Skocz do zawartości

Zdjęcie

Znacznik szerokości pracy opryskiwacza

23 odpowiedzi na ten temat

#1 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 22 maj 2008 - 09:58

Znacznik szerokości pracy opryskiwacza W nowych większych pilmetach w opcji jest Znacznik szerokości pracy opryskiwacza, moze ktos wytłumaczyć jak to działa, na jakiej zasadzie? :)

Może można jakoś samemu to wykonać?

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Znacznik szerokości pracy opryskiwacza Dzisiaj, 13:33
  •  

#2 Share szpeniek25

szpeniek25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 22 maj 2008 - 11:01

Znacznik szerokości pracy opryskiwacza Z tego co wiem to znaczy jakimś proszkiem czy pianą dysza na skraju belki :)

#3 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 23 maj 2008 - 07:33

Znacznik szerokości pracy opryskiwacza Nie słyszałem o czyms takim ale bardzo ciekawe.
Osobiscie robie sciezki a wiec problemu ominiecia nie mam.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, speedway, dobra fotografia

Napisany 23 maj 2008 - 20:58

Znacznik szerokości pracy opryskiwacza "Opryskiwacze w opcji mogą zostać wyposażone w znacznik pianowy ułatwiający znacznie pracę opryskiwaczem podczas pierwszych oprysków czy upraw warzywniczych. Operator poprzez pulpit umieszczony w kabinie ciągnika może sterować lewym/prawym znacznikiem oraz w zależności od potrzeb, regulować intensywność nanoszenia piany (zawór regulacyjny umieszczony na zbiorniku znacznika)."

Info zaczerpnięte ze strony www.uniagroup.com

Załączone miniaturki

• Znacznik_pianowy.jpg

Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

#5 Share wojciechu

wojciechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 23 maj 2008 - 21:49

Znacznik szerokości pracy opryskiwacza a skąd ta piana sie bierze? to chyba nie jest ze zbiornika opryskiwacza? wytłumaczcie jak mozecie <_<
hoduję króliki

#6 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 23 maj 2008 - 22:02

Znacznik szerokości pracy opryskiwacza Pewnie jest specjalny zbiornik z szamponem co się dobrze pieni <_<

#7 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 23 maj 2008 - 22:19

Nie słyszałem o czyms takim ale bardzo ciekawe.
Osobiscie robie sciezki a wiec problemu ominiecia nie mam.

dobra...
a w burakach tez masz sciezki? a jak mi sie zdarza ze pryskam prosto na agregatowane to sciezek nie mam <_<

Pryskasz na polu kliniastym to co 100m dasz troszkę piany i potem wiesz do kąd pryskał <_<

Ja to myślałem by jakąs małą gaśnicę na koncu lancy zamontowac i jakims elektrozaworem puszczac z niej proszek -to chyba bardzo szkodliwe dla rosliny nie jest? :lol:

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#8 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 23 maj 2008 - 23:02

Znacznik szerokości pracy opryskiwacza super sprawa ciekawe ile taki znacznik kosztuje, chociaż ja już mam inny patent tzn 2 razy słabszy środek i tak żeby w slad amie sięgało i wychodzi 2 razy to samo pryskane, bo już dobijały mnie mijaki z perzem po opryskach roudupem

#9 Share zuczek015

zuczek015

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 24 maj 2008 - 00:36

Znacznik szerokości pracy opryskiwacza http://mescomp.com/tecomec08.html
tu jest ten znacznik i cennik

#10 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 24 maj 2008 - 07:56

dobra...
a w burakach tez masz sciezki? a jak mi sie zdarza ze pryskam prosto na agregatowane to sciezek nie mam <_<

Pryskasz na polu kliniastym to co 100m dasz troszkę piany i potem wiesz do kąd pryskał <_<

Ja to myślałem by jakąs małą gaśnicę na koncu lancy zamontowac i jakims elektrozaworem puszczac z niej proszek -to chyba bardzo szkodliwe dla rosliny nie jest? :lol:

W burakach tylko pierwszy raz odliczm redliny a potem smigam po tych samych a wiec nie omine na 100%.
Jezeli mam klin to zawsze zaczynam robic sciezki a wiec gdzie wjechac wiem a potem po kawałku moge wyłaczac lance,miejscami troszke pojdzie na zakład ale to nie przeszkadza az tak mocno.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share wojciechu

wojciechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 24 maj 2008 - 08:11

super sprawa ciekawe ile taki znacznik kosztuje, chociaż ja już mam inny patent tzn 2 razy słabszy środek i tak żeby w slad amie sięgało i wychodzi 2 razy to samo pryskane, bo już dobijały mnie mijaki z perzem po opryskach roudupem

tylko ze musisz jezdzic gęściej i wiecej ropy spalisz a taki znacznik to nie głupie rozwiązanie.
hoduję króliki

#12 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 24 maj 2008 - 09:22

Znacznik szerokości pracy opryskiwacza Ja bym w chwili obecnej tego znacznika nie kupił, bo jest to już rozwiązanie bez sensu ekonomicznego.

W tych samych pieniądzach a może ciut drożej kupi się już dziś nawigację do prowadzenia rownoległego. Ma ona jednak zdecydowana przewagę nad znacznikami pianowymi:
- nie trzeba kupować płynu
- piana jest w bok od ciągnika o pół szerokości opryskiwacza i ciulowo się wg. niej prowadzi
- gps można wykorzystać również do siania nawozów, bronowania <_<
- z gps nie trzeba jechać raz przy razie można np: co 3 przejazd i tez bez omijaków
- jeśli braknie nam cieczy w opryskiwaczu gps zaznaczy ślad, który nie zniknie, a po godzinie po pianie nie będzie śladu.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#13 Share 13091993

13091993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:Oczywiście praca na 80 ha , mój sprzęt muzyczny i rolniczy , oraz muzyka

Napisany 25 styczeń 2009 - 16:41

Znacznik szerokości pracy opryskiwacza Dla mnie to fajna rzecz , jak daje tryfnolotox pod fasole i buraki doglebowo przed siewem to muszę biegać z krokiewką a później pryskać
Wiosna nadchodzi !!! Mówisz masz ;)

#14 Share DUCH1986

DUCH1986

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo i troszkę handel.

Napisany 22 luty 2009 - 11:35

Znacznik szerokości pracy opryskiwacza A ile kosztuje taki gps do prowadzenia rownoleglego i gdzie mozna taki kupic?

#15 Share szynszyl

szynszyl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 21 marzec 2009 - 20:47

Znacznik szerokości pracy opryskiwacza Pojawiły się tńsze wersje znacznika pianowego zasilane od pneumatyki ciągnika.Cena to jakies 800 zl.

#16 Share darkoza

darkoza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 17 marzec 2010 - 18:45

Pojawiły się tńsze wersje znacznika pianowego zasilane od pneumatyki ciągnika.Cena to jakies 800 zl.

gdzie mozna kupić na jakiej zasadzie działają czy spręzarka musi nabić powieyrze do butli ciągnika i zawory jakoś wytwożyć pianę

#17 Share pilmet2018

pilmet2018

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 25 marzec 2010 - 09:25

Znacznik szerokości pracy opryskiwacza ta opcja znacznika jest już od dawna dostępna na rynku.
koszt ok od 900-1000 zł
Ja za orginalny pilmetowski zapłaciłem 930zł w sklepie we wrocławiu

#18 Share silver105

silver105

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Zainteresowania:samochody, motorowery, nożna, kosz, siatka i oczywiście rolnictwo

Napisany 01 czerwiec 2010 - 10:25

Znacznik szerokości pracy opryskiwacza ja mam zrobione takie znaczniki przy agroli 1500 pracuje z nimi jakieś 9 lat i nawet dobrze się sprawuje. pianę mamy chyba taką strażacką dokładnie nie pamiętam troche źle się sprawuje w większej pszenicy bo nie widać gdzie leży piana

#19 Share lonski

lonski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 06 lipiec 2010 - 13:04

Znacznik szerokości pracy opryskiwacza A gdyby tak zrobić to z układu pneumatycznego ciągnika do tego zawór dalej np. ropownik, końcówkę na wężu na koniec lancy i po kłopocie.
Znacznik używa się tylko raz w sezonie na danym polu. a może macie jakieś inne pomysły.
Koszt koncentratu 105 zł za 5l - 1 l koncentratu na 250 l wody.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share maniek83

maniek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 09 maj 2011 - 06:44

Znacznik szerokości pracy opryskiwacza Znacznik fajna sprawa jak się nie ma ścieżek, a koncentrat nie jest aż tak tragicznie drogi, choć jeśli ktoś intensywnie pryska to lepiej pomyśleć o jakimś systemie GPS. Teraz już się pojawiają nawigacje, które można wykorzystać i w ciągniku na polu i w samochodzie na drodze. Ciekawe jak się takie cuda sprawują.

Dodaj odpowiedź