Skocz do zawartości

Zdjęcie

silnik perkins 6 w merkatorze

269 odpowiedzi na ten temat

#121 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 16 czerwiec 2014 - 15:23

silnik perkins 6 w merkatorze Witam ,jak teraz pracuje silnik ? :) Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
silnik perkins 6 w merkatorze Dzisiaj, 18:34
  •  

#122 Share marek3080

marek3080

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 17 czerwiec 2014 - 08:51

silnik perkins 6 w merkatorze Narazie jest wszystko ok zobaczymy jak będzie pod obciążeniem i po porządnym rozgrzaniu.
Teraz mamy problem z MF 3080 bo po niby remoncie (piszę niby bo z mechanikami to nigdy nic nie wiadomo) silnik chodzi jak chodził wcześniej. Pompa z wtryskami była sprawdzana i niby wszystko miało byś zrobione tip top ale dymienie nie dawało nam spokoju i wykręciliśmy pierwszy z brzega wtrysk a tu ciśnienie 150 atm. gdzie powinno być 220. Mamy przyrząd do sprawdzania ciśnienia wtrysku tylko nie mamy podkładek regulacyjnych. Czy ktoś moze wie gdzie takie mozna dostać?

Edytowany przez marek3080, 17 czerwiec 2014 - 09:10.

#123 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 17 czerwiec 2014 - 18:59

silnik perkins 6 w merkatorze Witam,ja brałem i robiłem z żyletki, jak nie mogłem dostać podkładek i jakoś względnie się ustawiło, też mam ów przyrząd :rolleyes: Pozdrawiam.

#124 Share stasek2

stasek2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 21:00

silnik perkins 6 w merkatorze witam kolego wieslaw16 mógłbyś podać mi namiary na ten zakład w Brodnicy od pomp wtryskowych? na email stasek2@poczta.fm lub sms na 501387146 alej mi dymi i pyrka pompę sprawdzałem chyba już u 8 zakładach.

#125 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 20 czerwiec 2014 - 06:20

silnik perkins 6 w merkatorze Kolego to "pyrkanie" to słyszałem że nie do końca wina pompy. Prawdopodobnie przyczyna tkwi w napędzie pompy, tam jest jakiś kątowy napęd i na nim powstaje luz i tam samoczynnie się przestawia. U mnie też delikatnie pyrka na dużych obrotach. Ktoś wcześniej na AF już walczył z tym pyrkaniem i kopceniem i dopiero po zrobieniu napędu uspokoiło się, (tylko nie wiem gdzie to było).

#126 Share marek3080

marek3080

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 20 czerwiec 2014 - 06:35

witam kolego wieslaw16 mógłbyś podać mi namiary na ten zakład w Brodnicy od pomp wtryskowych? na email stasek2@poczta.fm lub sms na 501387146 alej mi dymi i pyrka pompę sprawdzałem chyba już u 8 zakładach.

To nie żadna tajemnica ani reklama

87-327 Bobrowo; 88
56 495 18 53 albo 608846493

#127 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 20 czerwiec 2014 - 18:29

silnik perkins 6 w merkatorze Witam, tak to te numery ale prędzej na ten drugi się dodzwoni (komórka) :rolleyes: Pozdrawiam

#128 Share reno9034

reno9034

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 22 czerwiec 2014 - 16:12

silnik perkins 6 w merkatorze witam
czy jak dlugo krece rozrusznikiem i nie moge zapalic (silnik perkins a6.354.4 kombajn dronningborg ) i zaczyna mi dymic na ciemno i musze jeszcze pokrecic i wkoncu zapali
silnik ladne pracuje nie dymi dobrze wchodzi na obroty nie bierze oleju w tamtym roku nie bylo problemu
to wina pompy wtryskowej
dodam ze silnik odpowietrzony
i jak postoi 2 godziny to znowu musze krecic dlugo zanim zapali
mam zamontowany na zasilaniu zaworek zwrotny i pompke reczna gruszke
ktorys z panow pisal ze dlugo musial krecic rozrusznikiem zanim zapalil i mial regenerowac pompe
i mam pytanko czy to pomoglo

poszukuje czesci do dronningborga 7000 w wysokim ich nie maja najlepiej jakby ktos takiego widzial na czesci rozbieranego

Edytowany przez reno9034, 22 czerwiec 2014 - 16:33.

#129 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 22 czerwiec 2014 - 17:22

silnik perkins 6 w merkatorze Witam, końcówki nie leją ? ,a może brudny(zabity) filtr powietrza?, jeśli czysty to lekko przyśpiesz kąt wtrysku na pompie wtryskowej i powinien lepiej zapalać, tylko za dużo nie przyśpieszaj bo zacznie na biało kopcić, i też będzie ciężko palił :rolleyes: Pozdrawiam.

Edytowany przez wieslaw16, 22 czerwiec 2014 - 17:26.

#130 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 23 czerwiec 2014 - 22:23

silnik perkins 6 w merkatorze Ja dzisiaj zawiozłem wtryskiwacze do sprawdzenia i okazało się że każdy lał a silnik nie dymił w ogóle! W piątek będą zrobione to zobaczymy jak będzie odpalał.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share marek3080

marek3080

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 24 czerwiec 2014 - 14:40

silnik perkins 6 w merkatorze Niech chcę cie martwić ani nikomu niczego zarzucać ale byłbym bardzo ostrożny i podchodził z dużym dystansem do każdego takiego fachowca. Jak zawieziesz obiecują złote góry a potem okazuje się że nic nie zrobili. Ostatni przykład z naszym MFem. Duży remont silnika, układu wtryskowego itd. Mieli wszystko zrobić tak jak ma być to nawet wtryskiwaczy nie ustawili tak jak powinno być i każdy oczywiście miał inne ciśnienie. Nic z nimi nie robili bo porządny warsztat powinien wymienić podkładki regulacyjne ciśnienia wtrysku a nie wkładać te same zrobione własnoręcznie z breszczota, żyletki czy innego kawałka czegoś twardego.
Dlatego jak masz możliwość powiedz że chcesz być przy naprawie tych wtrysków i ma ci dokładnie wszystko pokazać jak pracują przed i po ile ma mieć tego ciśnienia i ile ci ustawił. Ja nie ufam już żadnemu pompiarzowi.

#132 Share reno9034

reno9034

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 24 czerwiec 2014 - 21:08

silnik perkins 6 w merkatorze i nastąpiła decyzja
nic nie pomaga że wszystko przejrzane po trzy razy , myślałem że zawiesza się dzwignia od wyłączania ale chybiony strzał
więc wyrywam jutro po pracy jak wrócę do domu pompę
dziwi mnie jedno że jak zapali po dłuższym kręceniu rozrusznikiem to pięknie chodzi nie dymi i wchodzi na obroty i po zgaszeniu zaras odpali jak niby wszystko byłoby w porządku
ale jak postoi z godzinkę to znowu trzeba kręcić sporo

#133 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 24 czerwiec 2014 - 21:34

Niech chcę cie martwić ani nikomu niczego zarzucać ale byłbym bardzo ostrożny i podchodził z dużym dystansem do każdego takiego fachowca. Jak zawieziesz obiecują złote góry a potem okazuje się że nic nie zrobili. Ostatni przykład z naszym MFem. Duży remont silnika, układu wtryskowego itd. Mieli wszystko zrobić tak jak ma być to nawet wtryskiwaczy nie ustawili tak jak powinno być i każdy oczywiście miał inne ciśnienie. Nic z nimi nie robili bo porządny warsztat powinien wymienić podkładki regulacyjne ciśnienia wtrysku a nie wkładać te same zrobione własnoręcznie z breszczota, żyletki czy innego kawałka czegoś twardego.
Dlatego jak masz możliwość powiedz że chcesz być przy naprawie tych wtrysków i ma ci dokładnie wszystko pokazać jak pracują przed i po ile ma mieć tego ciśnienia i ile ci ustawił. Ja nie ufam już żadnemu pompiarzowi.

Oni raczej nas by w ciula nie zrobili.Znamy ich tyle lat jeszcze za czasów POMu a tak jak mówisz,zawsze trzeba uważać.A co do naprawy to końcówki były jeszcze oryginalne.Są włoskie zamienniki ale nie polecali ich oryginalne kosztują jeden-85zł ale powiedział że te wyśle do regeneracji do innego zakładu i będą lepsze niż te włoskie.Zobaczymy co będzie.Jak nie to się kupi nowe i już.

Niech chcę cie martwić ani nikomu niczego zarzucać ale byłbym bardzo ostrożny i podchodził z dużym dystansem do każdego takiego fachowca. Jak zawieziesz obiecują złote góry a potem okazuje się że nic nie zrobili. Ostatni przykład z naszym MFem. Duży remont silnika, układu wtryskowego itd. Mieli wszystko zrobić tak jak ma być to nawet wtryskiwaczy nie ustawili tak jak powinno być i każdy oczywiście miał inne ciśnienie. Nic z nimi nie robili bo porządny warsztat powinien wymienić podkładki regulacyjne ciśnienia wtrysku a nie wkładać te same zrobione własnoręcznie z breszczota, żyletki czy innego kawałka czegoś twardego.

Oni raczej nas by w ciula nie zrobili.Znamy ich tyle lat jeszcze za czasów POMu a tak jak mówisz,zawsze trzeba uważać.A co do naprawy to końcówki były jeszcze oryginalne.Są włoskie zamienniki ale nie polecali ich oryginalne kosztują jeden-85zł ale powiedział że te wyśle do regeneracji do innego zakładu i będą lepsze niż te włoskie.Zobaczymy co będzie.Jak nie to się kupi nowe i już.
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#134 Share ridock100

ridock100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,rolnictwo,maszyny rolnicze

Napisany 01 lipiec 2014 - 20:50

silnik perkins 6 w merkatorze witam mam ten sam problem z dymieniem na czarno na duzych obrotach,pompa wtryskowa dobra,wtryskiwacze dobre,wszystko posprawdzane zawory itp nawet zdjelem glowice zobaczyc czy uszczelki nie wywialo jak pisano wczesniej i nadal dymi,ale tylko na duzych obrotach na malych nie,przekładnia katowa nie ma luzu bo SPRAWDZALEM NIE MAM POJECIA CO TO JEST prosze o pomoc udalo sie komus dojsc w czym tkwi problem???????????

#135 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 01 lipiec 2014 - 21:37

silnik perkins 6 w merkatorze Witam,a nie pomaga regulacja kątu wtrysku trochę przyśpiesz kąt wtrysku może masz za póżny jeśli to nie pomoże to przyczyna tkwi wpompie wtryskowej miałem to samo i dałem do naprawy okazało się że głowica pompy dawała za małe ciśnienie, po prostu już była zużyta ,a na jakie ciśnienie masz ustawione ciśnienie wtryskiwczy

#136 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 01 lipiec 2014 - 21:44

silnik perkins 6 w merkatorze U nas po regeneracji wtryskiwaczy lepiej chodzi silnik,ma równiejsze obroty i mniej kopci.Dzisiaj przyśpieszyłem kąt wtrysku i lepiej odpala, aczkolwiek jeszcze nie tak jak powinien.

#137 Share ridock100

ridock100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,rolnictwo,maszyny rolnicze

Napisany 01 lipiec 2014 - 22:07

silnik perkins 6 w merkatorze u mnie pali na strzała,wszystko chodzi jak zegarek tylko powyrzej 2000 obr zaczyna chmarowac ale przy koszeniu nie traci sily nic sie nie dzieje tylko ze dymi . to wszystko co bylo napisane to jest dobre niewiem co to jest jeszcze nikt tu nie napisal co dokladnie rozwiaze ten problem moj sasad ma takiego samego i nie dymi

#138 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 01 lipiec 2014 - 22:44

silnik perkins 6 w merkatorze A wasze silnik odpalają na minimalnym gazie?Bo nasz to trzeba dać wajchę na max,wtedy odpali...

#139 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 lipiec 2014 - 22:49

silnik perkins 6 w merkatorze Dziś uruchamiałem perkinsa z mercatora na minimalnych obrotach i da się, ale mam stary silnik w zasadzie bardzo mało używany więc traktujcie to jako ciekawostkę, a nie normę dla ciężko pracujących co sezon kombajnów

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share ziutek92

ziutek92

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 02 lipiec 2014 - 07:06

silnik perkins 6 w merkatorze @ridock100 -Miałem kiedyś taki problem jak ty na polu normalnie kombajn kosiła i nagle zaczęła dymić na czarno jak lokomotywa ojciec już chciał wyciągać pompę paliwowa ale ja wyciągnąłem filtry powietrza. Wymień oba filtry powietrza i wyczyść dobrze miskę i zalej nowym olejem .Pozdrawiam

+1 Punkt za pisanie pogrubioną czcionką { Pkt. 1.13] ////SZYMANOX////