Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciśnienie oleju w C-330

220 odpowiedzi na ten temat

#101 Share yaboll

yaboll

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 02 kwiecień 2011 - 08:53

Ciśnienie oleju w C-330 28atm to cisnienie na 1 cylindrze przed remontem heheh

Edytowany przez milanreal1, 03 kwiecień 2011 - 11:27.
cytowanie poprzedniego posta

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciśnienie oleju w C-330 Dzisiaj, 22:03
  •  

#102 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 02 kwiecień 2011 - 12:32

Ciśnienie oleju w C-330 kolego kup sobie zegar manometr taki jak idzie do c 385 ja tak mam zrobione wężyk dobry dwójnik i bedziesz miał na czujnik elektryczny i mechaniczny również mam po kapitalnym remoncie silnik i nową pompę wstawioną nowe pompy nie mają juz takiej regulacji jak te starsze można coś kombinować oczywiście z podkładkami lub skracaniem spręzyny ale po co pompa nowa powinna smigać po dotarciu zawsze ciśnienie sie obniża pózniej u mnie narazie jest miedzy 4.5 a 5.5 atm i kontrolka zapala sie ponizej 1 atm takze wszystko wskazywałoby na czujnik ale skoro twierdzisz ze wymieniełeś i to samo więc załóż ten dodatkowy zegar i zobacz jakie bedzie ciśnienie na zegarze kiedy zapala sie kontrolka elektryczna jezeli bedzie za niskie a powinno być 1.2- 5.5 góra w pełnym zakresie oczywiscie na poczatku po remoncie bedzie wyzsze ale jezeli bedzie ponizej dolnej wartości to posprawdzaj jeszcze raz pompę olejową łaczenia ssaka itd jezeli to wszystko bedzie ok to raczej stawiałbym cos nie tak z wałem szlif może zle dobrane panewki no sam nie wiem bo zakładam ze filtr masz wymnienny i czysty

Thug

#103 Share atomiks

atomiks

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 14:35

Ciśnienie oleju w C-330 dzis kupiłem ten zegar.wieczorem go założe i zobaczymy.

#104 Share atomiks

atomiks

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 21:23

Ciśnienie oleju w C-330 panowie lipa jak nie wiem...założyłem ten zegar i powiem tak mechanik zrobił mnie w ch..a bo cos spieprzył. na zimnym silniku jest prawie 6 na 800 obrotach.a jak sie rozgrzeje to niecałe 2 atmosfery przy 1200 obrotach.czyli na wolniejszych obrotach wskazówka opada do zera i zapala sie kontrolka.
Normalnie ręce mi opadły.Gadałem z tkim dziadkiem który w latach 90 jeszcze naprawiał ciągniki i on twierdzi że to możę być wał źle stoczony i paneki źle dobrane,lub przyczyna też w wałku rozrządu.generalnie trzeba rozbierać silnik jeszcze raz,bo na takim ciśnieniu to go zajerzdżę w rotacyjnej.
Moje ostatnie pytanie w tym temacie to czy wie ktoś czy można kupic nowy silnik gdzieś..?

Edytowany przez atomiks, 05 kwiecień 2011 - 21:24.

#105 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 05 kwiecień 2011 - 21:29

Ciśnienie oleju w C-330 Atomiks a jaki masz olej w tym silniku zalany?

#106 Share atomiks

atomiks

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 21:31

Ciśnienie oleju w C-330 superol ale nipepiętam jakie on ma oznaczenie

#107 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 05 kwiecień 2011 - 21:39

Ciśnienie oleju w C-330 Ja bym Ci radził kupić MOBIL DELVAC 15W40, bo superol to najgorszy szajs, jak zimny to jak kit a jak się nagrzeje to rzadki jak ropa. Ja to przerabiałem w rusaku na superolu miałem 3 na zimnym i 1.5 na gorącym. 5 lat na mobilu i czy zimny czy ciepły to 3.5 - 4 trzyma. Może być wadliwy remont, ale olej też ma znaczenie. Już do superolu nie wrócę. Mobil to do ciężarówek ten.

#108 Share atomiks

atomiks

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 21:48

Ciśnienie oleju w C-330 dzięki kolego,sprubuje ale wątpie czy to pomorze.wcześniej przed remontem jeździłem na superolu,silnik ciągnął nosem po ziemi ale kontrolka nigdy mi sie nie paliła chyba że jak się zgasiło go ale to dopiero po jakiś 5 sekundach sie zapalała.a tu kurde po remoncie i taka lipa.No ale spróbuję bo nic mi więcej nie pozostało.
A tak pozatym to nie wiesz czy można kupić nówkę silnik jeszcze

#109 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 21:58

Ciśnienie oleju w C-330 Nie wiem.

#110 Share atomiks

atomiks

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 22:03

Ciśnienie oleju w C-330 ok, dzieki. jutro zmienie ten olej jeszcze.
Dobrej nocy życzę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 22:04

Ciśnienie oleju w C-330 O i jeszcze jak masz filtr oleju FILTRON o go wyrzuć bo ma ciężki przepływ oleju. Sędziszów, albo zagraniczny zamiennik. Były akcje z filtronem i lampką świecącą.

#112 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 kwiecień 2011 - 22:33

Ciśnienie oleju w C-330

dzięki kolego,sprubuje ale wątpie czy to pomorze.wcześniej przed remontem jeździłem na superolu,silnik ciągnął nosem po ziemi ale kontrolka nigdy mi sie nie paliła chyba że jak się zgasiło go ale to dopiero po jakiś 5 sekundach sie zapalała.a tu kurde po remoncie i taka lipa.No ale spróbuję bo nic mi więcej nie pozostało.
A tak pozatym to nie wiesz czy można kupić nówkę silnik jeszcze

Wymiana oleju nic nie da, ja bym jednak kupił mu do pompy nowy zawór, jesli mechanik zakładał nową pompę to powinien być nowy razem z pompą tylko cos tu mi się nie zgadza nowe zawory są ustawiane fabrycznie na 4,5at a u Ciebie jest 6 at po drugie jesli był nowy to dla czego mechanik wiedząc o tym przy nim grzebał.Jesli blok jest dobry to już lepiej weż dobrego mechanika i ewentualnie niech co nieco poprawi nawet jak by mu założył nowy wał i będzie ok,wszystkiego chyba nie z piepszył nie wiem czy gdzies dostaniesz kompletny nowy.

Edytowany przez MAT912, 05 kwiecień 2011 - 22:36.

#113 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 22:48

Ciśnienie oleju w C-330 To dlaczego jak zimny to ma ciśnienie, a ciepły niema. Olej robi się zbyt rzadki i taka opcja też może być. Gdyby były luzy to by takiej rozbieżności nie było. Tak mi się wydaje.

#114 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 23:02

Ciśnienie oleju w C-330 Rolnik 1973 masz racje , ale założyciel tematu powinien wkręcić naprawde dobry zegar, jeżeli wskazówka do ok 4-4.5 atm nie będzie podskakiwała tylko równo stała a powyżej tego ciśnienia zacznie skakać ale nie zatrzyma się niżej niż na 4 tzn że zaworek redukcujny działa prawidłowo, jeżeli skaka od zera to jest zły zaworek, a jeżeli wogóle nie skaka tylko płynnie się podnosi i opada tzn że mechanik skopcił,coś się odkręciło itp. Jak dla mnie jest za duża amplituda ciśnienia powinno być 4-5atm niezależnie od temp . Stawiam na zaworek źle ustawiony i radze kup lepszy olej
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#115 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 kwiecień 2011 - 23:15

Ciśnienie oleju w C-330 Każdy olej jak ciepły to robi się woda i od tego jest zawór żeby regulował cisnienie, kiedys Superol był jeszcze gorszy od dzisiejszych i jak był silnik ok to cisnienia nie gubił co nie znaczy że twierdze że Superol jest dobry ja zalewam Turdusem.@bobytempelton nie przesadzaj gdzie widziałes silnik żeby trzymał stale jednakowe cisnienie czy zimny czy gorący? Może być nie zbyt duża różnica ale zawsze, nawet instrukcja podaje od - do,jeżeli była nowa pompa z zaworem to nie powinien przekroczyć 4,5 at bo tak są ustawiane, tylko mechanik wiedział że cos z j....ł i na pewno próbował ratować sytuacje zaworem.

Edytowany przez MAT912, 05 kwiecień 2011 - 23:52.

#116 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 06 kwiecień 2011 - 19:23

Ciśnienie oleju w C-330 mat912 gdy układ smarowania jest szczelny i dobra pompa ,oraz nalejemy lepszego oleju to zaworek redukcyjny można ustawić na amplitudę do 1.5bara, mi się zazwyczaj udaje w c330 3,5-5: 4-5,bar , na gorącym spadnie max o 0.5bara ale dalej trzyma różnice te 1.5 a czasami nawet 1bar ,ale to naprawdę musi być wszystko nowe. Tylko trzeba się pobawić przy składaniu ,powolutku dokładnie niekiedy trzeba dwa razy miskę zdjąć i regulować. Czasami ludzie jak widzą jak składam to się drą co ze mnie za mechanik bo niekiedy składam później rozbieram i reguluje np wyżej wymienione zaworki ,czy dyferencjały w mostach dwa czy trzy razy , ale później naprawdę chodzi...
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#117 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 kwiecień 2011 - 20:18

Ciśnienie oleju w C-330 Nie pacz na to co mówią ludzie, ludziom nigdy nie dogodzisz ale tak jak Ty robisz poznaje się dobrego mechanika bo złożyć byle jak to lepiej wcale nie ruszać. Nie wiem czy się dobrze rozumiemy jeżeli mówisz o małej różnicy cisnienia zimnego silnika czy gorącego ale na wysokich obrotach to się zgadzam że dobry silnik nie wykazuje dużej różnicy natomiast na gorącym silniku ustaw 400 obr to zobaczysz czy nie spadnie cisnienie oczywiscie nie na tyle żeby się kontrolka paliła.C-330 ma krótki wał nie zapominaj o tym a wydajnosć pompy pewnie jak np. C-360 :D Ale ogólnie nie powinno być w dobrym silniku między biegiem jałowym a obrotami nominalnymi więcej niż około 2 at różnicy na gorącym.

Edytowany przez MAT912, 06 kwiecień 2011 - 20:41.

#118 Share atomiks

atomiks

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 19:53

Ciśnienie oleju w C-330 panowie wymiana oleju nic nie dała.na zimnym jest prawie sześć a jak sie rozgrzeje na pełnych obrotach to znaczy 1200 -1600 nie dociąga nawet do 2 atmosfer.a wskazówka na tym zegarze chodzi płynnie nic nie skacze.był ten mechanik i w środę ma go zabrać i rozbierać.ma zacząć od wału i panewek.zobowiązał się że do przyszłej niedzieli to zrobi...zobaczymy.Bendę pisał na bierząco o postępach.
A co do silników to można kupić w Mińsku Mazowieckim dwie wersjie.Pierwsza to cały kompletny z z całym osprzętem ale kosztuje prawie 10 tyś. a druga to cały dół bez głowicy,czyli blok wał tłoki wałek rozrządu,no wszystko poza górą i to kosztuje 5200zł
Pozdrawiam wszystkich i życzę dobrej pogody...

#119 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 20:32

Ciśnienie oleju w C-330 Silnik z osprzętem za 10 kafli :blink: ty weź się zastanów bo to się nie opłaca ty 2 razy swój wyremontujesz a jak dołożysz to kupisz ciapka w dobrym stanie :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 23:03

Ciśnienie oleju w C-330 Ostatnie c330 które robiłem to w w silniku oprócz bloku oddanego do regeneracji,pompy wtryskowej po reg., starej klawiatury, jednego korbowodu też spr.i kół rozrządu, wszystkie bebechy włożyłem nowe, koszt zamknoł się oczywiście za części ok 3400zł. Nie wiem skąd 10000 ty chcesz składaka z nowych części? :blink: :blink: :blink: :blink: