Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciśnienie oleju w C-330

220 odpowiedzi na ten temat

#1 Share artek1981

artek1981

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 01 maj 2008 - 20:19

Ciśnienie oleju w C-330 pompa (nowa) nie podaje oleju na klawiature(sucha) i na zegar - przy odlaczeniu przewodu do zegara nie"bije olejem" co moze byc przyczyna?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciśnienie oleju w C-330 Dzisiaj, 01:27
  •  

#2 Share karola44

karola44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 02 maj 2008 - 16:03

Ciśnienie oleju w C-330 Wlac olej??

#3 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 02 maj 2008 - 16:09

Ciśnienie oleju w C-330 Przenoszę do odpowiedniego subfora...

#4 Share jaskier

jaskier

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 17 maj 2008 - 21:22

Ciśnienie oleju w C-330 Jestem nowy na af i mam pytanko jakie musi być ciśnienie oleju w ursusie?.Jest taki problem.Po szlifie wału i po założeniu zegara ciśnienie jest tak wysokie że wychodzi poza skale w zegarze (wyskalowany do 6 Mpa).I po pewnym czasie padł czujnik ciśnienia oleju.Czy może być tak duże ciśnienie oleju i czy on może prowadzić do uszkodzenia tego czujnika-zostały wymieniane już kilka razy.

#5 Share elmech

elmech

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 17 maj 2008 - 21:36

Ciśnienie oleju w C-330 jeżeli skala jest w MPA to ponad 6 to jest coś nie tak bo to 60 atmosfer czy też kg/cm i raczej napewno uszkodzi czujnik

#6 Share Patrick345

Patrick345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,

Napisany 18 maj 2008 - 08:51

Ciśnienie oleju w C-330 Chyba powinno być coś ok. 1,6 mpa ale mogę sie mylić.
Ursus C-330M każdemu go potrzeba :)

#7 Share elmech

elmech

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 18 maj 2008 - 10:43

Ciśnienie oleju w C-330 jak dobrze pamiętam to raczej powinno być do 0,6mpa mówimy oczywiście o ciśnieniu oleju w silniku

#8 Share wiesiekh

wiesiekh

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 19 maj 2008 - 07:42

Ciśnienie oleju w C-330 witam!
cisnienie nie powinno wynosic więcej niz 5atm.
w moim traktorku na panewce głównej środkowej wału korbowego jest wkręt ze śrutem i spręzyną do regulacji cisnienia.Nie wiem natomiast jak to jest rozwiązane w C330
powodzenia!

#9 Share lukano

lukano

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo :)

Napisany 20 maj 2008 - 16:46

Ciśnienie oleju w C-330 1 MPa = 1 000 000 Pa = 106 (milion) Pa = 10,19716 at = 10,19716 kG/cm2

Taki przelicznik jak by ktoś nie wiedział ciśnienie to około 5 at to raczej max. Chłopie skąd by ci 60 atmosfer wzięło ta zastanów sie co piszesz prędzej ju 0,6 Mpa.
Trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Wierz mi, żałuje się tylko i wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...

#10 Share lopo

lopo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 20 maj 2008 - 20:14

Ciśnienie oleju w C-330 Ja przerabiałem ten sam problem, musisz sobie obniżyć ciśnienie smarowania na pompie oleju do poziomu ok. 0,5MPa przy 2200obr/min a przy ok. 600obr/min manometr powinien wskazywać ok. 0,4MPa, takie wartości są optymalne dla silnika po kapitalce. Aby zmniejszyć ciśnienie na pompie oleju, musisz zmniejszyć siłę nacisku wywieraną przez sprężynę na tłoczek, który pracuje jako zawór ciśnieniowy, musisz trochę pokombinować ja obciąłem sprężynę ok.15mm i uzyskałem wartości powyższe.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share lukano

lukano

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo :)

Napisany 20 maj 2008 - 20:54

Ciśnienie oleju w C-330 a może wystarczy kupić nowy zawor albo cała pompe koszt zaworu to ok 20 zł i mieć spokój i ciśnienie juz na nim ustawione takie jak powinno być
Trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Wierz mi, żałuje się tylko i wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...

#12 Share arturo111

arturo111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 08 wrzesień 2009 - 16:40

Ciśnienie oleju w C-330 witam.
mam ten sam problem. przed kapitalką c 330 ciśnienie przekraczało czerwoną strzałkę. teraz po kapitalnym remoncie silnika (pompa oleju silnikowego nic nie ruszana) też znacznie przekracza ta czerwoną strzałkę. czy to podwyższone ciśnienie może być powodem "brania" oleju przez silnik??

#13 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, mechanika, elektryka, elektronika

Napisany 10 wrzesień 2009 - 15:17

Ciśnienie oleju w C-330 kompresja uciekać może przez nie dotarte i nie rozruszane pierścienie.
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

#14 Share gorgo

gorgo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 01 maj 2010 - 10:09

Ciśnienie oleju w C-330 Witam. Mój problem polega na tym iż na początku nagle spadło ciśnienie oleju w silniku.Po rozebraniu okazało się że ściął się klin mocujący koło zębate przy pompie oleju. Założyłem koło , wbiłem kołek rozprężny , złożyłem pompę , poskręcałem wszystko , zalałem świeżym olejem , odpaliłem ciągnik i niestety brak ciśnienia oleju. Powiem tylko że to nie jest wina czujnika ani filtra oleju gdyż po odkręceniu czujnika i rozebraniu filtr oleju odpaliłem ciągnik na chwilę i niestety olej ledwo,ledwo dopływał do filtra.Wiem że przy pompie jest coś w rodzaju regulatora ciśnienia który skłąda się z 3 elementów - zawór, sprężyna i kołek zabezpieczający który posiada trzy otwory - chyba do regulacji tego ciśnienia.Ciągnik ma już swoje lata i nie wiem czy warto bawić się w naprawę tej pompy czy lepiej kupić nową - tylko czy to jest aby na pewno wina pompy????

#15 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 01 maj 2010 - 10:32

Ciśnienie oleju w C-330 Mogą puszczać panewki na wale, albo wałek rozrządu - ale to raczej mniejszy spadek ciśnienia. Ja bym obstawił na pompę, bo raczej panewki jakby się kończyły to ciśnienie nie spadłoby od razu na zero. :rolleyes:
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

#16 Share zielony33

zielony33

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 01 maj 2010 - 18:18

Ciśnienie oleju w C-330 z tego co piszesz wychodzi na to iż pompa już swoje wychodziła. po złożeniu nie jest w stanie zassać oleju z misy, chcąc się upewnić należy uprzednio sprawdzić zawór ciśnieniowy lecz trzeba zdjąć misę, wkręcić śrubę na zaworze i sprawdzić czy jest ciśnienie na filtrze. nowa pompa kosztuje w granicach 170zł, tak więc nie wiem czy warto się bawić w ustawianie.

#17 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 01 maj 2010 - 19:36

Ciśnienie oleju w C-330 I tutaj się mylisz co do ceny, bo jeżeli ma blok od C-328 to tam nie pasuje oryginalna pompa, ponieważ jest podwójna. Jeden obieg od smarowania, a drugi do napędzania ośrodkowego filtra oleju. Pompa dobra z Hylmetu Tuchola do C-328 kosztuje około 300zł. :rolleyes:

#18 Share Rafal29

Rafal29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Zainteresowania:mechanika, dobra książka

Napisany 01 maj 2010 - 19:56

Ciśnienie oleju w C-330 Ostatnio robiłem silnik w C328 i powodem spadku cisnienia oleju było zerwanie klina na zębatce w pompie olejowej i silnik się zatarł, za pompe Hylmetu dałem 270zł.

#19 Share gorgo

gorgo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 02 maj 2010 - 10:25

Ciśnienie oleju w C-330 Dziękuję wszystkim za zainteresowanie.Jak się okazało pompa się skończyła , ale co ciekawe po założeniu nowej pompy nadal nie było ciśnienia i z ciekawości odkręciłem ponownie filtr oleju.odpaliłem ciągnik i ciśnienie było . wyjąłem filtr (bączek) i okazało się jeszcze że filtr się rozłożył czyli wypadł pierścień zabezpieczający. Po skręceniu wszystkiego ciśnienie powróciło - nawet przy niskim poziomie oleju. Dla informacji podam że nowa pompa kosztowała 230 zł, a skręcenie wszystkiego to czas około 20-30 minut z przerwą na fajkę.Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych