Skocz do zawartości

Zdjęcie

silnik perkins 6 w merkatorze

269 odpowiedzi na ten temat

#41 Share krzych2007

krzych2007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 25 czerwiec 2009 - 21:31

silnik perkins 6 w merkatorze moj tez palił na dotyk ale na obrotach szatkował.

rozrzad nie byl przestawiony tylko MIAŁ LUZY.
Ursus 1014, c-385, c-360, MTZ-82, DT-75, koparka Białoruś, Agregat Rabe Werk 250, Claas Mercator 60

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
silnik perkins 6 w merkatorze Dzisiaj, 22:19
  •  

#42 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 26 czerwiec 2009 - 08:31

silnik perkins 6 w merkatorze Też słyszałem że luzy mogą mieć wpływ na te pyrkanie szczekanie silnika .
Ale mój silnik pracuje idealnie jak nowy w pełnym zakresie obrotów tylko że strzela chmarą czarnego dymu.
Jak miał duże luzy to by też szczekał -tak mi sie wydaje ale może się mylę .

#43 Share wilek161

wilek161

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 26 czerwiec 2009 - 09:53

silnik perkins 6 w merkatorze Może ktoś wie gdzie można kupić końcówki wtryskiwaczy lub zamienniki bo mam podobny problem w perkinsie 6?

#44 Share stasek2

stasek2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 26 czerwiec 2009 - 13:05

silnik perkins 6 w merkatorze witam ja sprawdzałem swoja pompę chyba u 8 już pompiarzy i każdy mówi że jest w porządku. jak dymił na pełnym gazie tak dymi i pyraka. wtryski też założyłem wszystkie nowe i jest to samo. poprzednie wtryski były orginalne bo kombajn sam kupowałem w niemczech i na tych wtryskach też dymił
uszczelka pod głowicą jak mi wybiło to walił dymem odmą tak jak mówił kolega w poprzednich postach
sprawdzałem rozrząd i na przekładni slimakowej przy pompie mam luz chyba to będzie to

mam pytanie do krzycha2007 gdzie kupowałeś te przekładnię slimakową do rozrządu?

#45 Share pino93

pino93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 26 czerwiec 2009 - 13:20

silnik perkins 6 w merkatorze ja też sie przyłączam do tego pytania; do krzycha2007 gdzie kupowałeś te przekładnię slimakową do rozrządu? i ile kosztowało to
i jeszcze stary jakbyśmógł to jak tam dokładnie to sie odkręca bo jak ściągniesz pompe to tam jeszcze massz 3 śruby (kiedyś mi z tamtąd olej ciekł i zakręciłem to na silikonie) i co tam sie dostane do tej przekładni? czy jak inaczej?jakbyś mógł to daj jakieś wskazówki
ja dzisiaj swojego mercatora paliłem i zapalił praktycznie na "dotyk" tylko na pełnych obrotach sie pierdzieli i strzela dymem czarnawym
pzdr

Może ktoś wie gdzie można kupić końcówki wtryskiwaczy lub zamienniki bo mam podobny problem w perkinsie 6?

ja koncówki kupiłem w rzeszowie w hofmanie za ok 60 zł/szt

#46 Share wilek161

wilek161

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 26 czerwiec 2009 - 13:40

silnik perkins 6 w merkatorze pino93 na podstawie czego kupiłeś te końcówki nr silnika, końcówek? Pomogło coś?

#47 Share pino93

pino93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 26 czerwiec 2009 - 13:54

silnik perkins 6 w merkatorze nie bez niczego tylko mówisz końcówki wtryskiwaczy do perkinsa 6 bo w perkinsie 3 są inne ja za pierwszym razem kupiłem do 3;D

#48 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 26 czerwiec 2009 - 15:10

silnik perkins 6 w merkatorze W Gąsce mają zamienniki jaki chcesz tych końcówek .

Dziś dzwoniłem do korbankowa aby po numerze dojść to typu pompy .Odebrał jakiś buc normalnie pokemon z wielkimi pretensjami
że zawracam mu głowe :D
Ale potem zadzwoniłem do Storexu przedstawiciela Perkins na Polskę i tu się dowiedziałem coś ciekawego .
Zapomnijcie że zrobi wam tą pompe jakiś eskaerowy pompiarz .Firma Lucas bo ona robi te pompy ma zastrzeżone i nie są ogólno dostępne wszelkie
dane ,miary , nastawy oraz instrukcje regeneracji .Także tylko odpowiednie ASO Lukasa rzetelnie naprawi pompe rotacyjną a wszelcy "znachorzy "
to albo udają że zrobili albo nie umieją jej zrobić a mówią że wszystko jest ok.

#49 Share gangster

gangster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 26 czerwiec 2009 - 19:57

silnik perkins 6 w merkatorze Nie powiesz mi że nie można zrobić pompy Lucas jak ją robiłem pod Poznaniem w zakładzie gdzie je naprawiają i zrobił i maszynka cyka jak zegarek
Wypadek trwa sekundy, leczenie miesiące!!

#50 Share perkins6

perkins6

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 26 czerwiec 2009 - 21:32

silnik perkins 6 w merkatorze witam!

silnik perkins 6 mam problem z kontrolka oleju.

Nie cytuj poprzedniego posta! Tresc posta pisz w pierwszym białym oknie, w drugim oknie wstawiamy linki

Edytowany przez Matey, 10 lipiec 2009 - 20:12.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share szczepek2

szczepek2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 26 czerwiec 2009 - 21:34

silnik perkins 6 w merkatorze Sprawdzcie dobrze luz na wałku czy czasami nie ma opoznienia w stosunku do wału korbowego. Koła zebate na rozrzadzie sprawdzcie moze tam jest luz i wszystko wariuje.
Miałem te same problemy z silnikiem w Merkatorze i też myślę, że luz w napędzie pompy może to wszystko "mieszać"
W tych perkinsach jest jeszcze inne miejsce do przykręcenia pompy poziomej. Może to jest lepsze - ma ktoś tak?
Brak roboty, nadmiar kasy = popieprzone w głowie. Rolnictwo ratuje mnie przed jednym i drugim.

#52 Share perkins6

perkins6

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 26 czerwiec 2009 - 21:43

silnik perkins 6 w merkatorze witam!!
mam problem z kontrolka oleju!! silnik perkins 6!
moze macie jakies podpowiedzi!!
??

#53 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 27 czerwiec 2009 - 07:23

silnik perkins 6 w merkatorze

Nie powiesz mi że nie można zrobić pompy Lucas jak ją robiłem pod Poznaniem w zakładzie gdzie je naprawiają i zrobił i maszynka cyka jak zegarek

Ja napisałem tylko to co mi powiedzieli u przedstawiciela Perkins na Polskę .Perkins ogólnie bazuje na pompach Lukasa a serii silników jest
od groma .To że dany zakład ma zdolności do naprawy świadczy tylko że jakimś cudem zdobył wszelkie didy do naprawy tych pomp
.Lucas w przeciwieństwie do Bosha nie rozdaje na lewo i prawo instrukcji napraw tylko odsyła do ASO.

A od jakiego silnika jest ta pompa ?.

#54 Share gangster

gangster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 27 czerwiec 2009 - 15:51

silnik perkins 6 w merkatorze Od Perkinsa
Wypadek trwa sekundy, leczenie miesiące!!

#55 Share stasek2

stasek2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 06 lipiec 2009 - 22:01

silnik perkins 6 w merkatorze witam wszystkich
opóźniałem zapłon w swoim merkatorze i dymi jeszcze bardziej
doradzcie co zrobić z tym dymieniem i szczelaniem bo już różne zeczy robiłem i nic nie pomaga.

ma może ktoś namiar na sklep gdzie można kupić tą przekładnie kątowa do silnika perkins (merkator 60)
bo chyba to jest wina tej przekładni. sprawdzałem pompę przez ostatnie dwa tygodnie i w busku zdroju i w krakowie i mówia ze jest w porządku a dalej mi szczela czarnym dymem

pomóżcie prosze bo niewiem juz co robić

#56 Share stasek2

stasek2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 14 lipiec 2009 - 21:38

silnik perkins 6 w merkatorze witam wszystkich

czy pomoże mi ktos co mam zrobić z tym strzelaniem w tym kombajnie?

#57 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 28 lipiec 2009 - 05:50

silnik perkins 6 w merkatorze No i po ptokach :D .Dałem pompę do naprawy Aso Bosch Bydgoszcz .Wygladała pięknie ,wymyta ,wypiaskowana ,pomalowana ,obklejona
naklejkami .Ogólnie nie polecam ,pompe oddaje do reklamacji .Jak przed naprawą kopcił na czarno to teraz na biało-szaro :)

#58 Share Peron

Peron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 480 postów

Napisany 28 lipiec 2009 - 20:14

silnik perkins 6 w merkatorze Jak już pisałem wcześniej, mój też kopci, ale mam inny problem. Po kilku godzinach pracy silnik traci moc. Trzeba podpompować pompką i jest dobrze przez jakiś czas. Sam już nie wiem, co z tym robić, bo problem co jakiś czas powraca...

#59 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 29 lipiec 2009 - 08:01

silnik perkins 6 w merkatorze A nie masz zapchanych filtrów paliwowych?Pewnie to one zmniejszają doplyw paliwa i brakuje mocy.
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 30 lipiec 2009 - 07:02

silnik perkins 6 w merkatorze Albo zaworki w pompce zasilającej minimalnie puszczają paliwo .