Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kosiarka rotacyjna ze Zbuczyna

95 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 12 grudzień 2008 - 16:41

Kosiarka rotacyjna ze Zbuczyna Od 2 sezonów użytkuje rotacyjna ze Zbuczyna (tzw. rzemieślnicza) 1,65m i jestem z niej bardzo zadowolony była jedna awaria poczęści z mojej winy serwis następnego dnia przyjechał i fachowo naprawił na gwarancji także jestem bardzo zadowolony więc puki jeszcze kosiarka młoda rocznikiem mam chęć zmienić ją na 1,85m tego samego producenta tak żeby za grosze mieć większą kosiarkę do mf 255 ale również do lambo r3, ale czy ta 1,85m jest równie dobra jak te 1,65m?
http://www.roltech.e...;artykul=000073

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kosiarka rotacyjna ze Zbuczyna Dzisiaj, 07:50
  •  

#42 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 12 grudzień 2008 - 17:00

Kosiarka rotacyjna ze Zbuczyna hmm a czy jest sens zmieniać na kosiarkę 20 cm szerszą?? Nie myślałeś o 2,1??

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#43 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 12 grudzień 2008 - 17:08

Kosiarka rotacyjna ze Zbuczyna Chodzi o to że tak jak pisałem kosiarka jest za grosze tzn za 4,4tyś a za samaszke lub famarolke 2,1m trzeba zapłacić ponad 9 tyś zł także cena ponad 2krotnie wyższa (w takim samym wyposarzeniu) za 1,85m samasz ponad 7 tyś tak więc jak już coś konkretnego to dyskówka 2,6m a tak narazie na kilka sezonów myśle właśnie o czymś tanim, bo nigdy nie wiadomo jak to bedzie z tą chodowlą krów a co za tym idzie z wykożystaniem kosiary :rolleyes:

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 12 grudzień 2008 - 17:16

Kosiarka rotacyjna ze Zbuczyna czy te kosiarki 1,85m nie są na takich samych slupicach i łozyskach co te 1,65m? a więc automatycznie żywotność takich jest mniejsza?

#45 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 12 grudzień 2008 - 19:58

Kosiarka rotacyjna ze Zbuczyna Famarol 185 cm na na bank takie same ułożyskowania jak 165 cm czyli jednym słowem lipa (widziałem na własne oczy)

2 rzecz ciężko się nimi kosi

Kosiarki ze zbuczyna mają chyba piastobęben ??

#46 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 12 grudzień 2008 - 20:24

Kosiarka rotacyjna ze Zbuczyna 1,65m ze zbuczyna uważam za bardzo udane cała okolica takimi kosi od lat i nikt nienarzekał (jeden się wyrwał i dał 6 tys za samasz 1,65m i coś się urwało :rolleyes: ), a 1,85m nikt w okolicy nie ma, co znaczy że ciężko sie nimi kosi, c360 to raczej ma ciężko ale chyba lżej idzie taka 1,85m niż 2,1m? he he
Z którego roku był ten famarol 1,85m? może w nowych mewach już się postarali?
jak to jest w samaszach 2,1m była jakaś wzmacniana ale czy 1,85m?

#47 Share Karol5211

Karol5211

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 12 grudzień 2008 - 20:41

Kosiarka rotacyjna ze Zbuczyna oj ferdek kupiłes taki ciągnik a nie stac cie na dyskówke nei gadaj i nie oszczędzaj ja jak bym miał jakis większy ciągnik to bym kupował maszynki i nei jakies kosiarki made in stodoła :rolleyes: jak ci sie 1,65 nei psuje to pokos jeszcze ze dwa lata i kupuj dyskówke 2,6m do lambo w sam raz będzie mój 5211 chodzi troszke cięzko :D ale lubi to :D

#48 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 12 grudzień 2008 - 21:21

Kosiarka rotacyjna ze Zbuczyna Kolego @Karol5211 Tobie chyba jeszcze po 2zł za mleko płacą że jesteś takim optymistą :rolleyes: :D w sumie masz racje można by jeszcze poczekać i dyskówke wziąść, ale ja wcale tak negatywnie nie podchodze do tych kosiarek made in stodoła bo może i są awaryjne ale przynajmniej mają "ludzkie" ceny a 2 razy dłużej to samasz czy famarol 1,85m nie popracuje a kosztuje ponad 2 razy wiecej B)
Problem jest nie w wydajności a w tym że bez 4x4 nie da sie skosic niekórych łąk :D

#49 Share Karol5211

Karol5211

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 12 grudzień 2008 - 21:32

Kosiarka rotacyjna ze Zbuczyna no tez mam jedną taką łąke co 5211 nei moge jej za bardzo zkosic na blokadzie cały czas :rolleyes: ale moze sie kiedys dorobimy na ciagnik z przodkiem :D a na allegro śa uzywane z samasza to moze lepiej taką juz jak tą ze zbuczyna?? jak myslisz?

#50 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 12 grudzień 2008 - 21:37

Kosiarka rotacyjna ze Zbuczyna Na allegro to jak cena niższa to juz wypracowane, a części zmieniane nigdy nie popracują tyle co orginał i po kolei będzie się wszystko sypało, a tak zawsze to nowa koleś na podwórko przywiezie jeszcze coś wypuści i 6mc-y czy tam rok gwarancji jest a serwis mają bardzo szybki :rolleyes:
ps. ktoś już ma na af takiego sprzeta http://www.agrofoto....image44515.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 08:53

1,65m ze zbuczyna uważam za bardzo udane cała okolica takimi kosi od lat i nikt nienarzekał (jeden się wyrwał i dał 6 tys za samasz 1,65m i coś się urwało :D ), a 1,85m nikt w okolicy nie ma, co znaczy że ciężko sie nimi kosi, c360 to raczej ma ciężko ale chyba lżej idzie taka 1,85m niż 2,1m? he he
Z którego roku był ten famarol 1,85m? może w nowych mewach już się postarali?
jak to jest w samaszach 2,1m była jakaś wzmacniana ale czy 1,85m?

Kosiarka z 2008 roku

Ciężko to znaczy że MF 255 na 2 nie daje rady , musiałem 1 śmigać a ze 165 cm 2 albo 3 kosze jak równe siane na polu łąki

#52 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 09:25

Kosiarka rotacyjna ze Zbuczyna podzielam zdanie karola. widać ciąg dzlszy "dziadoskich oszczedności". ferdek jak ci potrzebna wieksza kosiarka to sobie kup i nie zawracaj ludziom.....gitary. kupiłeś drogi ciagnik a teraz szukasz jak najtańszego osprzetu. według mnie twój temat służy (jak zwykle ) do nabijania postów przez ciebie samego. sam siebie utwierdzasz w przekonaniu że ta kosiarka jest najlepsza i choćby nawet dwudziestu powiedziało że rzemiosło to złom i tak by cię nie przekonali. i jeszcze jedna sprawa- jak do tej pory kosiłeś te łąki których nie da sie wykosic bez 4x4.

#53 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 09:58

Kosiarka rotacyjna ze Zbuczyna A niby jak miałem kosić? czekałem aż wyschnie albo zostawiałem tam gdzie nie dało się wjechać, w sumie to macie racje lepiej poczekać ze 2 lata i kupić dyskówkę, a teraz przynajmniej jak utopie mf-a to wyciągne bez problemu, a nie jak wcześniej z c 330 sajgon w około ciągnika i za 10stym razem udało sie albo nie :D wyszarpnąć.
he, @Wojtas znajdz na af chociaż 5ciu użytkowników rzemieślniczych kosiarek którzy twierdzą że to złom, bo ja znalazłem tylko zadowolonych użytkowników :D

#54 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 10:50

Kosiarka rotacyjna ze Zbuczyna a to cie zdziwie u mnie gosc kupil ten szajs i po 1 sezonie farba z niej zaczeła schodzić a była garażowana !!!!!!!!!!!!
Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

#55 Share caseon

caseon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO
    SAMOCHODY

Napisany 14 grudzień 2008 - 11:05

Kosiarka rotacyjna ze Zbuczyna to tez moze byc dziwne bo kolega kupil wlasnie ze Zbuczyna kosiarke i juz ma ją ok. 4-5lat i nic przyniej nierobil farba tez nieschodzi a nadodatek kosi nią wiec czy to taki szajs niejestem dokonca pewien

#56 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 13:39

a to cie zdziwie u mnie gosc kupil ten szajs i po 1 sezonie farba z niej zaczeła schodzić a była garażowana !!!!!!!!!!!!

to że farba zeszła ma jakiś wpływ na koszenie? :D w okolicy nie mam nigdzie możliwości zarobić na kosiarce bo wzyscy (nawet ci co mają po 3-4ha łąki) pokupili te kosiarki i sie cieszą ze mają swoją i nikt nie narzeka żeby jakieś awarie były

#57 Share misza42

misza42

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 13:44

Kosiarka rotacyjna ze Zbuczyna a ile hektarów kolega kosi

#58 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 13:48

Kosiarka rotacyjna ze Zbuczyna no tak, na 3-4 ha łąki to można i takim czymś kosić, ja koszę 45ha rocznie (niby nie za wiele), ale wolałbym kupić co najmniej samasza (co z resztą zrobiłem), a najlepiej pottingera

#59 Share caseon

caseon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO
    SAMOCHODY

Napisany 14 grudzień 2008 - 15:02

Kosiarka rotacyjna ze Zbuczyna on ma okolo 10 ha ląk moze ciut wiecej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share luteks77

luteks77

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów
  • Zainteresowania:konie hucuły,pszczoły

Napisany 17 grudzień 2008 - 08:43

Kosiarka rotacyjna ze Zbuczyna Witam,czy ktoś zna może jakiegoś producenta tanich kosiarek rotacyjnych ze spulchniaczem pokosu ?