Zaloguj się, aby obserwować  
woju88

agregat ATLAS 4,5m

Polecane posty

woju88    0

co sądzicie o tym agregacie ?? czy class 120 KM dał by z nim rade w połączeniu z siewnikiem accorda ?? jesli macie taki agregat to bardzo proszę o opinie. Z góry dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JaJacek    4
co sądzicie o tym agregacie ?? czy class 120 KM dał by z nim rade w połączeniu z siewnikiem accorda ?? jesli macie taki agregat to bardzo proszę o opinie. Z góry dzieki.

Mam nowego Claasa 125km, wiosną uprawiałem orkę podobnym do ATLASA, 4m duńskim agregatem na bardzo ciężkiej ziemi, górki były i żeby go rozpędzić, potrzebaby było min. 150km. Lepiej węższym agregatem szybciej jechać, wtedy lepiej pracuje, niż wlec się 8km/h. Na doprawionej roli poszedł maks. 10-11 km/h.

http://www.agrofoto.pl/forum/Claas-Ares-65...image48730.html

http://www.agrofoto.pl/forum/Claas-Ares-65...image48731.html

http://www.agrofoto.pl/forum/Claas-Ares-657-image48733.html


Claas Ares 657, Ursus C-385
Dominator 150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KaGeBe    0

150 KM minimum - na wyjatkowo lekkich glebach mozna probować mniej , na cięzkich z siewnikiem to nawet ok 170 ma co robic.

w zasadzie na 120 KM to z siewnikiem sobie poradzi tylko z 3,0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woju88    0

to ze 3.0 sobie poradzi to sie nie obawiam , tylko potrzbawałbym wydajnej maszyny na duze kawałki, ewentualnie to siewnik moze "chodzic" solo, a jedynie sam agregat mogłby wychodzic w gre. NA ciezkie gleby to mam aktywną brone. lecz najwieksze kawałki w gospodarstwie to na troche lżejszych glebach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Ale 3 metrowym tez mozna duzo zasiac.Nie wiem jak duze te kawałki masz ale ja 3 metrowym aktywnym na kawałkach 2-3 hektary na godzine obsiewam 1.5 hektara siejac spokojnie.Na duzych długich kawałkach pewnie do 2 ha na spokojnie mozna dojsc.Ja ciagam ten agregat 100 konnym JD wiec 120 konnym jeszcze lepiej.Dziennie mozna ok 20 ha zasiac bez problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

ja poznaniakiem 2.7 ktory jak sie teraz okazalo sial na 2.4m dziennie sialem kawalek 11ha:)

teraz jak czytalem prospekty to 3m zestawem pisali ze 1.5-2ha na godzine to nie jest wielkie halo,

znam gosci co maja zestawy 3m i arealy 70-100ha i spokojniusio sobie radza

to ile ty masz do posiania?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JaJacek    4
to ze 3.0 sobie poradzi to sie nie obawiam , tylko potrzbawałbym wydajnej maszyny na duze kawałki, ewentualnie to siewnik moze "chodzic" solo, a jedynie sam agregat mogłby wychodzic w gre. NA ciezkie gleby to mam aktywną brone. lecz najwieksze kawałki w gospodarstwie to na troche lżejszych glebach.

3m agregatem uprawowo siewnym o dużej pojemności skrzyni nasiennej, np. Horsch Pronto na luzie można 3ha na godz. zasiać. Co z tego, że będziesz miał 4,5m atlasa z siewnikiem, jeżeli będzie to typowy siewnik starej generacji z małym zbiornikiem, który siejąc zboża musisz co godzinę robić postój na zasyp? W praktyce nowoczesny 3m agregat ze skrzynią o poj. ok2500l umożliwia osiągnięcie tej samej wydajności. Rozpędzisz się bardziej, mniej przerw w pracy i na jedno wyjdzie.


Claas Ares 657, Ursus C-385
Dominator 150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Pronto 3m ze 120 km ciągnikem, zasieje na luźie 3 ha/h - oj sprzeczałbym się i to ostro, chyba że pole długie ponad 1km.

 

Licząc w to czas na załadunek to jak wyjdzie 2,5 ha to jest już naprawdę dobrze. Zeby na luzie było 3 ha/h, to musi sie momentami rozpędzać do 18 -20 km/h a to już ciągnik w zależności od gleby 150 - 170 km.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woju88    0

Cały zestaw mialby pracować na 170 ha , wszystko jest obsiewane zbożami i metodzie trdycyjnej(orka) . Myslę ze zakup atlasa w połączeniu z mazurem, zamiast accorda tez 4,5m ,to wydajnośc by w takim przypadku była bardzo znacząca. I zastanawiam sie nad takim zestawem, ale obawiam sie ze 120 km claas nie da rady , zeby pracowac z odpowiednią predkoscią. ( ok 10 - 15km/h) . Naturalnie ze mozna na fajnych kawałkach 3m tez duzozasiać i tez bez duzych różnic w wydajności . Jesli chodzi o aktywny agregat bo tylko taki wchodzi w gre to SULKY MP3 . W gospodarstwie wiekszosc kawałków to po 50ha, 22ha, mniejszych jak 10 ha nie mam, ale tylko jedym gospodarstwie , bo na drugim gospodarswie to 10 ha jest średnio po 0, 7 ha . Także gabarytowo lepiej na takich kawałkach aktywnym agregatem smigać. bo trzymać 2 agregaty yo też zbytnio niepotrzebne. ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JaJacek    4
Myslę ze zakup atlasa w połączeniu z mazurem, zamiast accorda tez 4,5m ,to wydajnośc by w takim przypadku była bardzo znacząca. I zastanawiam sie nad takim zestawem, ale obawiam sie ze 120 km claas nie da rady, zeby pracowac z odpowiednią predkoscią. ( ok 10 - 15km/h) .

Masz rację, że 120km w claasie to o jakieś 30 za mało na taki zestaw, tylko, że taki zestaw to uwstecznianie się. Siewnik o dużej szerokości i małej skrzyni, którym nie da rady jeździć po drogach publicznych. Pozostaje rozczepianie (czas!!!) i transport osobno (lekka paranoja...). Skąd wogóle pomysł na koncepcje agregatu z wczesnych lat 90-tych?? Pojedź na jakieś targi maszyn, popytaj dobrze, porozglądaj się... Bo to poważny zakup, na wiele lat, za spore pieniądze. Całą wydajność przy tego typu siewnikach niweczy konieczność zasypywania skrzyni co godzinę (przy siewie zbóż) i niemożność swobodnego poruszania się po drogach publicznych (chyba żeby połączyć atlasa z siewnikiem pneumatycznym składanym hydraulicznie, od Mazura trzymałbym sie z daleka). No i skąd wiesz, że za 3-4 lata nie zdecydujesz sie na spróbowanie uprawy uproszczonej? Tylko że tym agregatem co chcesz, to nie za bardzo się da...


Claas Ares 657, Ursus C-385
Dominator 150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk    2

kolego ja claasem ares 656 ciągam 3m uprawowo-siewny grudziądzki zawieszany, bierny, ares na zębach + polonez, jadę dwójką szosową na drugim lub trzecim półbiegu 10-13 km/h, myślę że 4,5 metrowy ciągany to jednak trochę za dużo do tego ciągnika chyba że chcesz jeżdzic 7-8 km/h, pomyśl o bliżniakach i wale na przód, a co do grudziądzkich maszyn to stanowczo odradzam :angry: lepij wydac dwa razy więcej kasy na cos zachodniego niz potem klnąc na polu tymbardziej ż emasz juz konkretny areał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JaJacek    4
a co do grudziądzkich maszyn to stanowczo odradzam :angry: lepij wydac dwa razy więcej kasy na cos zachodniego niz potem klnąc na polu tymbardziej ż emasz juz konkretny areał

nic dodać, nic ująć, niestety...


Claas Ares 657, Ursus C-385
Dominator 150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam szukam opini na temat firmy Janpol która produkuje maszyny rolnicze. Chciałbym kupić ich agregat ale nic niemogę o nich znaleść. Jak z jakością ich maszyn.Mile widziane odpowiedzi na maila. goliat1603@wp.pl Z góry dziękuje.
    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj