Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kosiarka rotacyjna ze Zbuczyna

95 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 02 styczeń 2009 - 12:34

Kosiarka rotacyjna ze Zbuczyna Zależy jaką chcesz,ale te są chyba dobre i nie drogie jeśli chcesz nową http://maszyny-rolni...icze138,144.htm - zajrzyj
A w Zbuczynie to nowe kosiarki gdzieś sprzedają,czy o używanych mówicie.

A jak do lambo to większą kup a nie marnuj kasy na taką i potem jeszcze raz będziesz zmieniał.
A mf chyba da radę,ja C-360 latam z czeską tylko nazwy nie pamiętam 1,65 i cięzko idzie,60-tka ma trudności,widać,że daje z siebie wszystko przy tej kosiarce,tylko ona ciężka jest,a jak wuja polską podczepiłem 1,65 to tylko śmigała i nawet nie musiałem jej bardzo w obroty wkręcać na 170-1800 latałen a moją to trzeba na 2000 bo wcale nie kosi i traktor siły nie ma.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kosiarka rotacyjna ze Zbuczyna Dzisiaj, 06:12
  •  

#62 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 13 maj 2009 - 13:19

Kosiarka rotacyjna ze Zbuczyna 1,85m żeby była i do lambo i do mf 255, tylko czy ferdek poradzi sobie chociaż na potrawiach i łąkach gruntowych, tzn czy nie będzie za dużym wyzwaniem rozbujanie takiej kosiarki na perkinsa? A z większych to może 2,1m bębnówka, pewnie że fajnie było by kupic jakąś dyskówkę na 7 dysków, tylko po co wydawać ponad 20 tyś, na te kilkanaście ha łąk w małych kawałkach wydaje mi się że jest bez sensu, co innego jakbym golił ze 40 ha po 3 razy do roku, a nie po 0,5ha niedojadów co kilka dni na zielonke, do lambo potrzebna jest mi kosiarka tylko na 4-6 ha dość mokrych torfowych łąk żebym nie robił rowów ferdkiem i wszystko było by fajnie tylko wątpie w wytrzymałość takiej rzemieślniczej 1,85m w ciężkim terenie, może ktoś wie co i ja wygląda technicznie w tej kosiarce czy są jakieś wzmocnienia w stosunku do 1,65m?
He rok temu znajomy uczepił do r4 105 1,65m :P wom 540eco i heja całe 20 min kosiarka wytrzymała i jeden bęben [rzestałs ię krecić, na słupicy ośkę urwało h ehe
A może akpil 1,85m ma podobno ukośne tryby?

#63 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 01 czerwiec 2009 - 22:09

Kosiarka rotacyjna ze Zbuczyna Odgrzewam Kotleta..
Potrzebuje kupić kosiarkę 1,65m do zetora 5211, rzemiosło jakieś w cenie do 4 tys i ani grosza więcej. Myślę nad zbuczynem bo samasz jakie jest to jest ale zbyt drogi... Chciałbym taką w której później będę mógł zamontować siłownik do składania w pion..

Jakies inne propozycje?

Proszę o pomoc bo chciałbym w tm tygodniu zamówić a najlepiej sprzedać starą mesko 1,35 i kupić coś więszkego..

Pozdrawiam.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share ktos

ktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 02 czerwiec 2009 - 07:00

Kosiarka rotacyjna ze Zbuczyna Ja po kilkunastoletnim użytkowaniu Famarol Z105/1 i kilkudziesięciu naprawach i rocznym użytkowaniu starej ZTR 165(zero napraw, a były spotkania z obiektami dość ciekawymi) mimo wszystko polecam zakup używanej maszyny ale sprawdzonej firmy. Sąsiedzi mają to co planujesz kupić i chętnie Ci sprzedadzą roczną maszynę za połowę ceny . . .

#65 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 02 czerwiec 2009 - 07:08

Kosiarka rotacyjna ze Zbuczyna Czeska to jest taka kosiarka że c 360 przy niej się zajeździ a kosiarka będzie chodziła (autentyczny przypadek u znajomego) kosiarka może i niezniszczalna ale cieżko idzie, a rzemiosło to można nawet za 2750zł kupic, akurat na te kosiarki ze zbuczyna nie słyszałem żeby ktoś narzekał :P poza jednym przypadkiem gościa co on na wszystko narzeka także wyjątek potwierdza regułę, jak chcesz coś lepszego to może akpila 1,65m ma chyba ukośne tryby i za 4 tyś może wyjdzie tylko musisz to sprawdzić,a tak wogóle gdyby kosiarki 1,65m sprzedawały się tak dobrze tylko modele premium to samasz nie wprowadził by modeli eco w cenie tych rzemieślniczych kosiarek he he

#66 Share rafffffff

rafffffff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 309 postów

Napisany 02 czerwiec 2009 - 07:58

Odgrzewam Kotleta..
Potrzebuje kupić kosiarkę 1,65m do zetora 5211, rzemiosło jakieś w cenie do 4 tys i ani grosza więcej. Myślę nad zbuczynem bo samasz jakie jest to jest ale zbyt drogi... Chciałbym taką w której później będę mógł zamontować siłownik do składania w pion..

Jakies inne propozycje?

Proszę o pomoc bo chciałbym w tm tygodniu zamówić a najlepiej sprzedać starą mesko 1,35 i kupić coś więszkego..

Pozdrawiam.

witam ja osobiscie polecam ci ta kosiarke http://www.talex-sj.pl/produkty.htm mam taka i juz 3 sezon nia smigam i narazie zero problemow.Cenowo to wyglada podobnie jak Zbuczyn.

#67 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 02 czerwiec 2009 - 15:24

Czeska to jest taka kosiarka że c 360 przy niej się zajeździ a kosiarka będzie chodziła (autentyczny przypadek u znajomego) kosiarka może i niezniszczalna ale cieżko idzie,

Mówisz o ZTR czy o mesko-rol?

Ważne kryterium to sołony, mesko mnie nie zwiodła pod tym względem i orurowanie wokół przy zachaczeniu np o drzewo przeniesie sile potrzebną do przesunięcia ciągnika, nie miałem problemów z kamieniami itp, pozatym w zetorze troche tych szyb jest.. ; ]

Kosiarka używana będzie w tzn cięzkim terenie nieużytków i niespodziewajek w trawie..

#68 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 02 czerwiec 2009 - 15:45

Kosiarka rotacyjna ze Zbuczyna jesli opisuje przypadek w którym gościu zajeździł c 360 i potem jeszcze 10 lat zetorem kosił tą kosiarką to ta kosiarka ma ponad 20 lat więc nie wiem czy mescorol wtedy sprzedawało jakieś kosiarki o ile istniało,

#69 Share Piotrek74

Piotrek74

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 03 czerwiec 2009 - 14:21

Kosiarka rotacyjna ze Zbuczyna Witam
Odnośnie tego "TALEXA", mam też ok 3 lat fajna kosiareczka składana na zatrzask,zielona wyglądem podobna do "SAMASZA",brakuje tylko siłownika do składania-zastanawiam się nad tym żeby zamontować. Tylko że jest trochę głośna (rzęzi przekładnia) w mojej to po częsci jak sprawdzałem to jest troszkę krzywy wałek w drugim bębnie, reklamowałem to przysłali kpl tj wałek,łożyska i tryby kulowe tylko trzeba to wymienić ale nie mam natchnienia i czasu. Zauważyłem nie dawno że rama zaczyna pękać, ale to może za szybko podczas transportu Zetorkiem śmigam. Ogólnie jest OK wykosiła już około 30ha.
Pozdrawiam

#70 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 13 czerwiec 2009 - 21:18

Kosiarka rotacyjna ze Zbuczyna No czeska jest nie do zajeżdżenia, mam czeską już ponad 20 lat i C-360 ma z nią trochę ciężko, jak się rozpędzi i cały czas tak samo leci to oki ale daję 2200 obrotów, najgorzej, jak mała łąka i trzeba folgować bo nierówny teren, to wtedy traktor odczuwa i widać że ma ciężko.
Mój Ursusek jest przyzwyczajony do czeskiej, że z polską to nawet nie odczuwał. Hehe
Raz pożyczoną polską dałem 2200 obrotów to tylko trawa latała i kosiarka skakała.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Yoda

Yoda

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 15 czerwiec 2009 - 09:01

Odgrzewam Kotleta..

Jakies inne propozycje?

Pozdrawiam.

kup samasza eco, ja w tamtym roku kupiłem z wałkiem za 4,500 i jesienią wykosiła już około 30-40 ha i jestem jak na razie zadowolony, tez miałem kiedyś mesko 1,35 i złego słowa nie mogę na nią powiedzieć ale po prostu się zuzyła, nie wiem czy to wina firmy czy zużycia ale samasz 1,65 i dzie lżej niż moja stara mesko 1,35

#72 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 15 czerwiec 2009 - 10:18

Kosiarka rotacyjna ze Zbuczyna 4,5tyś za zwykłą kosiarkę 1,65m z osłonami w całości brezentowymi i malowana zwykłą farbą to to samo właściwie można mieć za 2900zł plus wałek ze zbuczyna, moja jak narazie wykosiła ponad 100 ha i zaczeła 3ci sezon i nic się nie dzieje poza odłażącą farbą :mellow: i dość głośną pracą :lol:

Edytowany przez andrzej2110, 15 czerwiec 2009 - 13:34.
cytowanie poprzedniego posta

#73 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 09 lipiec 2009 - 11:01

Kosiarka rotacyjna ze Zbuczyna Widzę, że kosiarki z mojej okolicy (Zbuczyn) są dobrze znane

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#74 Share tomacha001

tomacha001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 428 postów
  • Zainteresowania:interesuje się rolnictwem i co z nim związane

Napisany 10 lipiec 2009 - 18:28

Kosiarka rotacyjna ze Zbuczyna ja mam ze zbuczyna kosiarke od 3 lat i sprawuje sie bradzo dobrze i chodzi bez awaryjnie

#75 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 10 lipiec 2009 - 19:07

Kosiarka rotacyjna ze Zbuczyna Odswierzam temacik, bo w galerii jest kilka agrofarmów i innych "wiekszych" ciągników z kosiarkami 1,85m ze zbuczyna, czyli jakoś to razem gra, a teraz nawet niezłe promocje dają na te kosiarki więc jeśli mogę kupić kosiarkę za 3,6-3,8 tyś zł to nie 10 tyś za samasz 2,1m

#76 Share MSPL

MSPL

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 11 lipiec 2009 - 17:12

Kosiarka rotacyjna ze Zbuczyna Jeżeli Agromech nadal robi na częściach od firmy z Koszalina, to można spokojnie kupować, nikt nie będzie narzekał. Elementy wykonane według technologii standardowo przeznaczonej dla znacznie droższego sprzętu. Tyle Wam powiem.

1,85m żeby była i do lambo i do mf 255, tylko czy ferdek poradzi sobie chociaż na potrawiach i łąkach gruntowych, tzn czy nie będzie za dużym wyzwaniem rozbujanie takiej kosiarki na perkinsa? A z większych to może 2,1m bębnówka, pewnie że fajnie było by kupic jakąś dyskówkę na 7 dysków, tylko po co wydawać ponad 20 tyś, na te kilkanaście ha łąk w małych kawałkach wydaje mi się że jest bez sensu, co innego jakbym golił ze 40 ha po 3 razy do roku, a nie po 0,5ha niedojadów co kilka dni na zielonke, do lambo potrzebna jest mi kosiarka tylko na 4-6 ha dość mokrych torfowych łąk żebym nie robił rowów ferdkiem i wszystko było by fajnie tylko wątpie w wytrzymałość takiej rzemieślniczej 1,85m w ciężkim terenie, może ktoś wie co i ja wygląda technicznie w tej kosiarce czy są jakieś wzmocnienia w stosunku do 1,65m?
He rok temu znajomy uczepił do r4 105 1,65m <_< wom 540eco i heja całe 20 min kosiarka wytrzymała i jeden bęben [rzestałs ię krecić, na słupicy ośkę urwało h ehe
A może akpil 1,85m ma podobno ukośne tryby?

Nie polecam Ci przekładni na ukośnych trybach. Pracują ciszej, ale maja większe opory ze względu na sposób współpracy i powierzchnie trące zębów, szczególnie przy większych obciążeniach. Takie rozwiązania są dobre tam, gdzie ważniejszy jest poziom hałasu.

#77 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 13 lipiec 2009 - 11:20

Kosiarka rotacyjna ze Zbuczyna wskażcie mi proszę gdzie mogę zakupić tanią nową kosiarkę 1,65 w okolicach trasy Bydgoszcz - Poznań (często tamtędy przejeżdżam a maszynę potrzebuję jak najszybciej) i jeszcze jedno pytanie otóż zastanawiam się skąd rzemieślnicy biorą części do tych standardowych kosiarek - czy podzespoły są identyczne niezależnie od producenta?

#78 Share 9262

9262

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 20 styczeń 2010 - 12:45

wskażcie mi proszę gdzie mogę zakupić tanią nową kosiarkę 1,65 w okolicach trasy Bydgoszcz - Poznań (często tamtędy przejeżdżam a maszynę potrzebuję jak najszybciej) i jeszcze jedno pytanie otóż zastanawiam się skąd rzemieślnicy biorą części do tych standardowych kosiarek - czy podzespoły są identyczne niezależnie od producenta?

A kolego np. ja dostarczam części do kosiarek takich jak miotk czy talex

Belka środkowa 130 netto
Rama zawieszenia 130 netto
talerz roboczy 90 netto
talerz ślizgowy85 netto
osłona bębna 70zł netto - 2szt.
osłona przekładni pasowej 60zł netto

malowane

9262@wp.pl

#79 Share GREMLIN

GREMLIN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:nowoczesne rolnictwo maszyny, dziewczyny z sexy figurą ,bo z twarzy jestem tolerancyjny-grunt to figura

Napisany 21 styczeń 2010 - 19:49

Kosiarka rotacyjna ze Zbuczyna ja też mam ze zbuczyna ok. 9-10 lat i narazie chodzi ale farbę i talerze górne i dolne ma badziewne ,są cienkie niehartowane i powyginały się przy cięciu tylko u siebie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share mariusz0221

mariusz0221

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 12 grudzień 2010 - 17:25

Kosiarka rotacyjna ze Zbuczyna ja kupiłem tą kosiarkę ze Zbuczyna w tym roku i jestem bardzo zadowolony, chodzi z c330. Trochę głośno pracuje ale da się wytrzymać. Jeżdżę bez kabiny więc może dlatego mam takie odczucie.