Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki ciągnik w zamian za MF255

45 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2647 postów

Napisany 22 maj 2008 - 18:11

Fajne masz podejście do sprawy <_<

Gdzieś był temat w ktorym pisało ile jakich ciagnikow sie sprzedało w ubiegłym roku. O ile sie nie mylę to jakis tam Farmtrack nie byl na poczatku, ursus tak samo.
Osobiscie gdybym miał kupować nowy ciagnik, taki jak Farmtrack czy Ursus to wolałbym kupic starego zetora 7745 z turbo albo poczekac pare, uzbierac wiecej kasy i kupic nowego nh, case, mf, jd czy nawet zetora.

Co z tego ze serwis drogi jak ci ciagnik sie nie bedzie psuł, to i nie bedzie potrzeby aby przyjeżdzał. A co taki Ursus teraz reprezentuje sobą?
Prosty ciagnik nie znaczy dobry, ilu mamy uzytkownikow nowych jd, mf, case, nh i nie narzekaja. Ostatnio czytałem komentarze pod obrazkiem jakiegos Ursusa 5714 i własciciel pisał ze go nie poleca bo ma cały czas awarie.

Ja tez do nowego Ursusa niejestem przekonany :lol: tylko jakos tak mi sie napisał <_< wole starą c-360 jak nowego ursusa

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki ciągnik w zamian za MF255 Dzisiaj, 20:15
  •  

#42 Share abrarakulix

abrarakulix

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 22 maj 2008 - 20:06

Jaki ciągnik w zamian za MF255 Hej. Na pewno nie kupował bym Proximy 6441 tylko z tego względu że ma cienkie wyposażenie, dla porównania w tej samej cenie masz Kubote 5700 z rewersem mechanicznym i klimą , mało elektroniki. A Zetor za rewers troszkę sobie zażyczy, a awaryjność zdecydowanie większa od japończyka. Chociaż Kubota i Kioti nie sprzedały za dużo ciągników w zeszłym roku to z rozmowy z dilerami prawdopodobnie już sprzedali tyle co w zeszłym roku. Bo u nich tak właśnie jest.
Serwis wszyscy mają na tym samym poziomie różnica 5 setek na miejscu w gospodarstwie.

#43 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 22 maj 2008 - 20:30

Jaki ciągnik w zamian za MF255 jeszcze nie powidziałeś(napisałeś) wszystkiego jesteś budowlańcem nawet inż no więc masz zamiar byc tylko rolnikiem czy terz pracowac ? Bo jeśli chcesz to i to to bierz większy ciągnik (ile tam było 70 KM) i masseya nie sprzedawaj podobnie jak chcesz powiększyc gospodarstwo (ilośc morgów) .No bo do ekspansji trzeba się przygotowac.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#44 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:budownictwo, rolnictwo, ornitologia

Napisany 23 maj 2008 - 08:53

Jaki ciągnik w zamian za MF255 Mógłbym byc tylko rolnikiem <_< ale jak już to wcześniej pisałem "chodzę twardo po ziemi" i wiem, że na takim areale (dodając do tego słabe ziemie i ograniczone możliwości powiększania) to pewnie przymierałbym głodem. A to nie o to chodzi. Pracowac poza rolnictwem muszę, a godpodarstwo chciałbym podtrzymac dlatego że - po pierwsze- rodzice całe życie ciężko pracowali żeby coś "stworzyc" w tym gospodarstwie a -po drugie- lubię wieś i tyle i miło widziec, że nie jestem osamotniony :lol:

Zetory ostatnio jakoś sporo zdrożały, na targach w Bratoszewicach to Proxima 6421 kosztowała 101 tyś (w podstawowym wyposażeniu). Farmtracki na pewno nie są najlepsze ale relacja jakości do ceny jest w miarę do przyjęcia (tak mi sie wydaje) czego na pewno nie da się powiedziec o nowym Ursusie.

A jeśli chodzi o Krus to dowiem się dokładnie co i jak i napiszę bo zaraz do Krusu się wybieram <_<
Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

#45 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 23 maj 2008 - 09:55

Jaki ciągnik w zamian za MF255 Jak chcesz pracowac i obrabiać ziemie to potrzebny jest Ci wiekszy ciągnik żeby wszstko szybko zrobić i nie tłuc sie nocami po polach ,60km to może byc za malo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#46 Share bies11kgr

bies11kgr

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 23 marzec 2012 - 20:46

Witam wszystkich sympatyków AF!

Zgodnie z głównym tematem chciałbym zapytac Was jaki nowy ciągnik mógłby zastąpic mi MF255. Poczytałem trochę różne tematy , więc uprzedzając Wasze pytania, napiszę coś więcej na temat moich oczekiwań.
Mieszkam w województwie łódzkim (okolice skierniewic), gospodarstwo ma 11 ha użytków rolnych, grunty raczej słabe (IV klasa 40%, V klasa 45%, VI klasa 15%). Jako nieliczny w okolicy mam szansę "załapac" sie na Młodego Rolnika, ponieważ gospodarstwa są bardzo rozdrobnione a do tego prawie wszyscy to "dwuzawodowcy". W tej chwili mam MF255, jest już zasłużony i należy mu sie jakiś odpoczynek na stare lata Dodany obrazek dlatego myślę o tym aby korzystając z MR kupic jakiś nowy sprzęt. Chciałbym coś nie słabszego od MF a najlepiej troszkę mocniejszego tak koło 55-60 kM. Mimo, że ziemi jest mało to myślę, żę w perpektywie 3-4 lat będę mógł dokupic (lub wydzierżawic) ziemię w bliskiej okolicy. Dlatego chciałbym miec troszke więcej niż teraz mam.
Mogę przeznaczyc na zakup około 40-45 tys.(środków własnych) + 50 tys z MR, na tą chwilę. Posiadamy wszystkie podstawowe maszyny, pod MF255, obora jest z przełomu 1986/1987 więc ze spełnieniem wymagań wielkich problemów nie powinno byc.

Od razu uprzedzam, że ja osobiście będe pracował też poza rolnictwem, bo z takiego areału to w przyszlości przeżyc się nie da. A moim zawodem wyuczonym jest budownictwo na poziomie mgr inż.
Pewnie ktoś zapyta też po co mi ta ziemia i MR skoro mogę is do pracy i już , więc odpowiadam tak " kto się chłopem urodził, chłopem umrzec musi " Dodany obrazek

Z góry dziękuje za wszystkie opinie!
Pozdrawiam
jarekw

takich ludzi jak ty to szókac

Dodaj odpowiedź