Skocz do zawartości

Zdjęcie

silnik perkins 6 w merkatorze

269 odpowiedzi na ten temat

#21 Share hiniu23

hiniu23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 01 czerwiec 2009 - 17:19

silnik perkins 6 w merkatorze Witam
Mam ten sam problem w moim mercator , strasznie pryka. Mechanik który go oglądał powiedział że to za wczesny zapłon i faktycznie gdy zapłon cofnęliśmy na maks łyszką silnik chodził normalnie. Tylko, że nie mogę przestawić zapłonu w takie położenie jak to zrobiliśmy przy pomocy łyżki.
Dzisiaj gdy wyjołem pompę i tai statyw pod pompą przykręcany na trzy śruby zauważyłem że na statywie jest wcięcie i w środku tam gdzie włada się wałeczek łączący pompę z napędem. Czy te dwa wcięcia mają się pokrywać ?? Bo u mnie one się nie pokrywają i to o jakieś 15 stopni jest różnica. Mam kombajn 1 sezon i nie wiem czy ktoś wcześniej nic w nim nie grzebał i może źle coś złożył. Dajcie znać jak to powinno być i jak u was wygląda z silnikami czy poradziliście sobie z tym pyrkaniem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
silnik perkins 6 w merkatorze Dzisiaj, 19:24
  •  

#22 Share stasek2

stasek2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 02 czerwiec 2009 - 21:47

silnik perkins 6 w merkatorze witam
sprawdzałem pompę tydzień temu i dalej dymi na pełnych obrotach. Jeśli chodzi o wycięcie jak się wykręci pompę wtryskową to wygląda to tak:
-----pierwszy tłok powinien być w GMP (można to sprawdzić na kole pasowym jest wycięcie na obwodzie i na pokrywie rozrządu jest przykręcona taka blaszka i gdy się te znaki obracając wałem pokryją to wtedy tłok jest w górnym martwym punkcie, można też wykręcić wtryskiwacz z pierwszego tłoka i sprawdzić np elektrodę wkładając)
-----gdy ustawiony mamy już GMP wtedy wycięcie na o napędzie pompy obracającym się i wycięcie w pokrywie tej na 3 śruby co jest pod pompą powinny być ustawione na siebie a nie mijać się

#23 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 06 czerwiec 2009 - 14:58

silnik perkins 6 w merkatorze to sprawdź wtryski
bo to one sa raczej powodem kopcenia
a co do pyrkania jak pompa jest ustawiona dobrze to nie powinien pyrkać
ja w 3p jak kupiłem też miałem pyrkanie
ale to zraz pompe przestawiłem i lalka
był za wczesny początek tłoczenia paliwa
znaki maja sie pokrywać
ja nigdy nie patrzyłem na jakieś położenia tłoka w GMP
znaki to znaki
tak samo narozrządzie ma być tak jak są koła oznaczone
i tyle
fabryka nie była głupsza jak my ...

Opus meum est

#24 Share pino93

pino93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 24 czerwiec 2009 - 11:33

silnik perkins 6 w merkatorze witam. właśnie założyłem pompe (po regeneracji wymianie głowicy czy jakto sie tam w niej nazywa)i ganc nowe wtryski i kompletnie nic to nie dało. jak na wolnych obrotch chodzi dobrze tak na duzych "pyrka" i dymi. wtryski mnie kosztowały ok 300zł a pmpe to juz chyba do 4 mechanika woziłem. kompletnie nie wiem co to moze być. czy silnik jest wadliwy a moze mechanicy nie umieja ustawić mojej pompy?moze nie maja odpowiedniego sprzetu?ale jak ktos zna namiary na dobrego machanika od pomp w okolicach podkarpacia i lubelszczyzny to prosze o kontakt
o jeszcze jedno wiecie moze czy w mielcu jeszcze roia te pompy w tym zakłdzie?bo tam jeszcze nie jest tak daleko.
jakktoś naprawi te pyrkanie to prosze o kontakt.
pzdr

#25 Share Peron

Peron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 478 postów

Napisany 24 czerwiec 2009 - 13:36

silnik perkins 6 w merkatorze Kopcenie i nierówna praca może być efektem przedmuchanej uszczelki między cylindrami.

#26 Share pino93

pino93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 24 czerwiec 2009 - 14:56

Kopcenie i nierówna praca może być efektem przedmuchanej uszczelki między cylindrami.

uszczelka była zmieniana. ale jak przedtem ja wydmuchało to olej pchał przez odme i wogle to nie to. moim zdaniem te perkinsy 6 maja jakąś wade tylko jaka jak ktoś to naprawił to bardzo prosze kontakt.

#27 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów
  • Zainteresowania:Zachodnia technika rolnicza, majsterkowanie, udoskonalanie, jeżdżenie wszystkim co ma koła i silnik.

Napisany 24 czerwiec 2009 - 15:40

silnik perkins 6 w merkatorze Nie cytuj ostatniego posta bo możesz dostać % od jakiegoś moderatora :D

A wracając do tematu to sądzę że mechanicy prawidłowo Ci jej nie wyregulowali. Miałem tak przy moim mf 255. Zawiozłem do innego mechanika i ten profesjonalnie jak się należało ustawił pompę.
Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

#28 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 24 czerwiec 2009 - 16:15

silnik perkins 6 w merkatorze U mnie ten sam problem ale w dominatorze 88 .
W firmie storex -przedstawiciel na Polsce firmy Perkins powiedzieli mi że na 90 %
to pompa nawet polecili mi specjalistyczne ASO Bosch tylko nie łudźmy się naprawa
w takim zakładzie to na bank 1500 -3000 zł no ale jest pewność że jest zrobione należycie.
Dużo się mówi o ASO Boscha Firma Wachowiak z Krotoszyna -w necie ludzie bardzo sobie chwalą
tę firmę .

#29 Share Peron

Peron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 478 postów

Napisany 24 czerwiec 2009 - 18:22

silnik perkins 6 w merkatorze U mnie w 98 tez kopci na czarno. Ogólnie dużo claasów z perkinsem kopci. Robiłem pompę dwa razy, wymieniałem pompkę zasilajacą, wymieniałem wtryskiwacze i wciaż tak samo.

#30 Share pino93

pino93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 24 czerwiec 2009 - 20:04

U mnie ten sam problem ale w dominatorze 88 .
W firmie storex -przedstawiciel na Polsce firmy Perkins powiedzieli mi że na 90 %
to pompa nawet polecili mi specjalistyczne ASO Bosch tylko nie łudźmy się naprawa
w takim zakładzie to na bank 1500 -3000 zł no ale jest pewność że jest zrobione należycie.
Dużo się mówi o ASO Boscha Firma Wachowiak z Krotoszyna -w necie ludzie bardzo sobie chwalą
tę firmę .

i co naprawiłeś???

no ten co pisałem to mercator 75 tak poza tym to nawet nawet chodzi narazie. ale mam gościa umówionego ma przyjechać do mnie i posłuchać jak on chodzi i mówił przez tel ze powinien powiedzieć co to moze być cos mówił ze kompresja moze uciekać ale ja w to nie wierze sie zobaczy co powie jak przyjedzie a jak on nic nie powie to sie chyba od tego odczepie;Pjuz kupe kasy to pochłonęło

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 24 czerwiec 2009 - 20:39

silnik perkins 6 w merkatorze O ile sie nie myle to tam jest pompa stojaca napedzana wałkiem królewskim czy jak tam sie to nazywa. Sprawdzcie dobrze luz na wałku czy czasami nie ma opoznienia w stosunku do wału korbowego. Koła zebate na rozrzadzie sprawdzcie moze tam jest luz i wszystko wariuje.

#32 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 25 czerwiec 2009 - 08:24

silnik perkins 6 w merkatorze Ja w dalszym ciągu będe obstawiał że to pompa .
Skoro nie cyklicznie strzela kłębem czarnych spalin to na bank któraś -eś sekcje mają za dużą dawkę
lub głowica jest na wirniku nie szczelna i daję większą dawkę .

Gdzie robiliście swoje pompy i ile to kosztowało .Nie wierze w naprawę pompy rotacyjnej w tych
pseudo firmach pompiarskich bazujących na aparaturze po byłych Pomach itp.

Dla przykładu dodam że miałem kiedyś Mercetora 75 i miał ten sam objaw.Objechałem ze trzy pseudo
warsztaty pompiarskie i każdy mówił że jest o.k. no i kasował za sprawdzenie i rególacje a silnik jak pyrkał
tak pyrkał .Znajmy ma szwagra Niemca rolnika z Bawarii i ten wymienił mi pompe na zregenerowaną .Wyglądała jak nówka ,silnik wreszcie
zaczoł chodzić idealnie chodził idealnie.
Koszt naprawy 1700 zł .Dla tego ja raczej będe robił w ASO bo nie wierzę w pseudo warsztaty.

#33 Share pino93

pino93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 25 czerwiec 2009 - 09:36

silnik perkins 6 w merkatorze hmmm ale mój na wolnych obrotach przynajmniej według mnie chodzi jak zegarek, dopiedo później jak dam mu gazu zaczyna sie pierdzielić i puszczać dym, nie wiem ja robiłem pompe juz 3 razy i tak jak mówisz ostatnio gość powiedział ze pompa jest ok tylko wtryski kupic kazał nowe a poprzdnio to w pompie głowiczke czy jakos tak wymieniłem na nową i nic.
ale taa nowa pompa ile moze kosztować? macie jakiś kontakt z tym ASO w okolicach podkarpacia lubelszcyzny?

#34 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 25 czerwiec 2009 - 14:07

silnik perkins 6 w merkatorze U mnie tak samo do 2000 obrotów chodzi jak nowy ,2200 obrotów i zaczyna strzelać chmurą czarnego dymu .
Co do nowej pompy to zapomnij pewnie z 15000 .
Dzisiaj trochę googlowałem i podobno taki objaw może być także jeśli mamy pęknięte sprężyny zaworów ?

#35 Share pino93

pino93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 25 czerwiec 2009 - 15:48

silnik perkins 6 w merkatorze ja pierdziele 15000?! to ja kurde nowy kombajn za te kase kupie nie chce mi sie w to wierzyć. zadzwonie juz chyba z ciekawości do gościa tęsny sie chyba nazywa zoorientuje sie. ale pękniete sprężyny zaworów też jakaś dziwna teoria.
nie wiem juz albo ten gośc co ma przyjechać jeszcze cos wymyśli albo zawioze pompe jeszcze raz do rzeszowa do hofmana.

#36 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 25 czerwiec 2009 - 17:48

silnik perkins 6 w merkatorze Albo pare silników :D

Jeśli mam rozumieć to dawałeś już tą pompe do naprawy do hofmana .Z tego co znalazło
google to jest to właśnie ASO Bosha i innych i mają porządne przyrządy diagnostyczne .
Po tej wizycie u nich nie odczułeś poprawy .Jestem ciekaw na ile rzetelnie podeszli do sprawy.

#37 Share pino93

pino93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 25 czerwiec 2009 - 19:24

silnik perkins 6 w merkatorze nie źle mnie zrozumiałeś a raczej to ja sie przejęzyczyłem u hofmana tylko wtryski kupiłem a pompe mi jakis dziadek koło jarosławia robił i powiedział ze pompa jest ok tylko wtryski ja miałem z perkinsa 3 a do 6 ida inne więc tam kazał mi kupić i ja głupi nie sprawdziłem sobie pompy od razu tam jak juz miałem ja odkręconą tylko taką założyłem jak ten gość sprawdził. z tego wszystkiego wynika ze bende ja musiał jeszcze raz odkręcić i tam zawieśc. innego pomysłu poza jeszcze tym gościem co ma do mnie przyjechać i go "posłuchać" nie widze.

#38 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 25 czerwiec 2009 - 20:23

silnik perkins 6 w merkatorze czy któryś z tych "fachowców"po naprawie pompy dał ci na nią gwarancje czy to byli tylko "znachorzy" ,bo jeżeli naprawa pompy jest przeprowadzona rzetelnie to powinieneś otrzymać na naprawę gwarancję przy-najmniej na 6 miechów
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#39 Share krzych2007

krzych2007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 25 czerwiec 2009 - 20:38

silnik perkins 6 w merkatorze Ja miałem podobne objawy w moim merc 60. rozebrałem rozrząd, jest dość skomplikowany i są okazało się, że są luzy ma rozrządzie pod pompą wtryskową na przekładni kątowej (ślimakowej), po wymianie zużytych elementów i ustawieniu pracuje prawie jak zegarek.

PS. Rozrząd w tych silnikach można ustawić tylko po zdjęciu pokrywy i pompy wtryskowej bo pod nią są też znaki a kół zebatych jest chyba o ile dobrze pamiętam coś ok. 6
Ursus 1014, c-385, c-360, MTZ-82, DT-75, koparka Białoruś, Agregat Rabe Werk 250, Claas Mercator 60

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share pino93

pino93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 25 czerwiec 2009 - 21:18

silnik perkins 6 w merkatorze ale podobne objawy czyli co tez na wolnych obrotach chodził jak zegarek a później nierówno i puszczał dym? ale jakby to był rozrząd to by nie palił tak jak mój na dyk, sam juz nie wiem.