wojtas

wpływ obecnej ceny euro na cenę sprzętu rolniczego

Polecane posty

wojtas    75

zakładam ten temat bo jedna z osób w co drugim wątku twierdzi że jak euro było 4,20 to sprzet byl drogi , a teraz wszystko tak potaniało. jeżeli tak to prosze o konkretne przykłady co i ile staniało. osobiście nie zauważyłem spadku cen, dla przykładu znajomy kupił teraz nh td 80 i jest nawet drozszy niż w ubiegłym roku. diler z białegostoku podawał nizszą cenę ale jak się okazało gołego ciągnika . po skompletowaniu wychodził o dwa tys drozej niż za taki sam i z tym samym wyposażeniem jak rok temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widocznie kiepsko się targował.Sam czekam na rozpatrzenie PROW i jednym z ciągników jakie biorę pod uwagę jestTD80.

Od pażdziernika wg. mnie i wg. dilerów staniał o 5 tys.Ostatnio zaczyna podobać mi się Mccormick i tu niespodzianka: część

firm po prostu ma ceny w euro i od ubiegłego roku ceny(w euro) są bez zmian-czyli np.Mccormick i np.MF staniały o tyle o ile staniało euro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidMalw    1

Moj pewien wuja pojechal sobie dorobic do Niemiec i przywiozl z tamtad Zetora za 5,5 tys Euro. Bylo to w tym roku.Wyszedl na tym na plus,bo euro bylo wtedy po 3,10zl-3,20zl.I na dodatek kupil go od znajomego rolnika,wiec mial troche taniej.A tutaj ten sam model jest o 100% drozszy.


U-R-S-U-S C-385A RZĄDZI!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
zakładam ten temat bo jedna z osób w co drugim wątku twierdzi że jak euro było 4,20 to sprzet byl drogi , a teraz wszystko tak potaniało. jeżeli tak to prosze o konkretne przykłady co i ile staniało. osobiście nie zauważyłem spadku cen, dla przykładu znajomy kupił teraz nh td 80 i jest nawet drozszy niż w ubiegłym roku. diler z białegostoku podawał nizszą cenę ale jak się okazało gołego ciągnika . po skompletowaniu wychodził o dwa tys drozej niż za taki sam i z tym samym wyposażeniem jak rok temu

Jedna z osób to zapewne ja, Wojtas jak masz podaną cene w euro to sobie przelicz po aktualnym kursie euro, każde 10 eurocentów jeśli ciągnik kosztowal np. 100tyś to jeśli spadła cena o 0,1 euro to mamy spadek o 3,1 tys, jak ciągnik za 200 tyś to o 6 tyś, a euro spadło od stycznia o ponad 20 eurocentów, najczęsciej dielerzy podawali cenę za maszyny które stoją ma placu w przeliczeniu po 3,62zł, a jak kosztowało kilka lat temu euro po 4,2zł to już inna chistoria,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotras    2
Moj pewien wuja pojechal sobie dorobic do Niemiec i przywiozl z tamtad Zetora za 5,5 tys Euro. Bylo to w tym roku.Wyszedl na tym na plus,bo euro bylo wtedy po 3,10zl-3,20zl.I na dodatek kupil go od znajomego rolnika,wiec mial troche taniej.A tutaj ten sam model jest o 100% drozszy.

 

 

z tego co wiem to euro po 3,10 czy też 3,20 nie było !!! najtaniej jest teraz euro wiem ponieważ sam kupowałem euro i sprowadzałem sprzęt i śledzę ciąglę kursy walut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

no ale narazie w polsce płaci się w złotówkach, a róznica w kursach moze być kożystna dla dilerów którzy więcej mogą zarobić a niekoniecznie dla rolnikow. ja rozumiem te wyliczenia ale nikt tak łatwo nie rezygnuje z wiekszych zysków.maszyny napewno nie stanieją jakby to wychodziłe z różnicy kursów o jedną czwartą. to moze ktoś zna cenę aktualną ciągnika nh td 80 z pneumatyka, szybka skrzynią i kompletem obciąznikow ,na szerokim ogumieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

w kwietniu taki obciążniki przód pneumatyka skrzynia i odwolne opony 115 tyś był, jx 80 praktycznie też za tyle ale na zamówienie, ale to jeszcze były ceny do negocjacji, a to po jakim kursie liczy to juz zależy od dielera <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

no to cię ferdek zaskocze. mam jeszcze ofertę z przed połtora roku i tam stoi jak byk- nh td 80 z takim wyposażeniem jak pisałem 110 tys.więc gdzie jest ten spadek cen? to tylko takie gadanie dilerskie "tanie euro =tanie maszyny"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

ten new holland stał na placu na początku kwietnia case jx był za 115 tyś naz amówienie realizacja za 2 mc-e, więc jeśli na af w dziale ceny maszyn case jx cena sprzed chyba 2 lat stoi za 120 ale netto to tutaj mamy za tyle brutto, nie ejst to jakiś ogromny spadek cen ale te 7-10 tyś jest tylko trzeba to z dielera wyciagnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3164

Wczoraj w TELEXPRESIE mowili ze rolnik ten co bierze 5 tys euro roczne dobłatm mają być obniżanie o 3% od przyszłego roku chyba ma to ruszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidMalw    1

Moglem sie mylic z kursem Euro.Nie wiedzialem dokladnego kursu


U-R-S-U-S C-385A RZĄDZI!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody3320    6

A moim zdaniem to nie jest przyczyna walut, chodzi o to że rolnik dostaje dopłaty bezpośrednie, są różne programy z których może skorzystać, a dealerzy chcą na tym zarobić i naliczają ogromne marże na swoje maszyny bo wiedzą że rolnicy i tak i tak kupią. Podaje przykład: dlaczego w sklepach rolniczych śróby do lemieszy do pluga kosztują o wiele drożej niż pozostałe śróby???? A to dlatego że sprzedawcy wiedzą ile teraz rolnicy "biorą z unii" i dlatego są tak ogromne ceny- wszystkiego co dla rolnika jest potrzebne, tylko nie liczą się z tym że wszystko ma swoją grnicę. Moim zdaniem ciągnik powinien kosztować tyle, ile ma moc silnika, no może lepsze marki trochę drożej. Takie jest moje zdanie i jeśli przesadziłem w swojej wypowiedzi to z góry przepraszam. Pozdro!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

nie tylko dealerzy z nas kroją,-producenci też dokładnie zdaja sobie sprawe z innego przelicznika.Po to są zmiany cenników i debilne promocje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj