Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciśnienie oleju w C-330

220 odpowiedzi na ten temat

#121 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 kwiecień 2011 - 23:39

Ciśnienie oleju w C-330

panowie wymiana oleju nic nie dała.na zimnym jest prawie sześć a jak sie rozgrzeje na pełnych obrotach to znaczy 1200 -1600 nie dociąga nawet do 2 atmosfer.a wskazówka na tym zegarze chodzi płynnie nic nie skacze.był ten mechanik i w środę ma go zabrać i rozbierać.ma zacząć od wału i panewek.zobowiązał się że do przyszłej niedzieli to zrobi...zobaczymy.Bendę pisał na bierząco o postępach.
A co do silników to można kupić w Mińsku Mazowieckim dwie wersjie.Pierwsza to cały kompletny z z całym osprzętem ale kosztuje prawie 10 tyś. a druga to cały dół bez głowicy,czyli blok wał tłoki wałek rozrządu,no wszystko poza górą i to kosztuje 5200zł
Pozdrawiam wszystkich i życzę dobrej pogody...

A co ja mówiłem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciśnienie oleju w C-330 Dzisiaj, 05:00
  •  

#122 Share atomiks

atomiks

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 08 kwiecień 2011 - 06:17

Ciśnienie oleju w C-330 ja niem€wię że bendę kupywał ten silnik tylko z ciekawości się pytałem ile kosztuje.narazie zobaczymy co ten mechanik zrobi

#123 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 08 kwiecień 2011 - 08:38

Ciśnienie oleju w C-330 A jaki wpływ ma rozgrzany silnik na ciśnienie oleju? Toż i wał i panewki się nagrzewają to co luzy się większe robią? Tu mi wyglądało na olej, bo on najbardziej za to odpowiada. Ja jeszcze w niczym remontów nie robiłem, na orginałach wszystko.

#124 Share mateusz430

mateusz430

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 11 kwiecień 2011 - 21:25

Ciśnienie oleju w C-330 witam wszystkich uzytkowników agrofoto mam do was wielka prosbe ponieważ nie znalazłem nic na agrofoto.pl na ten temat wiec tak kupiłem manometr do cisnienia oleju i chce go założyc tylko nie wiem gdzie zamonotwać zegar to znaczy wiem gdzie wkrecić co i jak tylko gdzie przykrecić sam zegar bo mam ciapka bez kabiny i duzo jedzi sie po lesie i pasuje założyc w takim miejscu zeby go nie urwac porsze o wasze pomysły z góry dziekuje

#125 Share LukaszP

LukaszP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 11 kwiecień 2011 - 23:00

Ciśnienie oleju w C-330 To szkoda, że kolega dopiero teraz się odzywa. Trzena było wymienić zegar w desce z 330 na 328, bo na tym drugim jest ciśnienie oleju zinegrowane. Wyglądałoby ładnie i bez kombinacji.
Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

#126 Share jackkk1988

jackkk1988

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, ciężarówki,geodezja, majsterkowanie

Napisany 12 kwiecień 2011 - 18:39

Ciśnienie oleju w C-330

witam wszystkich uzytkowników agrofoto mam do was wielka prosbe ponieważ nie znalazłem nic na agrofoto.pl na ten temat wiec tak kupiłem manometr do cisnienia oleju i chce go założyc tylko nie wiem gdzie zamonotwać zegar to znaczy wiem gdzie wkrecić co i jak tylko gdzie przykrecić sam zegar bo mam ciapka bez kabiny i duzo jedzi sie po lesie i pasuje założyc w takim miejscu zeby go nie urwac porsze o wasze pomysły z góry dziekuje

http://www.agrofoto....isnienia-oleju/ tu moj post masz. Jaki masz wskaźnik ? tez szukalem miejsca i takie mi sie wydaje najlepsze
[CE] [DE]

#127 Share rolniku360

rolniku360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 04 wrzesień 2012 - 19:33

Ciśnienie oleju w C-330 Witam.
Nie mogłem znaleść nic na taki temat więc sam napisałem może wiecie co może być rok temu zrobiłem generalkę tzn. zestawy zetor,szlif wały itp. i po 200 mth mam taki problem ponieważ przy poniżej 800 obrotów mryga mi lampka od ciśnienia oleju i podłączyłem zegar i mam ciśnienie na rozgrzanym cały dzień talerzówka tylko 1.8 i co to może być czy muszę znów wywalać michę olej zmieniany ok. 100 mth temu

#128 Share Levis

Levis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:Pure performance

Napisany 08 wrzesień 2012 - 10:20

Ciśnienie oleju w C-330 Jaki masz olej i jak stara jest pompa oleju?

#129 Share AdamM83

AdamM83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 27 wrzesień 2012 - 12:41

Ciśnienie oleju w C-330 Od czego zacząć? Gdzie szukać przyczyny?
Na wolnych obrotach wskazówka zegara w ogóle nie drgnie. Kontrolna ciśnienia od czasu do czasu się zapali. Przy maksymalnych obrotach zegar pokazuje 4 bary, a po rozgrzaniu spada do 2.

#130 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 25 listopad 2012 - 15:56

Ciśnienie oleju w C-330 Dopiszę coś do tego tematu aby nie zaczynać kolejnego. Z racji że musze parę rzeczy poprawić w C330M (uszczelka z przodu na wale bo coś tam się brudzi od dawna a denerwuje to i sprawdzić tulejki na sworzniu przedniej osi) zastanawiałem się nad remontem dołu silnika (wymiana panewek bez szlifu oraz tego co zobaczę). Remont góry był wykonany kilka lat temu jak przerdzewiała tuleja, dół nie był ruszany. Ciągnik pracuje jako pomocniczy co nie znaczy się nie dostaje w kość czasami. Moc ma.
Do tego roku silnik chodził na oleju FALCO CD z Lotosu, czasami superol F z Orlenu ale w tym roku zalaliśmy go olejem AGROMA 1550 D. Lato przechodził a teraz naszło mnie sprawdzić ciśnienie oleju bo jeżeli trzyma się dobrze to po co ruszać silnik. Podpiąłem między czujnik od kontrolki dodatkowy manometr. Po uruchomieniu na wolnych (750-800) obrotach jest 3,6, po dodaniu gazu do 1800 jest 3,9 czyli prawie 4. Zegar nie skacze w różnym zakresie obrotów. Po zatrzymaniu silnika strzałka manometru powoli opada a kontrolka ciśnienia zapala się przy 0,7.
Chcę jeszcze popatrzeć jak będzie zachowywać sie ciśnienie po rozgrzaniu go ale to za jakiś czas bo nie mam nic do roboty ciągnikiem.
Utwierdzcie mnie w przekonaniu że nie warto ruszać silnika.

Ile powinno wynosić ciśnienie? Bo tak czytam i wychodzi że podobnie jak w osiemdziesiątce czyli od 2,5 do max 6 atm, czyli u mnie jest OK.

Kolejna sprawa to olej, obecnie jest AGROMA 1550 D. Zetor10145 i MTZ952.3 chodzą na turdusie, i tak się zastanawiam czy nie rozwalę silnika w ciapku jak zaleję go turdusem. Co myślicie?

Edytowany przez Nikita_Bennet, 25 listopad 2012 - 15:57.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share POL1

POL1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 25 listopad 2012 - 16:06

Ciśnienie oleju w C-330 U mnie jak odpale zimny traktor i zgasze to kontrolka oleju przez ponad minute nie może się zaświecić.A jak goracy temp.90" to po 2-5 sekundach.

#132 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 25 listopad 2012 - 16:53

Ciśnienie oleju w C-330 Na zimnym masz dobre ciśnienie. Po dodaniu gazu jest na takim poziomie jak jest ustawiony zawór. Nie ma się do czego przyczepić, nie ruszałabym panewek. Co wskazuje manometr na gorącym silniku?

Edytowany przez zorzyk2, 25 listopad 2012 - 16:54.

#133 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 25 listopad 2012 - 16:55

Ciśnienie oleju w C-330 Na podstawie tego co piszesz silnik zdrowy. Na pewno bym nie ruszał. Sprawdź jeszcze ciśnienie po pracy
A dlaczego Turdus ma mu zaszkodzić?
Dlaczego lepszy olej ma mu szkodzić skoro ma tę sama klasę 15W/40?
Ja bym lał taki. W ogóle ja Turdusa leję do swoich maszyn i jestem zadowolony.

#134 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 25 listopad 2012 - 19:17

Ciśnienie oleju w C-330

Na podstawie tego co piszesz silnik zdrowy. Na pewno bym nie ruszał. Sprawdź jeszcze ciśnienie po pracy
A dlaczego Turdus ma mu zaszkodzić?

Turdus jest lepszym olejem od tego który był lany obecnie, lanie lepszego oleju tam gdzie był gorszy nie jest raczej dobrym pomysłem - przynajmiej tak radzą ci co nie jednym sprzętem jeździli.

Na zimnym masz dobre ciśnienie. Po dodaniu gazu jest na takim poziomie jak jest ustawiony zawór. Nie ma się do czego przyczepić, nie ruszałabym panewek. Co wskazuje manometr na gorącym silniku?

na to muszę poczekać bo manometr wczoraj założyłem i nie było jak zagrzać ciągnika. Napewno napiszę cowyszło jak się zagrzeje.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#135 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 25 listopad 2012 - 20:58

Ciśnienie oleju w C-330 Przecież nie zmieniasz na półsyntetyk tylko nadal to będzie mineralny.
Niby co miało by mu się stać?
Wypłukać aż zacznie cieknąć? Jak jest nieczelny to na każdym oleju zacznie kapać.
A teraz każdy olej silnikowy ma właściwości czyszczące silnik.
Turdus to lepszy olej ale w nim nie ma jakiejś kosmicznej technologii która mogła by mu zaszkodzić.
W 3 ciągnikach które kiedyś jeździły na Superolu była zmiana na Turdus i nic totalnie nic się im nie stało. Tylko same korzyści, bo olej przy wymianie nie wyglądał jak czarna woda tylko nadal olej przy którym można było się pokusić o dłuższe przebiegi miedzy winianami.
Przez słowo lepszy olej trzeba rozumieć lepsze smarowanie co chyba jest ważne.
Przeczytaj do jakich silników producent zaleca ten olej.

#136 Share greeduz123

greeduz123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 09 luty 2013 - 13:09

Ciśnienie oleju w C-330 witam mam ursus c-330 jakie powinno być ciśnienie oleju mam trójskładnikowy i na ciśnieniu oleju pokazuje max silnik dopiero po remoncie pierwszy raz odpalany czy takie ciśnienie to norma ???

Połączony

Edytowany przez MAT912, 09 luty 2013 - 18:16.

#137 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 09 luty 2013 - 13:28

Ciśnienie oleju w C-330 Maksymalne powinno być 0,4MPa.
To był kapitalny remont silnika?
Pompa olejowa była zmieniana?
Ten trójwskaźnik jest stary, wcześniej dobrze pokazywał?
Po remoncie potrafi na zimnym oleju pójść na maksa, bo zawór bezpieczeństwa nie daje rady zredukować ciśnienia.
Po kilku minutach pracy spada ciśnienie? U ciebie może być ten zawór zablokowany bądź ustawiony na za duże ciśnienie.

Edit:
Podobny temat: http://www.agrofoto....-oleju-w-c-330/
Prosimy moderatora o połączenie.

Edytowany przez mtracz, 09 luty 2013 - 13:32.

#138 Share greeduz123

greeduz123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 09 luty 2013 - 14:08

Ciśnienie oleju w C-330 silnik po kapitalnym remoncie szlif wału nowe panewki korby tłoki wał rozrządu tuleje pompa oleju głowica ogólnie wszystko nowe tylko blok stary po szlifie trój wskaźnik stary silnik włączyłem nawet na nie całą minutę po prostu włączyłem zobaczyłem jakie ciśnienie oleju i wyłączyłem olej zimny ciapek stoi w nieogrzewanej stodole

#139 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 09 luty 2013 - 14:59

Ciśnienie oleju w C-330

Maksymalne powinno być 0,4MPa.
To był kapitalny remont silnika?
Pompa olejowa była zmieniana?
Ten trójwskaźnik jest stary, wcześniej dobrze pokazywał?
Po remoncie potrafi na zimnym oleju pójść na maksa, bo zawór bezpieczeństwa nie daje rady zredukować ciśnienia.
Po kilku minutach pracy spada ciśnienie? U ciebie może być ten zawór zablokowany bądź ustawiony na za duże ciśnienie.

Edit:
Podobny temat: http://www.agrofoto....-oleju-w-c-330/
Prosimy moderatora o połączenie.

a czemu akurat max 0,4MPa?
moja instrukcja podaje max 0,55MPa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 09 luty 2013 - 17:00

Ciśnienie oleju w C-330 Po prostu taką wartość pamiętałem. Widać źle zapamiętałem skale trójwskaźnika.
Skoro instrukcja tak podaj to tak będzie. ;)