wojciechu

Do uczniów 3 klasy Gimnazjum

Polecane posty

bartus16    10
W technikum masz 4 lata, do tego na końcu egzamin zawodowy, a jeżeli chcesz studiować to jeszcze matura. W lo masz 3 lata no i maturka obowiązkowa. Lepiej do LO. A gadanie, że po liceum nic nie daje to można między bajki włożyć :)

no powiedz co masz po liceum oprucz matury co???????????


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895
no powiedz co masz po liceum oprucz matury co???????????

 

Boże... Ty naprawdę taki ciężki jesteś ? To mi wytłumacz czemu istota ludzka po technikum zarabia mniej niż istota ludzka po liceum skoro ''liceum nic nie daje'' ? Wiem, że po technikum masz zawód, ale nie wmówisz, a nawet nie próbuj wmawiać, że technikum jest lepsze od liceum bo spadnę z krzesła.


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mantas    0

ja ide do VI Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie, na rozszerzony angielski i geografie, a później wybieram się na AR do Krakowa na kierunek techika rolnicza i leśna;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosc1    2

@mantas, to idziesz na taki profil na jaki ja wybrałem 2 lata temu. :) Dlaczego wybór padł na liceum pomimo ze obok mam technikum rolnicze i ogrodnicze i planuję zając się rolnictwem. Odpowiedź jest prosta. Do tych techników poszły na prawdę osoby delikatnie mówiąc ,,mało inteligentne,,, chuligani i inny margines , mówiąc już mocniejszym językiem. mam tam 2 znajomych, w gimnazjum ledwo co mieli 2, poszli tam i 4 dostają, a nie uczą się. Tam uczą na prawdę samych podstaw. I co, to fajne że ciągnikiem pojeżdżą, w domu mogą.. oOzdaniu matury to raczej nie maja co marzyć.

Moze u was jest wyższy poziom ale w mojej okolicy to na prawdę to jest dno. ale wasz wybór- wasza przyszłość.

P.S jeżeli jakieś technikum cieszy się dużym uznaniem,. o dość dobrym poziomie to warto tam iść, jednak gdy idzie tam ,,kupa tumanów,, to na prawdę po co sobie robić problemy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartez1221    0
To idziesz na taki profil na jaki ja wybrałem2 lata temu. Dlaczego wybór padł na liceum pomimo ze obok mam technikum rolnicze i ogrodnicze i planuję zając się rolnictwem. Odpowiedź jest prosta. Do tych techników poszły na prawdę osoby delikatnie mówiąc ,,mało inteligentne,,, chuligani i inny margines , mówiąc już mocniejszym językiem. mam tam 2 znajomych, w gimnazjum ledwo co mieli 2, poszli tam i 4 dostają, a nie uczą się. Tam uczą na prawdę samych podstaw. I co, to fajne że ciągnikiem pojeżdżą, w domu mogą.. oOzdaniu matury to raczej nie maja co marzyć.

Moze u was jest wyższy poziom ale w mojej okolicy to na prawdę to jest dno. ale wasz wybór- wasza przyszłość.

P.S jeżeli jakieś technikum cieszy się dużym uznaniem,. o dość dobrym poziomie to warto tam iść, jednak gdy idzie tam ,,kupa tumanów,, to na prawdę po co sobie robić problemy...

 

też wydaje mi sie wydaje że lepsze liceum, bo przecież wiadomo że w niektórych szkołach technicznych no to poprostu strach sie bać...

no ale cóż to są właśnie uczniowie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nitram92    1
To nie o to chodzi. Po technikum jak i liceum możesz iść normalnie na studia i problemów ze zdaniem matury nie ma bo tu i tu jest taki sam materiał tylko, ze w technikum dochodzą przedmioty zawodowe i dlatego może jest ciut mniejszy poziom. To gdzie idziemy zależy od wyboru późniejszych studiów. Na ten przykład jeżeli idziemy na studia techniczne to idziemy do technikum bo tam są podstawy tego z czym się spotkamy na studiach, a jeżeli idziemy na filozofię albo coś w tym stylu to idziemy do liceum bo tam do takich przedmiotów przywiązuje się większą wagę. Dlatego jest sens pójścia do technikum gdyż jeśli myślimy o studiach technicznych to w liceum nie będziemy mieli takich przedmiotów jak rysunek techniczny itp, które na tego typu uczelniach są przydatne :)

I to nie chodzi tutaj kto jest mądrzejszy, a kto głupszy każdy może iść technikum nawet najlepsi uczniowie tu chodzi o nasze zainteresowania, abyśmy w przyszłości siedząc za biurkiem nie żałowali swojego wyboru.

 

Pozdrawiam JD

 

Troche racji jest w tym co mówisz, ale spójrz na to z drugiej strony, W technikum nie rozszerzysz sobie matmy i fizyki na przykład, a to jest profil sztandarowo dla przyszłych uczniów polibudy I nieprawdą jest ze licealiście słaiej polibuda idzie bo rysunek techniczny i tak tłumaczą na początku, a podstawy tego i tak masz i w podstawówce i w gimnazjum za to szerszej matmy i fizyki nie masz w technikum, a wiadomo na polibudie jest tego sporo i łatwiej jest potem. Jeżeli chodzi o poziom, nie wiem czy moze dla tego ze mają więcej przedmiotów, czy poprostu dlatego ze kiepawy poziom nauczania, ale pewne jest ze matura w wykonaniu uczniów kończących technikum jest o wiele słabsza niz LO [A w liceum uczysz sie 3 lata a nie 4 co świadczy o tym ze to co ludzie w technikum robą w 4 lata licaliści roią w 3 i tłumaczenie sie tym ze mają wiecej przedmiotów tutaj traci sens bo między innymi po to własnie mają rok więcej na nauke] Każdy idzie tam gdzie chce, fakt i nikt tu nie powiedział ze licealiści sa mądrzejejści ale spójrz, i powiedz mi ilu jest tych dobrych uczniów co chcą do technikum a jacy ludzie stanowią reszte wiary tam idącej ? U mnie w szkole każdy co ma średnią gdzies tak od 4 idzie z mety do LO i są to nie tylko humaniści ale i tez tacy którzy chca iść na polibude potem, mat fiz i jazda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ja pisałem o tym, że to głównie zależy od tego gdzie wybieramy się na studia, jeżeli na kierunek związany z fizyką i matematyką to idziemy tam gdzie jest to rozszerzone, a jak na inne kierunki to idziemy tam gdzie są rozszerzone przedmioty liczące sie potem na studia. To zależy tylko i wyłącznie od naszych dalszych planów. Zresztą ja znam takich ludzi co chodzą do liceum a tacy tępi są że aż głowa mała. Jak ktoś chce się naprawdę uczy to i nauczy się w technikum lepiej niż nie jeden w liceum co ma wszystko głęboko.

 

Pozdrawiam JD


Pozdrawiam JohnDeere8320 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10
Boże... Ty naprawdę taki ciężki jesteś ? To mi wytłumacz czemu istota ludzka po technikum zarabia mniej niż istota ludzka po liceum skoro ''liceum nic nie daje'' ? Wiem, że po technikum masz zawód, ale nie wmówisz, a nawet nie próbuj wmawiać, że technikum jest lepsze od liceum bo spadnę z krzesła.

tak to sobie mozesz gadac do kolegi lub kolezanki :) to czego moj ojciec jest po technikum a matka po liceum i tata zarabia x4 tyle co mama co???????? ale jak chcesz to idz do tego liceum ale zobaczymy ile z was tak naprawde pujdzie na te studia i ile zda mature ...


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj dobra nie kłóćcie się każdy ma prawo do wyboru bo jest demokracja i to gdzie pójdzie to jest tylko jego sprawa. jedni idą do technikum jedni do liceum, a jeszcze inni do zawodówki, ale każdy ma świadomość, że to decyzja na całe życie i jego sprawa czy będzie pracował w firmie komputerowej jako rolnik czy nawet jako sprzedawca.


Pozdrawiam JohnDeere8320 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

ale mnie wkurza ten caly @matey nie umie uszanowac kogos wyboru i zdania na ten temat ....


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lepiej to olej niż masz sobie narobić jakichś problemów w postaci ban, warn. Bo taka ostra wymiana zdań prędzej czy później prowadzi do kłótni i pochłania ze sobą coraz więcej użytkowników co skutkuje masowymi karami :)


Pozdrawiam JohnDeere8320 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nitram92    1

Subiektywizm widze wziął góre;] Jd A je sie znów zapytam ilu znasz takich ludzi ? Bo ja znam, owszem ale gro takich którzy ida do technikum bo im sie poprosty nie chce uczyć [serio taki jest ich argument] I ludzi którzy tak myślą jest zdecydowanie więcej niz tych jeżeli chcą to i w technikum sie nauczą, niestety. kolejna sprawa ile jest kierunków na polibudzie na których bardzo przydatna i konieczna jest matma, fizyka i infa chociażby, [tak teraz na myśl przyszły mi te choćby trzy podstawowe profile w liceum] A ile takich na których tego nie ma? Mój kumpel pisał prace magisterska jest na technologi obróbki metali i choćby sie wydawałać mogło ze co ma piernik do wiatraka, w jego pracy ok 50 proc. informacji stanowiły zjawiska oparte na zasadach fizyki ,a ze matematyka jest językiem fizyków... Sam mi przyznał ze trudno byby mu gdyby nie robił rozszerznych: matematyki i fizyki.

 

@ matej zbastuj troche, bez dyskryminacji;) Spokój panowie, jak mawia mój wychowawca jesteście juz prawei dorośli;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No takich ludzi jest nie wielu, ale zdarzają się wyjątki :) Przyznam ci rację, że jest mnóstwo takich ludzi, którzy idą do technikum bo im się nie chce uczyć, ale nie wszędzie tak jest są tacy co poszli do technikum i się przeliczyli bo istnieją także takie szkoły średnie w których trzeba się uczy i niestety musieli iść do zawodówki :)


Pozdrawiam JohnDeere8320 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

ale jak ktos sie interesuje danym dzialem np jak ja lesnictwem to mu nie bedzie szlo tak zle w technikum bo sie uczy tego co lubi glownie jak ja biologi i chemi :)


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślę oby tylko mieć zapał do nauki a wiedza sama przyjdzie niezależnie od tego czy jesteśmy w Liceum czy w Technikum :)


Pozdrawiam JohnDeere8320 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

oj troche odeszlismy od tematu .... lepiej wrocimy bo ostrzezenia dostaniemy


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nitram92    1

Zapał do nauki raz, ale najważniejsze, poprostu wiedziec co sie chce robic w życiu i postepowac wg zasady by robic to co faktycznie lubię. jest mnówstwo ludzi którzy ida gdzies gdzie sie akurat w danym okresie opłaca iśc. błąd jeżeli kochasz to co robisz i wiesz ze robisz to dobrze i tak zbijesz kokosy;) Sam najchętniej zamiast paru godzin polskiego w Tygodniu wrzuciłbym sobie ze dwie historie i WoS, ale nie ma rady;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895
tak to sobie mozesz gadac do kolegi lub kolezanki :) to czego moj ojciec jest po technikum a matka po liceum i tata zarabia x4 tyle co mama co???????? ale jak chcesz to idz do tego liceum ale zobaczymy ile z was tak naprawde pujdzie na te studia i ile zda mature ...

 

Jak masz cos do mnie to pisz do mnie, a nie przeżywasz na forum. I pójde "do tego liceum" Miej swoje "niezbite" racje i tyle. Chcesz ? To pisz co chcesz na mój temat, ja mam to gdzieś i na to nie odpowiem już więcej, a więc

joł


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

czlowieku wez sie ogarnij to chyba ty zaczoles ta cala batalie z tym liceum i ty piszesz ZE JAK MAM COS DO CIEBIE TO ZEBYM TO CI NAPISAL haha dobre :)


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895
czlowieku wez sie ogarnij to chyba ty zaczoles ta cala batalie z tym liceum i ty piszesz ZE JAK MAM COS DO CIEBIE TO ZEBYM TO CI NAPISAL haha dobre :)

 

Czytanie ze zrozumieniem sie kłania :) Nie dziwie sie już czemu chcesz iść do technikum. Ogarniać to ty możesz kumpli z technikum (nie ujmując nic technikum oczywiście) :) Będę mądrzejszy i to skończę pierwszy (elo rym) zapraszam na pw ;] joł


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

phf dobre haha :) nie no czlowieku ty mnie rozbrajasz :)


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Jak to w ogóle się te podania przedstawiają? Mogę złożyć max do 3 szkól podanie, ale na profile w tych szkołach to ile można ? 20? Bo troszku tego nie łapie ;p.

 

JD

Jeżeli dla Ciebie różnica zdań jest kłótnią .. :)


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez liducha8
      Witam,
      czy kto z Was zdaje egzamin w styczniu?
      Testy rozwiązuję non stop ale nie wiem gdzie znaleźć na stronie szkoły CKeduka rozwiązania zadań z egzaminu praktycznego, podobno są umieszczone  ???  
       
    • Przez Natka95
      Cześć wszystkim,czy ktoś zdawał egzamin przez ck-edukat w Rozprzy?
      Mozecie powiedzieć jak odbywa się taki egzamin, czy jest trudno? Materiału jest bardzo dużo. Czy egzaminy się powtarzają z poprzednich lat?jak wyglada praktyczny?
    • Przez Roksana89
      Witam czy zdawał ktos już egzamin praktyczny ról 04 w styczniu 2023?
    • Przez Aniutka
      Czy zdawal może, ktoś egzamin w czerwcu praktyczny lub bedzue zdawał w sobotę rano?? 
    • Przez Rolnik0404
      Witam.Szukam praktyk na kursie Rol04,proszę i kontakt.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj