Skocz do zawartości

Zdjęcie

ile ON zuzywacie rocznie w swoim gospodarstwie

121 odpowiedzi na ten temat

#21 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 20 maj 2008 - 20:39

ile ON zuzywacie rocznie w swoim gospodarstwie ciekawy jestem ile by hospodar wpisał lol
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ile ON zuzywacie rocznie w swoim gospodarstwie Dzisiaj, 09:16
  •  

#22 Share morowa91

morowa91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów

Napisany 20 maj 2008 - 20:58

ile ON zuzywacie rocznie w swoim gospodarstwie U nas 6 dni w tygodniu po 10 godzin dziennie chodzą 4 ciągniki przy zrywce drewna :) Co dzinnie 100 litrów ON z ledwością starcza
100 litrów * 300 dni = 30000 l= 30 tys. litrów
Dolidcie do tego jeszcze kombaj i 2 samochody to w 35 tys. się niezmieści :)

#23 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 20 maj 2008 - 21:37

U nas 6 dni w tygodniu po 10 godzin dziennie chodzą 4 ciągniki przy zrywce drewna :) Co dzinnie 100 litrów ON z ledwością starcza
100 litrów * 300 dni = 30000 l= 30 tys. litrów
Dolidcie do tego jeszcze kombaj i 2 samochody to w 35 tys. się niezmieści :)

To ile ty masz rocznie dochodów?
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#24 Share johny

johny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo itp.

Napisany 20 maj 2008 - 21:51

ile ON zuzywacie rocznie w swoim gospodarstwie coś u was to te ciągniki mało pracują w gospodarstwie :) co to jest 150 mth albo 70 <lol>u nas ciągnik jako jedyny w gospodarstwie na 23 ha ornego i 5 ha łąk i jeszcze przejażdżki do lasu po drzewo ( pomagamy w wyciąganiu drzewa wujkowi mojemu z lasu ) ( zrobi z 600-700 mth może mało może dużo)+ jeszcze kombajn który jeszcze jeździ na usługach ( ale ile on tam wypali to wam nie powiem ) to na całość 2 tyś l nie starczy czasami sie w baniakach dowozi :) a silniki w ciągniku i kombajnie są takie same :) ( ale kombajn i tak spala sporo więcej )

#25 Share morowa91

morowa91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów

Napisany 20 maj 2008 - 21:56

ile ON zuzywacie rocznie w swoim gospodarstwie To wie tylko mój ojciec, ale z całą pewnością wychodzimy na plus :)
Na dzień w 4 ciągniki jesteszmy w stanie ściągnąć około 250 m3 drewna
Za zrywke 1m3 mamy 7 zł
Trudno mi powiedzieć ile mamy na miesiąc do wypłaty :)

#26 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 20 maj 2008 - 21:58

ile ON zuzywacie rocznie w swoim gospodarstwie oj musicie wychodzic na plus bo inaczej by sie ti wam nie oplacalo a to ciezka robta

a u mnie to tak gdzies 1200 litrów rocznie w porywach do 1300
Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

#27 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 21 maj 2008 - 05:31

ile ON zuzywacie rocznie w swoim gospodarstwie Nasze 70ha + usługi, 6-7tyś litrów. Ciapek-400mth, 355-200mth, valtra-380mth.

#28 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 21 maj 2008 - 06:18

ile ON zuzywacie rocznie w swoim gospodarstwie o kurcze nie wiem dokładnie ale myśłke że 16-17 tys idzie na 200 hektarów. w piątek kupiłem pięć tysięcy ropy po 4,40. Jakaś masakra a mówią że ma kosztować piątke a nawet 6 w żniwa

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#29 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 21 maj 2008 - 07:37

ile ON zuzywacie rocznie w swoim gospodarstwie pod koniec zeszłego roku przy kolacji tata mówi, że zuzyliśmy 5,5 tyś litrów, a ja powiedziałem, że połowę z tego spalił MF.nie macie pojęcia ile sie musiałem nasłuchac od mamy dlaczego tak dużo i ile to możnaby zaoszczędzić :)

na 35 ha gruntów ornych i 15ha trzykośnych łąk w zeszłym roku zużułem 5,5tyś l.nie mam swojego kombjanu zbożowego-17 ha, buraczanego-5ha i prasy zwijającej-700szt (słoma).jakieś tam usługo tez robie ale to nie więcej jak 300l.

ciągnikami robie rocznie C330-350mth, C360-150mth, U4512-350mth, MF5455-300mth

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#30 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9683 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 21 maj 2008 - 07:57

o kurcze nie wiem dokładnie ale myśłke że 16-17 tys idzie na 200 hektarów. w piątek kupiłem pięć tysięcy ropy po 4,40. Jakaś masakra a mówią że ma kosztować piątke a nawet 6 w żniwa

czego sie czepiasz - przeciez masz dopłaty :)

ja ciagle slysze taka oto odpowiedz, nawet ostatnio na studiach koles zwrocil uwage jednej pani prowadzacej ze nawozy 150% podrozaly, ropa kolo 30%, podatek tez,
no a pani na to - ale przeciez dostaliscie w koncu doplaty - ktore byly wieksze jak przed rokiem, pszenice tez sprzedajecie duzo drozej:) a na trzodzie tez macie duzo wieksza strae jak przed rokiem i tu sie jakos przyciszyla i powiedziala ze czas na przerwe :)

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 21 maj 2008 - 08:25

ile ON zuzywacie rocznie w swoim gospodarstwie @yacenty dopłaty to nie wszystko, rolnicy przecież dostają paliwo za darmo nawet :)

#32 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 21 maj 2008 - 09:56

ile ON zuzywacie rocznie w swoim gospodarstwie tak mnie wk******* jak Ci co nie maja gospodarstwa wygaduja te bzdety ze dostejmy dopłaty i to sa takie kokosy ze hej. ja bym sto razy opłacalna cene niz te dopłaty to zeby na kazdej uprawie był choc minimalny zysk. olej napedowy dzis mi maja przywiezc po 4,42 to jest tez smiech na sali w tamte zniwa kupowałem po 3,55-3,60. niech teraz sobie kazdy przeliczy ile w ciagu roku straci na samym paliwie 80 gr na tysiącu litórw to jest 800 zł nie wspominam juz o nawozach i inych srodkach produkcji. porazka
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#33 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9683 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 21 maj 2008 - 10:04

ile ON zuzywacie rocznie w swoim gospodarstwie kurde ale co chwile jakis nowy traktor na wsi sie pojawia i to nawet z klima!!!! widzisz a taki leszczu co ma wszystko w d... idzie odpiernicza 8 godzin w jakims zakladzie to on w aucie klimy nie ma :)
ja w zeszlym tygodniu - znaczy sie w piatek na shellu placilem 4.32 - po raz pierwszy sie ciesze z tego ze mam TESCO pod nosem, od kiedy uruchomili swoj CPN to na wszystkich stacjach w Świdnicy paliwko potaniało tak ze 20-30gr :)

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#34 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 21 maj 2008 - 10:29

ile ON zuzywacie rocznie w swoim gospodarstwie ja na studiach byłem krótko między innymi dlatego że tłumaczyłme jakiemuś profesorkowi wygląd rolnictwa na wsi. A on mówił że wszystko co polskie jest złe i powinno się to zlikwidować. Na dodatek był w jakiejś komisji od spraw impertu do polski artykułów spożywczych. Jade chyba kupie jeszcze z pięć tysięcy ON bo ponoć znowu jakieś rekordy

#35 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 21 maj 2008 - 10:40

kurde ale co chwile jakis nowy traktor na wsi sie pojawia i to nawet z klima!!!! widzisz a taki leszczu co ma wszystko w d... idzie odpiernicza 8 godzin w jakims zakladzie to on w aucie klimy nie ma :)
ja w zeszlym tygodniu - znaczy sie w piatek na shellu placilem 4.32 - po raz pierwszy sie ciesze z tego ze mam TESCO pod nosem, od kiedy uruchomili swoj CPN to na wszystkich stacjach w Świdnicy paliwko potaniało tak ze 20-30gr :)

widzisz ale traktor to narzędzie pracy, i to prawda że co chwile nowy sie pojawia i co jeden to lepszy, ale wielu rolników co mają nowe JD z klima jeździ 12 letnim oplem astrą,
ale nie o tym temat

#36 Share johny

johny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo itp.

Napisany 21 maj 2008 - 21:19

ile ON zuzywacie rocznie w swoim gospodarstwie heh a u nas na stacji ON kosztuje 4,60 to już coś :) a jedziemy do innej miejscowości stacja pks 4,34 - 2 gr na litrze rabat za to ze płacisz gotówko :) ale teraz ten co złożył do gminy o zwrot tych 85 litrów na ha i jeszcze jak jest na vacie to te paliwo by tak strasznie dużo nie wyniosło :)

#37 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 21 maj 2008 - 23:50

ile ON zuzywacie rocznie w swoim gospodarstwie im droższa ropa tym więcej vatu zwrócą :)

#38 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2080 postów

Napisany 22 maj 2008 - 07:27

ile ON zuzywacie rocznie w swoim gospodarstwie no właśnie cwaniaki w sobotę kupiłem ropę po 4,44 a nie chciało ni się jechac a w poniedziałek była już po 4,60 .Cena ropy jest równa benzyny .A kupiłem jeszcze ruskiej po 3,40

#39 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 22 maj 2008 - 08:41

ile ON zuzywacie rocznie w swoim gospodarstwie Panowie ale mały OT się robi. O cenie ropy jest chyba inny temat na forum :) .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 22 maj 2008 - 11:16

im droższa ropa tym więcej vatu zwrócą :)

Co z tego? :) Jak netto więcej wybulisz. Może najlepiej 10 zł żeby kosztowała to bys dopiero miał duży zwrot :)