Skocz do zawartości

Zdjęcie

Do uczniów 3 klasy Gimnazjum

764 odpowiedzi na ten temat

#41 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 20 maj 2008 - 09:07

Hahahaha dobre, tu się uśmiałem :) jak to miał być żart to gratuluję. Ja zapewne do LO ;p

czemu żart?? to prawda.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Do uczniów 3 klasy Gimnazjum Dzisiaj, 21:03
  •  

#42 Share LukaszRol

LukaszRol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Zainteresowania:WIDZEW ŁÓDŹ

Napisany 20 maj 2008 - 09:47

Do uczniów 3 klasy Gimnazjum Jak ktoś jest z pomorza i okolic Kościerzyny to polecam klase Technik Rolnik w tzw. ,,Ekonomiku'' w Kościerzynie
Na zawsze wierni, na zawsze oddani my Polskiego URSUSA fani!

#43 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 20 maj 2008 - 12:53

czemu żart?? to prawda.

W technikum masz 4 lata, do tego na końcu egzamin zawodowy, a jeżeli chcesz studiować to jeszcze matura. W lo masz 3 lata no i maturka obowiązkowa. Lepiej do LO. A gadanie, że po liceum nic nie daje to można między bajki włożyć :)

KS Falubaz

#44 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 20 maj 2008 - 13:53

Do uczniów 3 klasy Gimnazjum Jeżeli chcesz iśc na studia to idź do liceum, bo mimo wszystko jeden rok szybciej kończysz :)

Ja wybieram się do technikum w Poznaniu http://www.zstpoznan.pl/
Idę na TMR :)

#45 Share JohnDeere8320

JohnDeere8320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 20 maj 2008 - 14:00

No raczej nie;] Po co rok dłużej i z problemami na studia i ze zdaniem matury skoro mozna i szybciej i lepiej ? Liceum jest dla ambitnych. Tam sie idzie z ,myśla o studiach a tech? no zawód jest tylko jeżeli wiesz ze i tak pójdziesz na studia nie ma sensu gnić w technikum.

To nie o to chodzi. Po technikum jak i liceum możesz iść normalnie na studia i problemów ze zdaniem matury nie ma bo tu i tu jest taki sam materiał tylko, ze w technikum dochodzą przedmioty zawodowe i dlatego może jest ciut mniejszy poziom. To gdzie idziemy zależy od wyboru późniejszych studiów. Na ten przykład jeżeli idziemy na studia techniczne to idziemy do technikum bo tam są podstawy tego z czym się spotkamy na studiach, a jeżeli idziemy na filozofię albo coś w tym stylu to idziemy do liceum bo tam do takich przedmiotów przywiązuje się większą wagę. Dlatego jest sens pójścia do technikum gdyż jeśli myślimy o studiach technicznych to w liceum nie będziemy mieli takich przedmiotów jak rysunek techniczny itp, które na tego typu uczelniach są przydatne :)
I to nie chodzi tutaj kto jest mądrzejszy, a kto głupszy każdy może iść technikum nawet najlepsi uczniowie tu chodzi o nasze zainteresowania, abyśmy w przyszłości siedząc za biurkiem nie żałowali swojego wyboru.

Pozdrawiam JD
Pozdrawiam JohnDeere8320 ;)

#46 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 20 maj 2008 - 14:22

Do uczniów 3 klasy Gimnazjum Dlaczego wy piszecie ze w technikum jest lzejszy poziom? Chyba zartujecie- ja bym poszedl do technikum ale tam jest ponad 20 przedmiotow a ja nie mam za wiele checi do nauki. Pojde do liceum bo wydaje mi sie ze go skoncze a na pewno bede mial lzej jak w technikum :)

#47 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 20 maj 2008 - 14:25

Do uczniów 3 klasy Gimnazjum No, z tego co słyszałem to w technikum jest dużo nauki... Liceum to tak jakby gimnazjum na wyższym poziome a w technikum te przedmioty.. chociaż zależy jakie to technikum bo przedmioty są związane głównie z kierunkiem nauki :)

#48 Share JohnDeere8320

JohnDeere8320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 20 maj 2008 - 14:28

Do uczniów 3 klasy Gimnazjum No napewno samych przedmiotów zawodowych w szkole do której sie wybieram jest chyba z 10 i do tego uczysz się 4 dni bo jeden dzień praktyk. :)

#49 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 20 maj 2008 - 14:29

Do uczniów 3 klasy Gimnazjum wiec bezpodstawne jest gadanie ze w technikum jest lzej jak w liceum

#50 Share JohnDeere8320

JohnDeere8320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 20 maj 2008 - 14:33

Do uczniów 3 klasy Gimnazjum Też się z tym zgadzam, jak już napisałem to gdzie pójdziemy zależy od naszych zainteresowań i nie radzę iść do liceum aby było szybciej bo kiedyś można żałować, ze nie poszło się do technikum.

Oczywiście nic nikomu nie narzucam... :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 20 maj 2008 - 15:44

W technikum masz 4 lata, do tego na końcu egzamin zawodowy, a jeżeli chcesz studiować to jeszcze matura. W lo masz 3 lata no i maturka obowiązkowa. Lepiej do LO. A gadanie, że po liceum nic nie daje to można między bajki włożyć :)

no powiedz co masz po liceum oprucz matury co???????????
Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

#52 Share tumek19

tumek19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, majsterkowanie, rolnictwo

Napisany 20 maj 2008 - 15:54

Do uczniów 3 klasy Gimnazjum Ja nie polecam technikum mechanicznego w grodzisku wielkopolskim.

#53 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 20 maj 2008 - 16:32

no powiedz co masz po liceum oprucz matury co???????????

Boże... Ty naprawdę taki ciężki jesteś ? To mi wytłumacz czemu istota ludzka po technikum zarabia mniej niż istota ludzka po liceum skoro ''liceum nic nie daje'' ? Wiem, że po technikum masz zawód, ale nie wmówisz, a nawet nie próbuj wmawiać, że technikum jest lepsze od liceum bo spadnę z krzesła.

KS Falubaz

#54 Share JohnDeere8320

JohnDeere8320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 20 maj 2008 - 16:42

Do uczniów 3 klasy Gimnazjum Zależy pod jakim względem...

#55 Share mantas

mantas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 20 maj 2008 - 16:54

Do uczniów 3 klasy Gimnazjum ja ide do VI Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie, na rozszerzony angielski i geografie, a później wybieram się na AR do Krakowa na kierunek techika rolnicza i leśna;)

#56 Share bartez1221

bartez1221

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 20 maj 2008 - 17:22

Do uczniów 3 klasy Gimnazjum ja pewnie do liceum...:/ ale w przyszłości bym chciał iść na studia muzyczne :)

#57 Share gosc1

gosc1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 20 maj 2008 - 17:22

Do uczniów 3 klasy Gimnazjum @mantas, to idziesz na taki profil na jaki ja wybrałem 2 lata temu. :) Dlaczego wybór padł na liceum pomimo ze obok mam technikum rolnicze i ogrodnicze i planuję zając się rolnictwem. Odpowiedź jest prosta. Do tych techników poszły na prawdę osoby delikatnie mówiąc ,,mało inteligentne,,, chuligani i inny margines , mówiąc już mocniejszym językiem. mam tam 2 znajomych, w gimnazjum ledwo co mieli 2, poszli tam i 4 dostają, a nie uczą się. Tam uczą na prawdę samych podstaw. I co, to fajne że ciągnikiem pojeżdżą, w domu mogą.. oOzdaniu matury to raczej nie maja co marzyć.
Moze u was jest wyższy poziom ale w mojej okolicy to na prawdę to jest dno. ale wasz wybór- wasza przyszłość.
P.S jeżeli jakieś technikum cieszy się dużym uznaniem,. o dość dobrym poziomie to warto tam iść, jednak gdy idzie tam ,,kupa tumanów,, to na prawdę po co sobie robić problemy...

#58 Share bartez1221

bartez1221

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 20 maj 2008 - 17:24

To idziesz na taki profil na jaki ja wybrałem2 lata temu. Dlaczego wybór padł na liceum pomimo ze obok mam technikum rolnicze i ogrodnicze i planuję zając się rolnictwem. Odpowiedź jest prosta. Do tych techników poszły na prawdę osoby delikatnie mówiąc ,,mało inteligentne,,, chuligani i inny margines , mówiąc już mocniejszym językiem. mam tam 2 znajomych, w gimnazjum ledwo co mieli 2, poszli tam i 4 dostają, a nie uczą się. Tam uczą na prawdę samych podstaw. I co, to fajne że ciągnikiem pojeżdżą, w domu mogą.. oOzdaniu matury to raczej nie maja co marzyć.
Moze u was jest wyższy poziom ale w mojej okolicy to na prawdę to jest dno. ale wasz wybór- wasza przyszłość.
P.S jeżeli jakieś technikum cieszy się dużym uznaniem,. o dość dobrym poziomie to warto tam iść, jednak gdy idzie tam ,,kupa tumanów,, to na prawdę po co sobie robić problemy...

też wydaje mi sie wydaje że lepsze liceum, bo przecież wiadomo że w niektórych szkołach technicznych no to poprostu strach sie bać...
no ale cóż to są właśnie uczniowie...

#59 Share Nitram92

Nitram92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 20 maj 2008 - 19:13

To nie o to chodzi. Po technikum jak i liceum możesz iść normalnie na studia i problemów ze zdaniem matury nie ma bo tu i tu jest taki sam materiał tylko, ze w technikum dochodzą przedmioty zawodowe i dlatego może jest ciut mniejszy poziom. To gdzie idziemy zależy od wyboru późniejszych studiów. Na ten przykład jeżeli idziemy na studia techniczne to idziemy do technikum bo tam są podstawy tego z czym się spotkamy na studiach, a jeżeli idziemy na filozofię albo coś w tym stylu to idziemy do liceum bo tam do takich przedmiotów przywiązuje się większą wagę. Dlatego jest sens pójścia do technikum gdyż jeśli myślimy o studiach technicznych to w liceum nie będziemy mieli takich przedmiotów jak rysunek techniczny itp, które na tego typu uczelniach są przydatne :)
I to nie chodzi tutaj kto jest mądrzejszy, a kto głupszy każdy może iść technikum nawet najlepsi uczniowie tu chodzi o nasze zainteresowania, abyśmy w przyszłości siedząc za biurkiem nie żałowali swojego wyboru.

Pozdrawiam JD

Troche racji jest w tym co mówisz, ale spójrz na to z drugiej strony, W technikum nie rozszerzysz sobie matmy i fizyki na przykład, a to jest profil sztandarowo dla przyszłych uczniów polibudy I nieprawdą jest ze licealiście słaiej polibuda idzie bo rysunek techniczny i tak tłumaczą na początku, a podstawy tego i tak masz i w podstawówce i w gimnazjum za to szerszej matmy i fizyki nie masz w technikum, a wiadomo na polibudie jest tego sporo i łatwiej jest potem. Jeżeli chodzi o poziom, nie wiem czy moze dla tego ze mają więcej przedmiotów, czy poprostu dlatego ze kiepawy poziom nauczania, ale pewne jest ze matura w wykonaniu uczniów kończących technikum jest o wiele słabsza niz LO [A w liceum uczysz sie 3 lata a nie 4 co świadczy o tym ze to co ludzie w technikum robą w 4 lata licaliści roią w 3 i tłumaczenie sie tym ze mają wiecej przedmiotów tutaj traci sens bo między innymi po to własnie mają rok więcej na nauke] Każdy idzie tam gdzie chce, fakt i nikt tu nie powiedział ze licealiści sa mądrzejejści ale spójrz, i powiedz mi ilu jest tych dobrych uczniów co chcą do technikum a jacy ludzie stanowią reszte wiary tam idącej ? U mnie w szkole każdy co ma średnią gdzies tak od 4 idzie z mety do LO i są to nie tylko humaniści ale i tez tacy którzy chca iść na polibude potem, mat fiz i jazda.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share JohnDeere8320

JohnDeere8320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 20 maj 2008 - 19:18

Do uczniów 3 klasy Gimnazjum Ale ja pisałem o tym, że to głównie zależy od tego gdzie wybieramy się na studia, jeżeli na kierunek związany z fizyką i matematyką to idziemy tam gdzie jest to rozszerzone, a jak na inne kierunki to idziemy tam gdzie są rozszerzone przedmioty liczące sie potem na studia. To zależy tylko i wyłącznie od naszych dalszych planów. Zresztą ja znam takich ludzi co chodzą do liceum a tacy tępi są że aż głowa mała. Jak ktoś chce się naprawdę uczy to i nauczy się w technikum lepiej niż nie jeden w liceum co ma wszystko głęboko.

Pozdrawiam JD