Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciśnienie oleju w C-330

220 odpowiedzi na ten temat

#201 Share JUMIKO

JUMIKO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 14 styczeń 2014 - 06:58

Ciśnienie oleju w C-330 Jakie miałeś ciśnienie wcześniej na bąku, bo zmia typu filtra nie powinna mieć większego wpływu na ciśnienie jakie wytwarza pompa do smarowania wału. Korpusy mogą mieć różne rozmieszczenie otworów inne niż jest w uszczelce i to przez nia może wzrastać ciśnienie, znalazłem zdjęcie w necie na ten temat :

Dodany obrazek

A tak wyglada podstawa w moim C-328 z 1965r. : Dodany obrazek

Edytowany przez JUMIKO, 14 styczeń 2014 - 07:37.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciśnienie oleju w C-330 Dzisiaj, 17:35
  •  

#202 Share Quercus78

Quercus78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 18 styczeń 2014 - 09:47

Ciśnienie oleju w C-330 JUMIKO, korpus filtra nie ma nic do ciśnienia. Jak sam pewnie wiesz pompa w ciapku ma dwie sekcje, Jedna pompuje olej z miski przez bąka do tzw kieszeni na czysty olej , a druga sekcja bierze właśnie ten czysty olej i pompuje bezpośrednio do panewek na wale i dalej i tu u mnie to ciśnienie jest 0,6 na rozgrzanym silniku, a to troche za dużo. A jakie jest u ciebie ciśnienie po wymianie bąka na filtr wymienny ? I jaki robiłeś remont czy szlif wału, panewki , wałek rozrządu?
Zetor Team

#203 Share JUMIKO

JUMIKO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 19 styczeń 2014 - 16:56

Ciśnienie oleju w C-330 Pomyślałem o niedrożności lub o ograniczonym przepływie oleju przez korpus i zatkanym otworze przez uszczelkę jak widać na trzecim zdjeciu. Przy remoncie jakoś nie przywiązałem uwagi na pompę która fakt ma 2 sekcje i robiłem to pierwszy raz w tym modelu ciągnika. Ja wymieniałem tylko panewki bez szlifu wału i wałka, wstawiłem nowe tuleje i tłoki z pierścieniami. Ciśnienie na wolnych obrotach przy zimnym silniku jest w granicach 0,5 MPa a na rozgrzanym spada do 0,2. Czy sprawdzałeś ciśnienie innym manometrem niż fabryczny bo może być że układ jest gdzieś zatkany, wskaźnik ma skalę tylko do 0,6MPa i pokazuje max. a ciśnienie może być jeszcze większe.

#204 Share Rasoir

Rasoir

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 01 maj 2014 - 09:24

Ciśnienie oleju w C-330 Koledzy szybkie pytanie... Burza mózgów :)

C-328:

- ciśnienie oleju na ciepłym silniku 0,5 atm na niskich - 1,2 atm na wysokich
- dmucha ciśnieniem z korka oleju, ale nie ma spalin, z bagnetu wywala krople oleju podczas pracy silnika, brak spalin
- po dodaniu gazu, czasem wchodzi na wysokie obroty i trzeba pulsować pedałem żeby z nich spadł
- przy dodaniu gazu kopci na czarno (brak jakiś przepałów na biało czy niebiesko)
- olej czarny, raczej bez wody

Co do roboty? Strzelam w wał, panewki, pompę oleju i pompę wtryskową. Co o tym sądzicie?

Jest jakaś opcja żeby przejść z wałem na panewki cienkościenne czy tylko wymiana bloku na C-330?

Ile kosztuje szlif wału z dopasowaniem panewek tak żeby ich nie zarżnęło po pierwszym odpaleniu? Macie jakieś namiary?

Czekam na wypowiedzi i dziękuję!

#205 Share karol210

karol210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów

Napisany 01 maj 2014 - 10:13

Ciśnienie oleju w C-330 U mnie tez dmucha a a rok temu cylindry i pierscienie nowe,trzeba okreslic jak mocno :huh: najwazniesze czy nie bierze oleju? nie kopci na niebiesko to wystarczy zmienic pompe olejowa.pompa olejowa 178zl.miska w dol i tylko to, jesli panewki nie stukaja.
Ps: nie warto oszczedzac na pompie olejowej,wal panewki zuzywaja sie szybciej na b.niskim cisnieniu tzw.migajacej lampce na wolnych obrotach

#206 Share Rasoir

Rasoir

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 02 maj 2014 - 07:18

Ciśnienie oleju w C-330 No tylko czy to na pewno pomoze. Wtryskowa trzeba zrobic, jakby sie udalo z ta olejowa i to by pomoglo to byloby super. Dmuchac sporo nie dmucha i tak jak mowie to samo powietrze bo spalin nie ma. Kopci tylko na czarno.

#207 Share MichalUrbaniak

MichalUrbaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 28 listopad 2014 - 19:31

Ciśnienie oleju w C-330

Witam. Mam pewną zagwozdkę z której sam nie potrafię sobie wytłumaczyć. Dzisiaj wykonując orkę spoglądałem na ciśnienie oleju. Generalnie chciałem robić remont kapitalny silnika ponieważ podczas orki ciśnienie oleju w smarowaniu nie przekraczało 1 bar. Dzisiaj zauważyłem ciekawą sprawę. Orkę wykonywałem pługiem obrotowym. Gdy prawe koła ciągnika były w bruździe ciśnienie wynosiło ok 1 bar natomiast gdy w bruzdzie szły koła lewe to ciśnienie wynosiło ok 3 bar. Zna ktoś odpowiedź na pytanie dlaczego tak się dzieje?? 

#208 Share kammillo

kammillo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 28 listopad 2014 - 19:50

Ciśnienie oleju w C-330

Dolej oleju

#209 Share kamil84

kamil84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 28 listopad 2014 - 20:09

Ciśnienie oleju w C-330

smok w misie olejowej musi być umieszczony bardziej z lewej strony. reszta chyba oczywista bolej oleju prawie na maxa bo zarżniesz silnik

#210 Share MichalUrbaniak

MichalUrbaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 28 listopad 2014 - 22:39

Ciśnienie oleju w C-330 Stan oleju był sprawdzony przed wyjazdem w pole zresztą jak zawsze. Nie dopuszczam do,zejscia poziomu do dolnej kreski więc to nie jest powodem. Czekam na kolejne sugestie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#211 Share johenek

johenek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 28 listopad 2014 - 22:56

Ciśnienie oleju w C-330

możliwe że gdzieś ci smog pękł i jak ciągnik przechyli się w prawo to olej przelewa się bardziej na prawa stronę miski i pompa zasysa olej z powietrzem, natomiast jak wjedziesz lewą stroną w bruzdę to olej przelewa się na drugą stronę i wtedy widocznie pęknięcie jest zanurzone w oleju i pompa zasysa sam olej bez powietrza.

Coś mi się zdaje że bez zdjęcia miski olejowej nie dowiesz się do jest nie tak.

KPK Kumurun Team

#212 Share wicher1

wicher1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 07 grudzień 2014 - 00:37

Ciśnienie oleju w C-330

Pompa olejowa i smok jest skręcane na podkładki miedziane i moze poluzował sie smok i w jednej pozycji bierze więcej w w innej mnie .Ja bym na twoim miejscu spuścił olej odkręcił miskę i sprawdził czy nic nie mam tam luzu lub któraś rurka nie jest pęknięta 

#213 Share rudy121139

rudy121139

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 06 wrzesień 2015 - 15:11

Ciśnienie oleju w C-330

Mam pytanie bo u mnie w ursusie c - 330  wybija olej obok wlewu na uszczelce a wcześniej czujnik pokazywał niskie ciśnienie a teraz miga

#214 Share jacek-c-330

jacek-c-330

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 57 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo motoryzacja

Napisany 21 październik 2015 - 17:46

Ciśnienie oleju w C-330

Witam panowie mam taki problem mianowicie wymieniałem piescienie w moim capku i jak wiadomo korbowody odkrecałem czyli ruszyłem panewki , nie były juz idealne ale cisnienie trzymały wszystko wyczyszczone smog miska filtr oleju (bąk) poskładane jak nalezy nowy olej i co sie okazuje jak sie silnik rozgrzeje swieci lampka cisnienia oleju ale tylko na wolnych obr ponizej 800obr/min , na pompie nic nie przestawiałem i teraz pytanie co zrobić tylko szlif wału mnie ratuje ? słyszałem ze na tym nowym typie filtra cisnienie się podnosi mogło by to na chwile pomóc ??

Edytowany przez jacek-c-330, 21 październik 2015 - 17:47.

#215 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 21 październik 2015 - 18:03

Ciśnienie oleju w C-330

A przed wymianą pierścieni jak było?

Nie pozamieniałeś panewek miejscami ?

#216 Share jacek-c-330

jacek-c-330

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 57 postów

Napisany 21 październik 2015 - 21:13

Ciśnienie oleju w C-330

przed zmiana  było bez problemu , panewki założone tak samo jak były 

#217 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów

GG-3578015

Napisany 21 październik 2015 - 21:26

Ciśnienie oleju w C-330

No ale coś musiałeś zrobić  :P

Co do bąka to tak jak piszesz na nim jest mniejsze ciśnienie, wymiana na PP na pewno podniesie ciśnienie, ale skoro do tej pory miałeś dobre a po wymianie pierścieni spadło to coś złożyłeś inaczej niż było 

#218 Share jacek-c-330

jacek-c-330

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 57 postów

Napisany 22 październik 2015 - 13:24

Ciśnienie oleju w C-330

ale bak był strasznie zawalony smołą na sciankach i podobno to blokowało dobry przepływ teraz jak jest wyczyczczony to olej swobodnie płynie i nie ma cisnienia , czyli ten nowy typ pasuje dobrze ? 

#219 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów

GG-3578015

Napisany 22 październik 2015 - 14:02

Ciśnienie oleju w C-330

Możliwe, nie miałem styczności z bąkiem w okolicy nikt nie ma takiego filtra  :P

Ale z tego co czytałem w necie to po wymianie sobie chwalą. Dajesz nową podstawę i filtr i powinno śmigać 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#220 Share jacek-c-330

jacek-c-330

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 57 postów