atomik

ile ON zuzywacie rocznie w swoim gospodarstwie

Polecane posty

bartus16    10

oj musicie wychodzic na plus bo inaczej by sie ti wam nie oplacalo a to ciezka robta

 

 

 

a u mnie to tak gdzies 1200 litrów rocznie w porywach do 1300


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Nasze 70ha + usługi, 6-7tyś litrów. Ciapek-400mth, 355-200mth, valtra-380mth.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

o kurcze nie wiem dokładnie ale myśłke że 16-17 tys idzie na 200 hektarów. w piątek kupiłem pięć tysięcy ropy po 4,40. Jakaś masakra a mówią że ma kosztować piątke a nawet 6 w żniwa


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

pod koniec zeszłego roku przy kolacji tata mówi, że zuzyliśmy 5,5 tyś litrów, a ja powiedziałem, że połowę z tego spalił MF.nie macie pojęcia ile sie musiałem nasłuchac od mamy dlaczego tak dużo i ile to możnaby zaoszczędzić :)

 

 

na 35 ha gruntów ornych i 15ha trzykośnych łąk w zeszłym roku zużułem 5,5tyś l.nie mam swojego kombjanu zbożowego-17 ha, buraczanego-5ha i prasy zwijającej-700szt (słoma).jakieś tam usługo tez robie ale to nie więcej jak 300l.

 

ciągnikami robie rocznie C330-350mth, C360-150mth, U4512-350mth, MF5455-300mth


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
o kurcze nie wiem dokładnie ale myśłke że 16-17 tys idzie na 200 hektarów. w piątek kupiłem pięć tysięcy ropy po 4,40. Jakaś masakra a mówią że ma kosztować piątke a nawet 6 w żniwa

 

czego sie czepiasz - przeciez masz dopłaty :)

 

ja ciagle slysze taka oto odpowiedz, nawet ostatnio na studiach koles zwrocil uwage jednej pani prowadzacej ze nawozy 150% podrozaly, ropa kolo 30%, podatek tez,

no a pani na to - ale przeciez dostaliscie w koncu doplaty - ktore byly wieksze jak przed rokiem, pszenice tez sprzedajecie duzo drozej:) a na trzodzie tez macie duzo wieksza strae jak przed rokiem i tu sie jakos przyciszyla i powiedziala ze czas na przerwe :)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

@yacenty dopłaty to nie wszystko, rolnicy przecież dostają paliwo za darmo nawet :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

tak mnie wk******* jak Ci co nie maja gospodarstwa wygaduja te bzdety ze dostejmy dopłaty i to sa takie kokosy ze hej. ja bym sto razy opłacalna cene niz te dopłaty to zeby na kazdej uprawie był choc minimalny zysk. olej napedowy dzis mi maja przywiezc po 4,42 to jest tez smiech na sali w tamte zniwa kupowałem po 3,55-3,60. niech teraz sobie kazdy przeliczy ile w ciagu roku straci na samym paliwie 80 gr na tysiącu litórw to jest 800 zł nie wspominam juz o nawozach i inych srodkach produkcji. porazka


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

kurde ale co chwile jakis nowy traktor na wsi sie pojawia i to nawet z klima!!!! widzisz a taki leszczu co ma wszystko w d... idzie odpiernicza 8 godzin w jakims zakladzie to on w aucie klimy nie ma :)

ja w zeszlym tygodniu - znaczy sie w piatek na shellu placilem 4.32 - po raz pierwszy sie ciesze z tego ze mam TESCO pod nosem, od kiedy uruchomili swoj CPN to na wszystkich stacjach w Świdnicy paliwko potaniało tak ze 20-30gr :)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

ja na studiach byłem krótko między innymi dlatego że tłumaczyłme jakiemuś profesorkowi wygląd rolnictwa na wsi. A on mówił że wszystko co polskie jest złe i powinno się to zlikwidować. Na dodatek był w jakiejś komisji od spraw impertu do polski artykułów spożywczych. Jade chyba kupie jeszcze z pięć tysięcy ON bo ponoć znowu jakieś rekordy


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61
kurde ale co chwile jakis nowy traktor na wsi sie pojawia i to nawet z klima!!!! widzisz a taki leszczu co ma wszystko w d... idzie odpiernicza 8 godzin w jakims zakladzie to on w aucie klimy nie ma :)

ja w zeszlym tygodniu - znaczy sie w piatek na shellu placilem 4.32 - po raz pierwszy sie ciesze z tego ze mam TESCO pod nosem, od kiedy uruchomili swoj CPN to na wszystkich stacjach w Świdnicy paliwko potaniało tak ze 20-30gr :)

widzisz ale traktor to narzędzie pracy, i to prawda że co chwile nowy sie pojawia i co jeden to lepszy, ale wielu rolników co mają nowe JD z klima jeździ 12 letnim oplem astrą,

ale nie o tym temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny    2

heh a u nas na stacji ON kosztuje 4,60 to już coś :) a jedziemy do innej miejscowości stacja pks 4,34 - 2 gr na litrze rabat za to ze płacisz gotówko :) ale teraz ten co złożył do gminy o zwrot tych 85 litrów na ha i jeszcze jak jest na vacie to te paliwo by tak strasznie dużo nie wyniosło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

im droższa ropa tym więcej vatu zwrócą :)


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

no właśnie cwaniaki w sobotę kupiłem ropę po 4,44 a nie chciało ni się jechac a w poniedziałek była już po 4,60 .Cena ropy jest równa benzyny .A kupiłem jeszcze ruskiej po 3,40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Panowie ale mały OT się robi. O cenie ropy jest chyba inny temat na forum :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
im droższa ropa tym więcej vatu zwrócą :)

 

Co z tego? :) Jak netto więcej wybulisz. Może najlepiej 10 zł żeby kosztowała to bys dopiero miał duży zwrot :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

ej no troche poczucia humoru poprosze w tych ciężkich chwilach dla polskiego rolnictwa


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotras    2

na szczeście na wiosne zakupiłem 8 tyś litrów po 3,62 zł brutto mała różnica w cenie jest teraz <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

W tamtym roku niecały 1 tys litrów ciapkiem przepaliłem teraz do 5211 więcej trzeba lać, jak do tej pory poszło 300litrów a nawet koszenie sie nie zaczęło co jest moja domeną..

Pola ornego 1ha i troszke łaki zero hodowli no i idzie ropki sporo..

 

Można gdzieś hurtowo kupić paliwo bo lepszych cenach? U mnie wczoraj widziałem 4,65zł/l ON <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

U mnie potrzeba tak ok. 2 tys litrów na 8 ha + drugie tyle albo i więcej na usługach.

 

Może ktoś z was wie lub słyszał coś o tym:

 

Podobno jest tak, ze URZĄD GMINY nie chce zwracać akcyzy za ON bio?? Słyszał ktoś o tym??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Tak. Bo za bio producent ma zwrot (ulgę) podatku. U nas w gminie to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bandi61    0

U mnie w tamtym roku poszło około 1800 litrów na 12 ha

Tylko ciągnik oprócz wykonywania prac polowych pracował na budowie stodoły(na budowie wykonywał takie prace jak wożenie pustaków ok.100m w jedną stronę, wożenie piasku i żwiru)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz16s    0

46 ha uprawowoej i 14 łąk 3 ciągniki kombajn i koparka to 8 tyś - 10tyś l


JD 6220+ tur , 6400+tur , URSUS 1614, URSUS912 ursus 360 +tur oraz Deutz Fahr potęgą na moich 136 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

50 ziemi ornej,wiekszosc 3 klasy + 8 ha lak. Dwa ciagniki i kombajn. Zuzycie okolo 8-9 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezary4514    65

3 ciagniki.1 kombajn, 32 ha ziemi ornej, 2 ha łąk,pozostałe 2 to owoce miękkie, rocznie około 4 tyś litrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel93    1

4 ciągniki, fadroma, kombajn na ok 50 ha ornej+2 tiry=ok 100tys litrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez t-tas
      pytam Was jako praktyków jakie lejecie oleje do skrzyni biegów w ciagnikach Ursus,Zetor.Osobiście niemam ciągnika ale czasem zdarza mnie się grzebnąć(ostatnio długa walka z zetorem 7245) i zastanawiam się jaki olej lejecie do skrzyń skoro olej ten zasila układ hydrauliczny. wiem,że olejem który można lać do skrzyni i hydrauliki jest Boxol ale ludzie leją hipol-ostatnio przez hipol w skrzyni zetora nauczyłem się rozbierać i składać na czas podnośnik i rozdzielacz zetora i to z zamknietymi oczami
    • Przez MFargo
      Witam poleci ktoś zamienik oryginalnego filtra paliwa do claasa ? 
      2008r
    • Przez artur04c
      Witam
      Czy stosował ktoś olej do skrzyni MANNOL Multifarm STOU 10W-40 chcę zrobić jako zastępczy fusch agrifarm 10w40, ale może ktoś ma doświadczenie z mannol ?
    • Przez seba2017
      Witam. Chciał bym przejść na jeden olej we wszystkich ciągnikach  ( starszych) bo teraz używam w każdym inny. Firma wykonująca remont silnika polecała mi Mobil Delvac 15w40 lub lepszy. Zauważyłem że polski olej Platinum Ultor Plus 15w40 ma te same klasy jakościowe  API: CI-4/CH-4/CG-4/ SL/ SJ    w ACEA też podobnie: E7/ E5 /E3/B4 /B3 /A3. Czy będzie różnica w ochronie silnika w ciężkiej pracy w wysokiej temperaturze stosując jeden i drugi olej. Jeżeli byłaby podobna jakość to wybrał bym polski olej z racji patriotyzmu zakupowego. O różnicę w cenie mi nie chodzi. Jakie jest Wasze zdanie: nie będzie za dużej różnicy między tymi olejami czy Mobil jest zauważalnie lepszy ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj