Skocz do zawartości

Zdjęcie

silnik perkins 6 w merkatorze

269 odpowiedzi na ten temat

#1 Share stasek2

stasek2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 20 maj 2008 - 13:28

silnik perkins 6 w merkatorze silnik w moim clasie (perkins 6 cylindrowy-mercator 60) na pełnych obrotach cały czas dymi na czarno tak jakby szczelał tym dymem tak pyrkał na czarno, od połowy obrotów do pełnych. Na wolnych niema wcale dymu, nie bierze oleju , pali na dotyk. Kupiłem go 8 lat temu z niemiec i tak było od początku. 3 lata temu robiłem silnik nowe cylindry tłoki pierścienie, głowica podcierane zawory(szczelne nie wypalone), pompę i wtryski robiłem już u trzech fachofców i każdy mówi że jest ok.

pomóżcie co to za przyczyna

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
silnik perkins 6 w merkatorze Dzisiaj, 04:33
  •  

#2 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki, kombajny i sprzęt do uprawy.
    Zapraszam na GG :)

Napisany 20 maj 2008 - 13:48

silnik perkins 6 w merkatorze Mój sąsiad też tak ma ale przy Dominatorze 86. Miał coś z tym zrobić ale nie wiem czy to ruszy. Sam nie wiem od czego to jest. Może go podpytam to mi coś powie.
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

#3 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 20 maj 2008 - 13:59

silnik perkins 6 w merkatorze Moze to banalna odpowiedz ale filtr powietrza masz czysty??Taki objaw jakby powietrza za mało dostawał.

#4 Share stasek2

stasek2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 21 maj 2008 - 07:05

Moze to banalna odpowiedz ale filtr powietrza masz czysty??Taki objaw jakby powietrza za mało dostawał.

też mysłałem że ma za mało powietrza , więc odłączyłem filtr powietrza od samego kolektora ssącego czyli chodził z samym kolektorem i też dymi, dziwne jest to że na wolnych obrotach i tak do połowy gazu nie dymi a od połowy do pełnych dymi, gdyby dymił podczas koszenia to bym rozumiał bo jest obciążony ale on dymi nawet na postoju jak mu dam cały gaz.

nie wiem może na rozrządzie jest źle ustawiony, tylko nie mam żadnej instrukcji ani katalogu do tego silnika

#5 Share szczepek2

szczepek2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 21 maj 2008 - 22:27

silnik perkins 6 w merkatorze Pewnie Ci to nie pomoże, bo to troszkę inna usterka, ale w moim byłym merkatorze z 6 cylindrowym perkinsem nie mogłem ustawić równych obrotów i zawsze chodził "kulawo". Mówili mi, że to przez stojącą pompę wtryskową, która łatwo się zapowietrza z powodu minimalnych nieszczelności instalacji. Przy Twoich objawach stawiałbym też na pompę, ewent. regulator obrotów ( może dotychczasowi "ustawiacze" nie umieli jej wyregulować) ?
Brak roboty, nadmiar kasy = popieprzone w głowie. Rolnictwo ratuje mnie przed jednym i drugim.

#6 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 22 maj 2008 - 07:23

silnik perkins 6 w merkatorze Te "pyrkanie" t o standart w mercatorach z silnikiem Perkinsa .W jednych mniej w innych więcej.Mi w moim też troszkę "pyrka"
na pompie regenerowanej ale na starszej było jeszcze gorzej.Jeśli mówisz że robiłeś silnik to po mojemu też mi się wydaje że to coś z pompą .

#7 Share stasek2

stasek2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 23 maj 2008 - 07:23

Te "pyrkanie" t o standart w mercatorach z silnikiem Perkinsa .W jednych mniej w innych więcej.Mi w moim też troszkę "pyrka"
na pompie regenerowanej ale na starszej było jeszcze gorzej.Jeśli mówisz że robiłeś silnik to po mojemu też mi się wydaje że to coś z pompą .

pompa jak pamiętam to jest chyba już 7 . nawet na wymianę brałem a teraz w zeszłe żniwa zrobiłem całą włącznie z wymianą tej głowiczki czy turbinki jak sie nazywa . Na każdej pompie jest to samo więc może to nie jest wina pompy. kolega ma dominatora 85 i taki sam silnik i mu chodzi super. pyrkanie to jeszcze by było nic tylko on pyrka czarnym dymem , z tyłu wygląda tak jakby się kombajn palił .

#8 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 23 maj 2008 - 09:24

silnik perkins 6 w merkatorze Nie wiem gdzie tkwi przeczyna tych nie równych obrotów .Mówie Ci ja na prawdę osłuchałem się kilkanaście Mercatorów i w każdym jest te "prykanie "-miejsze lub większe ale nie kopciły na czarno.Gdzie robiłeś swoją pompę .Bo tak naprawdę
do takich pomp trzeba laboratorium a te wszystkie pseudo warsztaty to kicha i oni Ci tego porządnie nie zrobią tylko kasę skasują.Pompa rotacyjna to nie rzędowa .Ja soją wymieniałem w Niemczech bo wiedziałem do czego są zdolni nasi "fachowcy".
Podobno w Iławie zakupili takie "Laboratoruim" i najnowszy stół pobierczy Bosch.

#9 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 23 maj 2008 - 13:28

silnik perkins 6 w merkatorze Jeśli nie pompa to wtryski ale jeśli one są ok to zostaje tylko rozrząd.Luz na kołach zebatych lub wałku rozrządu.Na wysokich obrotach moga wypadac fazy i silnik bedzie kulał.

#10 Share stasek2

stasek2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 23 maj 2008 - 13:35

silnik perkins 6 w merkatorze pompa i wtryski są zrobione. dzięki za pomoc jeszcze sprawdzę rozrząd. jak składałem silnik to sobie poznaczyłem rozrząd bo nie mogłem znaleźc znaków na rozrządzie, byc może jest przestawiony. albo na tej przekładni ślimakowej co napędza pompe jest gdzieś luz. Czy rozkręcał ktoś z Państwa rozrząd? Bo nie wiem jak wyciągnąć napęd pompy wtryskowej. Czy ma może ktoś jakieś dane jak ustawić w nim rozrząd?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share bartas

bartas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 25 czerwiec 2008 - 21:28

silnik w moim clasie (perkins 6 cylindrowy-mercator 60) na pełnych obrotach cały czas dymi na czarno tak jakby szczelał tym dymem tak pyrkał na czarno, od połowy obrotów do pełnych. Na wolnych niema wcale dymu, nie bierze oleju , pali na dotyk. Kupiłem go 8 lat temu z niemiec i tak było od początku. 3 lata temu robiłem silnik nowe cylindry tłoki pierścienie, głowica podcierane zawory(szczelne nie wypalone), pompę i wtryski robiłem już u trzech fachofców i każdy mówi że jest ok.

pomóżcie co to za przyczyna

Mam pytanko
Ile kosztował remont takiego silniczka perkinsa ??? Prawdopodobnie tez mnie to czeka i chciałbym sie zorientować ile to bedzie kosztować!!!???
Z góry dzięki pozdrawiam

#12 Share bimladentoja bimladentoja

bimladentoja
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 sierpień 2008 - 22:52

silnik perkins 6 w merkatorze według mnie pompka zasilająca podaje za mało paliwa na pompę wtryskową,spróbuj na obrotach gdy dymi podpompować go ręcznie,prawdopodobnie dymienie ustanie i wyrówna się bieg silnika.

#13 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 21 październik 2008 - 12:53

silnik perkins 6 w merkatorze @stasek2
I jak tam kolego twoje boje z tym silnikiem .Próbowałeś to co ci poradził bimladentoja.

Niestety mam ten sam problem w moim Dominatorze 88.
Silnik Perkins 150 km .Filtry czyste (nowe),końcówki wtrysku nowe,odpala na zimnym jak i ciepłym od kopa ,Przez cały sezon
żniwny oleju prawie nic nie ubyło a objawy mam podobne jak u ciebie .Na wolnych i do powiedzmy 1900 obrotów chodzi idealnie
a na 2200 -2300 (maksymalne obroty robocze) prych ,szczela nieregularnie czarnym dymem .Po sezonie cały tył mam czarny.
Proszę o pomoc

#14 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 22 październik 2008 - 11:42

silnik perkins 6 w merkatorze Pomóżcie ,bo jestem załamany ;)

#15 Share stasek2

stasek2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 18 listopad 2008 - 13:50

silnik perkins 6 w merkatorze nie wiem co to za przyczyna. U mnie jak opisałem na wstępie nic się nie poprawiło całe żniwa dymil i też mam cały czarny kombajn. Może ktoś na forum nam pomoże. Może ma ktoś namiary na dobry zakład naprawy silników lub mechanika który się na tym zna.

#16 Share Peron

Peron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 478 postów

Napisany 18 listopad 2008 - 20:01

silnik perkins 6 w merkatorze Ja mam to samo w moim dominatorze 98, identyko, Kopci jak diabeł, a chodzi dobrze, Czasami tylko gdzies się zapowietrza troche i słabnie. Wymieniałem wtryski, i nadal kopci. Oleju nie bierze.

#17 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 19 listopad 2008 - 15:13

silnik perkins 6 w merkatorze A może ktoś zna porządne forum dla mechaników-google za dużo nie wie.

#18 Share farmer7745

farmer7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 19 listopad 2008 - 22:15

silnik perkins 6 w merkatorze WITAM.
Po przeczytaniu waszych postów bardzo mnie zaciekawił problem z tymi silnikam i zadzwoniłem do znajomego mechanika który w żniwa jeżdzi CLAASEM w firmie FLORA PRASZKA. Mają tam minn. MEGE 208 z sinikem perkinsa i mówił że w ubiegłe żniwa silnik w niej miał podobne objawy.Pamięta jak między soba na radiu CB żartowali że chodzi jak WISTULA.Tak więc najpierw robione były wtryski, niestety objawy się powtarzały i po ściągnięciu głowicy okazało się że USZCZELKA BYŁA PRZEDMUCHANA POMIĘDZY TŁOKAMI.Na tą chwilę tyle mogę pomóc, a ten mój znajomy obiecał że jak coś jeszcze by mu przyszło do głowy (oczywiście w tej sprawie) to się odezwie.
POZDRAWIAM.
ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

#19 Share stasek2

stasek2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 11 grudzień 2008 - 13:38

silnik perkins 6 w merkatorze sprawdzałem rozrząd i wszystko jest ok , ta przekładnia na pompie wtryskowej ma delikatny luz ale międzyzębny musi być przecież. Wydaje mi się że jak dymi tak na czarno to są dwie przyczyny: albo za mało ma powietrza żeby to spalić (odpada bo paliłem go bez kolektora ssącego i też dymił) albo ma za dużą dawkę paliwa. Mam zatem pytanie czy znacie jakiegoś dobrego fachowca od pomp wtryskowych w okolicach Kraków, Kielce ewentualnie Mielec. Uszczelkę jak mi wybiło to miałem inne objawy tzn odmą dymił i kołem pasowym.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share szczepek2

szczepek2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 11 grudzień 2008 - 21:33

silnik perkins 6 w merkatorze W woj. podkarpackim, koło Frysztaka jest zakład, do którego wozi wszystkie pompy "mój" mechanik samochodowy. Byłem tam kiedyś i wiem, że robią wszystkie pompy, począwszy od C-330 do skomplikowanych pomp VW, BMW, i.t.p. łącznie ze sterowanymi komputerowo. Mają do tego dobry sprzęt i do tej pory nie pieprzyli roboty. Jeśli to może Ci pomóc, napisz na PW a postaram się zdobyć do nich numer tel. do nich. Mógłbyś zadzwonić i zapytać, czy takie pompy robili i czy się podejmą.
Brak roboty, nadmiar kasy = popieprzone w głowie. Rolnictwo ratuje mnie przed jednym i drugim.