Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus 4011 - temat zbiorczy

430 odpowiedzi na ten temat

#161 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7629 postów

Napisany 28 luty 2009 - 21:30

Ursus 4011 - temat zbiorczy ja w swojej 40 mam obudowę starego układu wyciętą , wspawana jest blacha 2 cm gruba i do tego przykręcony jest układ z 60..tki. działa już 11 lat. trzeba tylko dobrego spawacza żeby to pewnie przyżygał.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus 4011 - temat zbiorczy Dzisiaj, 22:00
  •  

#162 Share piciaj

piciaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów
  • Zainteresowania:mechanika zootechnika treningi krav maga

Napisany 17 marzec 2009 - 21:42

Ursus 4011 - temat zbiorczy wiatm panowie
Mam pytanie odnosnie roznicy miedzy 40tka a C360, tzn we wzgledzie czy wałek rozrzadu jest taki sam,? czy pompa wtryskowa ma taki sam moent wtrysku, iczy sprzrzegielko na pompie wtryskowej jest akie samo? prosze o wypowiedzi kogos kto wie dokladnie <_< a nie wypowiedzi "a wujek cos tam..." bez urazy dla tych co tak pisza :) dzieki za odpowiedzi i uszanowanie mojego pytania
znalazłem to czego szukałem ..:)))

#163 Share marian3p

marian3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 17 marzec 2009 - 22:26

Ursus 4011 - temat zbiorczy Walek rozrzadu jest ten sam, poniewaz katy otwierania i zamykania zaworow sa takie same w obu ciagnikach. Jesli chodzi o kat wtrysku, to w c360 wynosi 24 a w c4011 20 stopni, a czy sprzegielko jest takie same to nie wiem. Dane te posiadam z instrukcji obslugi obydwu ciagnikow.

Naprawa elektryki i elektroniki ciągników i maszyn rolniczych. Naprawa sterowników maszyn, skrzyń biegów (np. Autotronic), EHR itp.

Wykonywanie sterowania EHR (elektrohydrauliczne sterownie podnośnikiem) do każdego ciągnika, również wykonywanie własnych sterowników do ciągników z fabrycznym EHR.

Wykonywanie różnych sterowników do ciągników i maszyn rolniczych (liczniki, sterowniki ścieżek do siewnika, itp.).

Więcej info na PW.

#164 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7629 postów

Napisany 17 marzec 2009 - 23:02

Ursus 4011 - temat zbiorczy róznica jest w pompie wtryskowej, regulatorze obrotów wtryskiwaczach i końcówkach, wyprzedzenie wtrysku. sprzęgiełko pompy jest takie samo ineczej są tylku nabite znaczki na kole zamachowym. 40 moc maksymalną osiąga przy 2000 obr. a 60 2200.
KPK Kumurun Team

#165 Share piciaj

piciaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 18 marzec 2009 - 07:32

Ursus 4011 - temat zbiorczy hmm no to,teraz musiałbym ustawic zapłon na te 20stopni,,tylko teraz jak to zmierzyć te 4 stopnie, i w ktora strone w takim razie pompe by musiał przesunac?? <_<

#166 Share marian3p

marian3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 18 marzec 2009 - 15:23

Ursus 4011 - temat zbiorczy A w jakim ciagniku chcesz ustawic ten kat wtrysku? Przesuwajac pompe do silnika opozniasz kat wtrysku, a odsuwajac od silnika przyspieszasz kat wtrysku.

Naprawa elektryki i elektroniki ciągników i maszyn rolniczych. Naprawa sterowników maszyn, skrzyń biegów (np. Autotronic), EHR itp.

Wykonywanie sterowania EHR (elektrohydrauliczne sterownie podnośnikiem) do każdego ciągnika, również wykonywanie własnych sterowników do ciągników z fabrycznym EHR.

Wykonywanie różnych sterowników do ciągników i maszyn rolniczych (liczniki, sterowniki ścieżek do siewnika, itp.).

Więcej info na PW.

#167 Share piciaj

piciaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 18 marzec 2009 - 15:38

Ursus 4011 - temat zbiorczy właasnie w 4011, niemoge dojsc do ładu z nia

#168 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7629 postów

Napisany 18 marzec 2009 - 21:07

Ursus 4011 - temat zbiorczy marian na odwrót. patrząc z przodu, obracając pompę do silnika... czyli w lewo przyśpieszasz wtrysk. i na odwrót. a jak ustawić? proste. obetnij rurkę wysokiego ciśnienia i przykręć ją na sekcję pierwszego cylindra. daj dawkę paliwa na max i zakręć silnikiem aż zacznie sikać paliwo potem kręcisz wałem ręcznie patrzac na rurkę. gdy zacznie się z niej wydobywać paliwo to jest to moment początku wtrysku. dokładnie w tym momencie pierwszy znaczek na kole zamachowym musi się pokryć ze znaczkiem na skrzyni. mniej więcej tak się to robi domowym sposobem.
KPK Kumurun Team

#169 Share piciaj

piciaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 18 marzec 2009 - 21:22

Ursus 4011 - temat zbiorczy problem w tym że szukałem tych znakow na obudowie, ale nic z tego...niema ich ani na kole zamachowym, ani na skrzyni, czytalem kiedys w tygodniku rolniczym, i 4011 mialo jakies inne oznaczenie niz 360...rzecz wtym ze nawet tych rzekomych kropek niema....
pokombinuje jeszcze i bede znow pytac <_<
thx seweryn skorzyystam z rady

#170 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7629 postów

Napisany 18 marzec 2009 - 21:42

Ursus 4011 - temat zbiorczy mam 40 i też miałem problem z odszukaniem. jak założysz tą rurkę to kręc aż zacznie wypływać paliwo i wtedy szukaj. na skrzyni znaczek jest po lewej stronie okienka a na kole zamachowym powinny być w granicy okienka. ja miałem znaczki słabo nabite ale były. a i jeszcze jedno. to nie kropki. szukaj kresek. powinny być trzy. pierwsza 18, druga 20 i trzecia 22 stopnie.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share matucha

matucha

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, CAD, elektrotechnika, motoryzacja

Napisany 31 marzec 2009 - 14:14

Ursus 4011 - temat zbiorczy U mnie tak to wszystko wyglądało:
Od początku do stanu obecnego. Zajęło mi to samemu całe ferie. Brat pomagał przy malowaniu.

Dodany obrazekDodany obrazekDodany obrazekDodany obrazekDodany obrazekDodany obrazekDodany obrazekDodany obrazek

Ale warto było ;)
Dodany obrazek
Dodany obrazekDodany obrazekDodany obrazek
Życie zaczyna się po 100 km/h

#172 Share Gorzupiak

Gorzupiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 01 kwiecień 2009 - 14:23

Ursus 4011 - temat zbiorczy pfff teraz to 360 z niej jest zrobiona ;)

My swoją remontujemy to maska zostanie stara ale będzie odnowiona i pomalowana na kolor zielony kabina nowa z zielonymi błotnikami i dachem ;) felgi kolor żółty/piaskowy

Może ktoś wie jaką wysokość ma C 4011? zmieści się w 2,5m ?
"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

#173 Share Bombay

Bombay

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów
  • Lokalizacja:woj.zachodniopomorskie, powiat Myślibórz, gmina Debno

Napisany 01 kwiecień 2009 - 16:35

Ursus 4011 - temat zbiorczy JA tez sie pochwale moimi rakietami:)
Posiadam dwie 40-tki.
Pierwsza jest z 1967r kupiona ze 20 lat temu z skru była cała rozbebeszona i kosztowała jakięś 4 mln od razu została zaprowadzona do POM-u i tam zrobiono jej generalke wszystkiego. Razem wyszła nas 11mln. Jedyna jej wada jest oryginalny układ kierowniczy, maska jest oryginalna:) Traktor nie do zdarcia teraz to tylko chodzi przy bronach siewniku i przy transporcie szczególnie w żniwa. Praktycznie cała jest w oryginale założony jest tylko filtr oleju od C-360 felgi 16 i przód twardy od 60-tki.
druga kupilismy z 10 lat temu za 1500zł tez a beznadziejnym stanie drugie tyle włożylismy w remont kapitalny i chodzi dobrze. Ta ma silnik od 60-tki ale rowniez oryginalna kolumne i mam w niej problem z hamulcami jest tylko ręćzny, nozny nie działa choc kupiłem nowa pompe hamulcowa prawdopodobnie musze załozyc nowe cylinderki ale to trzeba sciagnac zwojnice.
Tej uzywam do opryskow, prasy,przyczepki jakiejś czasem bron i jescze nie dawno do rozsiewacza.
Jestem zadowolony z tych traktorków. Pozdrawiam posiadaczy i uzytkowników "czterdziestek" ;)

Jeśli ktos ma do sprzedania kolumne kierownicza od c-360 to jestem zainteresowany bo ręcę bola od kręcenia kierownicą;) albo jak ktoś zakładał orbitrol do tego traktorka to prosiłbym a jakies wskazówki i pomoc:)

#174 Share matucha

matucha

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, CAD, elektrotechnika, motoryzacja

Napisany 01 kwiecień 2009 - 16:46

Ursus 4011 - temat zbiorczy Maska "się skasowała" zaraz po założeniu TUR-a. Żeby nałożyć coś na przyczepę na całą szerokość trzeba było do niej dojechać no i przód od 40-tki był za duży i uderzało się w bok. Przez to teraz jest ten "łapacz kangurów" założony.
Życie zaczyna się po 100 km/h

#175 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 czerwiec 2009 - 15:23

Znając polskie wykonanie to miękki przód jest kolejnym elementem który może się zepsuć :P . Na pewno jeździ się wygodniej ale słyszałem o problemach z tulejkami i sprężynami.

brak jest dobrego smarowania przydało by się tam od czasu do czasu przesmarować .a na miękim przodzie spisuje się super. 30 lat chodziło nikt nie zaglądał , sucho przy tulejkach jak nie wiem co.

#176 Share krzys924

krzys924

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 03 czerwiec 2009 - 16:20

A po czym poznać czy jest to 355 czy 360? Są jakieś rożnice widoczne gołym okiem?

w ursusie 4011 był silnik o oznaczeniu S 4001, w c355 był montowany silnik o oznaczeniu S 4002, a juz w c360 silnik S 4003 powinno to pisać na tabliczce znamionowej traktora...

#177 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 03 czerwiec 2009 - 19:34

Ursus 4011 - temat zbiorczy tak tylko że prawdopodobnie już prawie karzda c 355 miała remont i niejedna ma zmieniony blok lub silnik cały
dzis trudno znaleźć oryginała
hehhehe
a oznaczenia były takie jak pisze kolega

Opus meum est

#178 Share Marsin

Marsin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 03 czerwiec 2009 - 20:48

Skoro tak twierdzisz to rozbiesz C355 i C360 i zobaczysz ze to samo

kolega morowa91 ma rację, róznica mocy polega na zmianie rozrządu "Ciągnik Ursus C-355, produkowany również od 1975 roku w wersji C-355M, wersja rozwojowa C-4011 i poprzednik Ursusa C-360 (różniącego się od protoplasty głównie kosmetyką i zwiększoną mocą, z 45 KM do 52 KM, dzięki zmianie rozrządu)."

#179 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 03 czerwiec 2009 - 22:44

tak tylko że prawdopodobnie już prawie karzda c 355 miała remont i niejedna ma zmieniony blok lub silnik cały
dzis trudno znaleźć oryginała
hehhehe
a oznaczenia były takie jak pisze kolega

Po wyglądzie każdego z tych silników juz można poznać różnice. Każdy z tych silników się nieznacznie ale różni. No i muszę stwierdzić że dziś jest ciężko znaleźć takie prawdziwe 4011. Praktycznie większość które spotykałem nie miało oryginalnego silnika.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share Bartes

Bartes

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 21 październik 2009 - 10:41

Ursus 4011 - temat zbiorczy Witam wszystkich ;)

Mam pytanie odnośnie filtra oleju, a dokładnie chciałbym zmienić w swoim c-4011 oryginalny filtr oleju na taki jaki jest w c-360 bo już mam dość babrania się z tymi bączkami :) . Czy jest to kwestia wymontowania starego i kupienia poszczególnych podzespołów do c -360 czy trzeba coś dorabiać i kombinować i czy nie wpłynie to negatywnie na parametry i prace silnika.
przeglądając forum zauważyłem u niektórych kolegów taka przeróbkę miedzy innymi u matucha :).
Ursus c-4011 niezawodna maszyna

Pozdrawiam