Skocz do zawartości

Zdjęcie

silnik perkins 6 w merkatorze

269 odpowiedzi na ten temat

#161 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 26 lipiec 2014 - 20:25

silnik perkins 6 w merkatorze A dla zimnego silnika?Gdzieś czytałem że na 0,30.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
silnik perkins 6 w merkatorze Dzisiaj, 17:42
  •  

#162 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 28 lipiec 2014 - 21:16

silnik perkins 6 w merkatorze Zawory ustawione na 0,30 i jeszcze gorzej odpala.Jutro podmienię pompę od znajomego który ma kombajn na części bo przecież nie idzie wytrzymać,jak się go rano na zimnym odpali i wieczorem się go zgasi a, jak zgaśnie to trzeba zaciągać na polu :D
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#163 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 28 lipiec 2014 - 21:50

silnik perkins 6 w merkatorze Witam ,na jakie ciśnienie masz ustawione wtryskiwacze, może zbyt wysokie ciśnienie, a pompa już daje przy słabe i tak będzie robić pompa jak ma słabsze ciśnienie i jak się nagrzeje to tym bardziej traci wartość ciśnienia, wówczas trzeba i wtryski ustawić na niższe i jakoś będzie działać, bo z tego co podajesz, co już robiłeś, to jedna myśl przychodzi do głowy że pompa po nagrzaniu traci ciśnienie :rolleyes: Pozdrawiam.

#164 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 29 lipiec 2014 - 08:42

silnik perkins 6 w merkatorze Ja to wiem już od dłuższego czasu,pompa była w zakładzie razem z wtryskiwaczami i powiedzieli że dobra pompa jest dobra ale oni się nie znają na rotacyjnych pompach i nie przetłumaczysz...Dzisiaj podmieniam pompę od znajomego który ma kombajn na części a tą ja osobiście zawiozę do regeneracji do zakładu z prawdziwego zdarzenia

#165 Share lukaszk1515

lukaszk1515

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, sport, rolnictwo

Napisany 06 sierpień 2014 - 22:50

silnik perkins 6 w merkatorze Witam,
Panowie mam taki problem z silnikiem w moim mercatorze, do dziś było wszystko ok, a dziś kosząc zgasł mi i nie chcicłą na początku odpalić myślałem, że się zapowietrzył, po jakimś czasie odpalił i pracował normalnie, później znowu zgasł i już nie miał tyle siły przy koszeniu, gdy wracałem do domu zgasł i musiałem go holować niestety, paliwo dochodzi, wtryski nie zapowietrzone. Co może być przyczyną? Miał ktoś podobny problem? Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam.

#166 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 07 sierpień 2014 - 07:35

silnik perkins 6 w merkatorze Wymień filtry,przeczyść przewody.My naszego 9 razy ciągaliśmy po polu...

#167 Share lukaszk1515

lukaszk1515

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 07 sierpień 2014 - 12:37

silnik perkins 6 w merkatorze Takie rzeczy już sprawdzałem wszystko jest ok, podejrzewam jakieś uszczelki..

#168 Share casejx

casejx

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 277 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika

Napisany 07 sierpień 2014 - 12:40

silnik perkins 6 w merkatorze A jaka masz pompke zasilajacą? Ja w swoim mialem podobna jak w c-360 i wniej byl taki malutki filterek, i jak sie nazbieralo tam brudu to mialem podobne objawy jak u ciebie
Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

#169 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 948 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 07 sierpień 2014 - 18:41

silnik perkins 6 w merkatorze Właśnie może dostawać za mało paliwa i będą takie cuda się działy coś trochę przytkane i zabawa się zaczyna, niby wszystko ok ale...

#170 Share lukaszk1515

lukaszk1515

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 08 sierpień 2014 - 05:44

silnik perkins 6 w merkatorze jeśli chodzi o paliwo to wszytko jest w porządku, sprawdzaliśmy wszystkie wtryski paliwo dobrze dochodzi, problem jest w tym, że cały czas nie chce odpalić, odpala wtedy tylko kiedy do kolektora psikniemy np. Plaka dla rozruchu. Już nie mama pojęcia co to może być. Pomocy!!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 08 sierpień 2014 - 10:37

silnik perkins 6 w merkatorze Próbowałeś zasilić go z bańki paliwa tuz przy silniku?
Sprawdzałeś ile paliwa wraca powrotem do baku?
Poszukaj zaworka na przelewie, odpowiada za utrzymywanie odpowiedniego ciśnienia w układzie.

#172 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 08 sierpień 2014 - 15:35

silnik perkins 6 w merkatorze Witam,warto sprawdzić ciśnienie na cylindrach ,luz zaworów, a i mogła uszczelka pod głowicą się wypalić, i dlatego silnik zesłabł ,oraz trudny jego rozruch ;) Pozdrawiam.

#173 Share lukaszk1515

lukaszk1515

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 08 sierpień 2014 - 18:48

silnik perkins 6 w merkatorze Chyba usterka znaleziona (jeśli tylko jedna występuje), dziś rozebraliśmy pompę i zawiózł tata do sprawdzenia, okazało się, że to ona nawaliła, jutro może będzie już naprawiona. Dzięki wszystkim za podpowiedzi, pozdrawiam:)

#174 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 08 sierpień 2014 - 20:42

silnik perkins 6 w merkatorze Ja swoją zawiozłem dzisiaj do regeneracji.Nowa głowiczka 500zł.

#175 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 08 sierpień 2014 - 21:12

silnik perkins 6 w merkatorze Witam,cena nowej jest ok.2 tyś tyle mi śpiewali za nową ,a po regeneracji właśnie w granicach 500 +robocizna i inne części które kwalifikowały się do wymiany to w granicach 800 z haczykiem chyba płaciłem :rolleyes: Pozdrawiam.

#176 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 09 sierpień 2014 - 08:29

silnik perkins 6 w merkatorze Skurwisyny...Za robociznę nie płacę bo pompę przecież sprawdzali i powiedzieli że dobra.Na poniedziałek będzie do odbioru bo zamawiali głowiczkę.Zobaczymy jak będzie palił.

#177 Share daniu

daniu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 16 sierpień 2014 - 20:36

silnik perkins 6 w merkatorze Nowa głowiczka w Rzeszowie w Hoffmanie w tamtym roku 350zł (nie jakaś po regeneracji) po naprawie pompy wtryskowej znikły problemy typu: nie odpala na ciepłym. gaśnie jak gorący, traci moc itd, z wymianą łopatek i robocizną 850 zł zapłaciłem, pompa oplombowana, ustawiona i śmiga aż milo ,tłoki się prawie "wywracają" a silnik chodzi, heder 4,2m i sieczkarnia a temperatura max 82 na zegarze oczywiście jak nie ma plew na chłodnicy :D a kombajn stary, senator rocznik 69

#178 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 18 sierpień 2014 - 19:54

silnik perkins 6 w merkatorze

Witam,tylko pytanie mam do Ciebie, jakiego producęnta ta nowa głowiczka w tej cenie :o Pozdrawiam.

Edytowany przez wieslaw16, 22 lipiec 2015 - 21:11.

#179 Share tofik420

tofik420

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 28 sierpień 2014 - 07:27

silnik perkins 6 w merkatorze panowie co może być przyczyną ,,lekkiego,, kopcenia na czarno i wysokiego zużycia paliwa ? perkins 6 cyl. około 18l z sieczkarnią na ha. filtry paliwo i powietrze nowe . wzrost spalania zauważyłem od początku tego sezonu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 580 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, transport, motoryzacja, bhp, ppoż

Napisany 28 sierpień 2014 - 08:51

silnik perkins 6 w merkatorze Kopcenie na czarno, to jak ci się olej dostaje do komory spalania, chyba, że kupiłeś od złodziei paliwo, albo woziłeś w beczkach po oleju, które nie były do zera wypróżnione... A silnik traci na mocy? Przyczyn dużego spalania może być wiele:
- niska jakość paliwa
- nieszczelny układ paliwowy / zbiornik
- lejące wtryski
- praca pod obciążeniem (miałeś jakieś poważniejsze awarie, które usuwałeś?)
- ciśnienie w oponach
- zasyfiony filtr powietrza
- teren, w którym pracuje (zakładam, że jest ten sam, więc odpada...)
- operator :D