Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciśnienie oleju w C-330

220 odpowiedzi na ten temat

#21 Share 330CUrsus

330CUrsus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 03 maj 2010 - 07:54

Ciśnienie oleju w C-330 A mnie ciekawi dlaczego u mnie ten klin wyleciał. Teraz założyłem zawleczkę to może nie wyleci.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciśnienie oleju w C-330 Dzisiaj, 13:03
  •  

#22 Share harpagan

harpagan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 02 marzec 2011 - 12:53

Ciśnienie oleju w C-330 Witam wszystkich forumowiczow,zarejestrowalem sie na tym forum gdyz chcialem sie dowiedziec od was drodzy uzytkownicy 30-tek kilka informacji na temat prawidlowego cisnienia oleju w ursusie C328,otoz moj ciagnik jest skladakiem,czujnik jaki posiadam od cisnienia oleju silnika to ten zwykly standardowy,istatnio zamontowalem zamiast niego zegar,skala w MPa i zastanawia mnie jedno czy aby silnik nie posiada zbyt nieskiego cisnienia gdy jest bardzo rozgrzany,na wolnych obrotach cosnienie to wynosi ok 0,2 MPa,na wiekszym gazie ok 0,5MPa,gdy go odpale to na zimnym silniku tez jest ok 0,5MPa,pytanie brzmi czy mam powod sie martwic jak cisnienie na rozgrzanym i na wolnych obrotach tak spada?nie jesy zbyt nieskie? Bardzo prosze o wasze rady pozdrawiam.

#23 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 marzec 2011 - 12:58

Ciśnienie oleju w C-330 Czego tu się martwić jak już kontrolka się świeci na dużych to już się trzeba martwić ale jak na wolnych 2 a na dóżych 5 to spoko nic złego się nie dzieje choć odpowiednie ciśnienie pracy silnika jest 4,5 bar.

Edytowany przez milanreal1, 02 marzec 2011 - 15:46.
cytowanie poprzedniego posta

#24 Share trebor33

trebor33

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 02 marzec 2011 - 13:07

Ciśnienie oleju w C-330 W instrukcji do c-330 jest napisane, że ciśnienie oleju podczas pracy w całym zakresie obrotów powinno wynosić 275kPa do 539kPa.
Ja mam ok 5,5 atm na zimno i 5 atm na gorąco przy obrotach pow 1200 obr/min. Silnik ma 1500mth po remoncie.

#25 Share harpagan

harpagan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 02 marzec 2011 - 14:00

Ciśnienie oleju w C-330 Dzieki wielkie chlopaki za pomoc,mysle ze chyba narazie niema powodu do paniki,pozdrawiam.

Edytowany przez milanreal1, 02 marzec 2011 - 15:57.

#26 Share Ursus328

Ursus328

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Rolnictwo

Napisany 02 marzec 2011 - 20:11

Ciśnienie oleju w C-330 ja na silniku swiezo co po remoncie nowy wal tloki tuleje pierscienie panewki silnik jak zimny cisnienie 0,8 rozgrzany po 7 godz pracy przy 900 obrotów ma 0,4 ale to male obroty mysle ze przy 1600 bedzie mial gdzies 0.5 spokojnie
--- URSUS C-328 ---

#27 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 09 marzec 2011 - 19:59

Ciśnienie oleju w C-330 Panowie od pewnego czasu mam taki problem z c 330 otóz po wymianie oleju jakiś miesiąc temu zaczeła migać kontrolka ćiśnienia oleju dodam mam filtr wynmienny więc to nie jest jego wina zaniepokoiło mnie to więc założyłem dodatkowo zegar z manometrem od c 385 ćisnienie wskazywało raz dobrze raz za słabe wiec stwierdziłem ze to wina pompy po oględzinach starej wymieniłem ją na nową i na początku ok pózniej zauważyłem ze podczas dodawania gazu ciśnienie spada ale nie spada ponizej wartości 3 atm natomiast dzisiaj praktycznie zerowe cisnienie mam wał na osatnim szlifie który był wykonany kilka lat temu a wał ma 30 lat obawaiam sie mogł sie skonczyc co o tym myslicie czy moze byc jakaś inna przyczyna braku cisnienia dodam ze pompa olejowa nowa i przewody pompy czyste.Mam jeszcze jedno pytanie gdyż i tak musze kupic wał i znałazłem w necie ofertę firmy granit agtech niemiecka dają gwarancje na 2 lata na wał tylko nie wiem czy nie jest za tani kosztuje około 450 zł natomiast wał polski około 900zł jak myślicie który wybrać

Edytowany przez thug, 09 marzec 2011 - 20:57.

Thug

#28 Share grzadek

grzadek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów
  • Zainteresowania:sport motoryzacja komputey

Napisany 09 marzec 2011 - 20:21

Ciśnienie oleju w C-330 Ważne żeby wał był z odważnikami będzie lepiej chodził i lepiej palił

Edytowany przez milanreal1, 09 marzec 2011 - 21:13.

#29 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 20:58

Ciśnienie oleju w C-330 Wydaje mi sie ze jednak ten tanszy to jakaś plastelina sam juz nie wiem a co z tymi odwaznikami mozesz przybliżyc

Thug

#30 Share grzadek

grzadek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 21:03

Ciśnienie oleju w C-330 ja kupiłem do swojego 360 wał 300 zł tańszy bez odważników i moc wydaje mi sie ze spadła bo wał nie jest tak dobrze wprawiany w ruch. nie wiem czy 330 ma też takie odważniki ale jak bym miał kupywać wał dla siebie to bym wzioł droższy jak ma pochodzić bo jeśli planujesz go sprzedać to poco kase wydawać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share misiekzak007

misiekzak007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 21:05

Ciśnienie oleju w C-330 to chyba nie chodzi o jakieś tam odważniki tylko o przeciwwagi na wale

#32 Share grzadek

grzadek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 21:08

Ciśnienie oleju w C-330 Tak ja to po prostu nazwałem odważnikami o to samo nam chodzi

Edytowany przez milanreal1, 09 marzec 2011 - 21:13.

#33 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 21:13

Ciśnienie oleju w C-330 no to sie zwie przeciwcięzar zawsze mozna przekręcic ze starego ale nie wiem czy tak mozna nie ona nie na sprzedaz ma chodzić a co sadzicie o braku cisnienia tez myslicie ze to wał

Thug

#34 Share pooch

pooch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 10 marzec 2011 - 14:02

Ciśnienie oleju w C-330 Tylko nie daj się nabierać na produkty "niemieckiej produkcji" firmy agtech czy granit :) bo takowe nie istnieją, a na allegro niektórzy piszą właśnie takie brednie.

Zdecydowanie wybrałbym wał polski.
W rolnictwie siła!!! :)

#35 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 10 marzec 2011 - 17:58

Ciśnienie oleju w C-330 No własnie zastanawiałem sie nad granitem i techmotem ale doszedłem do wniosku ze nie ma sensu kupować plasteliny sa tansze 500 zł wiec gdzies musi być przyczyna kupiłem wał z POM Tyczyn i zestaw naprawczy firmy zetor myśle ze to dobre firmy jak myślicie
ps.
mysle ze jak sie dobrze złoży to bedzie smigał głowica jest nowa pompa wtryskowa po regenercji sprzegło nowe teraz wał i zestaw naprawczy skrzynia biegów wyremontowana wczesniej razem z tylnym mostem i podnośnikiem .Panowie jeszcze jedno pytanie co z korbowodami mogą iść te stare czy nowe kupić przed przybyciem mechanika

Edytowany przez milanreal1, 10 marzec 2011 - 20:14.

Thug

#36 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 10 marzec 2011 - 21:31

Ciśnienie oleju w C-330 Nie kupujcie tego taniego szajsu ,w przypadku tych tanich wałów są one odlewane czyli jednolite i spotykałem się tym że pękają , w przypadku polskich wałów tych za 900zł są one odkówkami i zwróćcie uwagę że są one skręcane z 3 części w przypadku c330 i będą znowu pracować do 4 szlifu, a korbowody daj do sprawdzenia i rozwiercenia nowej tulejki koszt ok 20zł szt.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#37 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 10 marzec 2011 - 21:44

Ciśnienie oleju w C-330 Jaki założyłeś filtr oleju? Jak filtron to go wyrzuć jeszcze dziś i problem z ciśnieniem zniknie!

#38 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 10 marzec 2011 - 21:51

Ciśnienie oleju w C-330 jak filtry to Sędziszów ;)

#39 Share DUCH1986

DUCH1986

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo i troszkę handel.

Napisany 10 marzec 2011 - 21:52

Ciśnienie oleju w C-330 Nie rozumiem ! A co filtron zły jest? Kolego ja od lat mam wszedzie filtrona i złego słowa o nim nie powiem, więc nie pisz bredni...
Chyba że miałeś taki przypadek jak kolega?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 10 marzec 2011 - 22:04

Ciśnienie oleju w C-330 Filtron ma papier nic nie warty co daje ciężki przepływ. Weź nowy przyłuż do ust i zaśsij powietrze a potem porównaj z innymi markowymi i poczujesz różnicę.