Skocz do zawartości

Zdjęcie

MF-255 Problemy z odpaleniem

140 odpowiedzi na ten temat

#41 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 12 listopad 2011 - 20:15

MF-255 Problemy z odpaleniem A w lato ci nie kopci czasem??
Kiedy wymieniałeś filtr paliwa i czyściłeś odstojnik??

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF-255 Problemy z odpaleniem Dzisiaj, 15:06
  •  

#42 Share kamil255

kamil255

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 165 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,fotografia

Napisany 12 listopad 2011 - 20:17

MF-255 Problemy z odpaleniem w lecie nie kopci filtr wymieniony na wakacjach

#43 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 12 listopad 2011 - 20:21

MF-255 Problemy z odpaleniem Obstawiałem wtryski i zawory tylko że wtedy to na ciepłym silniku powinien trochę kopcić.
A filtr powietrza kiedy czyściłeś??

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#44 Share kamil255

kamil255

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 165 postów

Napisany 12 listopad 2011 - 20:24

MF-255 Problemy z odpaleniem wszystkie te czynności były wykonywane na wakacjach nowe wtryski itp

#45 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 listopad 2011 - 20:34

MF-255 Problemy z odpaleniem Kompresji pewnie nie ma, standardowy objaw.

#46 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • Zainteresowania:szeroko rozumiana mechanika, sport, żużel( Apator czy jak kto woli unibax)

Napisany 12 listopad 2011 - 20:35

MF-255 Problemy z odpaleniem zawory też? bo jak tak to może pompa wtryskowa

Edytowany przez prometeusz, 12 listopad 2011 - 20:36.

#47 Share grzegorz508

grzegorz508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 12 listopad 2011 - 20:38

MF-255 Problemy z odpaleniem Proponuję wymienić świecę płomieniową i używać świecy, naprawdę dużo daje. Co do odpalania to u mnie w zime Mf zawsze było ciężko odpalić i tak ma zawsze, czy po remoncie to samo jest. To jest jakaś zagadka, jedyne co nie było wymieniane to koła rozrzadu i wałek rozrządu, moze gdzieś tu tkwi szkopuł. A autorowi proponuje świecę sprawdzić lub wymienić i podgrzewać tak z 15s.

Edit: dopiero teraz zauwazyłem, ze swiece zmieniłeś, także pozostają do regulacji zawory, ewentualnie może pompka zasilająca za mało paliwa pompuje na początku. Spróbuj napompować ręcznie paliwa dopiero kręcić.

Edytowany przez grzegorz508, 12 listopad 2011 - 20:42.

#48 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 12 listopad 2011 - 21:04

MF-255 Problemy z odpaleniem A wodę miałeś spuszczoną? Dziś tak miałem z c360 3p, nie mógł odpalić, klamry posprawdzane, prostownik podłączony, samostar psikany, dopiero jak na zaciąg odpalił wyszło że woda złapana, pasek nie chciał przekręcić wiatraka od chłodnicy i to go trzymało, na przewodzie nie było zamarznięte, na szczęście nic nie rozwaliło B)

#49 Share pit17

pit17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 12 listopad 2011 - 21:21

MF-255 Problemy z odpaleniem Wymień rozrusznik na szybkoobrotowy i będzie palił

#50 Share kamil255

kamil255

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 165 postów

Napisany 12 listopad 2011 - 21:32

zawory też? bo jak tak to może pompa wtryskowa

mam nową pompę wtryskową

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 12 listopad 2011 - 21:32

MF-255 Problemy z odpaleniem Tak jak pisze mariusz x brak kompresji .Ja tak miałem u siebie ale po remoncie silnika żaden mróz mu nie straszny.

#52 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 13 listopad 2011 - 06:52

MF-255 Problemy z odpaleniem U nas od kiedy pamiętam były problemy z odpalaniem zimą ferdka. Silnik miał swoje lata is sporo mth nakręconych więc tatko zrobił kapitalkę. Prawie wszystko nowe nawet głowica, układ wtryskowy po regenecji i nowa świeca płomieniowa i dalej miał ciężko palić, ale że kapitalka była robiona zimą silnik nie dotarty ok. 3 lata później kupiliśmy rozrusznik szykoobrotowy i świece płomieniową i nówki końcówki wtryskiwaczy i do -10 odpali ale trzeba długo kręcić rozrusznikiem, więc szkoda go katować. 2 tygodnie temu kupiłem grzałke do bloku i czekamy na mrozy. Do tej pory zimą zalewaliśmy go gorącą wodą i palił ''na dotyk'' :D

Ja tu na foru, jestem już ponad 3 lata i zauważyłem, że większość posiadaczy tych MF'ów ma z nimi takie problemy. Ten typ tak ma i nic nie poradzisz, także kolego kupuj grzałke bo to chyba jedyne sensowne rozwiązanie naszego problem ;)
Wieczny kawaler ;)

#53 Share Tygrysek

Tygrysek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 13 listopad 2011 - 08:24

MF-255 Problemy z odpaleniem kompresja hee u mnie w c360-3p silnik na wymarciu w zimę czy lato pali na dotyk dobry aku rozrusznik i płomieniówka pali od strzała

#54 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 listopad 2011 - 09:48

MF-255 Problemy z odpaleniem Silnik o którym mówimy ma ponad 20 lat, to czego się w nim spodziewać? Na pewno ma przedmuchy i prosi się o remont.Wiadomo, że taniej wyjdzie wymienić rozpylacze za 40 zł sztuka, ewentualnie dać pompę do sprawdzenia, ale życie nie jest takie piękne i pewnie skończy się na remoncie całego silnika.
MF 255 rok po remoncie opalił po kilku obrotach wału przy -17, czyli da się. A jeśli silnik umiera to są 2 wyjścia, grzałki, gorąca woda, samostart itd, albo remont.

#55 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • Zainteresowania:szeroko rozumiana mechanika, sport, żużel( Apator czy jak kto woli unibax)

Napisany 17 listopad 2011 - 22:00

U nas od kiedy pamiętam były problemy z odpalaniem zimą ferdka. Silnik miał swoje lata is sporo mth nakręconych więc tatko zrobił kapitalkę. Prawie wszystko nowe nawet głowica, układ wtryskowy po regenecji i nowa świeca płomieniowa i dalej miał ciężko palić, ale że kapitalka była robiona zimą silnik nie dotarty ok. 3 lata później kupiliśmy rozrusznik szykoobrotowy i świece płomieniową i nówki końcówki wtryskiwaczy i do -10 odpali ale trzeba długo kręcić rozrusznikiem, więc szkoda go katować. 2 tygodnie temu kupiłem grzałke do bloku i czekamy na mrozy. Do tej pory zimą zalewaliśmy go gorącą wodą i palił ''na dotyk'' :D

Ja tu na foru, jestem już ponad 3 lata i zauważyłem, że większość posiadaczy tych MF'ów ma z nimi takie problemy. Ten typ tak ma i nic nie poradzisz, także kolego kupuj grzałke bo to chyba jedyne sensowne rozwiązanie naszego problem ;)

a gdzie zamontowałeś tą grzałkę, możesz zrobić jakieś fotki

#56 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 18 listopad 2011 - 07:53

MF-255 Problemy z odpaleniem Niestety mieszkam poza gospodarstwem rodziców i nie mam jak. Ją wstawiasz w miejsce okrągłej zaślepki w bloku, tam masz kilka, nie wiem w którą tatko wstawił ale sądzę, że przy rozruszniku bo tam jest najwięcej miejsca, ;)
Wieczny kawaler ;)

#57 Share long

long

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 18 listopad 2011 - 22:35

MF-255 Problemy z odpaleniem jak mieliśmy ferdzia to wszystko było w porządku dopóki świeca nie padła przy -5 bez kopcia ani myślał zapalić ja radze uzbroić się w opalarkę elektryczną i dmuchnąć trochę gorącego powietrza

#58 Share januszm1

januszm1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 19 listopad 2011 - 08:50

MF-255 Problemy z odpaleniem Ja mam c360 3p wiec silnik taki sam co w mf255 i powiem tak. Ten typ silnikow juz tak ma ze zima ciezko pali i zawiele na to nie poradzisz pomimo tego ze pompa paliwowa sprawdzona.wtryski ok wraz z ukladem paliwowym Ja zima odpalam swojego np przy -20 ale nie trzymam go na plynie. Zalewam ciepla woda-przelewam przez blok az zacznie ciepla z kranika leciec do tego 2 swiece zarowe w kolektorze ssacym i odpala bez problemu. Tylko przy wiekszych mrozach na pierwsze zalanie trzeba nie przesadzac z temperatura wody zeby blok nie pekl ale u mnie patent sprawdzony i ciagnik odpala/ A bez cieplej wody to bedzie krecil i lipa

#59 Share Symek

Symek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 28 listopad 2011 - 17:38

MF-255 Problemy z odpaleniem W moim mf 255 była ostatnio robiona pompa wtryskowa i koncówki wtrysków chodził dobrze do czasu gdy się zapowietrzył wymieniłem filter paliwowy przeczyściłem pompke paliwową kupiłem świece żarową odstojnik i ciągnik ciężko pali jak postoi jak już zapali to dobrze pali do czasu jak nie wystygnie silniknp; jak postoi noc to rano bardzo ciężko go odpalic co może byc przyczyną???

Edytowany przez Symek, 28 listopad 2011 - 17:52.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share smati500

smati500

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 28 listopad 2011 - 17:56

MF-255 Problemy z odpaleniem Podejrzewam, że może to być wina tego że paliwo się cofa, jak zapalisz raz to potem idzie lekko zapalić, ale jak dłużej postoi to tak jak pisałeś, podejrzewam, że to będzie to.

Dodaj odpowiedź