Skocz do zawartości

Zdjęcie

silnik perkins 6 w merkatorze

269 odpowiedzi na ten temat

#101 Share djm

djm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 19 maj 2014 - 13:15

<p>powiem tak rozrząd jest ustawiony ba są znaki i są one widoczne mam tylko problem z ustawieniem pompy żeby w odpowiednim momencie podało paliwo </p> znalazłem to ale nie zmam angielskiego

dawid464 możesz umieścić gdzieś tego pdf'a albo wysłać mailem? Pytam bo mam jakiegoś ale wygląda jak skan i jest strasznie nieczytelny...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
silnik perkins 6 w merkatorze Dzisiaj, 15:08
  •  

#102 Share 2558

2558

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 28 maj 2014 - 19:25

silnik perkins 6 w merkatorze Witam chciałbym kupić oto ten kombajn jest to prekins 105koni miałem kupywać mercedesa ale gościu sprzedał i tylko teraz ten został w okolicy a chiałbym własnie taki typ tylko nwm czym to się różni tamten mercedesa miał 3,60 heder a ten ma 4,30 i perkins pomrzecie ? http://olx.pl/oferta...html#6ffa3cc2f5 to jest ten co mam kupywać a to ten z silnikiem mercedesa lecz już sprzedany :( http://olx.pl/oferta...html#0b3c459a48

#103 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1012 postów

Napisany 28 maj 2014 - 20:01

silnik perkins 6 w merkatorze Witam,sprawdż silnik czy na pełnych obrotach nie kopci i równo pracuje co będzie świadczyło o tym w jakim stanie jest pompa wtryskowa,wizualnie to wyglądają podobnie te kombajny chociaż ten co został na sprzedaż ma lekko pogięty bok, za to ma szerszy heder jak ja wolał bym z szerszym hederem mam duże pola i dobre dojazdy, no ale to już indywidualna potrzeba co do szerokości, ja rok temu kupiłem co kopcił nie tak mocno ale jak się nagrzał w robocie to narastało kopcenie i silnik nie pracował miarowo, normalnie nim rzucało, a paliwo pił jak smok wawelski , teraz niedawno dałem pompę do naprawy (do Bobrowa koło Brodnicy, bardzo dobry warsztat) i teraz silnik ładnie pracuje ,nie wiem jak będzie z ilością paliwa ,zobacz jak tylko będzie silnik dobrze pracował to nie masz czego się obawiać perkinsa, bo z reguły są bardziej oszczędne niż merca i tańsze w naprawie silniki, mój kuzyn ma z silnikiem merca to mówi że nie są to oszczędne silniki ,choć może żywotność ich jest dłuższa ,zaś sąsiad miał z perkinsem to mu pięknie silnik pracował i mówił też że to bardzo oszczędny i ja dlatego wziołem z perkinsem, no mni teraz po naprawie pompy też silnik pięknie pracuje ,a co do paliwa to w robocie pokaże ;) Pozdrawiam.

#104 Share marek3080

marek3080

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 30 maj 2014 - 21:01

silnik perkins 6 w merkatorze hej wiesław16
Mógłbyś napisać co naprawiali w tej pompie i ile wyniósł cie remont?

#105 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1012 postów

Napisany 30 maj 2014 - 21:58

silnik perkins 6 w merkatorze Witam,to co mni mówili w warsztacie ,to została wymieniona głowica gdyż nie dawała już odpowiedniego ciśnienia, oraz wiele innych części które były częściowo lub całkowicie zużyte, mówili mni co tam wymieniali ale dokładnych fachowych nazw nie pamiętam, w każdym razie regeneracja całej pompy, cena jak dobrze pamiętam to 800lub 900zł ,już dobrze nie pamiętam ,musiał bym zobaczyć w gwarancji, ale z dojazdami wiem że w tysiaku się zmieśiłem ,gwarancji dali mni na rok ,chcieli na pół dać ,a się targowałem że to do kombajnu to i tak praktycznie jeden sezon, no to zgodzili się na rok, bo robiłem na początku marca tak jakoś i mówiłem że zanim będą żniwa to akurat skończy się gwarancja, no to mam na rok,z tym że głowica to jest po regeneracji, bo tak za samą głowicę gdyby nówkę zakładali to mówił że 2,5tyś sama głowica by kosztowała i tak to wygląda :rolleyes: Pozdrawiam.edit. Dodam że jeżeli by ktoś wyjmował pompę i odkręcał ten dekielek, lub odkręcał sam dekielek co są te dżwignie to niech nie zapomi o tym że należy w tej pokrywce poluzować śrubkę po to aby tam się odpowietrzyło i napełniło paliwem,śrubkę poluzować i pompować do czasu aż zacznie lecieć paliwo, w przeciwnym razie może zatrzeć pompę bo inaczej będzie pracować na sucho, upominał mnie mechanik aby o tym nie zapomieć bo może zatrzeć się pompa ;)

Edytowany przez wieslaw16, 30 maj 2014 - 22:15.

#106 Share marek3080

marek3080

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 20:40

silnik perkins 6 w merkatorze dzięki za wyczerpującą odpowiedź pozdrawiam

#107 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 01 czerwiec 2014 - 23:07

silnik perkins 6 w merkatorze Ja zawiozłem pompę do regeneracji bo kręciło się pół godziny rozrusznikiem...Ciekawe ile za regenerację mojej wezmą :)
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#108 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1012 postów

Napisany 02 czerwiec 2014 - 00:01

silnik perkins 6 w merkatorze Witam,to będzie zależało co będą wymieniać i jakie części, nowe czy po regeneracji ,oprócz tego ile sobie za robociznę policzą, każdy zakład ma swoje cenniki i stawki ,ale chyba wstępnie podali cenę naprawy, ja jak pytałem o koszt naprawy to orientacyjną cenę mni podali :huh: Pozdrawiam.

#109 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 02 czerwiec 2014 - 15:49

silnik perkins 6 w merkatorze Ja już ich znam kupe lat,robili nam pompy do ciągników i kiedyś do senatora też rotacyjną do perkinsa.Zregenerowali lepiej niż te tłoczkowe.Dużo nam nie policzą bo jak zmieniam końcówki wtrysków to regulacje mam gratis a, inni płaca po 5zł od wtryskiwacza.Kiedyś mi sekcje w pompie od 360 za darmo wymienili :D

O kosztach nic nie mówili bo nawet nie miał czasu jej rozebrać.Teraz wszyscy pompy regenerują że nie mogą się wyrobić z naprawą.Do jedenastej w nocy siedzą i pompy składają...A w zimę nic ruchu nie mieli :P
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#110 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 08 czerwiec 2014 - 22:26

silnik perkins 6 w merkatorze No przywiozłem pompę z zakładu.Koszt regeneracji to 80zł. A teraz jest taki myk ze nie idzie odpowietrzyć...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1012 postów

Napisany 09 czerwiec 2014 - 00:34

silnik perkins 6 w merkatorze Witam,jeśli pompka ręczna nie może zaciągnąć paliwa to weż w bańkę 5l ropy,wężyk i daj bezpośrednio do pompki zasilanie paliwem to prędzej zaciągnie paliwo ,ponadto na pompie wtryskowej masz śrubkę na kluczyk m 8 która to jest do odpowietrzania pompy i ją dobrze poluzuj i tak długo musisz pompować ręcznie ,aż będzie paliwo bez powietrza, to wtedy dokreć śrubkę, bo jak tam nie odpowietrzysz to mowy nie ma o odpaleniu bo pompa chodzi na sucho i paliwa nie zaciągnie sama, i druga śrubka jest też na tej prostokątnej przystawce na klucz m 8 na pompie, to też musisz odpowietrzyć, tam jest smarowanie pompy paliwem, i odkręć rurkę wtryskową od ostatniego wtrysku i kręcić rozrusznikiem aż paliwo zacznie tryskać (potrzebna druga osoba aby włączyła rozrusznik) jak paliwo będzie tryskać, dokręć rurkę i kręć rozrusznikiem aż zapali ,u mnie tak zrobiłem i bez problemu zapalił,i to bez bańki z paliwem, bo mam założony zawór zwrotny i paliwo się nie ma prawa cofnąć do zbiornika. silnik chwilę kopcił biało aż się dobrze odpowietrzył układ, a potem już normalnie silnik pracował, i za każym razem zapala na dotyk :) Pozdrawiam.Co do ceny to wzieli tylko na dobrą gorzałkę za naprawę :huh:

Edytowany przez wieslaw16, 09 czerwiec 2014 - 00:38.

#112 Share marek3080

marek3080

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 09 czerwiec 2014 - 22:05

silnik perkins 6 w merkatorze Dzisiaj zawieźliśmy pompę na sprawdzenie do tego zakładu w Bobrowie o którym pisałeś. Zobaczymy kiedy się odezwą i co powiedzą.

#113 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 10 czerwiec 2014 - 14:55

silnik perkins 6 w merkatorze @wiaslaw16 Pompka ręczna zaciąga ok tylko ze nie trzyma ale z tym sobie dałem rade.Oczywiście pompa odpowietrzona a nastawnika nie można odpowietrzyć nic paliwo nie leci...A pompa już podaje paliwo na trzy wtryski ale nie może nabić ciśnienia.

#114 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1012 postów

Napisany 10 czerwiec 2014 - 21:25

silnik perkins 6 w merkatorze Witam,to wykręć całkowicie ten odpowietrznik i kręć rozrusznikiem, musi tam się pokazać paliwo i jeśli daje tylko na trzy to znaczy że jeszcze w niej jest powietrze, odkreć przewody na wszystkich wtryskach, jeśli jest aż takie upierdliwe odpowietrzanie w niej, nastawnik musisz odpowietrzyć bo inaczej zatrzesz pompę, bo nie będzie miała smarowania, a ono jest z paliwa :huh: Pozdrawiam.

#115 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 10 czerwiec 2014 - 21:30

silnik perkins 6 w merkatorze To ja już w niedziele robiłem.Teraz rozrusznik w remoncie to nie ma jak kręcić.

#116 Share marek3080

marek3080

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 11 czerwiec 2014 - 08:23

Witam,to co mni mówili w warsztacie ,to została wymieniona głowica gdyż nie dawała już odpowiedniego ciśnienia, oraz wiele innych części które były częściowo lub całkowicie zużyte, mówili mni co tam wymieniali ale dokładnych fachowych nazw nie pamiętam, w każdym razie regeneracja całej pompy, cena jak dobrze pamiętam to 800lub 900zł ,już dobrze nie pamiętam ,musiał bym zobaczyć w gwarancji, ale z dojazdami wiem że w tysiaku się zmieśiłem ,gwarancji dali mni na rok ,chcieli na pół dać ,a się targowałem że to do kombajnu to i tak praktycznie jeden sezon, no to zgodzili się na rok, bo robiłem na początku marca tak jakoś i mówiłem że zanim będą żniwa to akurat skończy się gwarancja, no to mam na rok,z tym że głowica to jest po regeneracji, bo tak za samą głowicę gdyby nówkę zakładali to mówił że 2,5tyś sama głowica by kosztowała i tak to wygląda :rolleyes: Pozdrawiam.edit. Dodam że jeżeli by ktoś wyjmował pompę i odkręcał ten dekielek, lub odkręcał sam dekielek co są te dżwignie to niech nie zapomi o tym że należy w tej pokrywce poluzować śrubkę po to aby tam się odpowietrzyło i napełniło paliwem,śrubkę poluzować i pompować do czasu aż zacznie lecieć paliwo, w przeciwnym razie może zatrzeć pompę bo inaczej będzie pracować na sucho, upominał mnie mechanik aby o tym nie zapomieć bo może zatrzeć się pompa ;)

Witaj
Czy mógłbyś sprawdzić, może dali ci jakieś papiery z wymienionymi częściami bo przed chwila dzwonił pompiarz i powiedział, że rozebrał i nic szczególnie zużytego nie zauważył. BTW czy u ciebie siedzi ten Perkins 6,3544PR czy jakiś inny?

#117 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1012 postów

Napisany 11 czerwiec 2014 - 16:47

silnik perkins 6 w merkatorze Witam ,nic mi nie wpisał w gwarancji ,pisze tylko że rok gwarancji ,uprzedzał o tym żeby nie kręcić pompą i nie ustawiać jej w czasie kidy silnik pracuje, tylko gasić i dopiero pompę przestawić(zmieniać kąt wtrysku) ,a silnik Perkins 6, 354UC14502 ,sam nie wiem co oznaczają te ostatnie litery i cyfry :rolleyes: Pozdrawiam.

Edytowany przez wieslaw16, 11 czerwiec 2014 - 16:48.

#118 Share zukasz

zukasz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 12 czerwiec 2014 - 06:51

silnik perkins 6 w merkatorze 6 = liczba cylindrow, 354 = pojemnosc w calach szesciennych = 5800cm3, U - kraj produkcji (Wielka Brytania), C - r. prod 1976, 14502 nr seryjny silnika

#119 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1012 postów

Napisany 13 czerwiec 2014 - 20:47

silnik perkins 6 w merkatorze Witam, dzieki zukasz, to już teraz posiadam większą wiedzę o swoim kombajnie :rolleyes: Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share marek3080

marek3080

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 16 czerwiec 2014 - 07:32

silnik perkins 6 w merkatorze hej odebraliśmy pompę. Tak jak pisałem nie wymienił żadnej części poza uczszelnieniami na wszelki wypadek. Wziął 250 zł. Podałem mu numery końcówki wtrysku i obudowy i okazało się że ciśnienie ma być ustawione 210 a u nas było 180. Zmieniliśmy na 210 na wszystkich 6 garkach i zobaczymy co się będzie działo w rzepaku.