Polecane posty

Rpalka    0

Stawiam na slaba kompresje - zdarza sie ze tuleje nie leza rowno lub glowica moze byc nieszczelna - czy glowica ma z prawej strony dekielki trojkatne- eliptyczne ?

Sprawdz cisnienie na cylindrach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

A co ma uszczelka do zapowietrzania się układu paliwowego?? Jak by była wypalona uszczelka to zawsze by ciężko palił na zimnego i ciepłego. I był bardzo słaby. Życzę powodzenia w ściąganiu kolektora wydechowego. Ja podejrzewam na 99% zaworek w pompie wtryskowej.Albo filtr paliwa. To że nowy to nic. Przepompuj go rano i spróbuj zapalić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tomek co ty sobie myslisz ze ja ten traktor widzialem ja pisze to co najtaniej i samemu mozna sprawdzic, symek pisal ze coraz gorzej pali czyli to tez cos wnosi do rozmowy . jak jest wydmuchana uszczelka to na zimno zawsze bedzie gorzej palil niz kiedy jest rozgrzany. ja nie twierdze ze zle mowisz ze to zaworek w pompie ale ktory tam sa dwa? piszesz zeby go przepompowac co to znaczy? odkrecic na pompie te dwie srubki na klucz 8mm i jeden przewod od wtrysku tak jak przy odpowietrzaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Witam wszystkich. Może wniosę coś do rozmowy. Po pierwsze to wydaje mi się że nie ma co się czepiać uszczelki pod głowica bo ciągnik inaczej pracuje i zimny i ciepły i jak kolega wyżej pisał problem nie ustępuje po nagrzaniu. Po drugie to sprawdziłbym od kranika do pompy wszystko po drodze. Często przyczyną zapowietrzania się układu niskiego ciśnienia czyli do pompy są zużyte (posieknięte, stwardniałe) gumki na na końcówkach przewodów. Jeszcze sprawdź czy gdzieś z nadmiaru nie poci się paliwo. Jeżeli przybywa paliwa jak kolega piał to cztery rzeczy do sprawdzenia: - pompka zasilająca, świeca płomieniowa, wtryskiwacze i uszczelniacz na pompie wtryskowej ( nie piszę aby to rozbierać tylko że tylko w tych miejscach możliwe jest przenikanie ON do oleju w silniku).

Podstawa aby dobrze palił ten MF:

- Rozrusznik, akumulator i połączenie między nimi musi być w bardzo dobrym stanie, w zimie on musi dobrze kręcić inaczej nic nie pomoże

- świeca płomieniowa ( ale to już chyba sprawdzane było)

- układ zasilający niskiego ciśnienia (możliwe zapowietrzanie)

- układ wysokiego ciśnienia ( pompa, wtryski)

Jeśli ciągnik nagle przestał dobrze palić to ja bym tak od razu nie skreślał pompy wtryskowej że robiona i na pewno ok, znam wiele przypadków reklamacji:)

Najlepiej sprawdź co możesz czyli szczelność do pompy a jak to nie pomoże to jedź do dobrego mechanika bo te porady na forum mogą Cię wykończyć nerwowo:) Bez obrazy panowie ale mam wrażenie że każdy pisze co słyszał a człowiek już nie wie co ruszać:)

A i jeszcze jedno jakiś kolega pisze że samostart i będzie ok a ja na to używaj sam i nikomu nie proponuj bo jak chcesz wiedzieć co się po samostarcie może zrobić to poszukaj dobrego mechanika to może Ci ze złomu pokaże:) Ciągnik ma świecę płomieniową i tyle, ma zapalać spokojnie do -10, poniżej mogą być małe problemy ale mój da radę i -20 tylko trochę już muszę męczyć rozrusznik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
javorskyp    8

3512 z 93r, Niedawno poszła mi uszczelka pod głowicą, nie miał mocy. Dodatkowo wymieniliśmy 2 wtryskiwacze (mechanik sprawdził i nie rozpylały). Zawory wyregulowane. Teraz ma prawidłową moc tylko nie załapuje przy odpalaniu. Trzeba go długo kręcić i nie zapala równo na wszystkie cylindry..

 

- Gdy jest rozgrzany od razu łapie na 3 cyl.

- Filtr paliwa przeczyszczony.

- Akumulator nowy

- świeca płomieniowa działa bo gdy podgrzewam przygasają kontrolki. Z podgrzaniem czy bez tak samo kiepsko odpala w temp ok 0 stop.cel.

 

1. Odkąd posiadam ciągnik nie była regulowana pompa wtryskowa (900MTG) W tej chwili ma 2400MTG... Czy to przez to ?

2. Czy po 20-30 Mtg należy zdjąć klawiaturę i dokręcić głowicę? Mechanik dokręcił do pewnej wartości siły i radził poprawić po tych mtg...

3.Jakie powinny być obroty jałowe w ferdku ? W tej chwili 550obr/min, lecz mechanik mówił że to za mało.. ?

 

P,S. Nie chciałem zakładać takiego samego tematu więc odkopałem :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volf    3

Przygasanie kontrolki nie świadczy o pełnej sprawności świecy płomieniowej, ponadto trzeba grzać dość długo, jakieś 15-20 sekund i dopiero palić. Nie wiem co rozumiesz przez przeczyszczanie filtra paliwa, to się wymienia a nie czyści, zwłaszcza, że kosztuje poniżej 10PLN. Chyba, że pisałeś o separatorze...

 

1. Mój ma przebieg 5000mth i pompy nigdy nie regulowałem, chociaż trzeba by ją uszczelnić, bo pojawiły się małe przecieki.

2. Osobiście nie dokręcałem, ale chyba to nie powinno zaszkodzić...

3. Instrukcja zaleca 750 obr/min

 

Co do problemów z odpalaniem to zawsze można wspomóc się samostartem :D -pryskamy sekundę, góra dwie do filtra powietrza i kręcimy rozrusznikiem bez podgrzewania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel156    31

A w którym miejscu jest ta świeca płonieniowa do podgrzewania. Muszę ją wymienić bo w moim 3512 mam typowe objawy , że jest niesprawna. Wistarczy , że temperatura jest w granicach 0st.C lub poniżej i jest problem z uruchomieniem silnika pomoimo, że rozrusznik kręci żwawo. Wymienieł ktoś tą świece samodzielnie, dużo jest z tym roboty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    442

Jest nad alternatorem.dochodzi do niej 1 cienki przewód paliwowy. Jest też przewód elektryczny. Obejrzyj dokładnie kolektor dolotowy, na samym początku jego jest ona przykręcona( zaraz za tym węzem gumowym od filtra powietrza) . Wymienic można bez zdejmowania maski, ale ciasno jest. wymiana ze zdjęciem maski to góra 25 minut. Tylko trzeba potem odpowietrzyć ją, odpalić ciągnik i nie dokręcać przewodu aby powietrze uciekło. Jak braknie paliwa w baku też trzeba tak zrobic. w innym wypadku zaraz sie popsuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milinkovic    0

witam padł mi rozrusznik w mf 255 i nie wiem jak kupić podobno te litwińskie szybkoobrotowe to szajs ma ktoś jakies opinie ja miałem mam teraz ten r 11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A co w nim padło? Ja bym wyremontował porządnie,za kilkadziesiąt zł masz spokój na 5 lat. Chyba, że rozrusznik z przekładnią ma być panaceum, wtedy kupuj magnetona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcus93    0

witam, a czemu poszła ci ta uszczelka? a wymienił ci pierścienie? moze je troche przypaliłeś, bo w takiej temperaturze to powinien na dotyk palić bez żadnych pomocy, i ciekawe czy facet dobrze ustawił luzy zaworowe. a tak poza tym to jakie paliwo masz wlane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

co jest zimny odpala dobrze a ciepły tylko ze starterem do filtru powietrza, wszystko sprawdzone nowa membrana i to samo na naładowanym na max akumulatorze odpala tylko trochę posłabnie nie odpali, kręci dobrze, tak więc czy to coś z pompą paliwową podobno jakiś wirniczek się wyrabia, czy można to w domowym warsztacie zmienić czy się pompa rozreguluje? pompa 12 lat nieruszana a kiedyś przepalał roczbnie po 2-2,5 tyś l ropy, wtryski 4 lata temu i od tamtego czasu się nie przepracowuje raczej, czy jakby ten wirnik w pompe się wyrobił były by jakieś jeszcze inne dolegliwości czy symptomy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Albo rozrusznik siedzi, a ty nie słyszysz że wolniej kręci, to miałem u siebie, po naprawie rozrusznika było dobrze.

Albo pompa. Tu nic sam nic nie zrobisz. Ale jak się nagrzeje to polej pompę zimną wodą, żeby ją schłodzić. W samochodach to dawało rezultat i odpalali. Wtedy było pewne że to pompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z odpaleniem ciągnika MF255 wczoraj przywiozłem 2 tony piasku i wracając zaczęło go mulić ale dobrze niby chodził, po zostawieniu na podwórzu przez godzine chcąc go odpalić nie odpalił, kręci ale nie załapie, kręcąc leci z komina biały dym i słychać takie zasysające powietrze. Co to się mogło stać od czego zacząć bo ciągnik nie odpali nawet po odpowietrzeniu. proszę o pomoc jeśli wiecie co się mogło stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASOGCURSUS    21

Proponuję zacząć od uszczelki pod głowicą


Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

 

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom  Massey Ferguson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casexl    0

Ja miałem w swoim Case podobnie chodził narmalnie aż tu nagle przestał odpalać z rozrusznika krecił normalnie ale nie odpalał tylko siwy dym z komina szedł a na zaciąg odpalał po 5 metrach. Okazło się, że pompę trzeba zregenerować i teraz po naprawie wszystko wróciło do normy !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Uszczelkę pod głowicą wydmuchało miedzy cylindrami.Miałem tak z 3 razy w nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź, teraz tylko czy rozbierac ciagnik i wymienic uszczelke pod glowica, czy zacząć od pompy wtryskowej? ale pompa to droga sprawa takze nie wiem od czego zacząć może ktoś miał jeszcze taki przypadek i pomoże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASOGCURSUS    21

Po objawach jakie opisałeś świadczy o uszkodzeniu uszczelki między pierwszym a drugim cylindrem,ale nie zawsze sama wymiana uszczelki zamyka sprawę,prawdopodobnie pierwsza tuleja jest zaniżona i należy wymienić tuleję bądź przeszlifować blok jak tuleje są w dobrym stanie,po przeszlifowaniu bloku równierz tłoki należy skrucić o taką samą warstwę


Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

 

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom  Massey Ferguson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po objawach jakie opisałeś świadczy o uszkodzeniu uszczelki między pierwszym a drugim cylindrem,ale nie zawsze sama wymiana uszczelki zamyka sprawę,prawdopodobnie pierwsza tuleja jest zaniżona i należy wymienić tuleję bądź przeszlifować blok jak tuleje są w dobrym stanie,po przeszlifowaniu bloku równierz tłoki należy skrucić o taką samą warstwę

Dziękuję za pomoc jutro jadę kupić uszczelki i rozbieram glowicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lanzer25    2

Witam i jak w temacie mam mapy problemik, otóz ciagnik ten nie chce odpalic w ocieplanym garazu . Zostal w nim zalozony nowy akumulator zrobiona pompa wtryskowa ustawione i wymienione wtryski, rozrusznik mial wybite tulejki to zostaly wymiienione na nowe.

Powiem tak na poczatku myslalem ze moze jest slaby akumulator (nowy) ale sprawdzilem go miernikiem i jest wpozadku. nastepnym krokiem jaki zrobilem to wymontowalem rozrusznik , bo myslalem ze sa za ciasno zapasowane tulejki ale wszystko gra. Dalej idac pomyslalem ze moze byc pompa zle ustawiona na rozrzadzie ale wszystko jest ok . Nic nie jest przestawione.

i od tego momentu jak przekrece kluczyk to kreci i kreci ale po chwili dopiero zlapie. ( za 3 lub 4 przekreceniem kluczyka). podpowiedzcie jaka moze byc tego przyczyna bo wiosna tuz tuz a ciebnik bedzie czesto potrzebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Panowie klacz urodzila zrebaczka 5 dni temu i niestety zdechla ;( , mimo 5 interwencji weterynarza , co robic z tym zrebakiem ? karmie go takim smoczkiem mlekiem zastepczym dla zrebiat a dokladnie uzupelniajacym , tylko ze daje podwojna dawke tak zalecil weterynarz . Dlugo sie karmi takim smoczkiem zrebaczka , kiedy zacznie pic z wiadra?
    • Przez Ciapek005
      witam. chciał bym zbudować maly kurnik na 4-5 kur co myślicie o takim http://olx.pl/oferta/mini-kurnik-kurniki-kury-perliczki-kaczki-egzotyka-CID103-ID4BvCh.html#7767b6eb6a ??
       
       
      zrobić jakieś docieplenie w środku ??
      proszę o wasze sugestie oraz małe podpowiedzi (jakies projekty ) POZDRAWIAM
    • Przez AsToNeK_LwG
      Witam
      Niedawno stałem sie posiadaczem case-a 885 xl i na razie spełnia swą rolę w gospodarstwie ale!
      Własnie jest to ale gdy wracałem do domu od zwożenia bel zauważyłem że po puszczeniu sprzęgła i dodaniu gazu nie przyspiesza z miejsca a po kilku sekundach może 3-5s. Dlaczego tak jest? Wcześniej miałem tylko doświadczenia z ursusem i zetorem i przyspieszał od razu z miejsca (rwał dosłownie) a tu nie. Czy tak powinno byc czy to wina sprzęgła a może czegoś innego?
      Proszę o podpowiedzi:)
      Dodam że mocno to czuć na 4 biegu! Na niższych biegach jest trochę lepiej.
    • Przez Kacperkuj-pom
      Mam taki problem z proxima mianowicie po odpaleniu czasem obrotomierz podniesie sie do tych 800 obrotow , a po dodaniu gazu nie podnosi sie wskazow a spod maski slychac pisk po chwili jak silnik po chodzi wraca wszystko do normy innych objawow nie ma co to moze byc ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj