Skocz do zawartości

Zdjęcie

Europard Foton Prokmar Terra trac

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share amorki

amorki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 18 maj 2008 - 18:05

Europard Foton Prokmar Terra trac Te ciągniki sa identyczne wszystko jest tak samo w nich tylko inna naklejka z nazwą firmy jak to zwykle Chińskie jedynie prokmar troche się różni , jakie są wasze opinie ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Europard Foton Prokmar Terra trac Dzisiaj, 23:45
  •  

#2 Share JohnDeere8320

JohnDeere8320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 18 maj 2008 - 18:55

Europard Foton Prokmar Terra trac Moja opinie na ten temat jest krótka nie ma co się pchać w te ciągniki, bo skoro reszta jest to to samo co Foton to jest kompletny niewypał...
Pozdrawiam JohnDeere8320 ;)

#3 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 18 maj 2008 - 21:10

Europard Foton Prokmar Terra trac chińszczyzna,z częsciami może byc cięzko a bedą napewno potrzebne i to często wiec lepiej dołożyć do zetorka czy coś w tej klasie, może nie szczyt techniki ale mniej awaryjne, dużo lepiej wykonane i częsci od ręki

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#4 Share Tobiasz912

Tobiasz912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 18 maj 2008 - 21:15

Te ciągniki sa identyczne wszystko jest tak samo w nich tylko inna naklejka z nazwą firmy jak to zwykle Chińskie jedynie prokmar troche się różni , jakie są wasze opinie ?

Zapomniałeś dodać jeszcze zefira :) . A od tych ciągników to bym wolał nawet ursusa czy zetora :)
Praca rolnika godna jest szacunku !!!

#5 Share JohnDeere8320

JohnDeere8320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 19 maj 2008 - 09:07

Europard Foton Prokmar Terra trac Heh ja od tej chińszczyzny to bym wybrał albo zetora albo jakiegoś belarusa czy coś. Nie jest to szczyt techniki i każdy o tym wie, ale na pewno będzie pracował lepiej jak te chińskie coś :)
Pozdrawiam JohnDeere8320 ;)

#6 Share stasiex

stasiex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 686 postów

Napisany 19 maj 2008 - 15:44

Europard Foton Prokmar Terra trac Przy czym Prokmar jest polski (w takim samym stopniu jak Farmtrac, czy Farmer), tylko na podzespołach w większości zagranicznych (nie tylko tych chińsko-japońsko-tajwańsko-koreańskich, ale także na krajowych)

#7 Share ROLNIK7

ROLNIK7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 19 maj 2008 - 16:29

Heh ja od tej chińszczyzny to bym wybrał albo zetora albo jakiegoś belarusa czy coś. Nie jest to szczyt techniki i każdy o tym wie, ale na pewno będzie pracował lepiej jak te chińskie coś :)

Dokładnie tak jak mówisz, lepiej zabrać gorszy (być może) ciągnik a sprawdzony , dla którego znajdziemy łatwo części i mechanika niż wielką niewiadomą, która może sie okazać wielką lipą!
http://pl.youtube.co...h?v=2uZ6M3z_EnU

Nie ma to jak jechać Ursusem C-330 w garniaku do szkoły po maturę!!!!

#8 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 19 maj 2008 - 16:32

Europard Foton Prokmar Terra trac nie ten dzial przenosze

#9 Share amorki

amorki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 19 maj 2008 - 17:01

Europard Foton Prokmar Terra trac Ostatnio widziałem jak facet kupował 40 km europarda i się nim zachwycał tylko czym się tu zachwycać !!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share stasiex

stasiex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 686 postów

Napisany 19 maj 2008 - 18:03

Europard Foton Prokmar Terra trac Jak masz 40.letniego Ursusa i ledwo wiążesz koniec z końcem to dlaczego nie zachwycać się chińskim ciągniczkiem?
Albo jeżeli masz kilka ha, to po co przepłacać - lepiej kupić tańszy ciągnik, na pewno zbyt szybko się nie zużyje.

#11 Share amorki

amorki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 19 maj 2008 - 18:06

Europard Foton Prokmar Terra trac Mnie to jakurat niedotyczy

#12 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 19 maj 2008 - 18:48

Jak masz 40.letniego Ursusa i ledwo wiążesz koniec z końcem to dlaczego nie zachwycać się chińskim ciągniczkiem?
Albo jeżeli masz kilka ha, to po co przepłacać - lepiej kupić tańszy ciągnik, na pewno zbyt szybko się nie zużyje.

jak ma 40sto letniego ursusa to lepiej kupiłby sobie mf 255 lub z5211 lub coś podobnego, co z tego że hińczykl nowy jak za 5 lat będzie bardziej wyciuchany i miał więcej awarii jak 20sto letnie wyżej wymienione :)
koreańskie samochody jednorazówki mogę zrozumieć bo wiadomo że i tak szybko traci na wartości kilka lat i na szrot ale ciągnik?

co do tych składaków to nie mozna na jednej półce wszystkich kłasć, bo są składaki i składaki, robione albo na licencji albo składane z orginalnych podzespołów renomowanych marek.
np. farmtrac to podobno orginalny perkins i orginalne carraro, ale farmer jużma podzespoły robione na licencji z jakiejś brazylijskiej wytwórni, zefir może i podwozie new hollanda ale odlane z hińskiej stali w hińśkiej fabryce na licenji new hollanda, a e fotony procmary to szczegułów nie znam, ale poza słynną jakością są tak proste technicznie jak c330 lub c360 prosta zwykła skrzynia na prostych trybach a ten perkins to też sprzed 30 lat a zwalili wszystko na całej lini łącznie z malowaniem tych ciągników

#13 Share stasiex

stasiex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 686 postów

Napisany 19 maj 2008 - 19:08

Europard Foton Prokmar Terra trac Nigdy nie przekreślałbym z góry czegoś, czego nie znam. Dlatego najlepiej zapytać użytkowników.

Osobiście również wybrałbym sprawdzone i popularne konstrukcje, tylko rzecz w tym, żeby mieć pieniądze. :)

#14 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 24 wrzesień 2008 - 17:41

Europard Foton Prokmar Terra trac Jakos nie mam przekonania do tych wynalazków może lepiej kupic jakąs używke markową URSUS albo Zetor.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#15 Share gustlik

gustlik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 13 maj 2010 - 13:59

Europard Foton Prokmar Terra trac Gdyby wszyscy myśleli tak jak Wy nadal jeździli byśmy "60-tkami" bo są stare i sprawdzone. Od ponad 2 lat jestem właścicielem 50-cio konnego Prokmara i jak na razie jestem z niego bardzo zadowolony. Przez ten czas był praktycznie bezawaryjny poza kilkoma drobnostkami. Traktor niezwykle sprawny i zwrotny, 4WD, do tego bardzo małe spalanie. Na moim areale (całe 12ha :lol: ) sprawuje się wyśmienicie i z powodzeniem zastąpił wysłużoną "sześćdziesiątkę". Traktor jak już ktoś wcześniej pisał jest produkcji polskiej składany z podzespołów wszelakiego pochodzenia (chińskich również ale nie tylko). Jednak złego słowa o nim powiedzieć nie mogę, z serwisem nie ma najmniejszych problemów, producent ma filie w na terenie całego kraju. Do tego cena o połowę mniejsza od traktorów zachodnich. Bardzo fajna i przyjemna maszyna, polecam do prac na małym areale czy nawet w większych gospodarstwach jako ciągnik pomocniczy.

#16 Share TOMEK0603

TOMEK0603

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 13 maj 2010 - 14:31

Europard Foton Prokmar Terra trac Wrzuć fotki swego tego Prokmara

#17 Share TOMEK0603

TOMEK0603

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 17 maj 2010 - 20:30

Europard Foton Prokmar Terra trac Widzisz gustlik chwalić umiesz,a swego tego 50-cio konnego Prokmara nie chcesz wrzucić fotek.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share komar4

komar4

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 30 listopad 2011 - 22:00

Europard Foton Prokmar Terra trac ja posiadam fotona 404 40KM 4x4 pracuje na 20 h w gospodarstwie ma prawie rok i ma 300 mth i jak narazie działa bez zastrzerzeń niema wycieków nic się niedzieje jestem bardzo zadowolony roboty robie im takie koszenie łąk prasowanie kostek orka 2 skib worzenie gnoju rozrzutnikem 3,5 tony i wszystkier roboty i mam mtz 80 ale im robie bardzo mało robie jakieś niecałe 100 mth to sprzedałem t 25 a kupiłem ten ciągnik jak jakieś pytania pisać na gg podam dane - marka: FOTON FT-404
- moc: 40 KM
- silnik: 3 cylindrowy typu PERKINS
- napęd: 4 x 4 załaczany mechanicznie
- skrzynia biegów: mechaniczna z reduktorem 8+4
- WOM: dwie prędkości 540/1000
- załaczana i wyłączana sprężarka
- wyjścia hydrauliczne: 4 szt. EURO
- obciążniki przód: w standardzie
- śruba centralna: w standardzie
- długość: 3100 mm
- szerokość: 1630 mm
- wysokość: 2500 mm
- opony tył: 12.4 R28
- waga: 2500 kg
- sprzęgło: dwutarczowe suche
- udźwig podnośnika: ok. 1000 kg
- prędkość maksymalna: 35 km/h
- zużycie paliwa: 3-4 l/mth

Edytowany przez komar4, 30 listopad 2011 - 22:03.