yacenty

Żywotność lemieszy

Polecane posty

imi    9

ja jak zakładałem przed ostatnio lemiesze przy mojim voglu wytrzymały 210ha a teraz co założyłem wytrzymały 80hanormalnie zrobiły sie nożyki jakie długie były takie sa tylko że strasznie cienke,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

W tamtym roku zalozylem nowe lemiesze i wytrzymaly 15minut ;), a tak pozatym to te kowalskie wytrzymywaly u mnie na kamieniach moze ze 30 hektarow, w 4 skibowym plugu.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2

@ imi To napisz chociaż jakiej firmy kupiłeś lemiesze, że wytrzymały te 210 ha? Dopisz jeszcze co to za badziewie pracowało na tych 80 ha? ;) Ja muszę coś kupić do mojego Kuhna i tak sie zastanawiam CO?! w rozsądnej cenie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
imi    9

@wojtus te pierwsze były niby orginalne ze znaczkem vogla takie zielone a te co wytrzymały 80 były czarne ze znaczkem vogla ale one od razu mi podpadały bo miały taki lichy dźwięk jak sie stukało jeden o drugi teraz znowu mam zielone i sie okarze ile one wytrzymają.

a lemiesze kupuje najczęściej u AGRO-BERG w Bydgoszczy polecam firme mają części prawie do każdej maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

Pług Frost Mosel V140

Zgodnie z szablonem

2006 rok

1. 8.75 ha nowe dłuta

2.Unirol

3. 325 kg , ~40 cm

4. rędziny, piaski

5. sucho

 

2007 rok

1. 10 ha, te same dłuta

2. Unirol

3. 325 kg, ~ 40 cm,

4. Rędziny, piaski,

5. Wilgotność średnia

 

Przed sezonem 2008 zmieniłem ustawienie dłut na następną dziurę nie odwracając ich. Żywotność szacuję na około 100 ha na sztukę, w takim układzie ile lemiesze pociągną więcej ?


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommot003    0

sory że na tym temacie ale niebęde zakładał nowego

Mam pytanie co dają lemiesze te z tymi dziubami (czubki są zawinięte w dół)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2
@wojtus te pierwsze były niby orginalne ze znaczkem vogla takie zielone a te co wytrzymały 80 były czarne ze znaczkem vogla ale one od razu mi podpadały bo miały taki lichy dźwięk jak sie stukało jeden o drugi teraz znowu mam zielone i sie okarze ile one wytrzymają.

a lemiesze kupuje najczęściej u AGRO-BERG w Bydgoszczy polecam firme mają części prawie do każdej maszyny.

 

A to pierwsze słysze o tej firmie z Bydgoszczy. Masz jakieś namiary? Mają jakąś stronkę?

Z góry dzięki. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszko27    0

Czy ktoś mi powie jakie ma wymiary lemiesz do dłuta do ibisa, bo mam pług 3 obotowy Wider Atlas i poszukuje lemieszy, oryginalne kosztują ponad 300 zł, wiec mysle przerobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toszi    0

Wymiary Ciężko będzie wskazać ale jeśli masz numery tych lemieszy to coś byśmy zdziałali. pozdrawiam i zapraszam na stronę www.agroselnet.pl

 

A apropo żywotności lemieszy to jest możliwość napawania lemieszy dzięki czemu ich wytrzymałość wzrasta około 4 krotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22

ja w swoim V&N 4x45 obrotowym mam założone oryginalne i juz zaorałem na nich 200 ha i jeszscze około 50-70 ha popracuja na drugim komplecie dłut. Ziemie mam od bardzo lekkich do cięzkich glin. Oryginalne lemiesze warte sa swojej ceny bo nie dość że dużo wytrzymuja to jeszcze ścieraja sie bardzo równo przez co jakośc orki idealna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MojePole    0
Czy ktoś mi powie jakie ma wymiary lemiesz do dłuta do ibisa, bo mam pług 3 obotowy Wider Atlas i poszukuje lemieszy, oryginalne kosztują ponad 300 zł, wiec mysle przerobić

 

Witam,

 

Do: Leszko27

 

Jeśli podasz mi numer indeksu tego lemiesza to podam Ci dokładne wymiary lemiesza.

 

Pozdrawiam

 

MP


Oryginalne części Unia Grudziądz - mojepole.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
umnie żywotność lemieszy jest dośc krótka jak wtrzmaja 5 hektarów to jest cud

Może czas przejść na stalowe,drewniane są z reguły mało żywotne. :D A tak na poważnie to nie szkoda ci tracić czas na przykręcanie tandety lub jeśli masz kamienie to poszukać pługa z zabezpieczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

mam pytanie czy na lemieszu jest napisane jaka firma go wyprodukowała?


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomacha001    5
Może czas przejść na stalowe,drewniane są z reguły mało żywotne. :D A tak na poważnie to nie szkoda ci tracić czas na przykręcanie tandety lub jeśli masz kamienie to poszukać pługa z zabezpieczeniem.

same duze kamienie sa zalezy na którym polu mam orac testowalem pługa na zabezpieczeniem. i tez lemiesze sie wyginały albo sie śruby od lemiesza rwały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na jakim rodzaju zabezpieczeń był pług który testowałeś i jakiej marki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Do kolegi TOMACH001 no ja nie wiem jak w plugu z zabezpieczeniem mogles rwac lemiesze, to powiem ci ze ja tez mam pola z niemalymi ilosciami kamieni o roznych rozmiarach niedawno wyrywalismy jak tylnie kolo w C 330 kamuszka. I do tej pory orze ruskim bez rzadnych zabezpioeczen, co prawda lamaly sie lemiesze i pekaly korpusy i rama niewytrzymywala, ale jak podspawalem pod sam nos w lemieszu to juz sie nie gna ani odrywaja. Tez testowalem pluzki z zabezpieczeniem, mialem Kverdzia i to dawalem dobra predkoscia gdzies ponad 10 km/h, i tylko jak klawiaturka chodzily korpusy, No ale OVERUM na zabezpieczeniu gumowym jest tandetny bo jak trzepniesz w kamien to cala rama latala a nie jeden korpus.

Wiesz moze musisz zmienic konia do plugow albo predkosc orki, albo powyrywac kamienie ktore sa pod gora, ja tak to widze.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomacha001    5

KVERNELAND 3 skibowy zagonowy na zabespieczenia resorowe mtz nie stawał na kamieniach tylko ze lemiesze sie urwały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasiek84    2

Lemiesze w pługu z zabezpieczeniami będą się rwały jak założy się liche śruby, w Rabewerk lemieszówki wymieniam tylko razem z lemieszami co ok 300ha wcześniej tylko dłuta przekładam, kamieni jest dużo ale jak na razie na 5 lat pracy pługa raz zdarzyło się pęknięcie lemiesza.

W ruskim pługu przykręcamy lemiesze na dwie śruby, w razie mocnego zahaczenia wole stracić lemiesz niż korpus a lemiesz jeśli się nie zerwie to wytrzyma 3-5 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Mam Kvernelanda AB100 4 skibowego i na rozstawie 50cm na korpus zaorałem na ORYGINALNYCH lemieszach 180ha, co do czubów, to jedna strona starcza na 15-20ha. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markus1    2

Ja mam kongskilde 4 skib na sprężynach .To duński pług podobny do kwerlanda.Lemiesze założyłem od ibisa,według mnie nie warte tych pieniędzy.Póżniej założyłem od atlasa,ale oryginalne mają jakiś znaczek bity.Cena 40 pln.Jestem z nich zadowolony tylko że w agromie ich nie spotkałem.Na zamówienie handlarz mi do domu przywozi.Zaletą tych lemieszy jest to że są jakby skręcone czubkiem w dół ,to mi pasuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13091993    0

My mamy Sukova z 2004 r jak narazie lemiesze oryginalne i na zmianę się nie zanosi , zaorał około 380 ha . W tym roku będę orał nim ostatni

sezon , w 2010 będzie Kverneland 100 ;)


Wiosna nadchodzi !!! Mówisz masz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj