yacenty

Żywotność lemieszy

Polecane posty

Tomasz78    1029

Gdzie 200 na sztukę :blink: ,na caly pług i to na pewno obrotowy,

ja swoim 4x35 obr. na orginalnych lemieszach Charlier (napawane) zrobilem u siebie 100ha a juz byly sporo podtarte jak pług kupilem ,teraz mam od kowala i po 15ha widac już slady zużycia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2203

"Lemiesze z hardoxa od stankiewicz ok 200ha i jeszcze zrobię pod raps z 30ha w nadtepnym roku. "a jak będzie "ostry" rok to co zrobisz?

A co do psa - jakby miał konto na forum to może nie miałby czasu jajec lizać:)

Coś tam napewno się zrobi. Dodam że w poprzednim roku susza, dłuta po 20ha do wymiany.

 

Plug oczywiście obrotowy, kamienie są, zabezpieczenia na kołek zrywalny.Objawy zużycia o co dokladnie chodzi? Lemiesz ściera się hehe.

Gleby od czerwonej gliny po żwir (mało)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolspec    0

Jeśli ktoś powołuje się na czyjeś posty, to wypadałoby, aby przynajmniej potrafił przepisać co było napisane, a mianowicie kolega @akmaly napisał:

 

 

@akmaly napisał tak parafrazując: korpus płużny to główny zespół roboczy pługa, od słupicy po dłuta - to jest prawda i ja się pod tym podpisuję.

 

 

Ale na miłość Boską nie piszcie "...zespół roboczy od słupicy do pługa..." - bo to totalna bzdura! (do jakiego pługa?)

Tak, jak napisał kolega @rolspec:

 

 

Na korpusie nie ma już nic zamontowanego (a przynajmniej nie musi być), bo to on jest zamontowany i przytwierdzony do słupicy.

 

W skład korpusu wchodzi:

1. odkładnica

2. lemiesz

3. płóz (płoza)

4. wyposażenie dodatkowe: listwy ścinające, dokładające i usztywniające, dłuta a także piętka.

 

W szerszym sensie do korpusu zaliczamy także słupicę, pogłębiacz i poszerzacz bruzdy.

 

Chciałem się odnieść do posta kolegi.

Po pierwsze przepraszam za moją  literówkę bo miałem na myśli  "..... do  dłuta", a nie  jak napisałem "....do pługa " .

 

Po drugie po co ta dyskusja z Pana strony - każdy ma prawo do własnego zdania i ja z tym nie polemizuje.

 

Określenie "Korpus" nie jest pojęciem jednoznacznym

Nazewnictwo jeżeli chodzi o części płużne i konstrukcyjne do pługów w języku potocznym jest nieraz zaskakujące.

Dla przykładu odkładnica dla niektórych to deska dla innych łapa etc.

 

 

Dla ciekawych co do pojęcia korpusu zapraszam na strony znanych marek pługów i wyrobienia sobie opinii własnej.

 

 

 

 

 

Edytowano przez rolspec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

to potocznych nazw używaj sobie na wsi a nie na forum bo nikt z nikim się nie dogada. Korpus to korpus a nie pług i pługi... no ja pierdziele co za hasło

Idzie taki do dilera i zamawia 3 pługi i jak mu przywożą to zaskoczenie bo mu 3 narzędzia zwalają na placu i znów te durne wieśniackie tłumaczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

ja to zamówiłem pług o trzech pługach u dilera i dostarczył mi jeden egzemplarz taki był bystry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Używa ktoś lemieszy produkowanych przez fabrykę "Waryński"? Jaka jest ich trwałość na zakamienionych polach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

Waryński lepszy od garażowych rodzimych ale i tak w tyle za zachodnimi no name. Dłuto jak przydzwoni w kamyk to pęka nawet zabezpieczenia nie zerwie, chcieli aby było twarde i przedobrzyli, jak go nie urwiesz to po napawaniu 25-30 ha na jednej stronie. Ostatnio kupiłem jakieś włoskie jak zapewniał sprzedawca, lemiesz i do niego dłuto, oczywiście od razu napaw i po 50 ha właśnie obrócę dłuto, lemiesz prawie nie ruszony, dopiero się zaostrzył czyli facet chyba nie ściemniał.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

U mnie Waryński daje rade, mam dość dużo rodzynków na polu średniej wielkości i lemiesze/dłuta całe. Raz jak przydzwoniłem w korzeń gruszki to ciągnik stanął w miejscu, lemiesz cały, ale śruby puściły, także jestem zadowolony w 100%


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Waryński robi naprawdę dobre lemiesze, porównywalne z większością zachodnich średniej klasy niższej. O ile pamiętam to 90% klientów, którzy posiadali takie lemiesze a którym dokonywałem ustawień pługów była z nich zadowolona. Stosunek ceny do jakości jest dobry.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Ja mam akurat lemiesze trapezowe i pług bez zabezpieczeń. Przed silnym gięciem dziobów lemieszy ma rzekomo chronić ostre ustawienie łącznika centralnego - przy ciągniku jak najniżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47

Elementy z Unirolu??Ha ha ha.....lepiej na bazarku kupić niby te super mocne i wytrzymałe dłuta ze stali borowej nie wytrzymały sezonu.....Już lepiej kupić tu

http://pima-agro.pl/

Witaj sołtys

 

Kupujesz jeszcze w tym sklepie elementy robocze do pługa czy może znalazłeś coś innego.

Pytam bo tez u nich kupuje ale ostatnio coś sie tam u nich pozmieniało ( zmienili handlowców) trochę jakiś chaos..

Ostatnio zamówiłem czesci miały przyjechać na drugi dzien przyszło po 4 dniach a paczka była nadana po 3 od zamówienia. Telefonów nie odbierają...

Elementy Frank ? Czy próbowałeś coś innego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2203

Macie chorą zagwozdkę, ale jak to mówia pies nie ma co robić to jajca liże.

 

Lemiesze z hardoxa od stankiewicz ok 200ha i jeszcze zrobię pod raps z 30ha w nadtepnym roku.

 

Muller 4x40 albo 45.

Po 20ha pod raps wymieniłem lemiesze, na ścieżkach pług nie chciał już wejść, dłuta już zużyte ale nowych nie opłacało się już.

 

Kiedyś z unirolu wyginało lemiesze, rwało dłuta, od stankiewicza nie mam takiego problemu. Potrafię wywalić kamień że sam nie dam rady włożyć na obciążniki ciągnika aby wywieść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

takie rzeczy z kamieniami to... i ślepej kurze trafi się ziarnko.... zwykłym UG w podorywce wyciągnąłem głaz 30-40kg lemieszem za 20zł i nic mu nie ma.., na to nie ma reguły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2203

Nie wiem mówię jak było i jest, chodz to może chodzić o pług bo na stankwiczach orzę odkąd kupiłem obrotówkę, wcześniej zagonowy overum.

Albo inaczej, jest sucho, gleba luźna mogę trochę luźniej pojechać 1300obr i koło 8.5-9km/h. Pług 4 obrotowy potrafi "podskakiwać" bez uszczerbku w lemieszach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4224

Do kv kupiłem molbro, lemiesze i dłuta, narazie to tylko to co na wiosnę z 11ha zoralem i teraz na jesieni 3.5. jak posieje i zimowa orkę zrobię to sobie porownam jak zużycie, bo mam jeden komplet nowy w zapasie. Na lemieszach narazie nic nie widać(co chyba normalne po tych parunastu ha), a dłuta lekko się już przytarly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Dzisiaj przyjechaly lemiesze od stankiewicza do frosta. Pierwsze wrazenie....nie leza idealnie boczne elementy dochodzace do plozy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3842

Jakbyś zobaczył "fabryke" Stankiewicza to byłbyś zdziwiony że cokolwiek i tak pasuje :) P****a jakaś ta firma, jedziesz do nich prosto do zakładu a raczej manufaktury rodem z PRLu i śpiewają tobie więcej za lemiesze niż za te same na Allegro z wysyłką.

Edytowano przez Matey
wulgaryzmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Jednak ptawe leza idealn8e w lewych ten bok krzywo przyspawany. Cena wszedzie niemal identyczna tylko w unirolu 30 zl tansze ale sprobuje tych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2203

Nawet nie ma porownania unirolu do stankiewicza. Lemiesze, dluta, półpierś, podcinacze kompletne do smaragda wszystko od stankiewicza mam i nie narzekam. Podaje wymiary tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

Mam pytanko, ile tak około ha wytrzymują fabryczne płozy i piersi w uni tur vario lub podobnych tak orientacyjnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1575

Nie ma na takie pytanie konkretnej odpowiedzi ,zależy od ziemi i dużo zależy od szybkości orki im szybciej to żywotność krótsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

mam dłuta do kv orginał po 24 złote kontaky na prv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4224
Dnia 15.09.2017 o 19:50, daron64 napisał:

Do kv kupiłem molbro, lemiesze i dłuta, narazie to tylko to co na wiosnę z 11ha zoralem i teraz na jesieni 3.5. jak posieje i zimowa orkę zrobię to sobie porownam jak zużycie, bo mam jeden komplet nowy w zapasie. Na lemieszach narazie nic nie widać(co chyba normalne po tych parunastu ha), a dłuta lekko się już przytarly.

Więc tak,  zaorane  ok 25-27 ha

Dłuta do przełożenia (do lemieszy już dochodziły,  mialem przełożyć wcześniej ,  ale ze było dużo wilgoci i lekko szedł to jeszcze zostawiłem,  teraz już trzeba) ,  na pierwszym lemieszu tył lekko podcięty,  reszta z minimalnymi śladami użytkowania. Po przesiadce  ze starej Unii bez zabezpieczeń,  gdzie na 4.5 ha potrafiło pójść 6lemieszy w skrajnych przypadkach, to teraz Ameryka  :)

plug 3x16"

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj