Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żywotność lemieszy

234 odpowiedzi na ten temat

#101 Share Marcelix

Marcelix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 23 październik 2013 - 11:24

Żywotność lemieszy Mój szwagier kupił kiedyś pług KVERNELAND 3 zagonowy sprowadzony od Helmuta. Po dokładnych oględzinach okazało się, że poprzedni właściciel przerobił sobie z 14" na 16" i wszystkie poszczególne części były założone firmy "Frank" Muszę przyznać, że lemiesze były niebywale wytrzymałe. Porównując - wytrzymały one 4 sezony w jego 40 ha gospodarstwie (nie były nowe) aktualnie ma założone niby oryginał KV ale to już nie to samo, wymiana co 2 sezony. tak więc można polecić Frank'a, ale jak patrzyłem na stronach internetowych to ceny zaporowe, ale coś za coś.

Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywotność lemieszy Dzisiaj, 00:09
  •  

#102 Share Winio

Winio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 31 październik 2013 - 10:46

Żywotność lemieszy Elementy robocze Original Frank sprzedaje Unirol

#103 Share pedro2

pedro2

Kupię słomę w belach w promieniu 100km od Łomży. Usługi transpor

• Members
  • PipPipPip
  • 1133 postów

Napisany 07 listopad 2013 - 23:57

Żywotność lemieszy Ja na ostatnio założyłem lemiesze Frank'a 20" po 135 zł sztuka więc nie wiem czy ceny zaporowe :P
KUPIĘ SŁOMĘ W PROMIENIU 100KM OD ŁOMŻY.

#104 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,

Napisany 08 listopad 2013 - 22:42

Żywotność lemieszy gdzie taka cena za tego franka?

#105 Share pedro2

pedro2

Kupię słomę w belach w promieniu 100km od Łomży. Usługi transpor

• Members
  • PipPipPip
  • 1133 postów

Napisany 11 listopad 2013 - 00:20

Żywotność lemieszy Rob-rol przytuły ;)
KUPIĘ SŁOMĘ W PROMIENIU 100KM OD ŁOMŻY.

#106 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 11 listopad 2013 - 09:18

Żywotność lemieszy Zakupiłem lemiesze z nakładkami i płozy do Ibisa u Stankiewicza w Suwałkach. Zobaczymy jak będzie z żywotnością, przez osiem lat zużyłem dwa komplety orginalnych lemieszy i cztery komplety nakładek
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#107 Share Winio

Winio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 11 listopad 2013 - 09:33

Żywotność lemieszy Mnie ciekawi jakość tych elementów roboczych od Stankiewicza w porównaniu do Unirolu. Ceny mają atrakcyjne, stal hardox 500, ale jak z żywotnością.

#108 Share bartek15208

bartek15208

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 04 luty 2014 - 12:47

Żywotność lemieszy Witam dolaczam sie o tematu ma zamiar kupic lemiesze hardox 500 u Stankiewicza do pluga lemken i mam dylemat czy warto jak z zywotnoscia czy ktos z was uzywa akich lemieszy? ile hektarow może przeorać nimi?

#109 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1678 postów

Napisany 04 luty 2014 - 18:07

Żywotność lemieszy ja niedawno właśnie założyłem te z lemiesze.pl i jeszcze nie testowane,

#110 Share bartek15208

bartek15208

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 09 luty 2014 - 23:06

Żywotność lemieszy
  • Witam mam jeszcze jedno pytanie jaki lemiesz według was jest lepszy dzielony na dwie części i do tego dłuto czy jeden w calosci lemiesz plus dluto

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1678 postów

Napisany 10 luty 2014 - 08:40

Żywotność lemieszy a jak wygląda ten dzielony?? jeszcze takiego nie widziałem

#112 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1892 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 13:09

Żywotność lemieszy my do opala kupiliśmy z granitu bo oryginałów nigdzie nie mieli i nie chcieli zamówić to między lemieszem a dziobem w lemken opal jest nawet 1cm szpara na łączeniu, za to przy górnej części jest idealnie. nie dość że wydać kasę to jeszcze badziewie

#113 Share F3dor

F3dor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 01 wrzesień 2014 - 09:04

Żywotność lemieszy Ja mam na lemieszu do lemkena nr SB 56 3352234 i płaciłem za niego 500 zł a jak patrze w tym unirolu to niby są franka do kupienia za 140zł tylko z nr SB56 (3352034) wydają sie identyczne ale czy bedą pasowały? Może ktoś podpowiedzieć?

#114 Share rafto

rafto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 711 postów

Napisany 06 wrzesień 2014 - 20:49

Żywotność lemieszy Kupiłem ostatnio lemiesze z dłutami od Waryńskiego po przeoraniu 7 ha dłuta do odwrócenia :o A Ile Wy robicie ha na jednej stronie dłut i z jakiej firmy ??

#115 Share mrc1005

mrc1005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 07 wrzesień 2014 - 10:22

Żywotność lemieszy C-330+UG 2 skibowy (na 4 biegu)
oryginalne lemiesze UG (68 zł/szt.) 6,5 ha podorywki i myślę że na następne 6,5 wystarczą (głęboka orka) i do wymiany (ziemia 3 i 4)
nie wiem jakim cudem wam takie areały wytrzymują lemiesze ... ja też tak chce raz na 5 lat wymienić lemiesz ...

#116 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisany 07 wrzesień 2014 - 12:19

Żywotność lemieszy

Kupiłem ostatnio lemiesze z dłutami od Waryńskiego po przeoraniu 7 ha dłuta do odwrócenia :o A Ile Wy robicie ha na jednej stronie dłut i z jakiej firmy ??

kolego, brak u ciebie jakiejkolwiek precyzji. Bo co to znaczy 7ha?
jak masz pług obracany, to z 7ha robi sie juz 3,5, bo przeciez skib dwa razy wiecej.

podobnie jak msz pług 3-4-5 skibowy to im wiecej skib, tym mniej hektarów przypada na jedną.

i dodatkowo jeszcze bardzo duzo zależy od prędkosci jazdy.
Im szybciej jedziesz, tym prędziej żdzieraja sie elementy robocze (szczególnie jak jest sucho i twardo)

ja mam zagonowego 4 skibowego tura z unii i przy jeździe około 7,5km/h dłuta mi wytrzymują na 10ha po czym musze je przełozyc na drugą strone (jest u nas bardzo scho, deszcz nie padał bodajze od lipca).
tymczasem jak próbowałem orac z wyzsza prędkoscią (koło 9,5), to juz po 5ha trzeba było odwracać dłuta. Robią sie bardzo gorące od tarcia, rozhartowują sie i giną w oczach.
Lemiesze oryginał unia wytrzymują koło 80-90ha, po czym wygądaja juz jak blaszka (ważą moze z 20% tego, co nowy lemiesz)

C-330+UG 2 skibowy (na 4 biegu)
oryginalne lemiesze UG (68 zł/szt.) 6,5 ha podorywki i myślę że na następne 6,5 wystarczą (głęboka orka) i do wymiany (ziemia 3 i 4)
nie wiem jakim cudem wam takie areały wytrzymują lemiesze ... ja też tak chce raz na 5 lat wymienić lemiesz ...

pomysl chwile, ty masz dwie skiby, to na każdą z 1 hektara przypada 50arów do zrobienia.
A jak kto inny ma powiedzmy czwórke obracaną, to ma az 8 skib wiec na jedną przyada tylko 12,5ara z hektara.

wiec jeśli ty zrobisz 13 hetarów na jednych lemieszach, to jest tak, jakby ktos z czwórką obracaną zrobił ich ponad 50.

weź też pod uwagę, ze twoje leiesze są stosunkowo małe i delikatne porównując je do takich z poteżniejszych pługów.
BA, nie masz nawet dokręcanych dłut, które to znacznie przedłużają zywotnosc lemiesza. Powiedziałbym, nawet, ze x2.

wiec te 13ha na pług dwuskibwy zagonowy, to wcale nie jest źle.

Edytowany przez nunu85, 07 wrzesień 2014 - 12:45.

#117 Share mrc1005

mrc1005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 07 wrzesień 2014 - 19:24

Żywotność lemieszy 13 ha na cały pług więc 6,5 na lemiesz ( brak precyzji z mojej strony w poprzednim poście), w stosunku cena jakość do zwykłych za 30 zł nie wypadają aż tak znakomicie lemiesze UG (subiektywna cena). W planach mam na przyszły sezon kupić zwykłe lemiesze z czubem i napawać warstwę i zobaczymy jak wyjdzie (koszty, czas na spawanie)

Da się założyć do pługa starego UG jakieś lemiesze z dłutami ???

Pozdrawiam

#118 Share KRISS75

KRISS75

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 970 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja

Napisany 07 wrzesień 2014 - 19:43

Żywotność lemieszy Stary UG 4 skibowy na 30ha zmiana lemieszy po ok.15ha.Obecnie Gregoire-Besson od dwóch lat bez wkładu.

#119 Share rafto

rafto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 711 postów

Napisany 08 wrzesień 2014 - 00:59

Żywotność lemieszy @nunu85 Pług 3 skibowy zagonowy rabewerk rozstawiony na ok 110 cm , ciągam go zetorem prędkość ok 6 km/h , ziemie od III-IV klasy fakt że w tym roku u mnie też twardo w polach :/

Edytowany przez rafto, 08 wrzesień 2014 - 01:03.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share fumfel

fumfel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 19 wrzesień 2014 - 11:47

Żywotność lemieszy

Zakupiłem lemiesze z nakładkami i płozy do Ibisa u Stankiewicza w Suwałkach. Zobaczymy jak będzie z żywotnością, przez osiem lat zużyłem dwa komplety orginalnych lemieszy i cztery komplety nakładek

kolego jak Ci sie sprawuja te lemiesze?

zalozylem takie do swojej 3 obrotowej 3*35 i po zaoraniu 10ha w porownaniu do zagonowego pluga uni wydaje mi sie ze elementu o wiele mniej sie zuzywaja, zastanawia mnie tylko czy to normalne ze widac dosc wyrazne rysy po kamieniach na powierzchni lemiesza?