Skocz do zawartości

Zdjęcie

MF-255 Problemy z odpaleniem

140 odpowiedzi na ten temat

#81 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 844 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 28 listopad 2011 - 20:35

MF-255 Problemy z odpaleniem wkładu się nie da odwrotnie zamontować

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF-255 Problemy z odpaleniem Dzisiaj, 12:53
  •  

#82 Share bobekmariusz

bobekmariusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 29 listopad 2011 - 07:00

MF-255 Problemy z odpaleniem i jak symek cos robiles przy nim oprocz tej swiecy co pisalem ?jak dzis odpalil ?

#83 Share kamil255

kamil255

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 165 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,fotografia

Napisany 29 listopad 2011 - 07:39

MF-255 Problemy z odpaleniem Witam miałem ten sam problem.

Staraj się zmieniać olej w silniku późną jesienią, łącznie z filtrami paliwa i odpowietrzanie układu zaczynaj od świecy płomieniowej - z rurki idącej do świecy paliwo powinno lecieć pełnym strumieniem, a nie tylko kapać. Kolejna sprawa - wyczyść dokładnie klemy, ale nie papierem ściernym, czy pilnikiem. Odkręć je i zanurz w słoiku z gorącą wodą na jakieś pół minuty - same się wyczyszczą. Możesz też polać ciepłą wodą klemy akumulatora i później przetrzeć suchą szmatką. Następnie odkręć kabel masowy od rozrusznika i wyczyść papierem ściernym kabel, jak i miejsce mocowania do bloku - niby taka pierdoła, a sporo pomaga.

Teraz powinien delikatnie lepiej kręcić, ale cudów raczej sie nie spodziewaj na mrozach przy gęstym oleju - sam i tak nie zapali.
Kup samostart firmy ACE - biała puszka z czerwonymi napisami. Jedyny słuszny samostart na rynku (a uwierz mi, że przetestowałem już wiele). Przy silnych mrozach, zaczynaj odpalanie od odkręcenia grzybka filtra powietrza, potem psiknij do rury samostartu ok. 3-5 sekund, ale nie dłużej. Wsiadasz do ciagnika i kręcisz bez grzania świecy - powinien załapać po 2-3 obrotach wałem.

Samostart nie jest drogi - ok. 15zł.

jest to metoda użytkownika wsk125ccm wykonałem te wszystkie czynności i pali za 1 lub 2 razem przy-10.Jeszcze raz wielkie dzięki za dobrą radę. B) B)

#84 Share Symek

Symek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 29 listopad 2011 - 18:17

MF-255 Problemy z odpaleniem myśle że to wina pompki zasilającej ponieważ dziś zauważyłem przybytek oleju w silniku a pachnie on ropą wymienie jutro pompke i uwidze co bedzie.A bobekmariusz nie przekrecałem wczoraj tych świec bo nie miałem czasu zrobie to jutro.

#85 Share wojtas972

wojtas972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisany 29 listopad 2011 - 18:32

MF-255 Problemy z odpaleniem kamil ile czasu juz stosujesz ten samostart?? nie wiem czy wiesz ale to nie jest za zdrowe lepiej zainwestowac w plak do polerowania tapicerek jest tanszy a ma prawei taki sam efekt a nawet lepszy bo masz tzw. miekki start

#86 Share kamil255

kamil255

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 165 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,fotografia

Napisany 29 listopad 2011 - 19:53

MF-255 Problemy z odpaleniem samostart stosuje od około tygodnia ale tylko przy większych mrozach

#87 Share adam1971

adam1971

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 29 listopad 2011 - 22:31

MF-255 Problemy z odpaleniem A ja bym postawił na zaworek w pompie zasilającej spada ciśnienie w układzie zanim się wytworzy wystarczające traktor musi trochę pochłaniać .mogło coś podbić się pod zaworkiem

#88 Share Symek

Symek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 03 grudzień 2011 - 11:38

MF-255 Problemy z odpaleniem Wczoraj zrobiłem jak mówił bobekmariusz i założyłem nową pompke zasilająca a dzis traktor zapalił i się zapowietrzał .

#89 Share bobekmariusz

bobekmariusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 03 grudzień 2011 - 12:16

MF-255 Problemy z odpaleniem ale zapalil jak dobrze czy nie dlugo pochodzil musisz go odpowietrzyc

#90 Share Symek

Symek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 04 grudzień 2011 - 10:53

MF-255 Problemy z odpaleniem ciągnik dalej ciężko pali i jak zapali to utrzymuje się na obrotach ok 300-400 a po jakims czasie wychodzi na obroty.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share mincek18

mincek18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 04 grudzień 2011 - 11:13

MF-255 Problemy z odpaleniem a zmieniałeś tą świece czy nie?

#92 Share Symek

Symek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 04 grudzień 2011 - 12:10

MF-255 Problemy z odpaleniem zmieniałem

a z tego przewodu co jest do świecy płomieniowej przykręcony powinno cały czas leciec paliwo czy tylko jak pompuje ręcznie pompką zasilającą???

#93 Share domino31

domino31

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 04 grudzień 2011 - 12:27

MF-255 Problemy z odpaleniem cześć, mam pytanko czy wiecie może ile oleju idzie do skrzyni biegów w Mf 255?

#94 Share bobekmariusz

bobekmariusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 04 grudzień 2011 - 12:46

MF-255 Problemy z odpaleniem tylko kiedy pompujesz reczna pompka lub kiedy krecisz rozrusznikiem to powinno leciec . kiedy zmieniales ta uszczelke pod glowica ? ile pochodzila czasu w mtg?
jezeli to uszczelka to mozna w latwy sposob to sprawdzic wystarczy zdjac tlumik z kolektorem wydechowym i wlaczyc silnik lub tylko krecic rozrusznikiem jezeli na ktorejs z 2 dziur w bloku bedzie ssac powietrze a nie wydmuchiwac spaliny to na 100 procent jest uszczelka pod glowica dziurawa .
czy coraz gorzej ci pali ten mf

#95 Share Symek

Symek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 04 grudzień 2011 - 12:59

MF-255 Problemy z odpaleniem a dokładnie ci nie powiem kiedy była robiona bo go kupiliśmy 3 miesiące temu i gościu nam mówił że była robiona głowica.Jutro spróbóje zrobic tak jak mi mówiłes.A ciągnik tak jakby gorzej teraz palił.

#96 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 04 grudzień 2011 - 13:39

MF-255 Problemy z odpaleniem Czy jest słaby czy silny tak jak był. Czy prze pompie wtryskowej odkręcałeś i wyjmowałeś rurkę co idzie od filtrów do głowicy w pompie.Być może gumka się rozpadła i blokuję dopływ paliwa do pompy. Osobiście to bym wyjął pompę wtryskową i dał do sprawdzenia. To nic że ją niedawno robiłeś. Mógł się zaworek wyrobić

#97 Share grzegorz508

grzegorz508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 04 grudzień 2011 - 14:06

MF-255 Problemy z odpaleniem @domino31 do skrzyni i tylnego mostu wchodzi bodajże 42 litry.

#98 Share bobekmariusz

bobekmariusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 04 grudzień 2011 - 14:26

MF-255 Problemy z odpaleniem symek a jak gasisz traktor to czy nie slyszysz z tlumika takich ruchow powietrza miedzy komorami np. podczas sprezania lub suwu pracy tloka .ciezko to opisac na odleglosc ale na sluch tez mozna stwierdzic wydmuchanie uszczelki tylko ty masz go zaledwie 3 miechy i nie wiesz jak to chodzi kiedy jest idealny silnik.

#99 Share Symek

Symek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 04 grudzień 2011 - 15:20

MF-255 Problemy z odpaleniem jutro spróbuje go zapalic i posłuchac tak jak mówisz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share bobekmariusz

bobekmariusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 04 grudzień 2011 - 16:15

MF-255 Problemy z odpaleniem jezeli nigdy nie naprawiales ciagnika z wydmychana uszczelka to bedzie ci ciezko to stwierdzic na sluch najlepiej zdejm kolektor wydechowy i przyloz reke a niech ktos zakreci rozrusznikiem zaznaczam ze na dwoch otworach z bloku ma byc wyraznie wyczuwalny podmuch powietrza zreszta dlatego to co zdejmiesz przeciez sie nazywa kolektor wydechowy.

Dodaj odpowiedź