Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kosiarka rotacyjna ze Zbuczyna

95 odpowiedzi na ten temat

#21 Share zetor7745

zetor7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 461 postów

Napisany 22 maj 2008 - 18:54

Sory że się wtrące ale która jest lepsza kosiarka dyskowa czy na bębny i która lepiej kosi na niezbyt równych łakach??? Pytam bo nigdy nie miałem styczności z kosiarką dyskową>

Na nie równe łąki lepsza jest bębnowa ale za to potrzebuje większe zapotrzebowanie na moc...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kosiarka rotacyjna ze Zbuczyna Dzisiaj, 03:01
  •  

#22 Share Pawel330

Pawel330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,konie zimnokrwiste motoryzacja

Napisany 22 maj 2008 - 19:37

Kosiarka rotacyjna ze Zbuczyna Na nierówne tereny jest lepsza kosiarka bębnowa
Ursus c-330 na 10 ha wystarcza ale przydało by sie jakieś c-360 3p

#23 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 28 maj 2008 - 15:22

Kosiarka rotacyjna ze Zbuczyna Wszędzie sie pisze że na nierówne łąki lepsza bębnowa, ale niech mi ktoś wyjasni dlaczego? W czym ona ma przewage ? jakoś koszenia czy szybkość zuzywania się kosiarki?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Czym zbierać zielonki? zobacz »

•  

#24 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 01 czerwiec 2008 - 15:10

Kosiarka rotacyjna ze Zbuczyna Ja tez jestem bardzo zadowolony z kosiarki FAMAROL 1,65 mamy ją od nowości tzn.1996 r. i nie miała żadnej awarii ,jedyne co mogłoby byc trwalsze to osłony. Wporównaniu do innych kosiarek jest tez bardzo bezpieczna (dopiero w czwartek urwał sie nóż wraz z trzymakiem a kosi co roku ok 20 ha) czego nie mogę powiedzieć o kosiarkach MESKO - do szkoły przyszła nowa i przy pierwszym uruchomieniu noże dosłownie "fruwały" ,teraz ta kosiarka stoi bo boją się ą kosić.

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#25 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1450 postów

Napisany 01 czerwiec 2008 - 20:43

Kosiarka rotacyjna ze Zbuczyna mesko dawniej a dzis to roznica.pierwsze nozyki to trzeba bylo we dwoch wymieniac bo samemu ciezko bylo kluczem wycisnac trzymak,a gdy kupilismy nowy trzymak to palcami go wcisnales.ale to chyba kazda firma tak ma.do hinco czasami jezdze do drwini wiec widze ze u waz nieurzytkow tez nie brakuje wiec przejedz sie po jakims to bedziesz wiedzial.jak urwiesz cos to porownasz ceny czesci do bebnowych i dyskowych[nie piszac o cenie samych maszyn]

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#26 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 01 czerwiec 2008 - 22:52

hinco czasami jezdze do drwini wiec widze ze u waz nieurzytkow tez nie brakuje wiec przejedz sie po jakims to bedziesz wiedzial.jak urwiesz cos to porownasz ceny czesci do bebnowych i dyskowych[nie piszac o cenie samych maszyn]

No ja właśnie sie w tym specjalizuje, mamy mesko z 2001roku i wydaje mi sie że na następny sezon już nie pojedize jeżeli sie jej nie ponaprawia chociaż zastanawia mnie sens naprawy. Wyrobiły sie 'zawiasy' te przy samej skrzyni napędowej, wyrobiły sie tuleje przy układzie zawieszania, trzymaki noży jużsą dość mocno zużyte, ogólnie kosiarka jest wytyrana dość mocno..
Ja koło siebie mam jednego gościa co ma dyskową i jeszcze nie słyszałem żeby były z nią jakieś problemy choć tez kosi nieużytki a wczesniej miał bebnową i kosząs nieużytek klocek drewna zostawiony w trawie wszedł dokłądnie między bebny i roztargało skrzynie, a drugi znajomy tak zrobił tylko że na słupku granicznym..
Akurat wydaje mi sie że dyskowa by sie uchyliła na zabezpieczeniu w taki przypadku :lol:
Ile może kosztować remont kosiarki mesko 135cm i czy nie lepiej kupić coś rozsądniejszego do zetora 5211?

#27 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 02 czerwiec 2008 - 07:29

Kosiarka rotacyjna ze Zbuczyna 1,35 to nie robota, kup coś większego co kolwiek to zwróci się w paliwie

Słyszał ktoś o serii kosiarek eco z samaszu, tanie prawie jak rzemieślnicze, luknijcie na stronę samaszu!

#28 Share Bawidamek

Bawidamek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 02 czerwiec 2008 - 15:35

Kosiarka rotacyjna ze Zbuczyna A co myslicie o kosiarkach Banrol :lol:
www.takeagift.pl/polecam:120152 --> Bardzo fajna stronka i mozna duzo narod wygrac POLECAM

#29 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 03 czerwiec 2008 - 09:41

1,35 to nie robota, kup coś większego co kolwiek to zwróci się w paliwie

Słyszał ktoś o serii kosiarek eco z samaszu, tanie prawie jak rzemieślnicze, luknijcie na stronę samaszu!

No ale z tą 135 cm to moj 5211 ma co robić miejscami na 2 szosowej czyli ok7km/h
Ona ma 2 noże na beben i przy wyższych prędkosciach nie tnie za ładnie ;/
No i lubi sie zapychać.. czy większa kosiarka bedzie pozbawiona problemu zapychania sie ?

#30 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 18 czerwiec 2008 - 16:09

Kosiarka rotacyjna ze Zbuczyna z tego co piszesz to 1,35 idzie ciężej od 1,65? - może dla tego że sie zapycha, większa nei ma prawa się zapychać bo jest wiecej miejsca między bębnami, kiedyś mi się zapchała jak kosiłem trawę wyższą od maski w mf i nawineło na bębny a tak nigdy się nie zapcha, a mf na żadnym biegu nie ma za ciężko ma co robic ale nie ma ciężko a latam nawet i 12-14km/ha jak teren pozwala, a moze 1,85 do 5211 podobno zetory takie mocne są :) a w przyszłosci do większego ciągniak było by jak znalazł

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 18 czerwiec 2008 - 21:20

Kosiarka rotacyjna ze Zbuczyna 185 cm bebnówka to lipa konkretne jest dużo ciężej jak w 165 MF 255 obciążony z przodu 220 kg sciągało w bok ma 2 szosowejni miał ciężko a z 165 lata bez problemu na 2 pisze o kosiarkach z famarolu

2 sprawa w 185 cm są takie same ułożyskowania jak w 165cm :angry: wałki w skrzyni tylko tryb na wałku pionowym ma 17 ząbków a nie 16 jak w 165

#32 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 18 czerwiec 2008 - 22:16

Kosiarka rotacyjna ze Zbuczyna Na następny sezon musze sobie kupić coś większego na 100%, i nie mówie tu niestety o żadnym Krone czy pottingerze itp :) Przy nie za dużej trawie na 2 biegu zetor ma ok 7km/h i z góry na dół(czyli ciągnik troszke szybciej jedzie w związku z uślizgiem) widac ślady po cięciach nożyków, takie malutkie stopnie, poprostu dwa noże przy 7km/h już nie wydalają. Kosiłem pastwisko to i na 3 pod góre szedł bez problemu ale trawa była nie za duża..
Mocno wytyrana jest ta moja mesko, dostaje w d konkretnie ale tak w sumie jeszcze nic sie nie zepsuło w niej poza uszkodzeniami z ktorymi można jeździć (wgniecony ślizgacz pod bębnem na brzegu dość mocno, wyrwane mocowanie podczas cofania i złapania pniaka(zespawane), luzy na chyba wszystkich punktach obrotowych, porysowane od kamieni,rur pniaków bębny)

Wydaje mi sie ze problem cięzkiego chodzenia to nie od zapychania bo to dzieje sie tylko i wyłacznie na zakrętach :| a jak sie jedzie prosto to nie ma problemu, myśle ze to przez talerz odkładający pokos w bok..

Co więc moge kupić za w miare małe pieniądze przyzwoicie wykonane z porzadną osłoną i nieawaryjne? Ah no i dobrze żeby kosiarka była hydraulicznie składana, jeżdże poo usługach, za 12h czyli cały dzień obrobie teraz z 5-6 kawałków i to za każdym razem trzeba składać a to jest dość uciążliwe bo i wałek pasuje odpiąć itp..

#33 Share ktos

ktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 22 czerwiec 2008 - 12:23

Kosiarka rotacyjna ze Zbuczyna Mam zamiar kupić kosiarkę rotacyjną- zwykłą bębnowa 1,65m, aby "zrobić porządek z trawą". Mam do koszenia tylko 1,5 ha łąki- nieużytku oraz kosił będę drogi wzdłuż pól. Czyli rocznie ok. 10 godzin pracy, tyle ze w warunkach b. trudnych- nierównosci, kamienie, dziury. Warto kupić kosiarkę "no name" za ok. 3500 brutto, a może dopłacić do Samaszu serii Eco? Zachodnie używki odpadają bo części mogą poźniej przekroczyć wartość tej maszyny. Szukałem używanej czeskiej ZTR 165 ale nie znalazłem na Ślasku.

#34 Share Gorzupiak

Gorzupiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 22 czerwiec 2008 - 14:35

Kosiarka rotacyjna ze Zbuczyna jak nie ma na śląsku?
http://www.allegro.p..._1988_rok_.html tylko trochę stan ...
"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

#35 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 22 czerwiec 2008 - 14:53

Kosiarka rotacyjna ze Zbuczyna 2,2 tyś za 20 letnią kosiarkę ;) :) , jak dobrze potargujesz z brezentowymi osłonami to i za 3,2 tyś kupisz noname na targu (wcale nei takie no name - polecam te ze zbuczyna) masz rok czy półroku nie pamiętam gwarancji) i to są zupełnie normalne kosiarki i koszą cacy napewno lepsze jak ten zardzewiały szrot z ogłoszenia, u nas takie czeskei kosiarki to po 400-500zł można było kupić, tak wogóle to do tych czeskich są części?

#36 Share niewydostanieszsie

niewydostanieszsie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 03 wrzesień 2008 - 20:28

Kosiarka rotacyjna ze Zbuczyna ja dzisiaj kupiłem samasz 165 eco i od razu na 4 ha była próba i jest całkiem całkiem ;)

#37 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 03 wrzesień 2008 - 20:37

Kosiarka rotacyjna ze Zbuczyna ile kosztowała ta eco, oraz czy nie ma możliwości w opcji wziąsć do tej eco takiego zaczepu do ciągnika jak mają te droższe żeby dało się regulowac zaczepy żeby kosiarka pasowała do szerokiego ciągnika?

#38 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 03 wrzesień 2008 - 20:50

2,2 tyś za 20 letnią kosiarkę ;) ;) , jak dobrze potargujesz z brezentowymi osłonami to i za 3,2 tyś kupisz noname na targu (wcale nei takie no name - polecam te ze zbuczyna) masz rok czy półroku nie pamiętam gwarancji) i to są zupełnie normalne kosiarki i koszą cacy napewno lepsze jak ten zardzewiały szrot z ogłoszenia, u nas takie czeskei kosiarki to po 400-500zł można było kupić, tak wogóle to do tych czeskich są części?

Chętnie kupię czeską kosiarkę w dobrym stanie za 400-500 zł :)-tak się składa że moja kosiarka ma 24 lata i przetrzyma z pewnością każdą ze Zbuczyna-i jestem gotowy założyć się o to że mam rację o całą zawartość Fortu Knox :).A gwarancja ma to do siebie że kiedyś się kończy...

#39 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 03 wrzesień 2008 - 22:14

Kosiarka rotacyjna ze Zbuczyna a moja ZTR165 jest z 99r, rocznie kosi góra 15ha i dostałą luz na łożysku na dolnym talerzu ;) ale to raczej od złego ustawienia maszyny, ja nią nie koszę ;)

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share niewydostanieszsie

niewydostanieszsie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 03 wrzesień 2008 - 22:33

ile kosztowała ta eco, oraz czy nie ma możliwości w opcji wziąsć do tej eco takiego zaczepu do ciągnika jak mają te droższe żeby dało się regulowac zaczepy żeby kosiarka pasowała do szerokiego ciągnika?

ja dałem razem z wałkiem 4500 bo niby do końca sierpnia samasz miał upusty, co do zaczepu nie wiem ale raczej nie bo samasz w serii eco właśnie stosuje proste zaczepy żeby cena była "eco"

więc cały drugi pokos traw skosiłem samaszem i jak na razie jest super:) idzie lżej niż moja wysłużona już mesko 1,35 zrobiłem jakieś 40ha
teraz czekam na kolejny sezon