Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
akmaly    701

Filtr złapało zapewne dlatego żę miałeś letnie lub przejściowe paliwo i parafina się wytrąciła. To nic nowego. Uważaj na przyszłość z zostawianiem takiego paliwa jeśli użytkujesz zimą ciągnik. Paliwo zimowe ( do -20 *C ) sprzedawane jest od połowy listopada do końca lutego ( wg. Orlen).

Dzięki że napisałeś co było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    701

Zobacz czy nie masz syfu w zbiorniku. Po tych dodatkach bio robi się galareta w zbiorniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek17b    0

Witam

Od 4 miesięcy jestem posiadaczem MF 255. Kupiony od pierwszego właściciela ma nie całe 3 tyś mtg. Kupiłem z prawie padniętym akumulatorem także u gościa słabo odpalał było ok 0 stopni na polu. Kupiłem nowy akumulator wymieniłem wszystkie filtry i olej turdus 15w40. Problem w tym że nawet jak na zewnątrz było 10 stopni to przy pierwszym uruchomieniu  trzeba kręcić Ok 4 sekundy żeby zapalił przy 0 stopni odpala tak samo jak było minus 8 to trzeba trochę pokręcić. Później już pali od strzała ma moc nie kopci. Jeździł nim sąsiad który już ponad 20 lat takim pracuje i mówię że chodzi fajnie bardzo mocny zrywny itd ale jego przy takich plusowych temp pali od strzała. Mam już dość różnych teori mechaników jeden mówi może pompka zasilająca może pompa wtryskowa inny mówi silnik do roboty ale nikt nie powie konkretnie wezmę zrobie i będzie git. Tylko się okaże że zrobię silnik pompę a palił będzie tak samo. Proszę doradźcie z doświadczenia od czego zacząć może ta pompka zasilająca padła. Jak ta pompka nie trzyma cisnienia to swieca płomieniowa może źle grzać albo nie grzać wcale??? Wcześniej miałem ciapka to w temp na plusie zawsze palił od strzała bez grzania świec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek17b    0

Rozrusznik kręci bez zarzutów. Jak tylko odpali i zgaszę to już odpala od strzała jak by to rozrusznik to chyba za każdym razem by tak kręcił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikos25    14

u mnie z pompką od paliwa było tak że jak była uszkodzona to obroty same się podnosiły albo ciągnik całkiem gasł i później już nie odpalał tylko z plaka albo długo go trzeba było kręcić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    324

Ja miałem ostatnio cyrki z rozrusznikiem bo był w zimie na regeneracji a po 60 mth przy dwu letnim akumulatorze ciągnik coraz gorzej palił .I własnie pierwsze odpalenie szło ciężko kolejne normalnie .Kupiłem nowy akumulator i dalej to samo ,okazało się że w rozruszniku pękła tulejka . Od czegoś trzeba zacząć szukać ,poczyść kable na śrubach od rozrusznika i mase na korpusie z akumulatora .Na pewno to nie zaszkodzi posprawdzać a jak to będzie ok to chociaż na 100 % wykluczysz elektryke .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camo    103
Dnia 8.01.2022 o 12:31, piotrek17b napisał:

Ktoś coś jeszcze doradzi? Może być winna pompka zasilająca???

w moim 3512 który przez 3 lata które go mam zawsze czy to mróz czy nie odpalał bez problemu, jakoś na jesień coś tam się stało i pompa wtryskoa poszła do regeneracji, aktualnie była robiona już 2-3 razy  bo traktor nie może odpalić, filtry poczyszczone, bak zdjęty wyczyszczony, wtryski 2 razy posprawdzane, jeden nowy i zawory wyregulowane a ciągnik nadal kręci i nie ma możliwości aby go jakkolwiek odpalić. Będzie wymieniana uszczelka pod głowicą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek17b    0

Jaki z tego wniosek bo nie rozumie? Mój tylko przy pierwszym odpaleniu trochę dłużej kręci później pali od strzała

Edytowano przez piotrek17b

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Panowie klacz urodzila zrebaczka 5 dni temu i niestety zdechla ;( , mimo 5 interwencji weterynarza , co robic z tym zrebakiem ? karmie go takim smoczkiem mlekiem zastepczym dla zrebiat a dokladnie uzupelniajacym , tylko ze daje podwojna dawke tak zalecil weterynarz . Dlugo sie karmi takim smoczkiem zrebaczka , kiedy zacznie pic z wiadra?
    • Przez Ciapek005
      witam. chciał bym zbudować maly kurnik na 4-5 kur co myślicie o takim http://olx.pl/oferta/mini-kurnik-kurniki-kury-perliczki-kaczki-egzotyka-CID103-ID4BvCh.html#7767b6eb6a ??
       
       
      zrobić jakieś docieplenie w środku ??
      proszę o wasze sugestie oraz małe podpowiedzi (jakies projekty ) POZDRAWIAM
    • Przez AsToNeK_LwG
      Witam
      Niedawno stałem sie posiadaczem case-a 885 xl i na razie spełnia swą rolę w gospodarstwie ale!
      Własnie jest to ale gdy wracałem do domu od zwożenia bel zauważyłem że po puszczeniu sprzęgła i dodaniu gazu nie przyspiesza z miejsca a po kilku sekundach może 3-5s. Dlaczego tak jest? Wcześniej miałem tylko doświadczenia z ursusem i zetorem i przyspieszał od razu z miejsca (rwał dosłownie) a tu nie. Czy tak powinno byc czy to wina sprzęgła a może czegoś innego?
      Proszę o podpowiedzi:)
      Dodam że mocno to czuć na 4 biegu! Na niższych biegach jest trochę lepiej.
    • Przez Kacperkuj-pom
      Mam taki problem z proxima mianowicie po odpaleniu czasem obrotomierz podniesie sie do tych 800 obrotow , a po dodaniu gazu nie podnosi sie wskazow a spod maski slychac pisk po chwili jak silnik po chodzi wraca wszystko do normy innych objawow nie ma co to moze byc ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj