naimad246

Promar 152/3 -Zostaje ciecz w zbiorniku

Polecane posty

naimad246    0

mam opryskiwacz Promar 152/3 400litrów (12metrów) zawsze po pracy na spodzie zostaje preparat

czy to jest normalne czy jakaś wada sprzętu

jak temu zaradzić jeśli to możliwe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Co mam rozumieć że zostaje preparat, środek czy ciecz robocza, bo jeżeli jest to ciecz robocza to zobacz skąd pompa pobiera ciecz może jest za krótki przewód ssący albo pompa zasysa ciecz nie w najniższym punkcie zbiornika.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Też mam taki opryskiwacz to nie widać zeby zostawało coś w zbiorniku zawsze pusty do końca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Nic nie powinno zostac w zbiorniku. A juz napewno nie osad po srodku, bo to oznacza ze mieszadło zle działa(albo wcale) i skutecznosc zabiegu moze byc słaba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Moim zdaniem nawet gdy mieszadło by nie działało to nie powinien zostawać osad ze środka, bo mimo braku mieszadła powinno się mieszać przelewem z zawory no chyba że pompa jest słaba i podaje tylko na belkę a na powrót nic nie wraca. Ale mimo wszystko mieszadło powinno być sprawne bo to ono w końcu jest odpowiedzialne za wymieszanie cieczy i w części za efekt zabiegu.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
naimad246    0

Chodziło mi o to że nie może wypryskać całej zawartości

zawsze zostaje na spodzie ciecz robocza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3159

Powinno zejść wszystko albo masz żle ustawiony opryskiwacz poczylgo do tyłu i zobacz czy wszystko spłynie do tego węża.U mnie czasami tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez nemo1
      Posiadam dysze eżektorowe MMAT czerwone i niebieskie dwustrumieniowe Lechler. Nie zwracając na producenta chciałbym spytać się osób które używają obu typu eżektorów do jakich zabiegów ich używacie i która będzie lepsza według waszego doświadczenia. Wiem że prawidłowa praca eżektora to min 3 do max 5 bar.  Wykonałem czerwonymi dopiero dwa zabiegi wydatek wody 240 l/ha 10 km/h ciśnienie prawie 4.8 bar czyli według norm z tabeli. Tylko jakie będą efekty np pryskając herbicydem czy grzybówką. Kropla jest większa niż w niebieskich (jednostrumieniowych). Prędkość 10 km/h wydaje się szybko. Czy zabieg będzie skuteczny? Proszę o opinię użytkowników.
      Do tej pory pryskam dwu strumieniowymi 220 l/ha 8 km/h i też niecałe 5 bar. Tylko trochę mnie irytują bo lubią się przytykać pomimo filtrów i lubię trochę szybciej pojeździć.  
      Nie wiem czy zrezygnować z czerwonych
       
       
    • Przez gregorz
      Witam potrzebuje  pomocy sterownik bravo 300s  podczas składania belki opryskiwacza załącza  się podnoszenie belki co może być przyczyną? 
       
    • Przez agroplusf75
      Opryskiwacz hardi problem z komputerem hc 2500 nie pokazuje przepływu cieczy co może być
       
    • Przez MFargo
      Przychodzę z zapytaniem jak ustawić opryskiwacz żeby zasysał wode z zewnętrze go zbiornika czyli np mayzera bo mam taką opcję w opryskiwaczu ale nie wiem jak to uruchomić.
      Dodam jeszcze że pompa ma naped z ciagnika nie z koła 
    • Przez kuba123456
      Witam mam pytanie podczas wplukania opryskiwacza  zapomniałem  wypłukać  rozwadniacz sita było pryskane ostatni raz na jesieni randapem i wsypałem  mocznik do sita i chciałem  rozwodnić  mocznik i poszło z mocznikiem oprysk ten randap czy coś może stać się po opryskanie zboza było  wody w opryskiwaczu 200 litrów a poleciało z sita oprysku  z 300 ml proszę o pilną  odpowiedź jak coś to co robić 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj