bo jedna z osób w co drugim wątku twierdzi że jak euro było 4,20 to sprzet byl drogi , a teraz wszystko tak potaniało. jeżeli tak to prosze o konkretne przykłady co i ile staniało. osobiście nie zauważyłem spadku cen, dla przykładu znajomy kupił teraz nh td 80 i jest nawet drozszy niż w ubiegłym roku. diler z białegostoku podawał nizszą cenę ale jak się okazało gołego ciągnika . po skompletowaniu wychodził o dwa tys drozej niż za taki sam i z tym samym wyposażeniem jak rok temu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
wpływ obecnej ceny euro na cenę sprzętu rolniczego Dzisiaj, 16:07
  •  

#2 Share cichywielbiciel

cichywielbiciel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 22 maj 2008 - 12:17

wpływ obecnej ceny euro na cenę sprzętu rolniczego Widocznie kiepsko się targował.Sam czekam na rozpatrzenie PROW i jednym z ciągników jakie biorę pod uwagę jestTD80.
Od pażdziernika wg. mnie i wg. dilerów staniał o 5 tys.Ostatnio zaczyna podobać mi się Mccormick i tu niespodzianka: część
firm po prostu ma ceny w euro i od ubiegłego roku ceny(w euro) są bez zmian-czyli np.Mccormick i np.MF staniały o tyle o ile staniało euro

#3 Share DawidMalw

DawidMalw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze. A w szczególności Ursusy.

Napisany 22 maj 2008 - 12:31

wpływ obecnej ceny euro na cenę sprzętu rolniczego Moj pewien wuja pojechal sobie dorobic do Niemiec i przywiozl z tamtad Zetora za 5,5 tys Euro. Bylo to w tym roku.Wyszedl na tym na plus,bo euro bylo wtedy po 3,10zl-3,20zl.I na dodatek kupil go od znajomego rolnika,wiec mial troche taniej.A tutaj ten sam model jest o 100% drozszy.
U-R-S-U-S C-385A RZĄDZI!!!

#4 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 22 maj 2008 - 13:27

zakładam ten temat bo jedna z osób w co drugim wątku twierdzi że jak euro było 4,20 to sprzet byl drogi , a teraz wszystko tak potaniało. jeżeli tak to prosze o konkretne przykłady co i ile staniało. osobiście nie zauważyłem spadku cen, dla przykładu znajomy kupił teraz nh td 80 i jest nawet drozszy niż w ubiegłym roku. diler z białegostoku podawał nizszą cenę ale jak się okazało gołego ciągnika . po skompletowaniu wychodził o dwa tys drozej niż za taki sam i z tym samym wyposażeniem jak rok temu

Jedna z osób to zapewne ja, Wojtas jak masz podaną cene w euro to sobie przelicz po aktualnym kursie euro, każde 10 eurocentów jeśli ciągnik kosztowal np. 100tyś to jeśli spadła cena o 0,1 euro to mamy spadek o 3,1 tys, jak ciągnik za 200 tyś to o 6 tyś, a euro spadło od stycznia o ponad 20 eurocentów, najczęsciej dielerzy podawali cenę za maszyny które stoją ma placu w przeliczeniu po 3,62zł, a jak kosztowało kilka lat temu euro po 4,2zł to już inna chistoria,

#5 Share Piotras

Piotras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 22 maj 2008 - 13:44

Moj pewien wuja pojechal sobie dorobic do Niemiec i przywiozl z tamtad Zetora za 5,5 tys Euro. Bylo to w tym roku.Wyszedl na tym na plus,bo euro bylo wtedy po 3,10zl-3,20zl.I na dodatek kupil go od znajomego rolnika,wiec mial troche taniej.A tutaj ten sam model jest o 100% drozszy.

z tego co wiem to euro po 3,10 czy też 3,20 nie było !!! najtaniej jest teraz euro wiem ponieważ sam kupowałem euro i sprowadzałem sprzęt i śledzę ciąglę kursy walut.

#6 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 22 maj 2008 - 14:17

wpływ obecnej ceny euro na cenę sprzętu rolniczego no ale narazie w polsce płaci się w złotówkach, a róznica w kursach moze być kożystna dla dilerów którzy więcej mogą zarobić a niekoniecznie dla rolnikow. ja rozumiem te wyliczenia ale nikt tak łatwo nie rezygnuje z wiekszych zysków.maszyny napewno nie stanieją jakby to wychodziłe z różnicy kursów o jedną czwartą. to moze ktoś zna cenę aktualną ciągnika nh td 80 z pneumatyka, szybka skrzynią i kompletem obciąznikow ,na szerokim ogumieniu.

#7 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 22 maj 2008 - 14:23

wpływ obecnej ceny euro na cenę sprzętu rolniczego w kwietniu taki obciążniki przód pneumatyka skrzynia i odwolne opony 115 tyś był, jx 80 praktycznie też za tyle ale na zamówienie, ale to jeszcze były ceny do negocjacji, a to po jakim kursie liczy to juz zależy od dielera <_<

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 22 maj 2008 - 15:12

wpływ obecnej ceny euro na cenę sprzętu rolniczego no to cię ferdek zaskocze. mam jeszcze ofertę z przed połtora roku i tam stoi jak byk- nh td 80 z takim wyposażeniem jak pisałem 110 tys.więc gdzie jest ten spadek cen? to tylko takie gadanie dilerskie "tanie euro =tanie maszyny"

#9 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 22 maj 2008 - 15:22

wpływ obecnej ceny euro na cenę sprzętu rolniczego ten new holland stał na placu na początku kwietnia case jx był za 115 tyś naz amówienie realizacja za 2 mc-e, więc jeśli na af w dziale ceny maszyn case jx cena sprzed chyba 2 lat stoi za 120 ale netto to tutaj mamy za tyle brutto, nie ejst to jakiś ogromny spadek cen ale te 7-10 tyś jest tylko trzeba to z dielera wyciagnąć

#10 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 22 maj 2008 - 15:26

wpływ obecnej ceny euro na cenę sprzętu rolniczego ja podaję cene brutto

#11 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 22 maj 2008 - 17:32

wpływ obecnej ceny euro na cenę sprzętu rolniczego Wczoraj w TELEXPRESIE mowili ze rolnik ten co bierze 5 tys euro roczne dobłatm mają być obniżanie o 3% od przyszłego roku chyba ma to ruszyć.

#12 Share DawidMalw

DawidMalw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze. A w szczególności Ursusy.

Napisany 22 maj 2008 - 18:20

wpływ obecnej ceny euro na cenę sprzętu rolniczego Moglem sie mylic z kursem Euro.Nie wiedzialem dokladnego kursu
U-R-S-U-S C-385A RZĄDZI!!!

#13 Share mlody3320

mlody3320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 22 maj 2008 - 19:39

wpływ obecnej ceny euro na cenę sprzętu rolniczego A moim zdaniem to nie jest przyczyna walut, chodzi o to że rolnik dostaje dopłaty bezpośrednie, są różne programy z których może skorzystać, a dealerzy chcą na tym zarobić i naliczają ogromne marże na swoje maszyny bo wiedzą że rolnicy i tak i tak kupią. Podaje przykład: dlaczego w sklepach rolniczych śróby do lemieszy do pluga kosztują o wiele drożej niż pozostałe śróby???? A to dlatego że sprzedawcy wiedzą ile teraz rolnicy "biorą z unii" i dlatego są tak ogromne ceny- wszystkiego co dla rolnika jest potrzebne, tylko nie liczą się z tym że wszystko ma swoją grnicę. Moim zdaniem ciągnik powinien kosztować tyle, ile ma moc silnika, no może lepsze marki trochę drożej. Takie jest moje zdanie i jeśli przesadziłem w swojej wypowiedzi to z góry przepraszam. Pozdro!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share KAROL4

KAROL4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 23 maj 2008 - 22:23

wpływ obecnej ceny euro na cenę sprzętu rolniczego nie tylko dealerzy z nas kroją,-producenci też dokładnie zdaja sobie sprawe z innego przelicznika.Po to są zmiany cenników i debilne promocje.