Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus 4011 - temat zbiorczy

430 odpowiedzi na ten temat

#261 Share c4011ursus

c4011ursus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 23 marzec 2010 - 17:35

Ursus 4011 - temat zbiorczy Wątpię, że te zachodnie ciągniki wytrzymają tyle czasu. Ciekawi mnie tylko co będzie za 15 lat. Posiadanie starej poczciwej czterdziestki będzie dumą od innego ciągnika młodszego kilkanaście lat, który będzie tak traktowany jak ta czterdziestka teraz. Nie wie ktoś ile lat musi mieć maszyna i ie procent części musi mieć oryginalnych by być zabytkową.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus 4011 - temat zbiorczy Dzisiaj, 16:14
  •  

#262 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 23 marzec 2010 - 18:53

Ursus 4011 - temat zbiorczy Może i dotrwają ale ich droga do 40-letniego stażu na roli będzie usłana wieloma kosztownymi awariami. Bankowo. Jak wygląda sprawa z zabytkiem to nie wiem. 40-tek w 100% oryginalnych chyba już nie ma.
KPK Kumurun Team

#263 Share c4011ursus

c4011ursus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 25 marzec 2010 - 06:29

Ursus 4011 - temat zbiorczy Teraz ludzie cieszą się, że mają te ciągniki, tylko ciekawe czy długo, bo nigdy nie wiadomo co, się może zdarzyć. Moja ma silnik od c-360 a tak to oryginalna cała. Raczej by dostała takie papiery.

#264 Share michal1996125

michal1996125

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 25 marzec 2010 - 19:23

Ursus 4011 - temat zbiorczy Według mnie i mojego doświadczenia
Ursus C-4011 z pługiem 2 skibowym ora na 2
a Ursus C-360 3p z tym samy pługiem na tym samym polu ora na 3
wiec karzdy widzi różnice miedzy Ursusem C-4011 na 3p

#265 Share c4011ursus

c4011ursus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 26 marzec 2010 - 06:19

Ursus 4011 - temat zbiorczy To twoja czterdziestka jest bardzo słaba. U mnie ona orała 3 skibowym pługiem na 2 i na piachu 3.

#266 Share rkuban

rkuban

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 02:05

To twoja czterdziestka jest bardzo słaba. U mnie ona orała 3 skibowym pługiem na 2 i na piachu 3.

panowie i być może panie bo nie chce nikogo urazić jak mi się przytrafiło na jednym forum w każdym razie witam wszystkich
otóż jestem szczęśliwym posiadaczem 40 i to zetora rok produkcji 1963 po pierwsze różni się od 60 pompom wtryskową jak to ktoś już zauważył a silników są 3 rodzaje różnią się mocą za sprawą wałka rozrządu i wspomnianej pompy poza tym układ smarowania w 3wer też jest inny zastanawiają mnie jeszcze wasze rekordy prędkości bo moja 40 się wlecze okrutnie z 60 nie mam szans ale za to pługiem 2 jadę 4-ką i to bez gniecenia pedału gazu po prostu nieco więcej po wyrżej wolnych obrotów tym samym pługiem na tych samych obrotach i samej glebie 60 idzie 3-ką znacznie wolniej wiem bo sprawdzałem jak myślicie co jest plusem w tym układzie
macie racje 40 odwalam tą samą robotę w znacznie krótszym czasie i za mniejsze pieniądze no gdyby jeszcze nie ten układ kierowniczy to by było super
w polu 60 nie dorówna mojej 40 na trasie to co innego
jest jeszcze jeden mankament tego ciągnika WOM swoje 540 obroty osiąga przy bardzo dużych obrotach silnika niestety do rotacyjnej się nie nadaje no chyba że ktoś lubi wlec się po polu z prawie max zaciągniętym gazem do tego wole 60
pozdrawiam
Zetor Team
Posiadacze Zetorów zapisujcie się do naszego klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

#267 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 06:39

Ursus 4011 - temat zbiorczy Kuban to najwyrażniej twoja 40-ka więcej ma wspólnego z ZETOREM niż ursusem. Ja mam 40-kę z 72 roku. W silniku były tylko dwie różnice... pompa wtryskowa i filtry oleju. A w skrzyni biegów, dyferencjale nie ma żadnej różnicy, tylko obudowa inna z racji układu kierowniczego. Wałek i jego obroty, podnośnik, wszystko to samo.
Silnik już na złomie.... wylazł korbowód ale skrzynia oryginał i nie zamienił bym jej na żadną z 60-ki za skarby świata.
KPK Kumurun Team

#268 Share rkuban

rkuban

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 14:06

Kuban to najwyrażniej twoja 40-ka więcej ma wspólnego z ZETOREM niż ursusem. Ja mam 40-kę z 72 roku. W silniku były tylko dwie różnice... pompa wtryskowa i filtry oleju. A w skrzyni biegów, dyferencjale nie ma żadnej różnicy, tylko obudowa inna z racji układu kierowniczego. Wałek i jego obroty, podnośnik, wszystko to samo.
Silnik już na złomie.... wylazł korbowód ale skrzynia oryginał i nie zamienił bym jej na żadną z 60-ki za skarby świata.

i tu się z tobą zgadzam oprócz 40 jestem też w posiadaniu 60 więc miałem okazje z obu zdjąć pokrywę skrzyni i wiesz co w 60 mogłem ręką sięgnąć jej dna natomiast w 40 nawet śrubokrętem było trudno tryby wglądają tam jak by z pod siekiery wyszły w myśl ruskiej zasady "wsio budu charoszyje kak budzjet balszyje"
i w tym przypadku to ma sens
Zetor Team
Posiadacze Zetorów zapisujcie się do naszego klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

#269 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 15:05

Ursus 4011 - temat zbiorczy No jak skrzynia w środku wygląda to ci nie powiem. Jak jeżdżę tym ciągnikiem to nie było potrzeby i raczej nie zapowiada się żeby miało to nastąpić. Podstawa na bezproblemową pracę skrzyni w tych ciągnikach to umiejętność posługiwania się nią. Jak to opanujesz to będzie ci służyć.
KPK Kumurun Team

#270 Share rkuban

rkuban

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 19:35

Ursus 4011 - temat zbiorczy seweryn20
i tu również masz racje ale do czego zmierzam mianowicie jest to traktor stary to nie ulega dyskusji cały dowcip polega właśnie na tym że jest stary produkowany według starych zasad t.z. produkt miał służyć długo i bez awaryjnie dzisiaj to wygląda tak wciska się w nowości bajery bo takie jest zapotrzebowanie i o.k w końcu mamy XXI wiek tylko dlaczego to tak się sypie po pierwsze wynik ekonomiczny tanio wyprodukować i za możliwie najwyższą cene sprzedać a potem są serwisy części zamienne i.t.p - zyski
miałem okazje gościć w tym roku na targach kieleckich tam można oczopląsu dostać i to niekoniecznie na widok sprzętu ale raczej jego cen i co? - ano kupisz taką maszynę za kolosalne pieniądze potem się okazuje że się wali serwis znowu kosztuje i po paru latach maszyna nadaje się do wymiany jak by to było pięknie jak by maszyny służyły tak jak stare 40 niestety głównie tyczy się to naszych rodzimych producentów robią buble za zdecydowanie zbyt wysoką cene.
kończe te wywody bo mogą się moderatorom nie spodobać bo w końcu nie na temat pisze za co ich przepraszam i pozdrawiam
a i jeszcze jedno znalazłem to forum (i chwała za nie)bo padła mi prądnica orginalna 63 rocznik więc chyba miała prawo i tak sobie pomyślałem może by tak alternator? no tak ale w 40 + idzie na mase dzięki forum wiem jóż co i jak alternator już mam i może jutro się za to wezmę jest pare przeróbek ale nie takich z którymi nie dał bym sobie rady jeśli ktoś ma podobny problem służę pomocą mam schematy i dobre rady wkrótce poparte będą praktyką
pozdrawiam
Zetor Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 19:52

Ursus 4011 - temat zbiorczy He he. Myślę że przeżyjesz... za prawdę nie biją. Przynajmniej tu. Kiedyś robili wszystko kilka razu większe i mocniejsze niż było trzeba. Do tego odpowiedni materiał i prawie mamy przepis na nieśmiertelny ciągnik. Póżniej spieprzył się materiał (c-360) i wyszedł zakalec... po przepisie. a dzisiaj góruje miniaturyzacja pomieszana z kombinacją lepszych materiałów (nie zawsze lepszych) żeby zmniejszyć koszty. Efekt jest taki że awarii jest więcej bo części mają mało "mięsa" które ze sobą współpracują a naprawy drogie bo materiał podobno lepszy. Do tego poważny ( w wielu przypadkach totalnie niepotrzebny) stopień skomplikowania i mami przepis na? Hobbystyczne niepotrzebne spędzanie wolnego czasy pod ciągnikiem. A można by iść na...żubra.
KPK Kumurun Team

#272 Share rkuban

rkuban

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 31 marzec 2010 - 17:23

Ursus 4011 - temat zbiorczy dobra mam alternator chodzi jak zegarek ładowanie 14,4V
najwięcej roboty było przy dorobieniu mocowania i naciągu przerobienie koła pasowego też było konieczne mam na to patent nie wiem czy ktoś już tego nie próbował ja po prostu rozciąłem koło, pomiędzy dwie części wstawiłem odpowiednią podkładkę wycentrowałem i zaspawałem w ten sposób poszerzyłem koło odpowiednio do paska pomysł zaczerpnąłem z malucha tam w przypadku prądnicy naciąg paska polegał na dodaniu lub ujęciu blach dystansowych nie wiem czy w przypadku wszystkich rodzajów alternatora to zda egzamin ale w przypadku golfa zdało.
Zetor Team

#273 Share rkuban

rkuban

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 03 kwiecień 2010 - 12:29

Ursus 4011 - temat zbiorczy witam.
przepraszam że troche namieszam w temacie ale nie chce zakładać nowego
znów problem z ładowaniem tym razem u kolegi w c-330 ma prądnice p20d z + na masie proponowałem mu alternator ale wspomnianą prądnice ma po remoncie i nie chce się pakować w nowe koszty no właśnie po remoncie a ładowania jak nie było tak nie ma sprawdziłem wszystko i mam podejrzenia co do regulatora napięcia czy ktoś się orjętuje jaki model regulatora do tej prądnicy powinien być zastosowany obecnie jest RG15c ale coś jest nie tak bo się grzeje a nawet zaczyna dymić wiem że były dwa modele prądnic i dwa różne regulatory pytanie który z którą to para.
z góry dzięki pozdrawiam i życzę wszystkim wesołych świąt smacznego jajka oraz mokrego dyngusa.
Zetor Team

#274 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 03 kwiecień 2010 - 12:38

Ursus 4011 - temat zbiorczy prądnica P20c ma regulator RG15c
prądnica P20a ma regulator RG15a
Przypuszczam że w waszej też musi być zgodność literowa na końcu oznaczenia.
KPK Kumurun Team

#275 Share rkuban

rkuban

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 04 kwiecień 2010 - 18:29

Ursus 4011 - temat zbiorczy witam
się okazało że on wymienił regulator wczśniej jeszcze zanim naprawiał prądnice ktoś mu to doradził tym samym koszty uległy podwojeni 90zł prądnica i 75zł regulator tak to jest jak ktoś się nie zna a ktoś inny wprowadzi w błąd stary regulator miał oznaczenie rd15k jedna litera różnicy i lipa
w końcu stwierdził że pójdzie moim przykładem i założy alternator
a przecież można było tak od razu bez tego wszystkiego kombinowania jego tok rozumowania był taki
niema ładowania ,wymieni regulator i będzie dobrze nie było więc naprawił prądnice też to nic nie dało a teraz będzie kupował alternator acha w między czasie rozwalił akumulator bo tego ładowania już nie ma od 1,5 roku więc jak już nie dało się odpalić to go ładował a zdarzało mu się zapomnieć że podłączył prostownik i ten ładował po 3-4 dni w ten sposób wywalił około sześciu stów i to wszystko o ironio w imie oszczędności bo zawsze było szkoda kasy na alternator i elektryka cały chumor tej historii polega na tym że gość jest skąpy i przy tym niesamowicie przemądrzały z tych co to pozjadali wszystkie rozumy
a wczoraj w jego oczach widziałem złość na widok mojej 40 :lol:
Zetor Team

#276 Share michal1996125

michal1996125

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 27 kwiecień 2010 - 07:26

Ursus 4011 - temat zbiorczy Mam zamiar przeprowadzić remont mojej 40 i nie wiem czy zakładać kabinę
Proszę napiszcie + i - Tego rozwiązania

#277 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem, wędkarstwo

Napisany 27 kwiecień 2010 - 07:30

Ursus 4011 - temat zbiorczy wszystko zależy jakie prace będziesz nią wykonywał ale ja jestem za załozeniem kabiny...

a ma ona być nowa czy używana???

jak nowa to polecam kabine od Naglaka, jest ona dobrze wykonana i wygląd też niczego sobie...

#278 Share kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 27 kwiecień 2010 - 07:45

Ursus 4011 - temat zbiorczy Trochu wiecej szczegolow co bedziesz nia robil kiedy itd :D

Ogolnie jestem za kabina wiekszasc + nad minusami :)
DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

#279 Share ignas5340

ignas5340

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 27 kwiecień 2010 - 07:59

Ursus 4011 - temat zbiorczy moj wujek ma kabinke z Naglaka i gdy w pierwszym roku chciał kosic kukurydze sieczkarnią Krone jednorzędową to nie było sterowania z kabiny tylko musiał jeździć znajomy i sterować. Ja mam osobiście w C-355 starego blaszaka i jestem zadowolony, fakt chroni tylko przed deszczem ale zawsze to jakiś parasol;p

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share Adex

Adex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 27 kwiecień 2010 - 08:40

Ursus 4011 - temat zbiorczy Napisz jaką kabinę chcesz założyć bo ja ogólnie jestem za założeniem kabiny ale jeśli masz zamiar założyć tego starego blaszaka tylko że pomalowanego to ja odradzam pod względem wyglądu ale jednak byle jaka kabina zawsze w deszczu się przyda :D