Skocz do zawartości

Zdjęcie

silnik perkins 6 w merkatorze

269 odpowiedzi na ten temat

#141 Share ridock100

ridock100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,rolnictwo,maszyny rolnicze

Napisany 02 lipiec 2014 - 21:15

silnik perkins 6 w merkatorze to nie wina powietrza,pomppy palliwa wszystko posprawdzalem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
silnik perkins 6 w merkatorze Dzisiaj, 06:01
  •  

#142 Share ziutek92

ziutek92

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 03 lipiec 2014 - 06:53

silnik perkins 6 w merkatorze a sprawdzałeś filtry ze tak obstawiasz? bo ja tez niedowierzyłem wtedy jak wymieniłem filtry i jak ręka odjął.

#143 Share ridock100

ridock100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 04 lipiec 2014 - 20:29

silnik perkins 6 w merkatorze filtry paliwa wymieniłem i zdjelem rure z filtra powietrza,i niema poprawy

#144 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 04 lipiec 2014 - 21:48

silnik perkins 6 w merkatorze Witam ,pompę wtryskową dawałeś do sprawdzenia jakie wytwarza ciśnienie? :huh: Pozdrawiam.

#145 Share ridock100

ridock100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 05 lipiec 2014 - 20:01

silnik perkins 6 w merkatorze przeciez pisze ze pompa wtryskowa wtryskiwacze filtr powietrza zawory,wszystko sprawdzalem i katem wtrysku regulowalem nie ma poprawy przekkładnia katowa nie ma luzu i nadal tak samo

#146 Share marian7k

marian7k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 06 lipiec 2014 - 13:31

silnik perkins 6 w merkatorze W moim merkatorze 70 wycieka mi olej z silnika podczas pracy,kombajn jest b.stary i myślałem że to odmą wywala ale po zawieszeniu plastikowej butelki na odmę okazało sie że nie tędy.Przyjrzałem się silnikowi chociaż dostęp słaby i jedynie widzę slady na wałku napędzającym pompę wtryskową (taki krótki koniec co wystaje z przekładni napędowej pompy),tam są chyba simeringi i one puszczają.Może ktoś z kolegów to przerabiał i zna rozmiary tych uszczelnień a może to z innego punktu przy silniku.Proszę o poradę. Silnik to perkins 6 cyl.

#147 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 07 lipiec 2014 - 11:53

silnik perkins 6 w merkatorze Tam jest taki simering z kołnierzem, rozmiaru nie pamiętam ale nie jest drogi, wydłub go i dokup nowy i po sprawie.

#148 Share ridock100

ridock100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 08 lipiec 2014 - 21:48

silnik perkins 6 w merkatorze Witam w sprawie tego dymienia na wysokich obrotach,to okazalo sie ze po zdjeciu głowicy była wydmuchana uszczelka pomiedzy cylindrami,przy okazji sprawdzilem stan głowicy zawory nieszczelne uszczelniacze popekane,zawiosłem do naprawy po zalozeniu wszystkiego zpowolniłem kat wyprzedzenia wtrysku na pompie wtryskowej (był rowno z kresk na bloku),odpaliłem i problem z dymieniem znikł,silnik pracuje super DZiekuje za porady.pozdrawiam

#149 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 08 lipiec 2014 - 23:51

silnik perkins 6 w merkatorze Witam,jaki koszt naprawy głowicy? :rolleyes: Pozdrawiam.

#150 Share ridock100

ridock100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 12 lipiec 2014 - 10:15

silnik perkins 6 w merkatorze 400zł zrobili planowanie wymienili zawory podocierali itp

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share marian7k

marian7k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 15 lipiec 2014 - 21:13

silnik perkins 6 w merkatorze

Tam jest taki simering z kołnierzem, rozmiaru nie pamiętam ale nie jest drogi, wydłub go i dokup nowy i po sprawie.

Trudno go kupić,nie mogłem znalezć ale wreszcie przyszedł z firmy Krzysztof Krawiec Paciorkowa Wola.Niestety rozmiaru na nim nie było (calowe),koszt 50zł i wysyłka szybka 40zł a jak za 3 dni to 20zł.Dzięki kolego za poradę.

#152 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 16 lipiec 2014 - 08:56

silnik perkins 6 w merkatorze To jednak naprawa nie była tania. Ja kupowałem u "GĄSKI" parę lat temu to nie był aż tak drogi (gdybym za simering dał 50zł to bym pamiętał) Ale przynajmniej będziesz miał sucho

#153 Share marek3080

marek3080

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 21 lipiec 2014 - 19:06

silnik perkins 6 w merkatorze hej
Pierwsze koty za płoty w rzepaku i na początku dymienia czarnego nie stwierdziliśmy ba nawet żadnego dymienia. Po jakimś czasie koszenia zaczął pojawiać się czarny dymek i z czasem coraz więcej. Między czasie zaczęła zapalać się kontrolka awaryjności wytrząsaczy. Myślimy co jest jak na wytrząsaczach pusto. Zgasiliśmy kombajn a on teraz nie chce zapalić. Okazało się że na przewodzie paliwowym w takim małym filterku siteczko tak się zabiło syfem że już paliwa nie dostawał. Kontrolka świeciła bo obroty spadały bo silnik nie miał siły. Po wyczyszczeniu filterka zero dymu i dalej jazda.
Pacjent: Dominator 98s silnik T6.354.

#154 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 24 lipiec 2014 - 22:58

silnik perkins 6 w merkatorze Witam,mam pytanie koledzy do tych osób które robiły remont silnika Perkinsa 6 we własnym zakresie ,czy dawaliście blok silnika aby jakiś zakład wcisnął tuleje tłokowe i zrobili honowanie tulei i spasowanie z tłokami i pierścieniami,czy wszystko robiliście we własnym zakresie kupując gotowe zestawy naprawcze, powiem Wam że dzwoniłem do zakładu remontowego do Iławy zapytać ile u nich kosztuje remont silnika, gdyby taka potrzeba zaszła, nie uwierzycie jaką cenę sobie zażyczyli, ''SZOK'' od 20 tyś wzwyż za naprawę główną ,a dzwoniłem dlatego bo silnik zaczął nagle tłumikiem walić mi olej, i zaraz podejrzewałem że poszły uszczelniacze na prowadnikach zaworów i diagnoza była trafna, bo też podejrzewałem że może się zapiekły lub popękały pierścienie ,a co za tym idzie będą uszkodzone może tuleje w razie popękanych pierścieni no ale jednak to wina tylko uszczelniaczy, koszt 100 zł za zestaw uszczelek plus moja robota i silnik dalej ładnie pracuje ale po trosze pod kołem pasowym puszcza też olej i chyba będę musiał się zabrać za jego naprawę :huh: Pozdrawiam i proszę o wypowiedzi.

#155 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 25 lipiec 2014 - 08:21

silnik perkins 6 w merkatorze Na jutube jest filmik jak montują tuleje do perkinsa.Zamrażasz je i same wskakują ;) Taka cena bo ten silnik to Perkins.Nie pamiętam ile wujek płacił za remont w byłym pomie takiego silnika do Senatora.Jak kupisz zestawy naprawcze to możesz samemu robić.

A co do tych regeneracji pomp wytryskowych co pisaliśmy wcześniej to moja pompa która przeszła regenerację za 80zł (niby dobra).Na której nie można odpalić silnika po rozgrzaniu,poczekasz dwie godziny aż ostygnie to odpali.Jak zgasł na polu to dobrze że miałem łańcuch to zaciąg odpalił...I takie dobre te pompiarze a rotacyjnych pomp nie mogą zrobić...

Tutaj jest nawet nie drogo:http://allegro.pl/si...4448403569.html

Edytowany przez locke, 25 lipiec 2014 - 08:28.

Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#156 Share marek3080

marek3080

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 25 lipiec 2014 - 13:28

silnik perkins 6 w merkatorze jak ci zgasł to przy próbie odpalania w ogóle nie kręci czy kręci a nie zapala? U nas jak zgasł kręcił ale nie chciał zaskoczyć. Po wyczyszczeniu filterka i pod pompowaniu zapalił i nie dymił w ogóle. Pamiętam, że w tamtym roku też jak zgasł bardzo rozgrzany nie chciał zapalić i po odczekaniu ok 1- 1.5 godziny zapalał jak gdyby nigdy nic. Pompę mieliśmy sprawdzaną i jest ok.

#157 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 25 lipiec 2014 - 17:30

silnik perkins 6 w merkatorze Jak rozgrzany zgaśnie to kręci ale nie kopci nic kręcąc i nie odpali.Filtry wszystko czyste zimny to zapali ciężko ale ciepły już nie...Moja pompa też niby dobra jest
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#158 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 25 lipiec 2014 - 22:36

silnik perkins 6 w merkatorze Witam, jeśli pali zimny ,a ciepły nie chce to może być tak, jedna przyczyna taka że za mały luz na zaworach ,a druga pompa zasilająca na ciepłym silniku nie podaje w ogóle paliwa, w wyniku za bardzo wyrobionego popychacza który porusza pompkę zasilającą i wówczas jak się blok nagrzeje popychacz robi się za krótki i pompka nie pracuje wcale, i kolejna przyczyna pompa wtryskowa na głowicy traci ciśnienie jak się nagrzeje, i aby zdiagnozować wystarczy odkręcić od wtrysku rurkę i zobaczyć czy pompa tłoczy paliwo w czasie kiedy silnik ciepły ,a nie chce odpalić, i będzie wiadomo czy układ paliwowy nawala, czy coś innego, m.innymi zawory nie zamykają się do końca ze względu braku luzu :rolleyes: Pozdrawiam.

#159 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 26 lipiec 2014 - 09:37

silnik perkins 6 w merkatorze Podaje paliwo na wtryskiwacze bo odkręcałem na polu,też tak myślałem.No zawory zaworami ale wcześniej palił i nikt nie przestawiał zaworów.No dobra a jaki powinien być luz zaworowy?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 lipiec 2014 - 09:53

silnik perkins 6 w merkatorze Dla perkinsa to 0,25mm (0,010") dla rozgrzanego silnika.