Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciśnienie oleju w C-330

220 odpowiedzi na ten temat

#141 Share greeduz123

greeduz123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 09 luty 2013 - 17:27

Ciśnienie oleju w C-330 zapaliłem jeszcze raz ciapka i paliłem przez 30minut,ciśnienie oleju tak trochę za czerwoną kreską prawie na 0,6
mam też drugi problem coś z pompą paliwa bo jak zapale ciapka to ma strasznie mocne obroty normalnie wystarczy tak 2/3milimetry gazu i wali prawie na maxa nie idzie na małe obroty co to może być ???tzn. idzie na małe obroty ale zaraz gaśnie i muszę lekko docisnąć pedał gazu tak drobno, normalnie czucie takie ma że wystarczy tak lekko rękę przyłożyć to już ma duże obroty co to może być

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciśnienie oleju w C-330 Dzisiaj, 10:11
  •  

#142 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 09 luty 2013 - 19:17

Ciśnienie oleju w C-330 Pompa po regeneracji?
Olej w pompie jest?

#143 Share greeduz123

greeduz123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 09 luty 2013 - 19:59

Ciśnienie oleju w C-330 pompa bez regeneracji olej nie wiem nawet nie sprawdzałem ??? ale brak oleju może być przyczyną?, mogę wlać olej taki jak do silnika? on po prostu jest taki czuły że lekko nacisnę i garuje na max nawet do końca nie dociskam pedał gazu bo by raczej tłumik wyrwało oczywiście przesadzam ale takie mam wrażenie, a wtryski były nowe zakładane ustawiane w warsztacie, ciapek stał 2 lata dopiero teraz miał zrobiona kapitałkę i odpalony można prosić mechanika jakiegoś o numer gg będę mógł szybciej rozwiązać problem a rozwiązanie podam na forum

Edytowany przez greeduz123, 09 luty 2013 - 20:03.

#144 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 09 luty 2013 - 20:05

Ciśnienie oleju w C-330 Może być przyczyną, bo regulator obrotów się zacina co prawdopodobnie u Ciebie nastąpiło.
Spuść stary i nalej nowego. Tak taki sam jak do silnika.

#145 Share greeduz123

greeduz123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 09 luty 2013 - 20:13

Ciśnienie oleju w C-330 ok w takim razie jutro sprawdzę i jakby co dam znać

#146 Share greeduz123

greeduz123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 12 luty 2013 - 20:53

Ciśnienie oleju w C-330 witam może mi ktoś podać numer gg co zna się na pompie wtrysku do c-330, rozkręciłem tylną pokrywę od regulatora obrotów i wyleciało mi wszystko, pompę miałem na stole więc nic mi nie zginęło złożyłem wszystko według katalogu ,był ukruszony klin ( nie spełniał swojej pracy) wymieniłem na nowy i ładnie wszystko złożyłem problem mam taki że zębatka regulacyjna (która idzie przez pompę wtryskową do regulatora)jest na maksa schowana (jak wykręciłem ta zaślepkę z przodu pompy wtryskowej)to oznacza że są maksymalne obroty, i nie wiem czy jak przychodzi paliwo i jest ciśnienie on powraca na minimum i w tedy reguluje się normalnie przez naciskanie gaz, czy może coś w tej pompie wtryskowej jest nie tak, w regulatorze pompy wszystko jest ok

#147 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 12 luty 2013 - 21:06

Ciśnienie oleju w C-330 To coś się nazywa listwą zębatą i z tego co wiem to jest ona podpięta pod cięgno w regulatorze i to regulator przyciąga tą listwę do minimum

#148 Share greeduz123

greeduz123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 12 luty 2013 - 21:16

Ciśnienie oleju w C-330 no właśnie tak, przyciąga do minimum a powinno być odwrotnie bo jak jest teraz to jest na maksymalnych obrotach i dawanie gazu nic nie robi bo już jest ta listwa na maxa, więc skoro tak powinno być to dlaczego jest na maxa jak by było odwrotnie to przy dawaniu gazu ta listwa stopniowo się chowa a tu jak ma się schować jak już jest schowana? pompa jest na stole i sucha bez paliwa

Edytowany przez greeduz123, 12 luty 2013 - 21:19.

#149 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów

GG-3578015

Napisany 12 luty 2013 - 21:43

Ciśnienie oleju w C-330 No wiesz ja nie mam 100% pewności jak tam powinno być bo się dokładnie nie przyglądałem nigdy temu.
Ale mi się wydaje że jak ta listwa jest najbardziej wysunięta (czyli najbliżej regulatora) masz gaz na max, a im bardziej się chowa w głąb to obroty powinny się zmniejszać. A czemu się nie cofa to nie wiem, sprężynki dobrze pozakładałeś wszystkie?? Może ona ciągle stoi na wzbogacaczu dawki rozruchowej. Bo regulator, gdy ciężarki zaczną się rozsuwać gdy odpalisz ciągnik wtedy to ramie będzie popychało listwę do przodu i wtedy zmniejszy dawkę

Edytowany przez Roki212, 12 luty 2013 - 21:52.

#150 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 12 luty 2013 - 23:42

Ciśnienie oleju w C-330 Jeśli naprawiłeś, złożyłeś to pozostaje zamontować do ciągnika i sprawdzić. Na sucho się nie dowiesz.
Nie masz stołu do sprawdzania pomp jakie maja zakłady więc sprawdzaj w ciągniku.
Pompa to takie ustrojstwo, że nawet jak jest wiedza to i tak bez przyrządów się jej nie da naprawić, ustawić. Tak aby pracowała w 100% właściwie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 13 luty 2013 - 08:11

Ciśnienie oleju w C-330 Na twoim miejscu zaniósł bym ja do pompiarza jeżeli wszystko jest dobrze to dużo nie zapłacisz a na pewno będzie trzeba wyregulować i jak już zdjęta to sprawdzić ja nie zawadzi.
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

#152 Share greeduz123

greeduz123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 13 luty 2013 - 09:53

Ciśnienie oleju w C-330 roki212 może masz rację że jak ciężarki zaczną się obracać to ramie będzie wypychać do przodu, bo tak jak mówisz mam tą listwę na maksa wysuniętą do regulatora a jak dodaje sie gazu to ta listwa właśnie powinna posuwać się w tym kierunku tzn. do regulatora ale skoro ona już jest na maxa to nie idzie, ale może tak jak mówisz jak ciężarki zaczną się obracać to wypchną tą listwę na maxa do przodu i w tedy jak będę dodawał gaz ona będzie się posuwać do regulatora, mam jeszcze takie pytanie bo najpierw założyłem klin na ten wał potem ten nośnik z ciężarkami następnie dałem podkładkę ,nakrętkę głowicy i na końcu mufę mam takie pytanie tą nakrętkę z tym rowkiem przykręca się na maxa do tego wałku po czym nakłada się tą mufę i jakim cudem te ciężarki ją wypychają ? ta nakrętka głowicy ma taki wzorek ale ta mufa w środku jest gładka jak to działa może mi ktoś opisać

#153 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów

GG-3578015

Napisany 13 luty 2013 - 10:52

Ciśnienie oleju w C-330 Tam zasada jest prosta, jak masz tą nakrętkę z tymi rowkami to te rowki sa po to aby dochodziło tam po prostu smarowanie, mufa jest gładka w środku aby bez zacięć się przesuwało po tej nakrętce. Jak widziałeś mufa ma kołnierz i ten kołnierz mufy opiera się o te ciężarki, a druga strona mufy ma taki zderzak gdy siła odśrodkowa zacznie rozsuwać ciężarki wtedy one napierają na ten kołnierz mufy i przesuwa się ona po tej śrubie. Zderzak mufy opiera się o rolkę mechanizmu i wywiera na niego nacisk i już tam poprzez te dźwignie i sprężynki steruje resztą. Im większe obroty tym ciężarki bardziej się rozwierają i ta mufa mocniej naciska na rolkę mechanizmu

Edytowany przez Roki212, 13 luty 2013 - 10:54.

#154 Share greeduz123

greeduz123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 13 luty 2013 - 11:15

Ciśnienie oleju w C-330 ok dzięki a mógłbyś mi powiedzieć czy tą nakrętkę z tymi rowkami to dokręca się na maxa , bo jak ja odkręciłem tą pokrywę to wszystko mi wyleciało,przypomnę mój powód odkręcenia tej pokrywy regulatora , powód był taki że miał strasznie szybkie obroty już przy delikatnym gazie więc jak tą nakrętkę przykręcić na maxa jak idzie ręką czy?

#155 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów

GG-3578015

Napisany 13 luty 2013 - 11:38

Ciśnienie oleju w C-330 No zapewne ma być dokręcone z wyczuciem, aby nie zerwać gwintu nie może być luźne bo rozbije znów tam gdzie klin.
Dodam tylko że temat dotyczy ciśnienia oleju, a ciągle piszemy o pompie :P

#156 Share greeduz123

greeduz123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 13 luty 2013 - 12:21

Ciśnienie oleju w C-330 wiem że temat dotyczy czegoś innego ale moderator mój post tu przeniósł dobra pompa skręcona montuję ją już do ciapka, mam jeszcze takie pytanie z boku za pompa paliwa na pompie wtryskowej jest przykręcona dwoma śrubkami pokrywa taka kwadratowa za nią znajduje sie ten mechanizm moje pytanie dotyczy do czego służą jak się odkręci tą pokrywę do góry są takie dwie śrubki w katalogu pisze że są to śrubki ustalające czy jak się nimi coś pogrzebie to źle ?

#157 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów

GG-3578015

Napisany 13 luty 2013 - 12:27

Ciśnienie oleju w C-330 Te dwie śrubki ustalają właściwe położenie sekcj

#158 Share greeduz123

greeduz123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 13 luty 2013 - 14:49

Ciśnienie oleju w C-330 aha czyli jak np. odkręcę i przykręcę z powrotem to nic sie nie stanie, a skoro pan jest tak obeznany to chciałbym nawiązać teraz do tematu mój ciapek jest po kapitalnym remoncie cały silnik i po uruchomieniu ciśnienie oleju jest trochę za czerwoną kreską jak zwolnię obroty to tak na równi z czerwoną kreską czy jak się cały silni dotrze to ciśnienie spadnie? i teraz jak długo powiano docierać się ciapka

#159 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów

GG-3578015

Napisany 13 luty 2013 - 15:28

Ciśnienie oleju w C-330 Nie powinno się nic stać, ale skoro nie ma takiej potrzeby to nie ma co tych wkrętów ruszać...
A co do ciśnienia oleju to powinno ono spaść w miarę docierania panewek do wału, i tak samo zawór w nowej pompie oleju powinien się doklepać.
Jeśli po 50 mth od remontu po dotarciu ciśnienie nie unormuje się to wtedy trzeba je zmniejszyć na zaworze pompy tak aby było na gorącym silniku 4 lub 5 bar.
Zazwyczaj docieranie 50 mth wystarcza pierwsze 10 niech popracuje tak na postoju przy obrotach 1200, potem do 25-30 jazda gdzie tam trzeba, powyżej 30 można zapinać jakaś przyczepę oczywiście bez przesady z ładownością lub bronowanie. Tylko bez wkręcania go na bardzo wysokie obroty 2000 i wyżej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share greeduz123

greeduz123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 13 luty 2013 - 18:54

Ciśnienie oleju w C-330 ciapek chodzi dzięki Roki212 za odp. na moje pytania przed chwilą zapaliłem ciapka i chodzi tak jak powinien tzn. jak przed remontem obroty sa takie jak powinny i gaz chodzi normalnie, teraz aby docierać i jazda