Skocz do zawartości

Zdjęcie

MF-255 Problemy z odpaleniem

140 odpowiedzi na ten temat

#121 Share masseyferguson255255

masseyferguson255255

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 17 czerwiec 2012 - 11:56

MF-255 Problemy z odpaleniem Dziękuję za szybką odpowiedź, teraz tylko czy rozbierac ciagnik i wymienic uszczelke pod glowica, czy zacząć od pompy wtryskowej? ale pompa to droga sprawa takze nie wiem od czego zacząć może ktoś miał jeszcze taki przypadek i pomoże?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF-255 Problemy z odpaleniem Dzisiaj, 13:45
  •  

#122 Share ASOGCURSUS

ASOGCURSUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów

Napisany 17 czerwiec 2012 - 12:21

MF-255 Problemy z odpaleniem Po objawach jakie opisałeś świadczy o uszkodzeniu uszczelki między pierwszym a drugim cylindrem,ale nie zawsze sama wymiana uszczelki zamyka sprawę,prawdopodobnie pierwsza tuleja jest zaniżona i należy wymienić tuleję bądź przeszlifować blok jak tuleje są w dobrym stanie,po przeszlifowaniu bloku równierz tłoki należy skrucić o taką samą warstwę

Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom i pompy tłoczkowe Massey Ferguson

#123 Share masseyferguson255255

masseyferguson255255

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 17 czerwiec 2012 - 12:40

Po objawach jakie opisałeś świadczy o uszkodzeniu uszczelki między pierwszym a drugim cylindrem,ale nie zawsze sama wymiana uszczelki zamyka sprawę,prawdopodobnie pierwsza tuleja jest zaniżona i należy wymienić tuleję bądź przeszlifować blok jak tuleje są w dobrym stanie,po przeszlifowaniu bloku równierz tłoki należy skrucić o taką samą warstwę

Dziękuję za pomoc jutro jadę kupić uszczelki i rozbieram glowicę.

#124 Share lanzer25

lanzer25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 14:27

MF-255 Problemy z odpaleniem Witam i jak w temacie mam mapy problemik, otóz ciagnik ten nie chce odpalic w ocieplanym garazu . Zostal w nim zalozony nowy akumulator zrobiona pompa wtryskowa ustawione i wymienione wtryski, rozrusznik mial wybite tulejki to zostaly wymiienione na nowe.
Powiem tak na poczatku myslalem ze moze jest slaby akumulator (nowy) ale sprawdzilem go miernikiem i jest wpozadku. nastepnym krokiem jaki zrobilem to wymontowalem rozrusznik , bo myslalem ze sa za ciasno zapasowane tulejki ale wszystko gra. Dalej idac pomyslalem ze moze byc pompa zle ustawiona na rozrzadzie ale wszystko jest ok . Nic nie jest przestawione.
i od tego momentu jak przekrece kluczyk to kreci i kreci ale po chwili dopiero zlapie. ( za 3 lub 4 przekreceniem kluczyka). podpowiedzcie jaka moze byc tego przyczyna bo wiosna tuz tuz a ciebnik bedzie czesto potrzebny.

#125 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 17 marzec 2013 - 15:47

MF-255 Problemy z odpaleniem Tematy połączone

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#126 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 16:25

MF-255 Problemy z odpaleniem A jak z dymem podczas kręcenia?
Po zapaleniu pracuje właściwie? Po odpaleniu ponowny rozruch już właściwy?

#127 Share PALAX

PALAX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 25 kwiecień 2013 - 20:11

MF-255 Problemy z odpaleniem Proponuje sprawdzić ciśnienie wtrysku na wtryskiwaczach. Być może ktoś wymienił końcówki bez ponownej regulacji ciśnienia. Mam swój aparat do kontroli wtrysków i niejednokrotnie sąsiedzi przychodzili by coś poprawić . Częstą przyczyną było że wtryski po wymianie końcówek wtryskowych miały wyższe ciśnienie jak na starych i ciągnik ciężko odpalał. U mego znajomego po wymianie końcówek w c360 zamiast 160+/-5 było około 190bar . Inną przyczyną może być słaba głowiczka w pompie, nie wszystkie warsztaty wykonują solidnie regeneracje pompy. Sam swoją pompe robiłem w ciągu kilku miesięcy 3 razy ,aż się wkurzyłem i kupiłem nową.
Jednak na początek proponuje obniżyć ciśnienie do 170 bar , obniżenie ciśnienia ułatwi zimny rozruch oraz przedłuży żywotnośc pompy . ;)
Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

#128 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 25 kwiecień 2013 - 20:47

MF-255 Problemy z odpaleniem Popieram kolegę @PALAX z regeneracją pomp to różnie bywa albo się uda albo i nie. Jeżeli robił to profesjonalny zakład za odpowiednią kasę nie powinno być problemów ale jeżeli jakiś dziad co to się niby zna to tylko mógł pogorszyć

#129 Share adik199613

adik199613

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 10 sierpień 2013 - 23:13

MF-255 Problemy z odpaleniem witam. Jestem świerzo upieczonym posiadaczem fm 255. Mam taki problem ze ciągniki nie chce mi zapalić, chodzi mi to to ze ciągnik nie reaguje na przkrecenie stacyjką. U chłopa na płacu zapalał bez problemu, mechanik był ze man kilkakrotnie zapalał ciągnik i gasił, wszystko było ok, a w domu po przeprowadzeniu chcieliśmy zobaczyc jak sobie poradzi z rotacyjną i wtedy nie było reakcji na stacyjce. Dodam ze kontroli działają tylko nic sie nie dziej gdy sie przekreć w pozycje do odpalania.

#130 Share adik199613

adik199613

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 12 sierpień 2013 - 21:45

MF-255 Problemy z odpaleniem dobra razkminiłem dlaczego nie chciał zapalic.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share Rico39

Rico39

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 27 wrzesień 2013 - 19:22

MF-255 Problemy z odpaleniem Mój MF mi osłabł tak jakby chodził na dwoch cylindrach , z jednego wtryskiwacza podcieka olej napędowy . Czy to moze być wina końcuwek wtryskiwaczy? Prosze o pomoc

#132 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 27 wrzesień 2013 - 19:35

MF-255 Problemy z odpaleniem Sprawdź wtryski bo wygląda że jeden się zapiekł.

#133 Share Rico39

Rico39

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 02 październik 2013 - 07:37

MF-255 Problemy z odpaleniem Wtryski sprawdziłem miały za duze dziśnienie 19 a powinny 17,2 Narazie pali dobrze, dzisiaj sprawdze jak bedzie sie zachowywał w polu

Edytowany przez Rico39, 02 październik 2013 - 07:38.

#134 Share kali85

kali85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 01 styczeń 2015 - 14:01

Witam ja mam problem z moim ursusem 3512 bardzo słabo kręci. został zrobiony rozrusznik wyczyszczone wszystkie styki akumulator jest dobry przy rozruchu spada do 10v. i też zauwarzyłem jak ostatnio były wyjęte wtryski to wcale nie było lepiej. no i nie chce zapalic a stoi w ciepłym garażu. może mi ktoś podpowie ćoś mądrego. Ja podejżewam że to może coś w rozruśnik u albo wirnik lub uzwojenie. i zastanawiam się nad nowym rozrusznikiem szybkoobrotowym, ale chciał bym byc pewny i nie wydawać pieniędzy na darm.

#135 Share bitbit

bitbit

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 16 marzec 2015 - 17:01

miałem podobnie w mf 255 przemyłem  rozrusznik ekstraktem i było  ok 

ale to były pierwsze objawy śmierci 

zmieniłem na nowy szybkoobrotowy i jest super 

a może wie ktoścoś na temat tego ciągnika 

http://otomoto.pl/ma...50-A178695.html

albo na temat sprzedawcy 

Edytowany przez bitbit, 16 marzec 2015 - 17:03.

#136 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 16 marzec 2015 - 18:31

Witam ja mam problem z moim ursusem 3512 bardzo słabo kręci. został zrobiony rozrusznik wyczyszczone wszystkie styki akumulator jest dobry przy rozruchu spada do 10v. i też zauwarzyłem jak ostatnio były wyjęte wtryski to wcale nie było lepiej. no i nie chce zapalic a stoi w ciepłym garażu. może mi ktoś podpowie ćoś mądrego. Ja podejżewam że to może coś w rozruśnik u albo wirnik lub uzwojenie. i zastanawiam się nad nowym rozrusznikiem szybkoobrotowym, ale chciał bym byc pewny i nie wydawać pieniędzy na darm.

Żeby być pewnym, to zamiast pisać posty musisz sprawdzić rozrusznik.

#137 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 19:15

witam,

w związku z utrudnionym uruchomieniem mojego silnika w mf 255 pomimo zmiany końcówek wtryskiwaczy, ustawieniem zaworów, sprawdzeniem świecy, wymianą pompki - dziś dokonałem pomiaru ciśnienia sprężania i otrzymałem takie wyniki:

TŁOK 1 i 2 od przodu ciągnika wynik 15 bar

na 3 wynik 20 bar

co podejrzewacie za przyczyne?

#138 Share Dymek89

Dymek89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 30 kwiecień 2015 - 20:02

Miałem podobny problem jak wszyscy opisują. Po nocy ferguson strasznie ciężko odpalał i kopcił na biało podczas odpalania. Po pierwszym zapaleniu potem już nawet na zimno odpalał dobrze. U mnie pomogło ustawienie luzu na zaworach oraz ciśnienia na wtryskach

#139 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 01 maj 2015 - 09:04

witam,

w związku z utrudnionym uruchomieniem mojego silnika w mf 255 pomimo zmiany końcówek wtryskiwaczy, ustawieniem zaworów, sprawdzeniem świecy, wymianą pompki - dziś dokonałem pomiaru ciśnienia sprężania i otrzymałem takie wyniki:

TŁOK 1 i 2 od przodu ciągnika wynik 15 bar

na 3 wynik 20 bar

co podejrzewacie za przyczyne?

Zużyty silnik. Jeszcze trzeba zrobić próbę olejową, i wtedy wszystko się wyjaśni. Zamiast zacząć od diagnozy niepotrzebnie wymieniałeś części.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share matrixXDPL

matrixXDPL

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 26 lipiec 2015 - 14:19