Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus 4011 - temat zbiorczy

430 odpowiedzi na ten temat

#181 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 21 październik 2009 - 12:23

Ursus 4011 - temat zbiorczy U mnie w okolicy większość C 4011 ma właśnie filtr oleju zmieniony na taki jak w C 360. Nie wiem jak wygląda taka przeróbka, bo w swojej nie zamierzam zmieniać- co oryginał to oryginał ;). Kiedyś jak olej był lipny, to trzeba było się męczyć z czyszczeniem, a teraz to wystarczy przemyć w ON, zakładać i jechać :).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus 4011 - temat zbiorczy Dzisiaj, 03:49
  •  

#182 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 21 październik 2009 - 14:33

Ursus 4011 - temat zbiorczy

Witam wszystkich ;)

Mam pytanie odnośnie filtra oleju, a dokładnie chciałbym zmienić w swoim c-4011 oryginalny filtr oleju na taki jaki jest w c-360 bo już mam dość babrania się z tymi bączkami :) . Czy jest to kwestia wymontowania starego i kupienia poszczególnych podzespołów do c -360 czy trzeba coś dorabiać i kombinować i czy nie wpłynie to negatywnie na parametry i prace silnika.
przeglądając forum zauważyłem u niektórych kolegów taka przeróbkę miedzy innymi u matucha :).
Ursus c-4011 niezawodna maszyna

Pozdrawiam

Mam takie cos przy mojej c 355 poprostu kupiłem kiedys w sklepie cały zestaw nic nie trzeba przerabiać, dorabiać. W tym zestawie o ile dobrze pamiętam to jest tak: flansza przykręcana do silnika do tego przykręcasz oryginalny uchwyt filtru taki jak jest przy 60, jest też inna rurka olejowa i króciec wkręcany w silnik i komplet uszczelek. Polecam dokupienie takiego czegoś jest to świetne rozwiązanie nie musisz sie bawić w przemywanie tych siateczek i blaszek filtru, tylko wymieniasz cały wkład na nowy .
Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

#183 Share Bartes

Bartes

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 21 październik 2009 - 18:20

Ursus 4011 - temat zbiorczy Mało prawdopodobne ale zapytam da się to wymienić bez spuszczania oleju ????

#184 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 21 październik 2009 - 21:09

Ursus 4011 - temat zbiorczy Oleju nie musisz raczej spuszczać bo przecież olej wylejesz tylko z tych starych filtrów i z rurki jak bedziesz odkręcał , a reszta zostaje przecież w silniku w misce olejowej, tak mi sie przynajmniej wydaje jak ja wymieniałem to zalałem zaraz nowy olej bo stary był już do wymiany tak więc wypuszczałem go,zresztą ile to trwa spuścić olej chwila moment ,dla pewności możesz wypuścić.
Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

#185 Share Bartes

Bartes

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 26 październik 2009 - 18:35

Ursus 4011 - temat zbiorczy ;) Dzieki już wszystko mam jak czas pozwoli zabieram się do wymiany :)

#186 Share karola44

karola44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 26 październik 2009 - 20:27

Ursus 4011 - temat zbiorczy Montujac podstawe pod filter w zestwie masz takze rurke i zawor do pompy. Wiem bo jakis czas temu to robilismy.

I zeby wszystko sie zgralo to musisz zamontowac ten zawor. Wiec musisz zdjac mise olejowa i dostac sie do pompy oleju.

No chyba, ze jakis inny zestaw kupisz. U nas pierwszy raz poszlismy na latwizne i tylko zalozylismy podstawe i rurke nowa, zawor z kompletu sobie podarowalismy bo bylo za duzo roboty. Po odpaleniu poszlo takie cisnienie, ze wywalilo uszczelke na filtrze i piekna fontanna z oleju sie zrobila, wiec trzeba bylo odkrecic mise olejowa.

#187 Share POLKOP

POLKOP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 28 październik 2009 - 14:22

Ursus 4011 - temat zbiorczy Ktoś wie, co przychodzi w czterdziestce naprzeciwko ręcznego po drugiej stronie skrzyni nad blokadą

#188 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 29 październik 2009 - 21:55

Ursus 4011 - temat zbiorczy Rozdzielacz hamulca .
ten ciągnik oryginalnie posiada jedną pompę hamulcową

#189 Share POLKOP

POLKOP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 30 październik 2009 - 12:52

Ursus 4011 - temat zbiorczy nie oto chodzi. nad blokada są 3 otwory na śruby i co tam ma być.

#190 Share wueska

wueska

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 30 październik 2009 - 17:25

Ursus 4011 - temat zbiorczy @POLKOP a czy po przeciwnej stronie też są takie trzy otwory?? bo jak są to w to miejsce przykręca się siedzenie bynajmniej w tej co ostatnio robiłem to było takie wygodne jak ... :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share 4011

4011

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 05 grudzień 2009 - 13:07

Ursus 4011 - temat zbiorczy Witam posiadam Ursus c 4011 z silnikiem Ursus c 360, w nadchodzącym roku biorę się za remont owego pojazdu. Czy ktoś mógłby mi podać jakieś wskazówki, informacje jak zmienić tuleje.

Pozdrawiam

#192 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 924 postów

Napisany 05 grudzień 2009 - 14:17

Ursus 4011 - temat zbiorczy chodzi o tuleje cylindrowe?
jeśli tak to:
- zdejmujesz głowice
- odkręcasz miskę olejową
- odkręcasz korbowody i wyjmujesz z tulei razem z tłokami do góry
- wybijasz tuleje cylindrowe z bloku również do góry (najlepiej użyć do tego ściągacza, który mocujesz u dołu tulei od strony miski olejowej, natomiast druga jego część opierasz na górze bloku i wyciągasz)

Cała filozofia. POWODZENIA :lol:

#193 Share 4011

4011

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 05 grudzień 2009 - 17:31

Ursus 4011 - temat zbiorczy Mam zamiar rozpołowić silnik i robić to w ogrzewanym garażu w domu. Czy lepiej jest przeciągnąć ciągnik i robić to na złożonym. Dwie opcje są możliwe bo ciągnik na styk mieści sie w garażu.

#194 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 924 postów

Napisany 05 grudzień 2009 - 17:48

Ursus 4011 - temat zbiorczy wybór należy do Ciebie.
ja robiłem to bez rozpoławiania, jeśli planujesz także naprawę sprzęgła to przy okazji mając silnik na dole możesz wymienić tuleje, ale jeśli nic nie planujesz robić ze sprzęgłem i skrzynią biegów to po co dodatkowa robota?? :lol:

#195 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 05 grudzień 2009 - 19:02

Ursus 4011 - temat zbiorczy Musiż wiąz pod uwagę ile Lat ma silnik i jakie było ciśnienie żeby się nie okazało że po zdemontowaniu korbowodów wał jest do szlifu.

#196 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów
  • Zainteresowania:wszystko co piękne

Napisany 07 grudzień 2009 - 21:58

Ursus 4011 - temat zbiorczy jak odkręcisz cały silnik z pewnością będzie wygodniej ci robić bo nie będziesz musiał sie kłaść pod ciągnik żeby odkręcać korbowody ale jak kolega napisał jak nie planujesz nic robić przy sprzęgle to trochę dużo roboty żeby rozpóławiać

a tak po za tym to temat nie w tym dziale

#197 Share mlodzik89

mlodzik89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 15:56

Ursus 4011 - temat zbiorczy Denerwuje Mnie. Jak to nieliczni Twierdzą ze Ursus 4011 i Zetor to to samo gówno. Ze To zetor składany w Polskim zakładzie. A przeciesz Ursusy 4011 Mają wybitą nazwe na bloku silnika -U-R-S-U-S-. Ursus ,a Zetor to inna Bajka. Ja bym nie zamienił swojej 4011 na nic :) ,a jakie jest Wasze zdanie na ten temat roznicy Miedzy Zetorem ,a Ursusem ?

#198 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2723 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 16:10

Ursus 4011 - temat zbiorczy Pierwsze egzemplarze Ursusa 4011 miały na skrzyni wytłoczony napis ZETOR

#199 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 16:47

Ursus 4011 - temat zbiorczy Zetor 4011 Drugi typ zunifikowanej rodziny ciągników z czterocylindrowym silnikiem produkowany od 1962 roku w kilku modyfikacjach. Na bazie tego modelu został wyprodukowany w URSUSIE ciągnik URSUS 4011 z pózniejszymi modyfikacjami URSUS c-360

Dane z zetor.pl

W 1961r. pomiędzy Polską i Czechosłowacją podpisano umowę rządową, w wyniku której powstał Polsko Czeski Ośrodek Badawczo Rozwojowy Ciągników (PCOBRC), a w 1965r., ZM „Ursus” przyjęły produkcję średniego ciągnika Zetor 4011 o mocy 42 KM pod oznaczeniem Ursus C-4011. Za opracowanie kompleksowej technologii seryjnej produkcji ciągnika C-4011 zespół technologów pod kierunkiem A. Tyszkiewicza otrzymał Nagrodę Specjalną w Konkursie Mistrza Techniki w 1965r.

Dane z ursus.com.pl
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share paatrykk

paatrykk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 17:10

Ursus 4011 - temat zbiorczy zetor od ursusa różni się tylko napisem ale podzespoły są podobne lub nawet identyczne przykładem jest właśnie zetor 4011 i ursus 4011