Skocz do zawartości

Zdjęcie

jaka prase polecacie do Lambo R2 66 target (70KM)??

22 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Ksieciunio

Ksieciunio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 18 maj 2008 - 20:23

jaka prase polecacie do Lambo R2 66 target (70KM)?? własnie kupilem Lamborghini R2 66 w wersji Target ma 70KM nosze sie z zamiarem kupna prasy rolującej.. jaka mi polecacie aby ciagnik sie nie meczyl i wszystko gralo w cenie okolo do 25 tys złociszy... czekam na odpowiedzi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaka prase polecacie do Lambo R2 66 target (70KM)?? Dzisiaj, 21:11
  •  

#2 Share morowa91

morowa91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów

Napisany 18 maj 2008 - 20:26

jaka prase polecacie do Lambo R2 66 target (70KM)?? według mnie to Claasa 46 rolland, spokojnie da rade, dobre sprzęt i w tej cenie jakość se napewno znajdziesz :) :)

#3 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 18 maj 2008 - 21:16

jaka prase polecacie do Lambo R2 66 target (70KM)?? sam 2 lata temu rozglądałem się za belarką do 20 tyś w okolicy, za używanymi sipmami, jak obejrzałem to a co najlepsze podpytałem sąsiadów co toz a sprzęty to ja już wole najmować i mieć święty spokój, proste, jak ktoś dba o maszyny to trzyma, jak ktoś tłucze tysiącami w sezonie to zaraz goni na handel i następną nową bierze, a są ci najgorsi co przerabiają i modyfikują, dlatego polskiej używane w życiu bym nie chciał, ale bardzo jestem ciekawy co można z zachodu do 25 tyś kupić, lepiej łańcuchową czy walcówkę, na co zwraca sie uwagę przy zakupie i w jakim stanie są te prasy bo rocznikami to już w większości pełnoletnie są :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Ksieciunio

Ksieciunio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 18 maj 2008 - 21:48

jaka prase polecacie do Lambo R2 66 target (70KM)?? Ferdek takie jest i moje zdanie jak ktos od rana do nocy gna prase to nie warto mi potrzebna jest prasa tylko dla siebie dla wygody zeby sobie wszystko szybko i latwo zebrac z łąki i po sprwie...dzieki za podane opcje

#5 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 18 maj 2008 - 21:58

...jak ktoś tłucze tysiącami w sezonie to zaraz goni na chandel i następną nową bierze, ...

zależy co masz na myśli tysiącami czy 1 tys rocznie czy 8 tys

#6 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 18 maj 2008 - 22:18

jaka prase polecacie do Lambo R2 66 target (70KM)?? Rolland 46 to już chyba za dużo na 3 cyl i 67KM.ja rozejżałbym się za jakąś pasówką albo łańcuchową.

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#7 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 18 maj 2008 - 22:25

jaka prase polecacie do Lambo R2 66 target (70KM)?? my starszą wersją claasa robimy z 3p i dobrze zbija tyle że trzeba wolno jechać a tu jest 20 kM więcej więc powinien dawać rade, bo skoro z takimi prasami chodzą zetory 7245 to i ten lambo powinien sobie radzić

#8 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 18 maj 2008 - 22:53

...bardzo jestem ciekawy co można z zachodu do 25 tyś kupić, lepiej łańcuchową czy walcówkę, na co zwraca sie uwagę przy zakupie i w jakim stanie są te prasy bo rocznikami to już w większości pełnoletnie są :)

Pełnoletnie za 25 tys.? Gdzie tak ludzie przepłacają? :) Ja kupiłem kilkuletnią prase w bardzo ładnym stanie za 31 tys. także... :)

#9 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 18 maj 2008 - 22:56

jaka prase polecacie do Lambo R2 66 target (70KM)?? na allegro tak czytam ogłoszenia i średnia wieku jest nieciekawa

#10 Share kubi

kubi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 18 maj 2008 - 23:44

według mnie to Claasa 46 rolland, spokojnie da rade, dobre sprzęt i w tej cenie jakość se napewno znajdziesz :) :)

to że dobry sprzęt to zgoda, ale chłopaki z czym do ludzi 70km to może da radę w słomie, w sianokiszonce to długo ten ciągniczek nie pochodzi :)
można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 19 maj 2008 - 09:44

jaka prase polecacie do Lambo R2 66 target (70KM)?? Jak u mnie w okolicy Claasa 44 ciągają c-360 który ma coś ponad 50 KM to dziwne ze 70 KM nie da rady w Claasie 46 która robi te same baloty co 44 tylko jest o 400 kg cięższa. Widać dla niektórych to do prasy trzeba ciągnik o mocy ponad 100 KM, ciekaw jestem tylko po co....

#12 Share Ksieciunio

Ksieciunio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 19 maj 2008 - 09:51

jaka prase polecacie do Lambo R2 66 target (70KM)?? widze ze dyskusja wre... i bardzo dobrze pytam bo u mnie raczej kupuja nowe prasy i jezdza tylka na sipmie albo Nascarach wiec nie bardzo sie orientuje a jaka jest lepsza do kiszonki bo glownie o to chodzi walcowa pasowa??moze jeszcze inny wynalazek

#13 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 19 maj 2008 - 10:05

jaka prase polecacie do Lambo R2 66 target (70KM)?? do sianokiszonki to raczej walcowa z własnego doświadczenia, chociaż i pasowe są dobre tylko przy zakupie używanej rożnie może z tymi pasami być

#14 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 19 maj 2008 - 13:57

jaka prase polecacie do Lambo R2 66 target (70KM)?? a co jest w końcu z tymi mascarami z samaszu, bo byłu nawet niedrogie, a aktualnie na stronie producenta nie ma po nich śladu, czyżby już nierobili?

#15 Share morowa91

morowa91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów

Napisany 19 maj 2008 - 14:10

to że dobry sprzęt to zgoda, ale chłopaki z czym do ludzi 70km to może da radę w słomie, w sianokiszonce to długo ten ciągniczek nie pochodzi :)

u nas właśnie zetorem 7711 lata claasem 46 i w sianokiszonce idzie mu bez problemów :)

#16 Share kubi

kubi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 19 maj 2008 - 15:58

Jak u mnie w okolicy Claasa 44 ciągają c-360 który ma coś ponad 50 KM to dziwne ze 70 KM nie da rady w Claasie 46 która robi te same baloty co 44 tylko jest o 400 kg cięższa. Widać dla niektórych to do prasy trzeba ciągnik o mocy ponad 100 KM, ciekaw jestem tylko po co....

A np po to żeby był balot dobrze zbity :) Idąc twoim tokiem rozumowania to 90km powinno chodzić z Rollantem 250-przecież też robi baloty 120x120 :) tylko pokaż mi taki zestaw

Pewnie że da rady jak ustawicie na minimalny zgniot. Ja nie robię fuszerki

użytkownik @piootr ma 44s i jakoś nie ciąga c-360 a mf 110km, widziałem jak u-912 umierała z 46RC w wałkach po 2-karuzelowym Linerze
można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

#17 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 19 maj 2008 - 16:05

jaka prase polecacie do Lambo R2 66 target (70KM)?? gościu jeździł z claasem 44 Renówką 130kM i nie mógł belota zbić i po roku sprzedał prasę i kupił sipme, a my i 3p zrobimy o niebo lepsze bele claasem niż on sipmą tą 130kM renówką

#18 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 19 maj 2008 - 16:09

A np po to żeby był balot dobrze zbity :) Idąc twoim tokiem rozumowania to 90km powinno chodzić z Rollantem 250-przecież też robi baloty 120x120 :) tylko pokaż mi taki zestaw

Pewnie że da rady jak ustawicie na minimalny zgniot. Ja nie robię fuszerki

użytkownik @piootr ma 44s i jakoś nie ciąga c-360 a mf 110km, widziałem jak u-912 umierała z 46RC w wałkach po 2-karuzelowym Linerze

Dobrze napisałeś 46 RC czyli prasa z rotorem ale tu nikt o RC nie pisze a tylko i wyłącznie o zwykłej 46. Pogadaj z kolegą QAZI on ma prasę 44 i ciąga ją 3P i jakoś daje sobie radę ten ciągnik z ta prasa, a nawet dwa razy przedawkował z siła zbicia i wyrwało mu walec. Wiec moim zdaniem można mieć ciągnik o mocy 100 KM ale trzeba wtedy bacznie obserwować wskaźnik od zbicia beli, bo można sie nie długo taka prasą nacieszyć.

#19 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 19 maj 2008 - 21:39

jaka prase polecacie do Lambo R2 66 target (70KM)?? @semos no pewnie, że łatwiej wyczuć kiedy silnik zdycha, niż obserwować ciśnienie na zegarze, ale to nie o to chodzi...

@piootr pisał, już kilka razy 110km w MF wymiękło, tylko że on robi na WOM 1000 i około 1200rpm na silniku.co nie zmienia faktu że lekko w tej prasie nie ma.

@gazi kto ma czas, żeby jeździć wolniej???przeważnie nie ma czasu na rozczulanie się na maszyną, sprzęt musi być dobrany optymalnie, aby wydajność była jak najwieksza.znajomy przez trzy lata jeździł Warfamą i C360 rocznie robił kilka tyś sztuk i co roku ciągnik do remontu, sprzęgło, skrzynia.teraz mówi,żę sam nie wie jak ta C360 tyle wytrzymała bo 80 km w pronarze podczas dobijania ma co robić...

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 19 maj 2008 - 21:44

jaka prase polecacie do Lambo R2 66 target (70KM)?? a mój wujek 3p warfame zajeździł że to prasa miała co roku remont a nie ciągnik
a co do czasu to my go mamy a przy tym wychodzi oszczędność paliwa